Skocz do zawartości

pytanie o przlacza


ancies2

Recommended Posts

przepraszam jesli powtarzam czyjes pytanie ale niedawno znalazlam to forum i nie zdazylam jeszcze przeczytac wszystkich wpisow, a sprawa jest naglaca. Mam na oku ladna dzialke ale media tj. prad gaz i wodociag znajduja sie jakies 150 m od dzialki. czy bede musiala zaplacic rowniez za dociagniecie mediow przez ten odcinek czy tylko za przylaczenie od granicy dzialki na dzialke? Wlasciciel mowi mi ze za ten odcinek placi firma energetyczna itd. A jesli bede musiala placic rowniez za ten odcinek to jaki moze byc orientacyjny koszt tych robot? Bardzo prosze o jakies odpowiedzi bo od tego po czesci jest uzalezniony zakup tej dzialki przeze mnie.
Link do komentarza
Witam

U nas energetyka do 200m robi na własny koszt. Ja płacę ok 1500,00 zł za przyłącze oraz koszty instalacji od skrzynki z licznikiem(w ogrodzeniu) do domu.
Przyłącze wody i kanalizacji zależy od lokalnych dystrybutorów. Najlepiej złożyć pytania na piśmie i dostaniesz wiarygodne odpowiedzi. Ja sama budowałam ale wodociągi mi zwrócą część kosztów (ok. 60-70%).
Gaz podobnie jak energia.
Powodzenia
Link do komentarza
Cytat

przepraszam jesli powtarzam czyjes pytanie ale niedawno znalazlam to forum i nie zdazylam jeszcze przeczytac wszystkich wpisow, a sprawa jest naglaca. Mam na oku ladna dzialke ale media tj. prad gaz i wodociag znajduja sie jakies 150 m od dzialki. czy bede musiala zaplacic rowniez za dociagniecie mediow przez ten odcinek czy tylko za przylaczenie od granicy dzialki na dzialke? Wlasciciel mowi mi ze za ten odcinek placi firma energetyczna itd. A jesli bede musiala placic rowniez za ten odcinek to jaki moze byc orientacyjny koszt tych robot? Bardzo prosze o jakies odpowiedzi bo od tego po czesci jest uzalezniony zakup tej dzialki przeze mnie.


jesli działka jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego to
przyłacze prądu 100-130zł za kilowat na ogół cała operacja to 2000-2500zł w zaleznosci czy przyłacze kablowe czy napowietrzne
przyłacze gazu 1000-1800zł w zalenosci od miejscowego dystrybutora i warunków technicznych
woda to podobnie
ale kanalizacja to na ogół inny świat i moze strczyc 600zł moze 4000zł w zaleznosci od polityki gminy ,usutuuowania działki i takie tam
Link do komentarza
Witam.
Podepnę się pod temat. ja zaczynam dopiero przygodę z budową swojego wymarzonego domu, tak więc wszystkie terminy z tym związane są mi obce. Z biegiem czasu będę się "dokształcać" w tej dziedzinie.
Narazie podłączamy media. Chce złożyć wniosek o warunki przyłączenia do sieci energetycznej. Razem z wnioskiem muszę złożyć mapkę sytuacyjną. Czy to jakiś specyficzny rodzaj mapy? Skąd ją wziąć?
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Podepnę się pod temat. ja zaczynam dopiero przygodę z budową swojego wymarzonego domu, tak więc wszystkie terminy z tym związane są mi obce. Z biegiem czasu będę się "dokształcać" w tej dziedzinie.
Narazie podłączamy media. Chce złożyć wniosek o warunki przyłączenia do sieci energetycznej. Razem z wnioskiem muszę złożyć mapkę sytuacyjną. Czy to jakiś specyficzny rodzaj mapy? Skąd ją wziąć?



W moim rejonie zarówno do WZ jak i do dostawców wszystkich mediów dostarczałam kopię mapy zasadniczej do celów opiniodawczych. Wybiera się ją za opłatą w wydziale geodezji i kartografii starostwa powiatowego lub analogicznej instytucji. U nas wydanie takiej mapy trwało 30 minut. Natomiast na etapie przygotowywania projektów przyłączy wymagana była już mapa do celów projektowych z wrysowanym domem. Ta procedura jest dużo droższa i trwała u mnie około 3 miesiące. Najpierw geodeta przygotował mapę, potem architekt wykonał projekt zagospodarowania działki.
Powodzenia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...