Skocz do zawartości

Oświetlenie kuchni


Recommended Posts

Dnia 27.08.2015 o 10:45, zablocky38-29 napisał:

 


ja mam małe halogeny przy każdym blacie plus przy zlewie i na okapie zamontowane, a poza tym jedną lampę wiszącą nad stołem, która nie daje mocnego światła. jest to o tyle wygodne, że włączam tylko to światło, którego potrzebuję

 

Ja przy remoncie tak zrobię. Bo teraz mam jeden blat oświetlany światłem naturalnym - okno :) Jeden w ogóle ziemny, i tę świetlówkę nad zlewem, a jak zapalam górne to sobie cień ciałem robię i ... no średnio to praktyczne.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trendem w oświetleniu kuchni, który zyskuje coraz większe uznanie i popularność, jest zastosowanie taśm LED. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy iluminacji długich powierzchni: blatów, szafek, stołów, półek czy ściennych dekoracji. Niewielki rozmiar taśm LED, ich elastyczność, możliwość cięcia na określonej długości oraz prostota montażu przekłada się na różnorodność zastosowań – można ich używać w miejscach trudno dostępnych dla innych rodzajów oświetlenia. Ograniczeniem w ich wykorzystaniu staje się jedynie nasza wyobraźnia – możemy stworzyć dowolną świetlną aranżację. Oświetlenie LED nadaje meblom nowoczesny wygląd, podkreślając ich charakter i niepowtarzalny design.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie taśm LED  do tylnej krawędzi wiszących szafek, tak by dodatkowo oświetlały blat roboczy. Warto je zamontować wykorzystując specjalne profile, które dodatkowo chronią taśmę przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Doskonale sprawdzą się tutaj aluminiowe profile GLAX w kolorze srebrnym, których różnorodność kształtów pozwala na swobodny wybór zastosowań aranżacyjnych i umożliwia uzyskanie ciekawych efektów świetlnych. Pamiętajmy jednak, by tak dobrać kształt profilu, żeby światło padało tylko na kuchenny blat. Jeśli będzie ono sięgać dalej i oświetlać podłogę, efekt ostateczny będzie mało estetyczny.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Osobiście polecałbym oświetlenie sufitowe, które jest w stanie odpowiednio kuchnię oświetlić, a przy tym starczy na bardzo długi okres czasu :)

Sam stałem przed takim wyborem i dokonałem finalnie zakupu w sklepie internetowym - warto się rozejrzeć i poszukać lampy pasującej pod własne wnętrze.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...