Skocz do zawartości

AMBER i AMBER II / MTM Styl


wingerman

Recommended Posts

WItam serdecznie.
Po dluuugim i mozolnym przeszukiwania roznych, roznistych projektow domow zdecydowalismy sie z zona (chyba juz ostatecznie) na dom AMBER
http://www.domfort.eu/?p=szczegoly&id=770#

Jak wiadomo, najtrudniej jest postawic kropke nad przyslowiowym "i" a to wlasnie chcemy zrobic.
W zwiazku z tym chcialbym poznac opinie nt. projektu AMBER lub AMBER II.
Moze ktos z was budowal ten dom, moze ktos ma pojecie o jego kosztorysie:
Nr. Opis robót Wartosc
1 Stan surowy 302322,12
1.1 Roboty ziemne i fundamentowe 53064,83
1.2 Stal zbrojeniowa dla całego budynku 16613,52
1.3 Konstrukcja poddasza 26351,50
1.4 Konstrukcja i pokrycie dachów 63117,71
1.5 Stolarka okienna i drzwiowa na scianach osłonowych 26256,52
2 Elewacja i roboty zewnetrzne 55945,38
2.1 Wykonczenie 93405,93
2.2 Oblicowania scian i sufitów 53696,10
2.3 Podłogi i posadzki 33713,66
2.4 Stolarka wewnetrzna 5996,17
Ogółem kosztorys * 358267,50
*cena netto bez instalacji
Poziom cen: Sekocenbud I kw 2008, dostawcy, producenci

Czy nie odstaje cenowo od innych domow o podobnej konstrukcji i wielkosci.
Moze ktos z was widzi w nim jakies "bledy" rzeczy do poprawienia itp. mile widziane sugestie.

Z mojego pkt. widzenia zalety domu to:
- prosta forma i calkiem nowoczesny wyglad
- sypialnia z wyjsciem na taras
- widok z tarasu na trzy strony dzialki
- narozne przeszkelnie w salonie
- balkony dla gornych pokoi


Wady:
- male WC na dole
- kominek na bocznej scianie (moze byc klopot z rownym rozprowdzeniem ciepla)
- nieduza jadalnia
- mala lazienka w sypialni malzenskiej ale wiem juz jak to zmienic
- mala garderoba w sypialni malzenskiej aletez wiem jak to zmienic

Wyrazcie tu swoje zdanie.
Link do komentarza
witam,
ja rowniez jestem pod wrazeniem tego projektu. Nigdy nie bylam fanka dachu dwuspadowego, a tu nagle Amber. Martwia mnie koszty budowy, a szczegolnie koszt scianki szklanej w salonie, ktora stanowi istote tego projektu ( czy ktos orientuje sie w cenie??) . Jezeli mialabym sie zdecydowac to usunelabym lazienke w sypialni na poddaszu zamianiajac ja na garderobe; rowniez okno kuchenne trezba powiekszyc; no i w tej toalecie na dole to mozna sie nabawic klaustrofobii!

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nie no, nie ma sie co martwic ta szklana scianka, to praktycznie duze okna ktore az tak drogie nie sa.
Co do gornej lazienki to tak jak piszesz - do usuniecia, jednak my chcemy miec wlasna lazienke i bedzie ona z pomieszczenia nr. 11 lecz wejscie z sypialni.
Okno kuchenne to prawde mowiac nie mam zdania czy jest ok czy moze powiekszyc (raczej zostawimy) dopelnieniem kuchni jest jadalnia a ta sama ma juz wielkie okno.
Dolna lazienka to tylko WC jednak bedziemy tam upychac jeszcze natrysk a wiec trzeba bedzie wcisnac go w sciane garazowa.

Koszta budowy.... jak widac dom ten jest energooszczedny a juz samo to podnosi cene nie tyle na poziomie projektowym co uzytych materialow, owszem mozna stosowac materialy jak w przypadku zwyklych domow ale to troche nieszczesliwe rozwiazanie z uwagi na utrzymanie swego gniazdka w kolejnych latach.
Na poczatku bardzo ustawialismy sie z zona na dom pasywny, to juz wogole rewelacja jednak z uwagi na niewielki wybor projektow tych ze domow wzielismy pod uwage rowniez domy energooszczedne. Jak latwo sie domyslec napewno zastosujemy kilka rozwiazan z domow pasywnych lecz wszystko postaramy sie robic z rozsadkiem by nie popasc w paranoje icon_smile.gif

Niestety szczegolowych kosztow jeszcze nie znamy, brak czasu (chwilowy) by jechac do kilku firm i poprosic o kosztorys wstepny. Jasne, sa kosztorysy z poziomy projektowego lecz ceny zarowno regionalnie jak i na dany moment sa rozne, no i oczywiscie roznia sie rowniez poprzez zmiany w projekcie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Interesujący projekt.Bierzemy go z synem pod uwagę jako dom dla niego. Pasuje do nabytej przez nas działki - podłużnej, w układzie równoleżnikowym, z drogą gminną od północy- skąd przecież będą i wejście i wjazd.Dołożył bym okno w salonie od południa - w końcu to elewacja słoneczna i może czy wręcz powinna być przeszklona.Pozdrawiam
Link do komentarza
witam...
Jesteśmy z mężem w trakcie poszukiwań projektu który pogodzi nasze wyobrażenia o wymarzonym domu. No i wpadła nam w oko Amber... Tylko niestety widzę, że nie ma zbyt dużo osób zainteresowanych projektem i tych, które na temat budowy mogą już coś powiedzieć (a takie uwagi są bardzo cenne)...
Wingerman - czy masz już jakieś piewsze wyceny ??
My zaczęliśmy zastanawiać się nad budową z gotowych ścianek z keramzytu - ale to dopiero pomysł nie poparty żadnymi wycenami ani informacją czy to się tak da z tym projeketm...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam! No skoro w grupie raźniej, to i My przyłączamy sie do tego klanu. Podjęliśmy decyzję o budowie tego domku w wersji z dwoma garażami. Zastanawiamy się tylko jakie byłyby koszty budowy z ytongu, ponieważ nie ukrywamy,że wolelibyśmy ten materiał.
Co do wnętrza to układ nam odpowiada ,choć rzeczywiście przydałoby się większe wc na parterze.
Na górze zastanawiamy się nad zamianą łazienki. Chcielibyśmy ją umiejscowić zaraz na wprost schodów – byłaby wtedy większa o 2 m kw. W miejscu, w którym była zaprojektowana łazienka ,zlikwidować ściankę działową – wtedy pokój zyska 6 m kw.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam. Minelo juz troche czasu od ostatniego wpisu wiec moze ktos juz jest zajety budowa i nic sie nie chwali? Projekt jest bardzo ciekawy i wraz z zona jestesmy zainteresowani jego budowa. Zaczal moze ktos budowe i moze sie podzielic z nami informacjami?
Pozdrowienia icon_biggrin.gif


Witam,
my zaczeliśmy budowę wg tego projektu jesienią.Przed zimą nie zdążyliśmy zalać stropu. Mam nadzieję, że we wtorek beton dojedzie i będą sufit i schody. Rzeczywiście projekt jest dosyć skomplikowany. Bardzo dużo stali oraz betonu.
Okno w kuchni jest w projekcie bardzo duże( inaczej niż na rysunkach) - 200/120. Na piętrze, tak jak większość, łazienkę robimy na przeciwko wejścia na piętro a tam gdzie łazienka będzie garderoba. Budujemy z Porotermu. Nie wiem jeszcze jak rozwiązać problem z tą fajną belką stalową pod balkonem ponieważ nie jest uwzględniona w projekcie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
my zaczeliśmy budowę wg tego projektu jesienią.Przed zimą nie zdążyliśmy zalać stropu. Mam nadzieję, że we wtorek beton dojedzie i będą sufit i schody. Rzeczywiście projekt jest dosyć skomplikowany. Bardzo dużo stali oraz betonu.
Okno w kuchni jest w projekcie bardzo duże( inaczej niż na rysunkach) - 200/120. Na piętrze, tak jak większość, łazienkę robimy na przeciwko wejścia na piętro a tam gdzie łazienka będzie garderoba. Budujemy z Porotermu. Nie wiem jeszcze jak rozwiązać problem z tą fajną belką stalową pod balkonem ponieważ nie jest uwzględniona w projekcie.
Pozdrawiam




Witam. Mamy pozwolenie na budowę tego domku i od maja ruszamy z budową.
Zmieniliśmy zupełnie konstrukcję ponieważ była skomplikowana tj. strop na teriva, więźbę dachowa eleminując znacznie stal. Dostosowanie fundamentów do warunków lokalnych w projekcie były za potężne. Zastosowanie rekuperacji - zmiana kominów na prefabrykowane. Również mamy zmiany odnośnie zagospodarowania poddasza, oraz układ kuchni z niewielkim powiększeniem jadalni. Budowa okolice Halinowa pod Warszawą.
Będę wdzięczny za więcej informacji z waszej budowy.
Pozdrawiamy
o.zajaczkowski@wp.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mamy pozwolenie na budowę tego domku i od maja ruszamy z budową.
Zmieniliśmy zupełnie konstrukcję ponieważ była skomplikowana tj. strop na teriva, więźbę dachowa eleminując znacznie stal. Dostosowanie fundamentów do warunków lokalnych w projekcie były za potężne. Zastosowanie rekuperacji - zmiana kominów na prefabrykowane. Również mamy zmiany odnośnie zagospodarowania poddasza, oraz układ kuchni z niewielkim powiększeniem jadalni. Budowa okolice Halinowa pod Warszawą.
Będę wdzięczny za więcej informacji z waszej budowy.
Pozdrawiamy
o.zajaczkowski@wp.pl




Witam,

super się składa bo ja startuję z budową w lipcu w Otwocku,

trochę zmieniam projekt do wymirów działki tz. rezygnuje z garażu, robię z niego pomieszczenie o szerokości 2m ( dwa pomieszczenia gosp. i powiekszona łazienka do 4m2.

chętnie zobaczył bym rzuty twojego Ambera, może też powiesz coś więcej o odchudzonych fundamentach, jaki system ogrzewania zastosowaliście, no i ile wyniesie was koszt inwestycji wg . kosztorysu.

Pozdrawiam
mój @: pawel.kabala@bzwbkcu.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.
W załączeniu kilka rysunków.
Ogrzewanie gazem. Koszty całości hmmmmmmm duże icon_wink.gif



czy mogą mi Państwo polecić tego architekta, który przerabiał wasz projekt, właśnie kupiłem projekt i muszę go poprzerabiać a wolałbym u kogoś kto miał już z nim doczynienia.

tak jak pisałem wcześniej jestem z tej samej okolicy i chętnie podpatrzyłbym jakie rozwiązania stosujecie.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

czy mogą mi Państwo polecić tego architekta, który przerabiał wasz projekt, właśnie kupiłem projekt i muszę go poprzerabiać a wolałbym u kogoś kto miał już z nim doczynienia.

tak jak pisałem wcześniej jestem z tej samej okolicy i chętnie podpatrzyłbym jakie rozwiązania stosujecie.

pozdrawiam



Witam.
Pracuję w biurze projektowym więc architekta mam po ręką a zarazem konstruktora. Ja projektuję drogi, więc rysunki domku sam wykonałem, tylko konsultacja i pieczątki od architekta/konstruktora (grzecznościowo). Projekt PZT również sam zrobiłem. Dokładnie 5 maja wbijam łopatę.
Link do komentarza
Fajnie jest zobaczyć zdjęcia z budowy tego domu. Ja jestem na etapie zmian w projekcie:
- likwidacja różnicy poziomów między salonem i resztą domu
- powiększenie łazienki na dole kosztem garderoby (drzwi do garażu przesunę w stronę komina)
- największą zmianą będzie dodanie pokoju nad drugą częścią garażu kosztem tarasu (oczywiście mówię o Amber II) a co za tym idzie pewne zmiany aranżacji pomieszczeń na poddaszu.

Budowę mam nadzieję rozpocząć w sierpniu (rejon budowy Szczecin-Bezrzecze) i ciekawi mnie czy ceny materiałów budowlanych i robocizny faktycznie tanieją tak jak to mówią w mediach.

Pozdrawiam budujących icon_smile.gif

p.s.
Wszystkie kolejne zdjęcia mile widziane icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Fajnie jest zobaczyć zdjęcia z budowy tego domu. Ja jestem na etapie zmian w projekcie:
- likwidacja różnicy poziomów między salonem i resztą domu
- powiększenie łazienki na dole kosztem garderoby (drzwi do garażu przesunę w stronę komina)
- największą zmianą będzie dodanie pokoju nad drugą częścią garażu kosztem tarasu (oczywiście mówię o Amber II) a co za tym idzie pewne zmiany aranżacji pomieszczeń na poddaszu.

Budowę mam nadzieję rozpocząć w sierpniu (rejon budowy Szczecin-Bezrzecze) i ciekawi mnie czy ceny materiałów budowlanych i robocizny faktycznie tanieją tak jak to mówią w mediach.

Pozdrawiam budujących icon_smile.gif

p.s.
Wszystkie kolejne zdjęcia mile widziane icon_smile.gif



Pozdrawiam budujących ze Szczecina
ja buduję w Mierzynie (inny projekt), ale to Bezrzecze jest moją ulubioną dzielnicąicon_smile.gif)
co do cen to nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości: nasz region jest najdroższy w całej Polsce jeśli chodzi o robociznę.
Według mojego rozeznania w Szczecinie nic się nie zmieniło pod tym względem. Czy ty już masz ekipę? Jeśli nie, to jest to najwyższa pora aby jej poszukać.
pozdrawiam
kinga
Link do komentarza
Cześć, z mężem bardzo poważnie zastanawiamy się nad tym projektem. W zasadzie lada chwila musimy kupić. Początek budowy planujemy na wrzesień.
Mam pytanie, czy ktoś z Was robił większe przeróbki w tym projekcie? Lub też przy okazji wybierania projektu, może spotkaliście się z takim, który byłby ciut większy, ale generalnie podobny do tego?
My chcielibyśmy:
- powiększyć część kuchenną na dole (bardzo nam się podoba kuchnia z wyspą) ale minimalna powierzchnia to 12-14 metrów
- powiększyć ciut część jadalną - żeby spokojnie dało sie zmieścić 8-10 osób przy stole
- powiększyć pokój na dole do 14-16 metrów
- powiększyć łazienkę na dole żeby zachodziła aż za schody (naszym zdaniem powinna mieć okno), dodać prysznic
- obok kotłowni dodać ponieszczenie gospodarcze (na rowery, kosiarkę, łapatę itp. itd.)
Co za tym idzie długość domu nie miałaby 18 tylko ok 20 metrów.
Góra jest w miarę ok, oczywiście brakuje mi dużej garderoby w sypialni i ewentualnie jedniej mniejszej z wejściem od korytarza. Ale dzięki powiększonej powierzchni na dole, góra też się nieco zwięszy.
Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane icon_smile.gif
gosia
Link do komentarza
witam, właśnie dołączyliśmy do grona budujących AMBER z 1 garażem, lustrzane odbicie. Wczoraj został zrobiony wykop, w przyszłym tygodniu lecą fundamenty. Chcemy utrzymać dobre tempo, bo dokumentacja leżała do pozwolenia bite 3 m-ce! KOSZMAR! Ruszyliśmy nareszcie i już zamówiliśmy gotowe stropy, żeby nadgonić icon_smile.gif Nas zauroczyła prostota domu i jego oryginalność zarazem. Już widzimy niedociągnięcia "gotowca", np. słup przy schodach i w szklanym narożniku, male WC na parterze. Będziemy udoskonalać na zywym organiźmie icon_wink.gif Razem raźniej!
Link do komentarza
Gratuluję. Miło widzieć jak powstaje dom. Z dużą ciekawością oglądałem zdjęcia. Ciężko jeszcze rozpoznać jaki fragment domu znajduje się na poszczególnych zdjęciach ale widząc tempo prac myślę że już niebawem nie będzie z tym problemu. Ciekawi mnie dlaczego zlikwidowaliście różnicę poziomów na parterze. Względy ekonomiczne? estetyczne? praktyczne? Ja zlecilem architektowi wyrównanie podłogi ze względów praktycznych. Czym mniej schodow tym lepiej. Chociaż teraz zastanawiam się ile zaoszczędzę na tym uproszczeniu.

Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia.

M
Link do komentarza
Cytat

Gratuluję. Miło widzieć jak powstaje dom. Z dużą ciekawością oglądałem zdjęcia. Ciężko jeszcze rozpoznać jaki fragment domu znajduje się na poszczególnych zdjęciach ale widząc tempo prac myślę że już niebawem nie będzie z tym problemu. Ciekawi mnie dlaczego zlikwidowaliście różnicę poziomów na parterze. Względy ekonomiczne? estetyczne? praktyczne? Ja zlecilem architektowi wyrównanie podłogi ze względów praktycznych. Czym mniej schodow tym lepiej. Chociaż teraz zastanawiam się ile zaoszczędzę na tym uproszczeniu.

Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia.

M


Witam.
Likwidacja stopnia ze względów praktycznych i terenowych (podniesienie terenu).
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich budujących.
Kilka zdjęć z budowy. Zlikwidowaliśmy stopień w salonie. Wszędzie wysokość kondygnacji 2.87m.



witam
bardzo fajnie się ogląda takie zdjęcia z budowy icon_smile.gif
z tego co sie doczytałam z poprzednich postów budujecie w Halinowie pod wawą, tak?
czy istniała by możliwość kiedyś umówienia się i obejrzenia budowy icon_smile.gif
my planujemy budowę amberka pod ciechanowem ale to dopiero jesienia lub na przyszłą wiosnę. A bardzo byśmy czcieli zobaczyć nasz wybór na żywo zanim sami weźmiemy się do roboty
pozdrawiam iwona icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Kilka zdjęć.
W tym tygodniu biorą się za strop.




Matko ale Wam zazdroszcze.. Bardzo mi sie podoba ten dom, w zasadzie TEN albo zaden inny
Przerazaja mnie Wasze opinie odnosnie tego, ze dom tej jest dosc skomplikowany w budowie
Mozecie napisac na czym to polega? Czy ekipa miala jakies trudnosci z budowa?
Czy kosztorys zamieszczony na stronie mtm styl jest wiarygodny?
Mozesz podac w pzryblizeniu jakie byly koszty stanu zerowego
W jakim budzecie chcesz zamknac stan surowy zamkniety?
I co z ta piekna elewacja klinkierowa?
Na oko liczac 5000 szt cegly plus robocizna to jakies 25 tys min plus zaprawa ok 5 ton..
Z drugiej strony nie wyobrazam sobie tego domu bez tej elewcji. Po fundamencie widze ze jest miejsce u ciebie na klinkier..

Co mozna w tym projekcie poprawic aby byl tanszy w budowie

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Kilka zdjęć z budowy jutro zalewają strop ze schodami. Trochę szalowania jest.
Nie wiem jak zwiększyć limit na zdjęcia, ponieważ więcej nie mogę wrzycić.
Będę musiał kasować poprzednie.



No szkoda ale co zrobić. Skoro trzeba kasować to może faktycznie kasować poprzednie i dodawać nowe. Te zdjęcia na prawdę pomagają uzmysłowić sobie jak ten dom faktycznie będzie wyglądał. Mimo że każdy zainteresowany ma rysunki w projekcie to to nie to samo. Poza tym kibicujemy wam - jak widać icon_smile.gif. I może w przyszłości będziecie mogli służyć jakąś radą. Będziecie jedynymi w gronie forumowiczów, którzy będą mieli doświadczenie icon_smile.gif.

Pozdrawiam
i życzę powodzenia przy dalszych etapach budowy. No i oczywiście czekamy na kolejne fotki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.
Kilka zdjęć z budowy jutro zalewają strop ze schodami. Trochę szalowania jest.
Nie wiem jak zwiększyć limit na zdjęcia, ponieważ więcej nie mogę wrzycić.
Będę musiał kasować poprzednie.



Witam AMBROWICZÓW bo chyba tak można nas nazwać. icon_biggrin.gif
Projekt jest świetny długo szukałem czegoś podobnego ale nie ma lepszych. Zakupiłem ten projekt i dopiero teraz widać
co podnosi koszty.Beton i stal oraz wysunięte elementy elewacji. Co należy skrytykować to wc na parterze mogła by być łazienka.brak miejsca chociażby na prysznic, a dwie toalety u góry to chyba coś nie tak.Jedna na parterze druga na piętrze byłoby ok.Ale nie da się nic wykombinować. Zaletami domu jest przestronność patrząc z salonu widzimy duży korytarz, piękny ogród i kuchnię-mam dosyć ciasnego mieszkania. Co do zmian to zrezygnuję z wyjścia do ogrodu od strony kuchni i wybuduję prosty narożnik bez wcięć, elementy ozdoby elewacji zostaną. Z garderoby zrobię dłuższą łazienkę i posłuży również jako suszarnia. Co do grila na zewnątrz, to komin zostanie (imitacja), ze względów estetycznych ale bez paleniska.
Mam prośbę do osób, które wybudowały do stanu surowego otwartego o rzeczywiste koszty materiału i robocizny? icon_biggrin.gif
I jeszcze jedno ważne pytanie, co do pokrycia dachu dachówka czy blachodachówka z posypką, co sądzicie?
Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam
Link do komentarza
Grono widzę się powiększa my zaczynamy budowę we wrześniu szukaliśmy szukaliśmy aż wreszcie znaleźliśmy wymarzony projekt. Postanowiliśmy zakupić projekt Amber.
Daliśmy do wyceny znajomemu który będzie budował Nasz dom popatrzył na projekt i złapał się za głowę i powiedział abyśmy jak najszybciej oddali ten projekt icon_wink.gif jest on przeprojektowany ale co strzasznie niepotrzebnie przedraża budowę.
Zrobiliśmy tak jak radził jednak nie daliśmy za wygraną znajomy architekt przerobił nam Amber tak jak chcieliśym że na dole zmieściła się i spiżarnia icon_wink.gif i łazienka z brodzikiem i mamy nawet oddzielne pomieszczenie na pralnie ;)większy wiatrołap u góry trzy wielkie pokoje i łazienka w której zmieścimy nawet saunę.
Męczyliśmy go chyba ze 4 miesiące zmienialiśmy kombinowaliśmy i myślę że się udało ja walczyłem o to aby dom nie stracił ze dwojego charakteru no a żona walczyła o spiżarnie pralnie i większą łazienkę na dole icon_wink.gif
Dziś właśnie idziemy do niego po odbiór projektu. Potem tylko pozwolenie na buowę i ruszamy....icon_wink.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
hej,
my własnie wychodzimy z ziemi icon_smile.gif. Od poniedziałku mają murować ściany (mam tylko nadzieję, że nie będzie padać...)
Pytanie do bardziej zaawansowanych: Jak rozwiązaliście ten słup w narożniku salonu??!! Podpowiedzcie, proszę jakiś niedrogi i estetyczny patent!
Link do komentarza
Witam Serdecznie wszystkich Amberowiczów icon_smile.gif
Ja zaczynam budowę tego wspaniałego domku od lipca w Wielkopolsce (koło Wrześni).
Mam wyceniony ten domek:
stan surowy otwarty (z wierzbą dachową)
- robocizna 52 000 tys.
- materiały 130 000 tys. (kwoty brutto)

Zmiany techniczne w budynku:
- zmienia strop na garki:)
- wstrzymałem się z klinkierem (widziałem piękne płytki klinkierowe - efekt bardzo fajny a 4 razy tańszy)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Grono widzę się powiększa my zaczynamy budowę we wrześniu szukaliśmy szukaliśmy aż wreszcie znaleźliśmy wymarzony projekt. Postanowiliśmy zakupić projekt Amber.
Daliśmy do wyceny znajomemu który będzie budował Nasz dom popatrzył na projekt i złapał się za głowę i powiedział abyśmy jak najszybciej oddali ten projekt icon_wink.gif jest on przeprojektowany ale co strzasznie niepotrzebnie przedraża budowę.
Zrobiliśmy tak jak radził jednak nie daliśmy za wygraną znajomy architekt przerobił nam Amber tak jak chcieliśym że na dole zmieściła się i spiżarnia icon_wink.gif i łazienka z brodzikiem i mamy nawet oddzielne pomieszczenie na pralnie ;)większy wiatrołap u góry trzy wielkie pokoje i łazienka w której zmieścimy nawet saunę.
Męczyliśmy go chyba ze 4 miesiące zmienialiśmy kombinowaliśmy i myślę że się udało ja walczyłem o to aby dom nie stracił ze dwojego charakteru no a żona walczyła o spiżarnie pralnie i większą łazienkę na dole icon_wink.gif
Dziś właśnie idziemy do niego po odbiór projektu. Potem tylko pozwolenie na buowę i ruszamy....icon_wink.gif
pozdrawiam



Jakie zmiany konstrukcyjne wprowadziles, które powoduja potanienie projektu?
Mogłbys zamiescic rzuty projektu po zmianach?

Co do zastapienia cegly klinkierowej płytkami, zalecam ostrozność. Płytki lubia po jakim czasie odpaac.
A moze budujacy Ambera zjednoczyliby siły i zamawiali klinkier razem, oczywiscie jesli kolor bedzie odpowiadał kupujacym.
Ja w sumie czekam jeszcze z zakupem, czekajac na relacje z innych budów tego projektu. Choc prawde mówiac juz zaden inny dom mi sie nie podoba.
Szkoda ze autor projektu nie zabiera głosu w temacie konstrukcji.
Link do komentarza
Jeśli chodzi o zmiany potaniające konstrukcję to po pierwsze uszczupliliśmy zbrojenie było dużo za dużo ton stali oraz mnóstwo betonu zmieniliśmy strop na teriva musiałb się tu wypowiedzieć Nasz architekt. My też planujemy założyć płytki klinkierowe efekt ten sam a cena 4 razy mniejsza icon_wink.gif
Piszcie co sądzicie na temat zmian icon_wink.gif chętnie posłuchamy na etapie budowy można wszystko jeszcze pozmieniać później już bedzie trudniej icon_smile.gif))
Link do komentarza
Witam i dołączam do klanu - bo na dom jesteśmy zdecydowani już w 99 % tylko nas teraz zauroczyła 3 planowany był AMBER 2 ale że działka jest nico pod górkę to 3 jest wymarzona - tylko zastanawiam się o ile podroży to koszty budowy. No i w 3 planowana jest kuchnia z wyspą a o takiej myślałam od zawsze.
Link do komentarza
Witam.
Powoli zabierają się za więźbę dachową. Jest bliżej końca stanu surowego otwartego i mogę powiedzieć, że koszt takiego stanu to około 140 tyś. Teraz po wybudowaniu stwierdzam, że garaż jest trochę za wąski i jeżeli ma ktoś możliwośc dokonać takiej zmiany to zachęcam. Powiększyć o około 0,5 m będzie wygodniej otwierać drzwi samochodu + jakiś regał na graty. Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam.
Powoli zabierają się za więźbę dachową. Jest bliżej końca stanu surowego otwartego i mogę powiedzieć, że koszt takiego stanu to około 140 tyś. Teraz po wybudowaniu stwierdzam, że garaż jest trochę za wąski i jeżeli ma ktoś możliwośc dokonać takiej zmiany to zachęcam. Powiększyć o około 0,5 m będzie wygodniej otwierać drzwi samochodu + jakiś regał na graty. Pozdrawiam



Witam
140 tys to koszt netto czy brutto. Czy to jest sam materiał czy razem z robocizną?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam

Jesteśmy przed kupnem projektu, byliśmy już prawie zdecydowani na projekt DCP160 biura M&L Lipińscy. Jednak do czasu gdy zobaczyliśmy projekt Amber. Jest naprawdę oryginalny i łamię ten cały marazm ostatnich lat w polskim projektowaniu domów.
Mam tylko proźbę do osób które kupiły już projekt lub go już realizują. mogę skromnie prosić o zestawienia materiałów, oraz orientacyjny kosztorys. chciałbym jeszcze przed ostatecznym podjęciem decyzji skonsultować się ze znajomym budowlańco-architektem.

mój email: gumolit_sa@wp.pl

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry wielkie dzięki za odpowiedz

M<
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...