Skocz do zawartości

Aga i Piotr

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Aga i Piotr's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam wszystkich Klanowiczów po dłuższej przerwie... Jeżeli chodzi o okna, to my również dokonaliśmy zmian i zostały one zmiejszone na szerokość do 180cm, wysokość pozostała bez zmian. Lubimy duże okna w domach. Natomiast nasz wymiar pozwolił dostawiać meble, zabudowy i blaty kuchenne do ścian, ponieważ wewnątrz był to wymiar ok. 70 cm. W łaźience natomiast zmniejszyliśmy wysokość okna o 30 cm, szerokość bez zmian - co pozwoliło tam umieścić wanne i ścienną baterię wannową, poza tym jest bardziej intymnie i ciepło. A tak to wygląda teraz ( widok od strony ogrodu ). :
  2. Aga i Piotr

    LMB 25A / M&L Lipińscy

    Zdjęcia z budowy domu według LMB 25A z pracowni M&L Lipińscy
  3. Witam! Odpowiadam na temat wysokości do parapetu wewnętrznego: wysokość wewnątrz pomieszczeń od "chudego betonu" do otworu okiennego powinna wynosić ok. 102cm. Po wykonaniu warstw izolacji i ociepleń oraz wylewki i podłogi (panele lub płytki) powinno wyjść ok. 85cm. Pozdrawiam - Piotr.
  4. Witam Panie Grzegorzu Jeżeli chodzi o te belki nr 2,5,6 i w garażu 42, to one leżały na wieńcu, mam to na zdjęciach. Nic nie trzeba przecinać! Przecież wieniec to bardzo ważny element konstrukcyjny, jest zazbrojony! Ponieważ mamy w naszych domach dach praktycznie dwuspadowy to murłaty 14/14 leżą tylko z przodu i z tyłu budynku, a boczne ściany wraz z wieńcem służą do położenia w/w belek. U mnie wykonawcy położyli je płasko, wysokość 14cm i grało to wtedy z murłatami i spokojnie kładli już jętki podłogowe. Ponieważ ja zostałem przy stropie drewnianym, to raczej niemozliwe jest podniesienie ścianek kolankowych. Więc nie mam nic wyżej - jest zgodnie z projektem. P o z d r a w i a m - Piotr
  5. Witam Panie Grzegorzu! Nic nie musieliśmy z tym wieńcem kombinować, raczej wszystko było ok, bo inaczej moi wykonawcy też zgłaszliby ten problem. Osobiście chodziłem po zalanym wieńcu, z którego wystawały śruby-szpilki do montażu murłat, bo polewałem go wodą podczas dużych zeszłorocznych upałów. Nie zauważyłem żadnych uskoków itp. Następnie na papie przykręcono murłaty, a na nich już kolejno krokwie, zachowując kąt ok. 35' . Później ściany szczytowe i tak poszło do końca dachu. Pozdrawiamy
  6. Witam nowych fanów domu LMB 25A Nasz dom jest prawie gotowy, budowany raczej z drogich materiałów i na razie kosztował nas ok. 270 tyś. zł (materiały i robocizna) nie pamiętam ile to było do stanu surowego zamkniętego, ale może to być ok. 120-150 tyś. zł. Pozdrawiam wszystkich Klanowiczów - Piotr.
  7. Witam Pani Moniko My niestety fundament w całości wylewaliśmy z "gruszki". Beton B-15. Więc między ławą, a ścianą fundamentową nic nie dawaliśmy. Jedynie później po zdjęciu szalunków od wewnątrz przed zasypaniem fundamentów daliśmy styropian 5cm. Pozdrawiam i życzę powodzenia !
  8. Witam Panie Grzegorzu! Gratuluję prac ziemnych, proszę nie zapomnieć o przyłączu wody, które powinno iść pod ławami fundamentowymi, ja wykonałem to podwójnie (jedna rura do studni, druga ew. do sieci miejskiej). Jeżeli chodzi o schody na poddasze to umieścilem je w salonie na najdłuższej ze ścian-po prawej stronie od wejścia do salonu, w miarę centralnie w budynku, bo tam na górze jest wtedy najwyżej. Otwór ma wymiary 140x140, a schody będą kręcone (takie zajmują najmniej powierzchni) o średnicy 130cm. W załączeniu fotka Pozdrowienia dla Naszych Klanowiczów - Piotr.
  9. Witam Pani Moniko Cieszę się, że będzie nas więcej! Czekam na nowe posty i fotki. Trzymam kciuki za powodzenie w budowie! Pozdrawiam - P i o t r.
  10. Witam Państwa serdecznie Gratuluję dobrego wyboru! My cały czas jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego naszego domku LMB 25A! Jeszcze nie mieszkamy (mamy tynki wewnętrzne, instalacje, okna, garaż zamknięty, prawie skończone poddasze-pomalowane bez paneli podlogowych) teraz przygotowujemy się do wylewek i skończenia CO. Po wykonaniu płyty fundamentowej domek wydawał się nam nie duży, wręcz za mały! Ale wraz z wykonywaniem następnych etapów budowy (ściany,więźba,dach, stropy,ścianki działowe) domek urósł do olbrzymich rozmiarów!!! I teraz jest to calkiem spory dom Jeżeli chodzi o wysokość na poddaszu to jest to ok.3m, po ociepleniu i wylożeniu plytami kart-gips. i tak jest tam ok. 2,7-2,8m, więc moim zdaniem nic nie trzeba zmieniać. Z resztą budując lekki strop drewniany-podwieszany do więźby nie za bardzo ma Pan szansę podwyższyć ścianki kolankowe. No chyba, że wykona Pan zmianę na strop żelbetowy lub "terriwa", ale ten jest cieplejszy i podobno tańszy (nie liczyłem!). Jedno co teraz mogę Panu doradzić to spokojnie o jakieś 20-30cm może Pan obniżyć strop nad garażem, wmurowując belki i jętki w ścianę garażu. W ten sposób wyżej mozna zrobić "wieniec" i tam podnieść ścianki kolankowe, wtedy stryszek nad garażem zrobi się wyższy i większy, bo u mnie jest za nisko, a na dole za wysoko (nawet schodki wyciągane z włazu w stropie nie sięgają podłogi garażu). To będzie dla Pana dobra podpowiedź!!! Poza tym zapraszamy do nas na oględziny budowy na żywo Prosił Pan jeszcze o zdjęcia, ale jakie? Pozdrawiam - Piotr.
  11. Witam Cię serdecznie! Opowiem Ci troszkę o tym co już za nami Kupno działki, notariusz i księgi wieczyste-ok.2-3miesiące. Kupno projektu, ewentualne zmiany, dodstosowanie do warunków klimatycznych i terenu-3-4 m-ce. Projekt zagosporarowania działki, uzgodnienia (prąd, woda, gaz) i sąsiedzi - to też trochę biegania. Zgoda na budowę i jej prawomocność. Koparka, geodeta, stal, deski, gruszka z betonem i WYKONAWCA - czy już go masz? No i tak jak pisał poprzednik - materiały (na ściany, więźba dachowa, dachówka, okna i drzwi) w tym roku to koszmar - terminy 2-6 miesięcy. Życzę Ci dużo siły, optymizmu i wiary! Ale obawiam sie że z tym stanem surowym zamkniętym to będzie ciężko zdążyć Napisz co tam u Ciebie i jak postępy. Pozdrawiam - Piotr
  12. Witam wszystkich, którzy nas ostatnio odwiedzili. Dziekuję! W tym miesiącu mamy już odebrać z Urzędu zgodę na budowę i ruszamy z naszym LMB 25A. Budujemy tą wersję z garażem a nie wiatą. Nie wiem dlaczego zalogowano nas do Klanu LMB 25 : No ale to nie takie ważne! Cały czas jeżdżąc po Polsce rozglądam się czy ktoś go jeszcze ma? Więc czy ktoś wie gdzie taki domek już stoi lub się buduje? Wiecie, że na żywo to troszkę inne wrażenia niż w projekcie. My ruszamy ok. kwietnia-maja więc zapraszamy. Spróbuję zamieszczać jakieś zdjęcia z placu budowy Pozdrawiamy ! Aga i Piotr
  13. Witaj Ewo! Cieszę się, że też tak jak nas zainteresował Cię projekt z Pracowni M&L Lipińscy. To naprawdę urokliwe domy i mam nadzieję, że również ekonomiczne. Domek, który wybrałaś również nas zainteresował, ale odpadł z dwóch względów: 1. Był z piętrem, a nas interesował parterowy-tańszy w budowie i eksploatacji(ogrzewanie, instalacje itp). 2. Zbyt mały salon dzienny z kominkiem (teraz w blokach mamy pokój ok.20m2 i wydaje się nam, że jak do tego dołożyć część jadalną, kominek i kpl.wypoczynkowy-to zrobi się ciasno, a to przecież dom!). Jeżeli chodzi o te okna dachowe, to są bardzo ładne i nie ma się co tego bać!Coś ładnego nam się należy i domek też wygląda lepiej. Moim zdaniem należy Ci się duży+ za dach dwuspadowy! My już kupiliśmy projekt LMB 25A i na wiosnę ruszamy z fundamentem. Jesteśmy też w Klanie i witamy Cię cieplutko Pozdrawiamy - Aga i Piotr.
  14. Witaj Marku i inni Klanowicze Marku, dziękuję za dwa posty, nie wiem dlaczego tego drugiego nie widać? Tak, schody na strych na razie postanowiliśmy zrobić te rozkładane. Dziś za to na naszej działce wytyczyliśmy z różdżkarzem miejsca na studnię Jeżeli chodzi o tę płytkę to chyba to widzieliśmy, ale syn teraz ma tę płytę, jest niezła.Tak,że dziękujemy za oferowaną pomoc. Pozdrawiam wszystkich - Piotr .
×
×
  • Utwórz nowe...