Skocz do zawartości

Komentarze do "Blog - BALTAZAR, Dziennik budowy"


Recommended Posts

Cytat

A na razie zimowy czas wykorzystam na szczegółowe planowanie kolejnych etapów co, jak, kiedy i za ile icon_cool.gif .

pozdrawiam



Zimowy czas wykorzystaj do kupienia drewna na dach ->na wieźbę

Drewno powinno być sezonowane kilka miesięcy przed wbudowaniem w przeciwnym razie na łączeniach powstaną spore szczeliny .Surowe drewno po wycięciu i wbudowaniu natychmiastowym kurczy się .Zimą drewno też wysycha zwłaszcza na mrozie,mniej pęka niż w upalne lato . Zadaszenie z folii wyłącznie na wierzchu sztapla .Drewno na przekładkach rozłożone szeroko -> żeby umożliwić dostęp powietrza . icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Zimowy czas wykorzystaj do kupienia drewna na dach ->na wieźbę

Drewno powinno być sezonowane kilka miesięcy przed wbudowaniem w przeciwnym razie na łączeniach powstaną spore szczeliny .Surowe drewno po wycięciu i wbudowaniu natychmiastowym kurczy się .Zimą drewno też wysycha zwłaszcza na mrozie,mniej pęka niż w upalne lato . Zadaszenie z folii wyłącznie na wierzchu sztapla .Drewno na przekładkach rozłożone szeroko -> żeby umożliwić dostęp powietrza . icon_smile.gif




Witam, przepiekna działka / zazdroszczę/, po zdjęciach widać że dużo solodnej pracy odwaliłeś. Przygladałem się z uwagą, mankamentów nie zauważyłem. Koszty na przyzwoitym poziomie. Gratuluję. Według mnie kontynuuj budowę zimą, ja tak zrobiłem miałem jedynie 5- 6 tygodni przerwy na silne mrozy. Pozdrawiam będę sie przyglądał jak rośnie Baltazar /w realu też bardzo ładny i funkcjonalny domek/. Jesli masz większą rodzine to pomyśl o zaadoptowaniu strychu na pokój - dłożenie 1-2 okien dachowych. Przepiękne duże pomieszczenie.
Link do komentarza
No to jesteśmy na podobnym etapie, choc mniej zaawansowanym. My zaczęlismy 13.11 i dziś murują ścianki fundamentowe a za 2 dni kładą instalacje podposadzkowe. Ekipa jest suuuper (pewnie dlatego że nie tania). Nasz plan jest jechać z budową ile da nam pogoda. Ma być prowadzony dziennik temperatur i przy -3 stopniach przerywaja prace, i za ten czas nie liczymy im kar za opóźnienie. Na razie jest pieknie.
Projekt jest mój własny, jest to bliźniak. Działkak jest wąska, wiec i plac budowy mały. No i nie ma lasu, niestety. Chociaż Las mamy w nazwie osiedla.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was i nas.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dziękuję za pomoc a wszystkich czytających zapraszam do komentowania


Witam budujących Baltazara. Ja zaczołem budowe 5 listopada .Wybrałem wersje z garażem G2. Zrezygnowałem ze słupa w jadalni.Powiększyłem okno przy jadalni, taras powiększyłem i odwróciłem schody na strone jadalni, łazienke u góry zrobie zamiast pokoju nr 5,sypialnie w pokoju nr4.Zastanawiam się czy schody na piętro zrobić lane czy na zamówienie.Następnym razem dołącze zdjecia.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam budujących Baltazara. Ja zaczołem budowe 5 listopada .Wybrałem wersje z garażem G2. Zrezygnowałem ze słupa w jadalni.Powiększyłem okno przy jadalni, taras powiększyłem i odwróciłem schody na strone jadalni, łazienke u góry zrobie zamiast pokoju nr 5,sypialnie w pokoju nr4.Zastanawiam się czy schody na piętro zrobić lane czy na zamówienie.Następnym razem dołącze zdjecia.Pozdrawiam.



sporo tych zmian Andrzej101 icon_biggrin.gif . Najbardziej ciekawi mnie ten słup a właściwie jego brak i schody od strony jadalni. Czy to znaczy że przerzuciłeś je na drugą ścianę? Zapraszam do wpisu na forum klanu - może Twoje rady czy przemyślenia będa inspiracją dla innych "Baltazarów"

Klan BALTAZARA

Klan odwiedza sporo osób zainteresownych tym projektem oraz osoby które już go budąją (tacy jak my icon_cool.gif )
Link do komentarza
RafalT88 slup w jadalni został zastąpiony wzmocnionym podciągiem opartym na ścianie z dwoma oknami 90 cm . Taras poszerzyłem i przerzuciłem właśnie na tę strone.Powiększyłem też okno w jadalni z 90 na 150 cm.Na ścianie garażowej dam okno z luksferów i zlikwiduje 1 lub 2 okna z tyłu garażu.Ciekawi mnie jak zaprojektujesz schody na góre, w projekcie jest 19 stopni o wysokości 18 cm moim zdaniem wysokie,najlepej jak by miały 15,16 cm. Na razie to są moje plany ponieważ jestem na etapie budowy stanu 0.
Link do komentarza
Cytat

RafalT88 slup w jadalni został zastąpiony wzmocnionym podciągiem opartym na ścianie z dwoma oknami 90 cm . Taras poszerzyłem i przerzuciłem właśnie na tę strone.Powiększyłem też okno w jadalni z 90 na 150 cm.Na ścianie garażowej dam okno z luksferów i zlikwiduje 1 lub 2 okna z tyłu garażu.Ciekawi mnie jak zaprojektujesz schody na góre, w projekcie jest 19 stopni o wysokości 18 cm moim zdaniem wysokie,najlepej jak by miały 15,16 cm. Na razie to są moje plany ponieważ jestem na etapie budowy stanu 0.



Masz jakieś fotki?
Link do komentarza
Cytat

A ja chciałbym, żeby blogowicz napisał o swoich rozterkach i wątpliwościach dotyczących budowy domu lub jej poszczególnych etapów.



Spokojnie icon_biggrin.gif , jeszcze się rozhulam , tylko czekam na wiosnę i wietr co by mi w te żagle powiał. A rozterki...oby ich było jak naj mniej.

ps. cenna uwaga, dzięki

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...