Skocz do zawartości

tomek731

Uczestnik
  • Posty

    61
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

tomek731 last won the day on maja 10 2010

tomek731 had the most liked content!

tomek731's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

  1. Dziękuję za troskę o moje dochody. Spieszę donieść że są na dostatecznie wysokim poziomie i nie ma powodów do śmiechu a tym bardziej do płaczu. Smutne jest natomiast to że większość tzw Inwestorów dotyczy to też i Pana dobiera produkty i usługi pacząc głównie przez pryzmat ceny stawiając jakość na dalszym planie. To nie wstyd być biednym.
  2. Zapewne w roli bufora występuje podłogówka lub grzejniki. Dalej twierdzę że nie ma rzeczy dobrych i tanich. Albo jedno albo drugie.
  3. Dla domku o pow 150 m2 zaproponował bym pompę 9kW z 300l zasobnikiem c.w.u. i 100l buforem. Dobrej klasy niemiecka pompa ciepła to ok 25 000zł netto za kpl. Odwiert 180m z glikolem i wprowadzeniem do budynku to koszt 15 300zł netto. Projekt prac geologicznych 2 500.zł netto. Podłogówka 150m2 to koszt ok 15 000zł netto + sterowanie ok 250zł netto szt (siłownik do rozdzielacza, termostat pokojowy). Oczywiście sterowanie pokojowe nie jest wymagane. Montaż pompy ciepła 3 000 - 6 000zł netto i zależy od stopnia zaawansowania kotłowni. Jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła typu kompakt bez zasobnika buforowego musisz pamiętać o pozostawieniu otwartej podłogówki. Zainteresował bym się też modułem pasywnego chłodzenia lub wykorzystaniem dolnego źródła do rekuperacji. Przy sprawnie działającej rekuperacji pokusił bym się o pompę 7kW + grzałka w buforze (tak w razie W). Wtedy sama pompa będzie nie wiele tańsza ale wraz z odwiertami to jakieś 4 000zł netto. Nie daj się namówić na dobre i tanie PC. Takie nie istnieją. Dobre pompy niestety kosztują. I nikogo nie chcę na nic naciągać.
  4. Dla domku o pow 150 m2 zaproponował bym pompę 9kW z 300l zasobnikiem c.w.u. i 100l buforem. Dobrej klasy niemiecka pompa ciepła to ok 25 000zł netto za kpl. Odwiert 180m z glikolem i wprowadzeniem do budynku to koszt 15 300zł netto. Projekt prac geologicznych 2 000zł netto. Podłogówka 150m2 to koszt ok 15 000zł netto + sterowanie ok 250zł netto szt (siłownik do rozdzielacza, termostat pokojowy). Oczywiście sterowanie pokojowe nie jest wymagane. Montaż pompy ciepła 3 000 - 6 000zł netto i zależy od stopnia zaawansowania kotłowni. Jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła typu kompakt bez zasobnika buforowego musisz pamiętać o pozostawieniu otwartej podłogówki. Zainteresował bym się też modułem pasywnego chłodzenia lub wykorzystaniem dolnego źródła do rekuperacji. Przy sprawnie działającej rekuperacji pokusił bym się o pompę 7kW + grzałka w buforze (tak w razie W). Wtedy sama pompa będzie nie wiele tańsza ale wraz z odwiertami to jakieś 4 000zł netto.
  5. Masz rację, traktuj budowlańców jak niemieckie firmy. Proponuję zacząć od wynagrodzenia. Myślę że jakieś 10-12 euraków na godzinkę wystarczy.
  6. Kolektory poziome faktycznie dość ciężko odpowietrzyć i zdarza się że zaczyna spadać ciśnienie w układzie. Jednak zważywszy na czas pracy PC ( 2500 h ) postawił bym na nieszczelność.
  7. Doświadczenie Danfosa w produkcji pomp ciepła zaczeło się kilka lat temu po przejęciu Thermi.
  8. Tak jest ma Pan racje. A ziemia jest płaska.
  9. Pompa działa tylko do -15 st, to troche za mało jak na polskie warunki klimatyczne. Taka pompa być może sprawdzi się we Francji ale w naszym klimacie wybrał bym pompę pracującą przy -25 st. Po co ryzykować i pół zimy dogrzewać się prądem przy COP=1.
  10. Wykonałem wiele instalacji w systemie firmy KAN i nigdy nie miałem żadnych problemów z tym produktem. Wykonuje instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe. System Steel wyśmienicie sprawdza się w instalacjach solankowych dolnego zródła przy montażu pomp ciepła. Mogę polecić ten produkt z czystym sumieniem. Mam zadowolonego klienta, i ja śpię spokojnie.
  11. Najlepszym wyjściem będzie jeśli projekt i samą instalacje podłogówki wykona firma która będzie montowała pompę ciepła. Wtedy jedna firma odpowiada za cały układ grzewczy i w razie problemów nie ma zrzucania winy jaden na drugiego. Zazwyczaj firmy takie posiadają większe doświadczenie przy takich instalacjach. Jeśli chodzi o sam projekt to wykona go bezpłatnie każda hurtownia instalacyjna przy zakupie proponowanego przez nich systemu.
  12. Uważam że 2 metry to stanowczo za mało, proponował bym przynajmniej 7-10 metrów i to najlepiej z innej strony domu niż taras. Hałas generowany przez zewnętrzne jednostki powietrznych pomp ciepła mierzone w odległości 10 metrów od strony wydmuchu to około 30 dB, a przy jednostkach o większych mocach około 40 dB.
  13. 400-450m3/h potrzebują pompy do cwu zasilane powietrzem wentylacyjnym. Pompy ciepła powietrze/woda do co i cwu osiągają przepustowość powietrza rzędu 2000-9000m3/h.
×
×
  • Utwórz nowe...