Skocz do zawartości

kkarolinakk

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

kkarolinakk's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. No właśnie, coś za coś… Czy ktoś robił szczegółową kalkulację takich oszczędności? Biorąc pod uwagę zalety i wady każdego z rozwiązań? W przyszłym roku chcemy z mężem rozpocząć budowę domu pod miastem… chętnie skorzystam z doświadczeń innych osób, którzy już to przeszli.
  2. Taka aranżacja holu nadaje pomieszczeniu charakteru. Bardzo dobrze to wygląda.
  3. nie słyszałam o gotowaniu na parze w mikrofalówce, to ciekawe. Ja w mojej to kiedyś babeczki upiekłam, a tak poza tym to służy mi do odgrzewania.
  4. dokładnie tak! gadżety w kuchni nie dość, że przydatne to jeszcze zachwycają swoim designem jak coś znajdę to podrzucę
  5. Panowie, dyskutujecie tu na temat oszczędności, mam wrażenie, że przepychają się tu ci, co chcą zaoferować idealne rozwiązanie na zasadzie ‘kup pan zbiornik na własność” pomożemy załatwić formalności, kupuj od nas gaz najtaniej. Ale obawiam się, że w przypadku takiego rozwiązania, to trochę jest tak, że może i gaz tańszy, ale tańszy tylko w określonej porze roku. Czy dobrej jakości? Trudno to ocenić w momencie zakupu, okaże się po sezonie grzewczym. Czy wystarczy gazu na sezon? Oby, a w sytuacji kiedy trzeba dotankować zimą, gaz najtańszy nie jest, a małej ilości (na przetrwanie do końca sezonu) nikt dowieźć nie będzie chciał. Dochodzą takie pierdoły jak koszty badań technicznych co roku, serwisowanie… A kwestie bezpieczeństwa, co jeśli jakieś rozszczelnienie będzie, to kto ponosi koszy? Właściciel, czy dostawca zbiornika? Swoją drogą jaki jest okres gwarancji na taki zbiornik? Tak się dzielę swoimi przemyśleniami, bo lubię tanio, ale z uwagą, że cena jest zawsze ekwiwalentem korzyści. Z jednej strony masz jakieś oszczędności (w perspektywie 3 lat dopiero inwestycja się zwraca podobno), a z drugiej spokój.
×
×
  • Utwórz nowe...