Skocz do zawartości

domek narzedziowy


Welonka

Recommended Posts

Witam, mam domek drewniany narzedziowy o wymiarach 180 cm szer, 90 cm głeboki , w szczycie ma 190 cm wysokosci.
Domek ma stać na działce rekraacyjnej na 4 ceglach (brak fundamentu).
Pytanie nr 1 czy musze mieć zgode Gminy na postawienie takiej zabudowy na działce.
Pytanie nr 2 wiem, ze domek musi stac min. 3 m od granicy z sasiadem a ile m od drogi?

Podzrawiam, Welonka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
POGRZEBAŁEM W NECIE. TO POWINNO CHYBA WYGLĄDAĆ TAK:

Zgłoszenie zamiaru budowy wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii o powierzchni do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów nie może przekraczać 2 na każde 500 m2

Wymagane dokumenty i miejsce ich składania

1. Zgłoszenie zamiaru budowy, robót budowlanych (wzór),
2. Załączniki do zgłoszenia:
a. oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (wzór), w przypadku współwłasności należy dołączyć zgody współwłaścicieli,
b. dwa egzemplarze aktualnych map z wrysowanym obiektem budowlanym ze wskazaniem jego wymiarów, usytuowania i odległości od granicy działki i innych obiektów na działce,
c. odpowiednie szkice lub rysunki zgłaszanego obiektu budowlanego pozwalające na stwierdzenie zachowania warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki (2 egz.)
d. w zależności od potrzeb uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków - dla terenów położonych w obszarach ochrony konserwatorskiej.
e. W zależności od potrzeb ostateczna decyzja o warunkach zabudowy, zgodnie z art. 59 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80 poz. 717 z 2003 r. z późniejszymi zmianami) lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dokumenty należy złożyć w:
Sekretariacie Starostwa Powiatowego

Termin i sposób załatwienia sprawy przez urząd:

Do wykonywania robót budowlanych objętych obowiązkiem zgłoszenia można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu.
Zgłoszenie jest ważne nie dłużej niż 2 lata od określonego w zgłoszeniu terminu rozpoczęcia budowy lub wykonywania robót budowlanych.

[attachment=2752:WNIOSEK_...ie_rob_t.rtf]

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

WNIOSEK_zg_oszenie_rob_t.rtf

Link do komentarza
Ja tylko przypominam, że to nie jest działka budowlana.
Pomijając obowiązujące definicje, z których jasno wynika, że tego typu obiekty, można budować na zgłoszenie, tylko na działce już zabudowanej, to zwracam uwagę na zupełnie pomijalny fakt brzmienia zapisów w Prawie Budowlanym.
I tak:
Cytat

Art. 30. 2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia – wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.

(pogrubienie moje)

oraz przywołany:
Cytat

Art. 32. 4. Pozwolenie na budowę może być wydane wyłącznie temu, kto:
2) złożył oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

(pogrubienie moje)

Oczywiście, że jeśli działka ma status „rekreacyjnej”, to określono co na takiej działce wolno. Jeśli gmina przewidziała jakąś zabudowę np. w MPZP to potrzebny będzie wypis dla tego terenu.
W przypadku braku aktualnego MPZP taką rolę spełniają WZ.


Tak literalnie stanowią przepisy – co należy mieć na uwadze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...