Skocz do zawartości

kawulak

Uczestnik
  • Posty

    206
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

kawulak's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

3

Reputacja

  1. Dobra farba pomaga uniknąć grzyba - ja mam akurat Magnata, ale ogólnie serie Kuchnia Łazienka każdej farby powinna robić różnicę. Oczywiście zwracam również uwagę na jakość wentylacji.
  2. Masz rację - osoba, sama powinna obejrzeć taki poradnik przed zabraniem się do pracy i zdecydować czy czuje się na siłach by coś takiego zrobić samodzielnie.
  3. Ale jeśli jesteś już zdecydowany na Vidaron to możesz chyba bezproblemowo zamówić sobie ten bezpodkładowy przez internet? Czy jest jakaś przeszkoda?
  4. Ogólnie struktury dekoracyjne to bardzo fajna sprawa - kiedyś interesowałem się tymi od Magnata, w końcu odpuściłem, ale nie dlatego, że mi się nie podobały. Z poradników wysnułem wniosek, że stosunkowo łatwo jest też je nałożyć na ścianę samodzielnie. Powodzenia!
  5. Ja też używam Vidaronu mimo tych zapewnień o dobrym poziomie tych okrętowych. Ale aż taka moc nie jest mi potrzebna. Nie mówiąc już o tym, że to pewnie jest przy skali ilości drewna w moim domu niewykonalne.
  6. Rozumiem, że farby określane jako ceramiczne tyczy się ta sama reguła - można swobodnie ich używać, nawet z uwzględnieniem tych kryteriów, które tutaj są opisywane?
  7. Ja np. teraz mam bramę segmentową i w zasadzie jestem ograniczony możliwościami napędu (BFT Tiziano). Współpracuje tylko z uchylnymi i segmentowymi. Nie chciałbym uchylnej, więc pozostaje mi w zasadzie tylko jeden typ bramy. Moim zdaniem już poza sprawą napędu jest najpraktyczniejsza.
  8. Może wreszcie zgłębię ten temat. Bo tyczy się również pokrycia ścian I to czy można swobodnie stosować farby lateksowe czy niekoniecznie.
  9. retrofood - wentylacja jest tak oczywista, że może dlatego nie została wspomniana. Oczywiście, że w łazience musi być odpowiednia wentylacja. Ale czasami pewne rzeczy przekraczają budżet. Mam umiarkowanie dobrą wentylację - właśnie takie, jak piszesz półśrodki, mogą być języczkiem u wagi, które pozwolą uniknąć dodatkowych lokatorów w łazience.
  10. W zimę wspomniane przeze mnie ograniczniki magnetyczne - bardzo się przydadzą.
  11. Ja niestety nie do końca orientuję się jaka gładź jest najlepsza do jakich zastosowań. Rozumiem, że wapienna do pokoi o podwyższonej wilgotności i łazienek. A do zwykłych zastosowań w pomieszczeniach typu salon? No chodzi o zwykłe pokoje. Też może być wapienna czy np. lepiej gipsowa?
  12. Modrzew - bardzo dobry gatunek drewna, z tym, że olejowanie drewnianego tarasu będzie konieczne raz na rok przynajmniej.
  13. Ja w ogóle zdecydowałem się na łysą bramę + napęd BFT, więc jeśli zdecydowałbyś się na SOMFY to w ogóle warto rozważać już napęd dowolnego uznanego producenta.
  14. Też się wielu rzeczy powinienem jeszcze nauczyć i moje sugestie, których nie jestem pewien poprzedzam kwestią, że na czuja ja zrobiłbym to tak.
×
×
  • Utwórz nowe...