Skocz do zawartości

klarkos

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

klarkos's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. szarlotka z kaszy jaglanej i jablek. 300 g surowej kaszy jaglanej 1,5 kg jablek. ew. sok z jablek lub pomaranczy ( jeslii jabłka są zbyt suche) 1 lyzeczka cynamonu, imbiru rodzynku, pokrojone daktyle Przepis jest banalnie prosty, jabłka zetrzec na tarce ( ja nie obieram) wymieszac składniki, włożyć do foremki i piec w 180 st przez 1,5 godziny. Smacznego. Jest pyszne. ( jesli ktos musi to dosłodzi, nam wystarcza taka wersja)
  2. Ja zdecydowanie jestem za deską podłogową, bo jest naturalna, ciepła i nie będzie alergizowała. Na to zawsze mozna położyc jakis dywanik, przestrzegam przed zbyto wzorzystymi- bardzo pobudzają.. mieliśmy wykładzinę w ulice- wzór przewinął sie tu kilka razy- finalnie oddalismy komuś, bo była na powierzchni całego pokoju i nie sprawdziła się w tej formie. Jesli są srodki- polecam deskę a nie panele.
  3. z odszkodowaniami bywa róznie, np gmina zabrała częśc działek na drogę wewnętrzna osiedlową w miescie, ale kwota odszkodowania jest dużo niższa, niż wartośc ziemi w teym rejonie miasta ( najdroższa dzielnica) i co? ano nic, mieszakńcy chca oddac sprawę do sądu, ale czy wygrają z miastem??
  4. Skosy mają swój urok. Trzeba odnosic sie do planu zagospodarowania przestrzennego i tu nie przejdzie nasze widzi "misię". warto przed zakupem działki upewnić sie jakie są plany gminy.
  5. z prądu lepiej jednak się wycofac jesli jest taka mozliwosć- ekonomiczniej wychodzi gaz.. za 150 m dom płacilismy 120 zł /mies
  6. Dziwi mnie ten okres 5 lat rękojmi... na naszym osiedlu obowiązywała 3 letnia,chyba, że w umowie macie taki zapis? albo coś sie zmienilo od 2012 r? tak na marginesie, to w budownictwie zawsze sa jakieś skuchy.. i trzeba sie uzbroic w cierpliosc w działaniach z developerami, i trochę nerwy stonowac.. I tak zawsze cos zaskoczy nabywce i tak...np. u nas popękane ściany w całym mieszkaniu.. (bo to naturalne-odp developera)
  7. Teflonowe sa ok, mielismy tez Zeptera, ale przestały słuzyc, bo zmienilismy kuchenke na indukcję i ...przepadło.
  8. może dlatego, ze matowa i nie palimy papierosów w domu, ale znowu gotujemy bez ograniczen. Szafki wciąż białe.. Jedynie co, to zarysowania na indukcji są ...
  9. kafelki- i służą do dzis, ( kupione jeszcze przed otrzymaniem kluczy)
  10. u nas białe meble swietnie się sprawdziły. Ja moge polecic. Wszystko zależy z jakiego materiału są wykonane. W naszje kuchni szafki są wciąż białe, dobrze sie je czyści, (i są matowe.- na wysoki połysk może trudniej )
  11. piekne:) biorę a tak serio....z czego one są i jak gotują? Bo wizualnie - są charakterystyczne, tylko nie wiem co z nimi mozna zrobic...
  12. Do pokoju dziecięcego własnie dalismy tapete z Gwiezdnych wojen, - kupiona na allegro, do tego sciany blue odświezenie szafy i nowe łóżko ( bo dziecko urosło) kupiliśmy w internetowym sklepie, który w ofercie ma przede wszystkim meble dziecięce. Działania wykonalismy niewielkim kosztem a efekt - rewelacyjny.
×
×
  • Utwórz nowe...