Skocz do zawartości

Robertu

Uczestnik
  • Posty

    179
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    3

Robertu last won the day on czerwca 1 2010

Robertu had the most liked content!

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Robertu's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

8

Reputacja

  1. Witam, mam do oddania "za dychę", prenumeratę Budujemy Dom z lat: 2005 - 2012. Wykaz numerów (rok - numery): 2005 - 1;9;11;12;2006 - 1;4;6;9;10;11;12;2007 - 1;2;4;5;6;7;8;9;10;11;12;2008 - 1;2;3;4;6;7;8;9;10;2009 - 4;5;6;7;8;9;10;11;12;2010 - 1;2;4;5;7;8;9;10;11;12;2011 - wszystkie numery są;2012 - 1;2;3;4;5;6;7;8;9;Brakujące kiedyś pożyczyłem i nie wróciły. Jeżeli nie znajdzie się chętny, to wywalę, a szkoda, bo trochę wiedzy tutaj jest i może się komuś przydać.
  2. Witam, wprawdzie po pół roku, ale odczytałem. Wiadomość "z butelki". Mieszkam już 10 lat(!) w Tercji 1. Czy pytanie nadal masz aktualne?
  3. Ciśnienie w sieci nie może spaść, i nie spada, poniżej 4 atm., taką odpowiedź dostaniesz. Przerabiałem ten temat. Dopiero, kiedy zamontowałem manometr na wejściu i zaprosiłem człowieka z "zakładu wodociągów", to mi uwierzyli. Pomimo zachowanego ciśnienia w sieci u mnie było zaledwie 1,5atm. Dom był nowy a przyłącze ma 450mb, więc wcale mnie to nie dziwi. Podnieśli ciśnienie i jest OK.
  4. Analizuję możliwość wykonania Tercji z bali drewnianych. Czy jest na naszym forum ktoś, kto wykonał taką opcję?
  5. Witam, Baaardzo dawno tutaj nie zaglądałem, ale widzę, że temat cały czas się rozwija i przyciąga nowych "Tercjowiczów". Odpowiadając "jestemwszkole", jeżeli będziesz używał tylko najtańszych materiałów, to powinno wystarczyć, ale czy takie postępowanie ma sens? Decyzja należy do Ciebie. Bardziej proponuję zakup materiałów na przedpłatę właśnie teraz w marcu, można bardzo dużo utargować i ustawić realizację na późniejszy termin.
  6. Pięknie, klub żyje i mam nadzieję, że dopóki są chętni do budowania Tercji temat nie umrze. Ja niewiele się udzielam, ponieważ już trochę czasu minęło i moje doświadczenia mogą być niezbyt aktualne. Niemniej jednak zaglądam tutaj i cieszę się, przeżywanymi po raz kolejny radościami spowodowanymi powstającym gniazdkiem rodzinnym. Gratuluję wszystkim odważnych decyzji, które pozostawią trwały ślad w historii Waszych rodzin. Pamiętajcie o bardzo ważnym warunku: ŻADNYCH KOMPROMISÓW. Każda ugoda, to potem ciągłe "gdybanie", jak by było, gdy to zrobić inaczej. Ja z żoną nie szliśmy na ugody i teraz twierdzimy, że mamy idealny dom. Oczywiście wszystkie rozwiązania były wcześniej dokładnie przemyślane i dzięki temu nic nie przerabialiśmy od czasu zamieszkania. Jeszcze raz powodzenia wszystkim i dużo sił, bo na końcu jest najciężej. Pozdrawiam. R.P.
  7. Nie upieram się przy tym nazewnictwie, nie jestem specjalistą w tym temacie. Tak nazywali to wykonawcy, więc sądziłem, że wszystkie takie "dodatki" noszą ogólną jedną nazwę.
  8. U mnie te paski przy oknach (i nie tylko) nazywa się BONIA.
  9. Dzięki za odpowiedź, ale to jeszcze nie koniec pytań , będziesz ocieplał w jakiś sposób ścianki na poddaszu? I co z zasłoniętą przestrzenią między ścianami, ogrzewasz, czy nie?
  10. Karolek59, jak to jest, że w opisie masz Kobieta, a piszesz jako mężczyzna? Teraz w temacie: Karolek59, jakiej wysokości masz ściankę kolankową i w jakiej odległości ustawiasz ścianę z płyt? Jakich wymiarów okna połaciowe masz i na jakiej wysokości montowane?
  11. A ja mam pytanie odnośnie wykonania podłogi na poddaszu. Czy konieczne jest wykonanie izolacji termicznej? Parter jest ogrzewany i dobrze zaizolowany, ale na poddaszu stara izolacja nie nadaje się do użytku, więc po jej zdjęciu mam tylko 5 cm na wszystko. Schody ograniczają tą wysokość, a że są bardzo ładne, to nie chcę ich ruszać. Tak się zastanawiam, jak będzie rozkładać się temperatura w domu, kiedy zrobię poddasze bez izolacji termicznej na podłodze/stropie. Ponad to, planuję wykonać w kilku miejscach podłogówkę. Jak to rozwiązać? Pierwsze rozwiązanie, jakie mi przychodzi do głowy, to materiał cienki, ale o bardzo wysokich właściwościach izolacyjnych. Czy jest coś o grubości np. 0,5 cm, a równoważne izolacji 5 cm styropianu?
  12. Podział podobny, tylko pokój 3, to łazienka, a łazienka, to strych. Mam jeszcze drugą opcję, żeby wygospodarować tylko garderobę i łazienkę, a reszta, to jedna przestrzeń, różniąca się tylko wykończeniem podłogi. Wybór zależy od tego, kto będzie tam przebywał, jak dzieci, to pokoje, jak ja i żona (czyli biuro), to jedna przestrzeń. Przy tej okazji zapytam, czy ktoś ma już okna dachowe? Jak tak, to w jaki sposób radzi sobie z zalegającym śniegiem, ponieważ wtedy robi się po prostu ciemno w pokoju. Dlatego myślę nie o dachowych oknach tylko o lukarnach.
  13. U mnie jest zrobiona piwnica pod łazienką, wejście do piwnicy bezpośrednio z wiatrołapu. Inne rozwiązanie, to zmniejszenie łazienki o gazową kotłownię i w tym miejscu wygospodarowanie pomieszczenia na kotłownię z wejściem z wiatrołapu, takie rozwiązanie też widziałem. Poddasze w planach, mają tam być dwa duże pokoje (jeden nad salonem, drugi nad pokojami), garderoba (nad tzw. ogrodem zimowym), łazienka (nad kuchnią) i niewielki stryszek (nad łazienką).
  14. U mnie jest dokładnie, jak w projekcie 2x15 i jestem bardzo zadowolony. dla dzieci jest to wyzwanie tylko na początku potem radzą sobie doskonale. Na ulicy zdecydowanie lepiej i szybciej biegają po schodach niż inne dzieci . Warunek to zaznaczenie strefy schodów innym kolorem podłogi np. jak u mnie, wtedy dzieci wcześniej reagują i nic złego się nie dzieje - cały czas na podstawie własnych doświadczeń. Chyba, że masz pioruny, które nie dotykają podłogi, to wtedy zabawa w tasiemki między kolumnami i takie różne "spowalniacze". A jak będę geriatrycznie zaawansowany, to zrobię sobie zjazd do salonu.
  15. Zdania zawsze, w każdym temacie, są i będą podzielone, tylko dlatego, że każdy jest inny i oczekuje po własnym domu spełnienia określonych, dla siebie, wymagań. Ja zawsze chciałem mieć kominek i mam. Nikogo nie będę przekonywał do słuszności tej decyzji, dla mnie i mojej żony jest super i tak ma być. Ogrzewanie przystosowane jest do wpięcia innych źródeł ciepła, ale po co mi one skoro kominek doskonale się sprawdza, nawet w największe mrozy jest zapas mocy. Jak będę stary i schorowany, albo będę miał dość "kotłowni w salonie", to odpalę inne źródło energii. W moim przypadku "innym" źródłem może być wszystko, co jest powszechnie dostępne: olej, prąd, gaz, pompa ciepła, kolektory (powiedzmy), wszelkiego rodzaju piece na paliwo stałe. Na starość swój dom, bez żadnych ingerencji w jego konstrukcję, mogę odpowiednio doposażyć, żeby dziadkom sił i czasu nie brakowało na wnuków.
×
×
  • Utwórz nowe...