Skocz do zawartości

sklep-lc

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

sklep-lc's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. jak byś powiedział troche wiecej na ten temat co cie dokładnie interesuje to mógł bym ci coś doradzić. Bo chyba najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o finanse to założenie kilkui ogniw 250W które odciążą twoje rachunki.
  2. rozwiązania ekologiczne są w tym momęcie coraz lepsze i popularniejsze. sam kożystam z niewielkiego układu paneli zaledwie cztery 130W ale fajnie mi to pracuje i przede wszystkim zasila mi kilka urządzeń 12V które w dzisiejszych czasach można dostać w przystępnej cenie a dodatkowo zasila mi całe oświetlenie LED w mieszkaniu oczywiście taka inwestycja kosztuje ale wiem ze za kilka lat bede miał tą energie juz za darmo. Teraz właśnie planuje stworzenie systemu sieciowego typowo pod napiecie 230V. Z tego co wiem system taki zwraca dsie po kilku latach i zmniejszyc pobór prądu o połowe bo oczywiście nie rezygnuje z energi z sieci energetycznej.
  3. Co do tego czy warto czy nie to juz zależy od danej osoby czy może pozwolić sobie na wyłożenie kilkunastu tysiecy złotych jesli tak to oczywiscie ze sie opłaca bo inwestycja taka zwgóci nam sie po kilku latach a w tym czasie odciąży naszą kieszeń. Oczywiście musimy sie zastanowić czy chcemy mieć system sieciowy czy tez akumulatorowy. Oczywiście lepszym rozwiązaniem i znacznie bardziej oszczędnym w stosunku kilku letnim do systemu akumulatorowego jest system sieciowy. System taki jest systemem przeznaczonym typowo do wytwarzania energii 230V ale jeśli nie zastosowane zostana akumulatory to układ taki może pracować wyłącznie w czasie kiedy świeci słońce. Jeśli w systemie zakim zastosujemy akumulatory zeby była możliwość korzystania z naszej energii np. w nocy to system taki bedzie znacznie droższy trzeba sobie zdawać sprawe z konieczności zastosowania odpowiedniej liczby akumulatorów oraz odpowiednich regulatorów ładowania co zwiększa koszt samego systemu. W przypadku małego systemu akumulatorowego 12V który będzie przede wszystkim wykożystywany do zasilania urządzeń 12V to polecam poniewaz układ składający sie z trzech paneli 130W potrafi oświetlić cały dom i zasilić np laptopa, tv 12V idealnie sprawdza sie w domkach letniskowych.
  4. Ja osobiscie proponował bym założyć jakiś niewielki monitoring który był by pomocny również w przyszłości. najlepiej 2-3 kamery typu wandaloodporne.
  5. Moim zdaniem wysokie ogrodzenie nic nie da niestety może to nas uchronić przed przysłowiowymi pijaczkami a w przypadku poważnego zagrożenia nie zadziała. Warto pomyslec o alarmie odstraszająco/powiadamiającym właściciela oraz o monitoringu. Takie połączenie bedzie odstraszało włamywacza w razie włamania po wykryciu danej osoby załączy sie alarm głosowy, dodatkowo dostaniemy wiadomość sms w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Monitorin dodatkowo bedzie odstraszał a co najważniejsze bedziemy mieli cały czas mozliwość śledzenia co dzieje sie na naszym terenie oczywiscie jesli monitoring będzie podłączony do internetu.
  6. Moim zdaniem wideo domofony są dobrym rozwiązaniem ponieważ mamy pełna kontrole nad tym kto nas odwiedza i mozemy dezydowac o tym ze dana osoba ma wejść na dany teren. Oczywiscie można to tez rozwiązać na zasadzie zwykłego domofonu plus prosta kamerka co będzie spełniało dodatkową funckie monitoringu przed wejściem (taki punkt zawsze jest newralgiczny wiec warto sie tak zapezpieczyc)
  7. Są plusy i minusy takich firm. Oczywiście jeśli ktoś ma dużą posiadłość i dom to warto taką firmę wynająć. Lecz jesli chcemy sie wyłącznie zabezpieczyć przed wandalami itd. warto założyc monitoring na własna ręke z możliwością podgladu przez internet plus alarm w takim monitoringu. Dodatkowo można założyć alarm który bedzie wysyłał powiadomienie w formie smsa na wybrany nr. jest to o tyle wygodne ze tylko my mamy do tego dostęp a w przypadku zagrożenia można wezwac policje wiec ochrona jest moim zdaniem zbędna.
  8. Są cztery możliwość jesli chodzi o same przewody. 1. przewód koncentryczny plus oddzielnie przewód zasilający 230V ( jest to stosunkowo drogie połączenie i mało używane w instalacjach domowych sprawdza się na dużych odległościach) 2. przewód YAp (połączony przewód koncentryczny z przewodem zasilającym). W przypadku wyboru kamer analogowych polecał bym własnie tego typu przewody ponieważ jest to duże ułatwienie podczas montażu. Takim przewodem można śmiało okablować dom ponieważ przeważnie są to niewielkie odległość a skuteczność takiego przewodu to ok. 150m 3. Osobiscie proponował bym położenie skretki (UTP) ponieważ możliwe jest tu podłączenie zarówno kamer analodowych jak i cyfrowych a w Pana przypadku jesli jeszcze nie podjęa została decyzja o wyborze typu kamer tym sposobem zabezpieczy sie pan na przyszłość. Ponieważ dzieki skrętce można uzyskac wizja oraz zasilanie w jednym. 4. skrętka plus przewód zasilający jest to rozwiązanie w przypadku znacznych odległość
×
×
  • Utwórz nowe...