Skocz do zawartości

sklepienie łukowe!


Recommended Posts

To tak...kupiliśmy stary poniemiecki, i w nim są dwa pomieszczenia ze sklepieniem łukowym- z obu chcemy zrobić łazienki, ale nie wiemy, jak icon_smile.gif
daję tu zdjęcia na razie jednego pomieszczenia, bo od tego zaczynamy. Ściany są kamienno-ceglane, raczej stan słaby, bo się kruszy. Na ścianach jest grzyb, jest to chyba wynikiem zaniedbania poprzedniego właściciela. Trzeba było dziury pozalepiać, bo przez nie myszate właziły, na szczęście już kotek wszystkie wylapal


chcemy dać takie kafelki na proste ściany, ale nie wiemy, co z sufitem(w załączniku)


drzwi będą prawdopodobnie w innym miejscu, może tam gdzie wanna - z drugiej strony byłaby druga łazienka. Te pomieszczenie, co pokazałam to będzie głównie wc z umywalką i pralką, ew jakaś wanna, ale głównie "łazienkownia" to będzie to drugie pomieszczenie, tam będzie wanna i prysznic z hydromasażem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Zanim zaczniecie wykańczać ściany i sufit najpierw musicie sie uporać z grzybem i wilgocią oraz zapewnić odpowiednią wentylacje tych pomieszczeń. Jeżeli tego nie zrobicie , to cała wasza praca z wykończeniówką okaże sie przysłowiowo "psy na budę". Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Zanim zaczniecie wykańczać ściany i sufit najpierw musicie sie uporać z grzybem i wilgocią oraz zapewnić odpowiednią wentylacje tych pomieszczeń. Jeżeli tego nie zrobicie , to cała wasza praca z wykończeniówką okaże sie przysłowiowo "psy na budę". Pozdrawiam


Dokładnie. W starych łazienkach gdzie nie przewidywano takiego jak dziś intensywnego przebywania, wentylacja (o ile istnieje) nie nadąża za ilością powstającej wilgoci. Ponadto z racji grubych i trudnych do dogrzania murów pkt. rosy jest tam bardzo nisko i byle kąpiel i ściany będą mokre wiem o czym mówię bo sam mam starą łazienkę z grubymi ceglanymi ścianami.
Jak już uporasz się z tym problemem to TUTAJ masz płytki które nadają się idealnie do wyrabiania krągłości. Motywów i kolorystyk jest wiele, jest z czego wybrać.
Link do komentarza
Ooo, prawda - wentylacja i ogrzewanie to podstawa!!! Usunięcie tego co już wyrosło, to tylko preludium icon_sad.gif Grzyb jak już wyrósł, to będzie wracał jak się mu nie odbierze warunków do życia jakie lubi. A jest to świństwo rakotwórcze i obrzydliwe. I trzeba się liczyć z poważnymi kosztami.
Dopiero później watro martwić się o wykończenia. Ale w porównaniu z walką z grzybem, będzie to "pikuś".

A co do aranżacji wnętrza, sądzę, że ściany i sklepienie powinny być ujednolicone. Swoją drogą, takie sklepienie to kolebka / sklepienie kolebkowe, a nie sklepienie łukowe. Ta terakota, drobniutkie kosteczki, które proponuje Peetes, to świetne rozwiązanie. Sklepienia nie powinno się oddzielać od pionowych ścian.
Link do komentarza
Cytat

chcemy dać takie kafelki na proste ściany, ale nie wiemy, co z sufitem(w załączniku)



A może kamieniarstwo?
Myślę, że kamienne okładziny łatwiej połączyć z drobną terakotą czy najlepiej nawet z kamienną mozaiką! Glazura tu kiepsko wypadnie.

O, proszę jak się ładnie komponuje! Tu akurat obłości są na umywalce, ale chodzi mi o wizualne połączenie drobnych kosteczek z marmurową okładziną. Prawda, że ciekawe?
Brak obrazka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...