Skocz do zawartości

ctr_tomi

Uczestnik
  • Posty

    30
  • Dołączył

  • Ostatnio

ctr_tomi's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam, mam doprowadzony prąd do domu do masztu/sztycy. Po ostatnich silnych wiatrach zabezpieczenie przeciwdeszczowe/ daszek z góry tego masztu zerwało. Czy powinienem to zgłosić czymś to grozi? Sztyca w środku domyślam się jest pusta więc ma to chronić tylko przed korozją czy przed czymś jeszcze? Pozdrawiam.
  2. Witam, mam klatkę schodową do połowy pomalowaną farbą olejną tzw. lamperia. Chciałbym zrobić całą klatkę glinką wenecką. Jak przygotować ścianę pomalowaną farbą olejną, czy należy ją zedrzeć, czy są jakieś grunty na farbę olejną, tak aby pomalować później farbą podkładową i dać glinkę? Jak glinka sprawdza się w praktyce, chodzi mi o zabrudzenia, mam wielkiego psa, który brudzi ściany, czy glinka pomalowana lakierem ochronnym da się zmywać? Pozdrawiam.
  3. Witam, muszę wybrać w tym tygodniu sposób na ocieplenie strychu. Dom jest z lat 60 - typowa kostka. Dach jak to w takich domach, goła blacha bez żadnych folii. Latem jest sauna na strychu, zimą wiadomo. Co będzie lepszym rozwiązaniem, natrysk pianki na dach czy izolacja stropu wełną? Ze względu na oszczędność na opale chyba lepiej byłoby strop ponieważ ciepło nie będzie uciekać górą? Jeżeli będzie ocieplony pianką tylko dach to będę miał oszczędności na opale w zimie takie jakbym ocieplił strop? Czy natrysk pianki mogę zrobić na gołą blachę między krokwie? nie będzie się tam tam skraplać woda zimą tak jak do tej pory i wsiąkać w piankę? Pozdrawiam.
  4. Witam, dziękuję za odpowiedź. OK wentylacja nad ociepleniem na strychu to jedno, a para wodna z kondygnacji poniżej? Do tej pory nie było żadnej izolacji cieplnej na stropie, więc para wodna uciekając z mieszkania szła do góry na strych, w tej chwili jak położę paroizolację i na to wełnę to czy problemem nie będzie brak możliwości uciekania pary ku górze, a co za tym idzie pleśń na sufitach w mieszkaniu?
  5. Proszę o poradę. Dom - typowa kostka z lat 70. Po konsultacji z rodziną doszliśmy do wniosku, że strych w naszym domu będzie nieużytkowy z tego względu, że i tak jest w tej chwili na niego bardzo trudno wejść, jak dojdzie 30cm ocieplenia będzie to praktycznie niemożliwe bez czołgania. Podłogi nie będziemy robili, oprócz wąskiego dojścia do komina i włazu na dach - tam damy 2 legary + osb. Proszę mi napisać jak poprawnie ułożyć wełnę na stropie? Po prostu ją położyć na goły strop w dwóch warstwach? Czy folię dawać na strop przed położeniem wełny? Czy na wełnę dawać jakąś folię? Jeżeli trzeba dać folię proszę napisać jaki rodzaj i grubość, ocieplenie będziemy wykonywać samodzielnie. Czy folię należy wywinąć na ściany? Co z kominem, folię mogę na niego wywinąć czy ze względu na temperaturę powinienem zostawić odstęp? Czy wełnę układać przylegająco do ścian, czy zachować odstęp? Jeszcze jedna kwestia, po rozmowach ze znajomymi Ci straszą mnie, że jak nieumiejętnie ocieplę strop to czeka mnie pleśń i grzyb - szczególnie mieli na myśli styropian, co tutaj można zrobić źle, żeby powstał grzyb itd? Proszę o ostateczne wskazówki. Pozdrawiam.
  6. Skłaniam się jednak ku wełnie. Zrobiłbym podłogę na dwuteowniku Kronopol, takie belki, zamiast legarów zamawianych w tartaku miałbym gotowe rozwiązanie. Przykryłbym to płytami OSB na pióro - wpust też tej samej firmy. http://www.mdb.kronopol.pl/Belki-dwuteowe/Produkt na to wełna - tylko jaka grubość - 20 cm wystarczy? Czy jeszcze powinienem o czymś pamiętać? Czy między warstwą wełny a płytą OSB powinna być szpara, jeżeli tak to jaka? Czy od komina spalinowego powinienem zachować jakąś odległość? Czy na stropie położyć jakąś folię? Czym przymocować belki do stropu? Same belki stworzą mostki termiczne bo będą bezpośrednio na stropie czy pod te belki powinienem coś dać np. paski styropianu, czy poprawne będzie ułożenie wełny tylko pomiędzy belkami? Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.
  7. Witam, posiadam dom - kostka z lat 70. Do tej pory ocieplenie stropu na strychu było w postaci trocin rozsypanych na stropie. Praktycznie nic to nie dawało w zimie trzeba było bardzo dużo grzać, w lecie upał na piętrze dochodzący do 35 stopni. W tej chwili zapadła decyzja o ociepleniu stropu. Strych został wysprzątany, trociny usunięte. W tej chwili jest tylko goła wylewka - oczywiście nierówna. Po kilkudniowym czytaniu informacji wybór padł na ekofiber. Planuję dać warstwę ok. 25 cm. Ze strychu zamierzam korzystać tylko i wyłącznie jako suszarni na ubrania, żadnych gratów już tam nie będzie. Mam pytanie do ludzi, którzy mają takie ocieplenie, jak rozwiązać problem poruszania się po stropie ocieplonym ekofibrem? Pozdrawiam.
  8. Witam, mam dom - piętrowa kostka z lat 70. Na strychu jest goła blacha niczym niezabezpieczona, efekt jest taki że na piętrze temperatura w lecie sięga 35 stopni. Ponieważ będzie to poddasze nieużytkowe chciałbym ocieplić tylko strop. Znalazłem znakomite rozwiązanie firmy Austrotherm - PADLAP. Położyłbym tego 20cm, z tymże mój zapał do tego materiału ostudziła cena - prawie 100zł za m2. Czy znacie Państwo takie rozwiązania innych firm, tańsze? Czy może lepiej będzie położyć styropian w 2 warstwach po 10 cm i na to płytę OSB 8mm? Pozdrawiam.
  9. silikon już jest, wprawdzie rura nie jest włożona w kratkę ani z zewnątrz, ani z zewnątrz, rura jest po prostu za krótka i kończy się przed kratką, ale jakie to ma znaczenie? Czy postać rzeczy zmieniłby fakt, że rury nie było by wcale tylko dziura na wylot i kratki? Co mocowanie kratek do rury ma do wilgoci na posadzce?
  10. jest to po prostu dziura na wylot, w środku jest kawałek rury kanalizacyjnej i przed rurą jest przykręcona kratka.
  11. co konkretnie ma Pan na myśli? rzeczywiście przyjrzę się temu bo być może faktycznie podczas ulew woda cieknie po ścianie kratką wentylacyjną. Dziękuję za wskazówkę.
  12. Zdjęć nie mam, ale kładli z przesunięciem, co do naprawy samego pęknięcia, może wypełnienie akrylem i delikatne podmalowanie, farbę jeszcze mam - dobry pomysł? Przed ociepleniem też te plamy po opadach był także ocieplenie, czy ta pustka zaciągnięta klejem nie miały na to wpływu, pewnie rzeczywiście może być jakaś przerwa w izolacji poziomej, ale jak widać na zdjęciach garaż jest sporo ponad poziomem gruntu wręcz na wzniesieniu małym, deszcz musiałby lecieć z wiatrem na tę ścianę żeby spowodować przesiąknięcie wody do wewnątrz, ale czasami w okolicy są takie deszcze i wiatry, że jest to możliwe.
  13. Ściana nie pękła na pewno, ta woda była jeszcze rok przed położeniem ocieplenia. Wieńca fakt - nie ma, od wewnątrz żadnych pęknięć nie widać, ta ryska to pęknięcie samego kleju. Skąd ta wilgoć w środku, jakieś pomysły?
  14. fotki: na ostatnim zdjęciu zaznaczyłem pęknięcie i gdzie gromadzi się wilgoć.
  15. Garaż jest z tyłu sporo ponad poziom 0, dookoła jest nawet skarpa z ziemi ponieważ garaż jest dużo wyżej niż właśnie poziom 0. W ociepleniu listwy startowej brak, styropian kończył się ok 3 cm nad ławą fundamentową (fundament jest szeroki i wystaje na zewnątrz budynku czyli poza pustaki ok. 5-7cm), ta "szpara", która została została zaciągnięta klejem.
×
×
  • Utwórz nowe...