Skocz do zawartości

Kaganosti

Uczestnik
  • Posty

    29
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Kaganosti's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. rozstrzal na styro jest na poziomie 150-200%. Najgorsze mozesz kupic po 100 zl/m3,a te przyzwoite 300 zl/m3. Sam musisz sobie odpowiedziec co chcesz. Ja inwestowalbym w najlepszy mozliwy. Przy 10 cm ocieplenia (czemu tak malo?) bym sie nawet zastanowil nad piankami, ktore maja duzo lepsze parametry,ale sa znowu drozsze. Mozesz na styro wydac 5 tys lub 10. Zalezy na co sobie mozesz pozwolic. Za robocizne i pozostale materialy do tego zaplacisz tyle samo bez wzgledu na grubosc czy jakosc izolacji.
  2. No zakładamy,że wieńce są połączone zbrojeniem ze stropem poprzez jakies tam slupki. Nie wlożyli tylko szpilek do zakotwienia murlat. Nie widzialem jeszcze rozwiazania,zeby szpilki do murlat byly ciagniete od stropu,chyba,ze scianki kolankowe sa bardzo niskie. U mnie byloby to np 1,7 mb szpilki na jedno mocowanie.
  3. Dzieki za pomoc i odpowiedz. Jutro rano bede atakowal Waszego przedstawiciela w Katowicach. Mam nadzieje,ze sie uda nam dogadac. Pozdrawiam
  4. Ja bym jednak zageścil te szpilki na przynajmniej 1 szt/metr Koszt niewielki,a zwykle zalewane szpilki sa giete w U wiec maja zupelnie inna wytrzymalosc na wyrywanie.
  5. Wszystko to prawda,ale majac pompe ciepla przygotowujesz nia rowniez CWU dla ktorej 35 stopni to bardzo niska wartosc. Trzeba by bylo instalwoac zbiornik 1000 l na 4-osobowa rodzine? Wiec pompa ciagniesz na temp 55 stopni,zeby zaspokoic potrzeby CWU. A potem,za zbiornikiem buforowym, mieszasz to co idzie na podlogowke. Mozna zalozyc,ze na zbiorniku CWU podnosisz temp do 55 zwykla grzalke. Tylko czy to ekonomiczne? Chyba ze,wpadlo mi wlasnie teraz, pompa moze automatycznie sie przelaczac miedzy zasilaniem CWU a CO. Wtedy grzejac wode dla CWU bedzie ciagnela na 55 stopni,a gdy przelaczy sie z powrotem na CO cisnie na 35. Wyklucza to jednak wtedy zbiornik buforowy oraz grzanie CO tylko w drugiej taryfie.
  6. jak sie orientuje to berluf i dospel to od dluzszego czaus ta sama firma. Nazwa Dospel ostala sie na rynku Polskim,a Berluf niemieckim. Ja osobiscie wybralem stacje SELENA opatrzona logo Berlufa,a bralem od dystrybutorow Dospela EDIT: wlasnie ta stacja o ktorej pisze jest pokazana na zdjeciu powyzej. BTW-bardzo fajny system rozprowadzenia powietrza ze stacji.
  7. Okna drewniane maja zarowno plusy i minusy. Podobnie jak PCV. Ja sam zdecydowalem sie na PCV. Przy wielkosci moich przeszklen (i ich ciezaru) nie znalazlem producenta do okien drewnianych. Juz z PCV mialem problemy. Drewno trzeba co 2-3 lata impregnowac bo inaczej bedzie problem. Okna PCV wygladem wcale nie odbiegaja od drewnianych,a wlasciwosci termoizolacyjne zaleza glownie od wielkosci przeszklen. Wiec przy duzych przeszkleniach traci na znaczeniu rama jako taka. Np u mnie najgorszy wspolczynnik okien w jaskolkach ma 0,9 calego okna. Oczywiscie sa obecnie na rynku okna z oslonami aluminowymi na zewnatrz, ktorych nie ma potrzeby poddawac impregnacji co te 2-3 lata. Ale spotkalem sie z opinia,ze system jest dobry jak jest drogi. Tanie zle odprowadzaja (albo wogole) wilgoc spod oslonek i drewno po kilku latach zaczyna gnic. A przez 5 lat gwarancji na okno i tak tego nie wychwycimy bo nie zdjmuje sie tych oslon. Co do grzybow na PCV - nie bardzo rozumiem jak grzyb moze sie rozwijac na takim materiale jak PCV,a nie moze na ramie drewnianej. O cenie oczywiscie nie ma co dyskutowac.
  8. pierwsza uwaga - wykonanie z rur nierdzewnych to tylko jedna z mozliwosci bo nie wiem czemu nie wykonywac z rurek do podlogowki?? Ja znam klienta, ktory sobie zazyczyl rur nierdzewnych w podlogowce i takie mu robila nasza firma. Klient nasz Pan,ale ile takich instalacji znacie?? Po drugie jaki czynnik jest w tych rurach jezeli ma nie wyciec???? I do tego pracuje z PC?
  9. samo stosowanie zlaczek skrecanych na takiej instalacji to paranoja. Rury powinny byc zgrzewane np. oporowo. A polaczenie poszczegolnych petli powinno odbyc sie w studni przylaczeniowej. Osobiscie uwazam,ze dodatkowo nalezy zamontowac na kazdym obwodzie przeplywomierze,zeby doprowadzic do jednakowego wykorzystania kazdej petli - mimo jednakowej pozornej dlugosci moze sie zdazyc,ze rozne sa opory przeplywu i jedna petla pracuje gorzej od pozostalych. Oczywiscie podraza to instalacje o jakies 2-3k,ale w koncu to cos co robimy na 20 lat wiec chyba mozna zacisnac pasa i zrobic porzadnie.
  10. ja sie wtrace,na 90% wstawiam PC 10kW z gruntowym pionowym. Sama pompa ma calkiem znosna cene i jest do przelkniecia. Gdybym kupowal przyzwoity kociol kondensacyjny i robil komin to byloby wlasnie w takiej cenie. Sprawe klada odwierty,ktore mam wycenione na chwile obecna na 20k (SIC!!!). Taka kwota to zdecydowanie nie koszt przylaca gazu,przynajmniej u mnie. COP mojej pompy to bodajze 4,9 (nie jestem pewien,tak mi sie kojarzy na szybko). Zasadniczo uwazam,ze powietrzne pompy sa bardzo dobre jako zrodlo ogrzewania np basenu w lato ;) Tyle ze frajda basenu otwartego w zimie jest niezastopiona...
  11. Czym rozni sie szufelka scienna od szufelki z gniazdem? Mozesz podac jakis link do szufelki przeznaczonej do montazu w scianie? W tych ktore pokazalem problem jest w podlaczeniu przewodow sterujacych (bo jak mam potem zatynkowac ta dziure skoro podlaczenie przewodow nie jest osloniete w zaden sposob).
  12. jezeli stosujecie kominki z zamknieta komora spalania to zupelnie niepotrzebna jest przepustnica poniewaz rure doprowadzenia powietrza podlacza sie bezposrednio do wkladu. W kazdym innym przypadku jest konieczna ze wzgledu na okresy gdy nie palimy. Ja mam podprowadzona rure 120 do wkladu (jeszcze nie zalozony) i komin 200. Wklad bedzie z zmknieta komora spalania bo tylko taki wchodzi w gre przy domach z wentylacja mechaniczna. Jezeli jest problem z ciagiem we wkladzie widzialem dosc proste rozwiazanie kiedys na jakims forum - facet zalozyl na kominie wentylator wyciagowy i zalozyl wylacznik kolo kominka. W momencie rozpalania wlaczal wentylator i do momentu rozgrzania komina wymuszal ruch powietrza. Potem mial juz spokoj. Tylko nie wiem jaki wentylator bo spaliny w kominie moga miec na wylocie 200-250 stopni wiec takie najprostsze nie wchodza w gre. Moze z systemu DGP?
  13. Zadalem to pytanie w forum "instalacje",ale widze,ze jest dedykowany dzial OC wiec przenosze:
  14. Tak,tak,juz napisalem wyzej,ze moglem zle zrozumiec to co napisales
  15. nie dokumentuje dopiero sie zarejestrowalem i postaram sie w najblizszym czasie zalozyc dziennik i przleciec szybko ostatnie 18 miesiecy budowy. Walcze z Amberem i kolega powiedzial, ze moge komus pomoc jak pokaze swoje rozwiazania. Wiec jak moge to czemu nie. Tylko znalezc czas. Teraz szkole sie z podlogowki i oczyszczalni sciekow.
×
×
  • Utwórz nowe...