Skocz do zawartości

kajec

Uczestnik
  • Posty

    34
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

kajec's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. Podejrzewam że juz za późno i problemy z piecem rozwiązane, ale na przyszłość przy blokowaniu się ślimaka sugeruje wymianę kondensatora w silniku przekładni. Można go kupić w sklepie elektrycznym (kilkanaście złotych), wcześniej odpisać parametry a w szczególności zwrócić uwagę na jego pojemność. Jeśli w silniku znajduje się kondensator o poj. 6mikroFarad, można zamienić na wiekszą pojemność np. 8 lub 10, więcej nie wolno, bo można uszkodzić uzwojenie rozruchowe.
  2. Czy to oznacza że liczysz na to dofinansowanie z Zk Wisłok w Rzeszowie?
  3. A żeby było jaśniej, to i tak wiercenie było w zupełnie innym miejscu niż te wskazywane przez "szamanów", tak że cała ta szopka z nimi psu w d...
  4. A to to już wróżenie z fusów, ile metrów to zależy od tego co jest pod ziemią. Po pierwsze ktoś kto ma się podjąć u Ciebie chyba dysponuje mapą hydrogeologiczną, na której jest podane w przybliżeniu na jakiej głębokości znajduje się druga warstwa wodonośna, a i konieczny też bedzie zapas czyli z automatu głębiej. Ja miałem wierconą głębinówke 2 miesiące temu na 26 metrów, woda pokazała się już na 18 metrze, ale żeby to miało ręce i nogi trzeba było wiercić dalej. Temat różdzkarzy też przerabiałem, całe szczęście że w mojej okolicy nie ździerają jeszcze tak jak gdzie indziej. Na początku też chciałem studnie kopaną, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw oraz kosztów, zdecydowanie wygrywa głębinowa. Owszem koszt kopanej byłby niższy ok 4,5 tyś ale nikt nie da gwarancji że bedzie woda, a jak już to jaka, natomiast na głębinową mam gwarancje, wody jest sporo a koszt całej roboty to 7tyś
  5. 80 litrów z przeponą wystarczy, taki mam w nowym domu. W rodzinnym w którym jeszcze mieszkam pozostał duży pochydroforowy z 500l. to on ma. A pozostał tylko dlatego, że jest z nierdzewki i jest dla niego na tyle miejsca.
  6. http://allegro.pl/item916585752_pompa_gleb..._gwarancja.html http://allegro.pl/item919684400_pompa_gleb..._jutro_u_c.html To jest przykład dwóch z wielu tego typu pomp na allegro, ja jeszcze sugerowałbym zakup pompy na 230v, nie trójfazowych, unikniesz w ten sposób stosowania drogich zabezpieczen tj. zaniku fazy, asymetrii faz. U mnie kiedyś był w domu hydrofor, o kilku lat zastąpiłem głębinówką na 230v jest dużo lepiej.
  7. Miki 3 dobrze Ci radzi, żadnych pomp w domu które tylko niepotrzebnie hałasują. Stosując pompę zatapialną (głębinową) zapomnisz że ją masz (koszt takiej pompy około 500pln). Jeśli nadal zastanawiasz sie czy studnia kopana/wiercona, radzę wiercić i to do drugiej warstwy wodonośnej. Jedną już masz jedną kopaną z mętną wodą, dlaczego następna i jak długo bedzie czysta?
  8. Albo na allegro Cosmonova 60x60 -556pln czy to jest tani grzejnik?
  9. Dla przykładu poszukałem w necie wyceny grzejnika CosmoNova 60x180cm podwójny panel, wg ich cennika z10/2008 kosztuje 1373pln A mnie w sklepie na ten sam grzejnik kermi chcą sprzedać za 609pln brutto, to wg Ciebie jest drogo?
  10. Ja też nie mam piwnicy, a grunt wokół domu to glina, jednak po deszczu zawsze był problem z kałużami w pobliżu ścian, mało tego po kilkudniowych deszczach przemakał chudy beton w środku. Owszem jeszcze na to pójdzie folia i dopiero właściwa wylewka, ale sam fakt wody pod posadzką to nic dobrego. Wreście wykonałem drenaż opaskowy na głębokości od 60 do 100cm (wiadomo- spadek) i zero wilgoci. Tak że nie słuchaj rad typu olej to bo ja nie mam to i ty nie musisz, tym bardziej że koszt jaki poniosłem to 50mb wąż drenarski 110mm- 250pln. 7 ton żwirku-650pln. 50mb geowłókniny 100pln. folia kubełkowa 50mb- 250pln. trzech do łopaty na 10h-300pln. Dodam jeszcze, że geowłókniną oddzieliłem żwir od gliny od samego dołu tzn. pod rurą i aż do samej góry, oraz nie mam problemu z odprowadzeniem wody z drenażu. A na rynny mam osobną instalacje.
  11. Odetnij tę rurkę, i w jej miejsce wstaw zwykły automatyczny odpowietrznik (może bedzie potrzeba gwintować)
  12. Dobrze jest odczekać czas, który pozwoli ścianom dobrze wyschnąć, może to być różnie, np w lecie powinno 2 miesiące starczyć. Bierz pod uwagę to, iż styropian nie przepuści już wody, koniec, do tego dochodzi unigrunt. Druga sprawa jak wykonasz później w środku tynki, a do tego gipsowe, bedziesz to wszystko suszył miesiącami, i przypadkiem nie daj sobie pomalować od środka ścian unigruntem, bo wtedy to już chyba nigdy nie wyschnie. Mój dom budowałem takimi etapami: wszystkie ściany- przerwa - tynki w środku wap. cement.-przerwa 4 mieś - docieplenie- przerwa 4 mieś.- izolacja poddasza. Oczywiście miedzyczasie w środku powstawały instalacje. Pozdrawiam.
  13. Zakładając, że zawór bezpieczeństwa w układzie zamkniętym nie zadziała, można zastosować 2 sztuki. A ta wężownica schładzająca kocioł jest sterowana czym? zawór termiczny otwierający dopływ zimnej wody? a to się nie popsuje? nigdy? który producent da mi gwarancje na 15 lat.
  14. https://budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_zzycia/id,1087/Itemid,36/ Zapoznaj się jeszcze z tym artykułem. Tak naprawde to trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdyż blachodachówki są zbyt krótko na rynku, odpowiedzi typu "ja mam swoją już 3 lata i jestem z niej zadowolony" to tak jak wróżenie z fusów. Kupując blachę na swój dach, też sprzedawca zapewniał mnie o 20 letniej gwarancji, ale to czas pokaże. Narazie nic się nie dzieje i oby tak dalej. Rynny wg mnie to tylko metalowe ocynkowane, są zgrabne, nie wyblakną, nie wyginają sie i pasują do blachodachówki bardziej niż plastiki. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...