Skocz do zawartości

Kosztorys budowy domu ...


Recommended Posts

Elantis my liczymy na dom 120m2 tak ok 350tys do wprowadzenia się tyle że wykończeniówka nie będzie z bajerami. Budujemy coś podobnego do terminiII. Mamy głównego wykonawcę do wszystkich robót, działkę mieliśmy. Na chwilę obecną mieścimy się jak najbardziej w kosztach wybierając trochę lepsze rozwiązania np lepsze okna czy brama garażowa


z takich przemyśleń i rozwiązań które my stosowaliśmy i braliśmy pod uwagę planując budowę i teraz budując
- projekt indywidualny może droższy na starcie ale tańszy w ostateczności
- my działkę mieliśmy ale patrząc po znajomych ważne jest by działkę wybierać z dala od terenów chronionych (rezerwaty itp) i po sprawdzeniu podłoża (czy nie ma permanentnego błotka); oraz wziąć pod uwagę odległość od mediów
- piwnica, lukarny, wykusze, balkony podnoszą koszty budowy
- dach 2spadowy kryty blachodachówką bez pełnego deskowania
- budowaliśmy z bloczka komórkowego - taniej niż ceramika; strop lany wyjdzie taniej niż gotowa terriva
- stemple i deski szalunkowe najlepiej odkupić od sąsiada
- prąd doprowadzić do działki ale nie podłączać, budowlany kosztuje piekielnie drogo co miesiąc, lepiej dogadać się z sąsiadem
- umawiać się z wykonawcami za całość a nie od metra czy punktu (szczególnie elektryka!!)
- składać o wycenę materiałów w kilku miejscach, różnice bywają powalające
- czytać i PYTAĆ icon_smile.gif)

Link do komentarza
Cytat

Słyszałam właśnie o takiej możliwości jednak nie wiem na ile banki będą skłonne się na to zgodzić ponieważ nas również interesuje program rodzina na swoim i coraz bardziej kurczy nam się lista banków, które udzielają kredytu w tym programie.
Jeżeli mogłabym zapytać, jaką kwotę przyznał Wam bank na te 180 metrów skoro piszesz, że było to mniej niż 540tys.? Jestem ciekawa ile kosztowała Was budowa tego domku?icon_smile.gif My zastanawiamy się nad domem o powierzchni około 110 metrów, projekt nie jest jeszcze do końca wybrany ale głównie interesuje nas od 100 do 120 metrów, oczywiście bez żadnych szaleństw i budując systemem gospodarczym zastanawiamy się czy 250tys kredytu starczy nam na taki domek pod miastem, które nie ma nawet 100 tys mieszkańców?


Wybudowalismy "Dom w morelach 2" z pracowni Archon. Jak bank liczył powierzchnię to do końca nie wiem,bo nie liczyli chyba kotłowni i garażu.Dom po podłodze ma dokładnie 204m. Dostalismy kredyt w kwocie 318 tys, ale mieliśmy spory wkład własny. Bank tak zwlekał z wypłatą kredytu (prawie rok-wiecznie cos było nie halo), że za swoje pieniadze i pożyczone po rodzinie, zrobiliśmy fundamenty, ściany parteru, wylaliśmy schody i zaszalowaliśmy strop (mamy wylewany).Wprowadziliśmy sie w końcu sierpnia, duzo mamy zrobione, ale sporo jeszcze do zrobienia (cała część gospodarcza-garaz, kotłownia, są tam tylko tynki i wylewki). Do tej pory wydaliśmy 395 tys, łącznie z meblami w kuchni, lodówką, pralką, suszarką i meblami w trzech łazienkach.
Nie ukrywam, że "złotówa" to moje drugie imię icon_smile.gif . Targowałam się z wszystkimi o wszystko, z wykonawcami, z hurtowniami z tartakiem i zawsze coś utargowałam. Z moimi wykonawcami żyję w zgodzie, do dziś podjeżdżają i dokańczają to czego nie zrobili. I to jest bardzo ważne, ja szanuję ich a oni mnie. Jeśli byłam na budowie, a byłam często to zawsze był obiad dla pracowników.
Budowa prowadzona z ołówkiem w ręku, założyłam arkusz w exelu i wszystkie koszty dodawałam, każdy gwóźdź, każdą duperele. Nie mamy żadnych cudów, ani wodotrysków-średnia półka .
Mamy mercedesa wsród fundamentów. Mamy wysoki poziom wód gruntowych, kierownik budowy wprowadził zmiany poszeżając ławy do 80cm i podwyższając sciany fundamentu.Nie wiem, nie znam się czy taka była konieczność, ale takie są. Kosztowało to sporo. Na tym fundamencie może samolot wylądować, tyle jest betonu. Faktem jest to, że dom stoi dwa lata i nie mamy nigdzie żadnego pęknięcia. Może jeszcze popęka, a może stoi stabilniej.
Budowaliśmy z Porotonu 24, sporo tańszy niż Porotherm 25, dachówka cementowa Braas, schody wylewane, tynki cementowo wapienne nakładane ręcznie - sporo kosztowały 20zł za metr sama robocizna, ale było warto.Bardzo dużo włozyliśmy swojej pracy. To co potrafiliśmy zrobić sami staralismy się zrobic. Utkalismy wełnę na poddaszu, to może nie z oszczedności, ale chcieliśmy miec pewność, że bedzie dobrze zrobione. Sami złożyliśmy kominek. Wypatrzyłam sobie kominek w internecie zapytała o cenę -11 tys. Podziekowałam . Znalazłam na allegro kamieniarza który zrobił mi obudowę (ze zdjecia) kupiliśmy wkład w sklepie internetowym wełnę i wyszło ok.5 tys.
Schody mamy jesionowe, parapety debowe. Znależliśmy wiejskiego stolarza, który za 3,5 tys zrobił nam parapety , stopnie i podstopnice.
za montaż schodów i barierki zapłaciliśmy 2tys. Sami musieliśmy polakierować. Razem z barierkami schody wyszły ok.5 tys.
Na parterze mamy parkiet, na piętrze panele-które położyliśmy sami. Wszystkie kafle i armature, baterie, lampy, kupiłam w sklepach internetowych.Ceramika z koła,cersanitu, baterie KFA. Najpierw jade do sklepu oglądam co mi sie podoba, później szukam w sklepach internetowych. Baaaardzo duża oszczedność. Kafle jakies 35%. Panele w OBI kosztowały 38zł, ja kupiłam je na panelowy.com.pl za 25zł.
No i tak wybudowalismy za niecałe 400tys. Nie ukrywam, że bardzo duzo czasu i wysiłku mnie to kosztowało. Ale jestem bardzo zadowolona z końcowego efektu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Etko podoba mi się Wasz dom, mogłabym się wprowadzać icon_biggrin.gif
Masz jeszcze gdzieś namiary na pana od kominka? jeśli tak to byłabym wdzięczna za przesłanie ich na priva, tak samo jak podanie nazwy tych szarych płytek łazienkowych, z góry dziękuję


Dzięki, też mi sie podoba icon_lol.gif
Płytki to Braid z Tubądzina- ta duża łazienka, albo Azulev Nord Perla ta mała. Namiary na kamieniarza przesle na priv, mam nadzieje, że kolega małzonek ma jeszcze numer. Kamieniarz był z Krakowa.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...