Skocz do zawartości

irek_73

Uczestnik
  • Posty

    27
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    3

irek_73 last won the day on sierpnia 31 2014

irek_73 had the most liked content!

irek_73's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

9

Reputacja

  1. Uważam, że 10cm to minimum przy fundamencie, a materiał proponuję styrodur, ale to też od chwilowej zasobności portfela zależy U nas zastosowaliśmy styropian do fundamentu o podwyższonej odporności na wodę - nazywany potocznie AQUA. W takim przypadku proponuję dobrego i uznanego producenta.
  2. Wczoraj małżonka stwierdziła - chodź pojedziemy na zakupy, myślę sobie - będzie TV ... Dalej nie mam TV + 3 godziny wiercenia i zawieszania GRATIS.
  3. Sezon kominkowo-grzewczy uważamy za otwarty ... a do kompletu brakuje - męska część zgadnie za pierwszym razem a takna marginesie - MIESZKAMY W AGATCE !
  4. Zwróć proszę uwagę na opis Dysperbitu. Fizycznie jest to grunt pod izolacje. Osobiście proponuje go jako pierwsza warstwę gruntujaca a potem wlasciwa izolacje np: cos z firmy Izohan.
  5. A u nas kolejny mały krok - skończylismy elewację
  6. U nas kominek również w opracowaniu - widać pierwsze zarysy. Przez dłuższy czas nie mogliśmy dojść ładu składu z komorą dekompresyjną - budować czy nie? Mimo stropu gęstożebrowego, komora powstała. Pozostaje uzgodnić z małżonką kolor obudowy - co wydaje się wręcz niemożliwe w ciągu najbliższego półrocza ...
  7. Kuchnia w takim stanie to 15 kpln oczywiscie bez sprzetu. Cene robi osprzet - zawiasy, prowadnice, hamulce, lemans itd. Blat jest odporny na temperature do 165 stopni gdzie inne o polowe tansze odksztalcaja sie przy 90. Fronty i barek to lakierowany mdf.
  8. U nas również coś się dzieje na wiosnę Wrzucamy fotki zrobione zaraz po zmontowaniu kuchni. Brakuje jeszcze mozaiki oraz lacobelu. Pozdrowienia dla Wszystkich budujących Agatkowiczów.
  9. Pozwolę sobie wrócić do tematu świetlika. Gdyby ktoś się zastanawiał czy montować czy nie montować, piszę - MONTOWAĆ. Właśnie niedawno z małżonką dokończyliśmy montaż i rezultat jest więcej niż zadowalający - ilość światła dostarczanego jest jak najbardziej w porządku. Z osobistego doświadczenia, w przypadku świetlika Velux proponuję dołożyć parę złotych i zakupić lampkę.
  10. Trochę późno odpowiadam, ale próbujemy jeszcze przed jesienią część kostki ułożyć Wracając do tematu moim zdaniem 185m2 w Twoim przypadku powinno wystarczyć. To co panowie zaproponowali jest z górką, proponuję patrzeć im na ręce, wykorzystywać każdy skrawek styropianu, a jeżeli coś zostanie w pełnych paczkach - oddać do hurtowni.
  11. My przyjęliśmy +15% do powierzchni nie odliczając okien i drzwi, dla styropianu z frezem. Zostały nam 4 paczki, o tyle się pomyliliśmy. Dla zwykłego styropianu proponuję przyjąć całe powierzchnie plus mały naddatek. Do tego oczywiście twardy styropian do obróbki okien i drzwi.
  12. Nasze drzwi od środka właśnie 90+40 Pisze z telefonu i fofo sie obróciło
  13. Już półtora roku "walczymy" z Agatką i mamy coś co widać więć wrzucam fotki z małej łazieneczki na dole. Brak jeszcze gniazdek i wyłączników, ale wobec całości to szczegół ...
  14. Ale piec węglowy nie ma modulacji Kondensat ma - i sądzę, że powinnien być dobrany: pod kątem najmniejszej mocy przy określonej temperaturze, nie tylko do powierzchni domu ale i również do kubatury, ważny jest też komfort czyli jaką lubimy temperaturę. Też ważną sprawą jest otoczenie - my mamy dużą działkę, dom jest wolnostojący z każdej strony sporo przestrzeni. Ten aspekt też wzieliśmy pod uwagę przyjmując moc pieca. Dla Agatki z garażem jednostanowiskowym i pokojem nad garażem piec kondensacyjny, który będzie sprawnie działał to 20kW. Założeniem jest normalny materiał na ściany zewnętrzne, ocieplenie zewnętrzne i ocieplenie dachu czy też stropu nad poddaszem. W przypadku pieców Wolfa CGB-20kW najmniejsza moc to 5,6kW, przy naszym przewymiarowaniu na 24kW to 7,1kW. Trzeba spojrzeć na całość systemu ogrzewania - piec ok, ale ważna jest automatyka - chociażby w zakresie modulacji pieca, ważnym jest założenie do instalacji modułu do sterowania ogrzewaniem i c.w.u., modułu mieszacza (ze sterowaniem zasilania ogrzewania i powrotu zasilania) i jak wcześniej pisałem obowiązkowo czujnik pogodowy Tak na koniec - temat ciężki - jeszcze jak poczytasz internetowe wątki to człowiek zglupieje całkiem ... Z mojej strony mogę podsunąć więcej informacji - za dwa lata
  15. Dokładnie TAK - jest przewymiarowany z premedytacją. Przyjmując średnioroczną temperaturę na jakimś poziomie, zapotrzebowanie pieca na gaz i jego obciążenie - zakładam jego pracę na małym obciażeniu ale wtedy dużej sprawności. Z obliczeń wychodziło mi naciągane 20kW - stąd przewymiarowanie na 24kW. Co do instalacji mamy mieszaną: dół w podlogówce + ręcznikowiec w łazience. Pokój nad garażem 3/4 podłogówki i grzejnik. Łazienka na górze podlogówka + ręcznikowiec, reszta pomieszczeń z grzejnikami. Z uwagi na niski parametr grzejniki też są przewymiarowane. Aaaa ... uważam, że wyposażenie automatyki w czujnik pogodowy pozwoli zaoszczędzić kolejne kilkanaście procent na zużyciu gazu.
×
×
  • Utwórz nowe...