Skocz do zawartości

Olleo

Uczestnik
  • Posty

    65
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Olleo last won the day on listopada 2 2013

Olleo had the most liked content!

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Olleo's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. To nie jest bejca, tylko jakis wyjatkowo rzadki olej do drewna, ktory ledwo co wnika w drewno i delikatnie tylko przyciemnia. Bejca sie tak nie zachowuje. Nie wiem, co mam teraz z tym badziewiem zrobic - szlifowac, czy probowac lakierowac lakierem (PU), ktorym mialem zamiar robic. Nie wiem, czy bedzie sie tego trzymal, bo oczywiscie kuzwa na Waszej stronie brak takiej informacji. I nie, nie bede kupowal Waszego lakieru bezpodkladowego Vidaron, bo lakier juz mam.
  2. Czy ktos widzial gdzies systemowe obejmy roznych rozmiarow? Cos takiego, jak to: Tutaj system tylko pod jeden wymiar - 35x35mm. Koszt kompletu 30 zl (4 obejmy) + slupek 51x51x2400mm 140zl. "ocynk ogniowy, czyszczenie fosforowe, powłokę epoksydową oraz lakier proszkowy.", 20 lat gwarancji przed korozja. Znalazlem 1 (slownie: jedna) taka oferte w znanych mi internetach. Niestety rygli poziomych pod sztachety nie sprzedaja. Interesuja mnie tez slupki z nawierconymi juz przed cynkowaniem i lakierowaniem otworami montazowymi pod uchwyty dowolne, np. zwykle stalowe katowniki.
  3. masz ocynkowane slupki? nie wiem, jak wyglada kwestia spawania ocynkowanej blachy nie mam doswiadczenia i nie wiem, jaka grubosc scianki potrzebna, zeby 2m przeslo ze sztachetami jej nie wygielo, albo wiatr napierajacy na taki "zagiel" nie polozyl.
  4. Cześć, Chcę wykonać ogrodzenie, jak na załączonym obrazku. Efekt końcowy ma wyglądać mniej więcej tak: więc sztachety muszą być kręcone do stalowych profili (rygli). Potrzebuję rozwiązać parę kwestii technologicznych: - sposób montażu rygli do stalowych słupków - wybrać słupki - jaka grubość ścianki i jaki przekrój? Cynkowane? Malowane? - jaki przekrój, grubość itd. słupków pod furtki (standardowa + do śmietnika)? - lać fundament pod bramę przesuwną od razu, czy zostawić to na później ekipie?
  5. Sklep, jak sklep - nie ma obowiazku przyjecia zwrotu, a do tego minelo pare miechow od zakupu.
  6. To znaczy tej calej tuby nie chca przyjac A nie wiecie, czy da sie kupic koncowki mieszajace do kotwy chemicznej?
  7. Mam jeszcze poltora tuby i nie mam na co zuzyc, a w sklepie nie chca mi przyjac zwrotu ;)
  8. Jeszcze nie podjalem tematu, napisze, jak bede mial czas pomyslec. A gdzie stawiac wszystkie kosmetyki, szczoteczki cyfrowe i analogowe, mydla, golarki, szampony itd. itp. w trakcie, przed i po uzytkowaniu? Nie wszystko sie chowa zawsze do szafeczki (ktora nota bene tez musze wykonac w tej technologii, bo zonie sie nie podobaja kupne) i nie wszystko sie tez zmiesci na umywalce, czy wannie podczas uzywania. Obecnie mam taka szafeczke (wlasnej roboty) i poleczke w mieszkaniu: Tego nie skumalem... Jakie polaczenie kolkowe w meblach??
  9. Konstrukcje ogarne ;) Chodzi o poleczki i szafeczki (z takich samych bloczkow na 13-14cm glebokich), a im dluzsze, tym wieksza powierzchnia klejenia. Od paru dni na przykladowej takiej 60cm dlugiej lezy sobie 40-42kg i nic sie nie dzieje, wiec wytrzymalosc lepiej, niz "spoko", ale nie wiem, jak sie bedzie zachowywac ten klej PU za 5-10 lat.
  10. To czym? Pamietajcie caly czas, ze chodzi o polki (razem z glazura) 60x130x600mm (grubosc, glebokosc, dlugosc). Na nich ma byc pare kosmetykow i wsio.
  11. Chodzi ci o to, zeby zagiac i przykrecic od gory polki i do sciany takie laczniki?
  12. Pan Tomasz z Solbetu zapomnial o temacie, a ja jestem bardzo ciekaw, na ile Solbet daje gwarancje zachowania wlasciwosci w czasie? Jakies kotwienie dla swietego spokoju do tych polek tez bym dal, ale jakie najlepiej - laczniki metalowe do scian typu LP30, czy moze lepiej na wylot przez polke kolkiem do sciany?
  13. Stosowalibyscie dodatkowe kotwienie, jesli ten klej tak trzyma? http://www.youtube.com/watch?v=wMhDqkINp8Y Kuzyna (ok. 80kg) utrzymala polka przyklejona do slabego betonu (baza to piasek 0-2mm) bez problemu - pode mna (w ubraniu ok. 115kg) trzymala, poki nie nacisnalem mocniej. Puscil glownie beton (na 2/3 dlugosci bloczka - te 1/3 kleju juz utrzymac dalej nie mogla). A tutaj polka przyklejona do zagruntowanego tynku cem-wap: bloczek betonowy, kawalek plyty betonowej, cegla, 2 pojemniki po niecale 5l plynu, razem jakies 40kg.
  14. a na czym innym mialbym posadowic scianke? teraz glownie chodzi o wytrzymalosc BK.
×
×
  • Utwórz nowe...