Skocz do zawartości

Planeta 2 / Dobre Domy


Amelia

Recommended Posts

Podoba mi się wiele projektów, zwłaszcza z tej pracowni; zachwycały mnie fantazyjne dachy i nietuzinkowe bryły domów, ale życie zweryfikowało moje wymagania- duży dach, to duze koszty i wiele mostków termicznych, atrakcyjna bryła to wskazówka dla złodzieja, że moze warto to zajrzeć...Wybór, choć jeszcze nie ostateczny padł na Planetę 2: ma spory wiatrołapacz, spiżarkę, nieduże holle, wygodne schody, pokój dla babci na dole i łazienkę z prysznicem, za garażem pomieszczenie na sprzęt sportowy i ogrodniczy, na górze garderobę, pralnio-suszarnię, dwuspadowy prosty dach, zadaszenie nad wejściemi częściowo nad tarasem. Ew. planuję wejście z garażu do kotlowni, którego brak, likwidację balkonu i lukarn na rzecz okien połaciowych tym bardziej że wejście będzie od południa, a balkon wychodził by na północ, w zwiazku z czym trzeba by podnieść trochę ścianki kolankowe na poddaszu. Zastanawiam się czy kuchnia ma być oddzielona /zapachy/, czy połączona z salonem /większa przestrzeń/.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witaj,

Sprytna ta Planeta icon_wink.gif faktycznie oprócz pokoi jest też sporo miejsca na różne schowki, garderoby czy suszarnie, o ile oczywiście przy 133 m2 można mówić o sporym miejscu.
Choć ja chyba wolałbym w miejscu pokoju 1/6 kuchnie a w miejscu kuchni 1/4 Gabinet, rano wpada więcej słońca przy śniadaniu icon_wink.gif
Podobne rozwiązania ma HB Studio (np. Oliwka, Małgosia) czy Lipińscy (np. LMP 104b)
Szkoda tylko że nikt nie chce się pochwilić że już buduje Planete .....

pozdrawiam

Piotrek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witaj,

Sprytna ta Planeta icon_wink.gif faktycznie oprócz pokoi jest też sporo miejsca na różne schowki, garderoby czy suszarnie, o ile oczywiście przy 133 m2 można mówić o sporym miejscu.
Choć ja chyba wolałbym w miejscu pokoju 1/6 kuchnie a w miejscu kuchni 1/4 Gabinet, rano wpada więcej słońca przy śniadaniu icon_wink.gif
Podobne rozwiązania ma HB Studio (np. Oliwka, Małgosia) czy Lipińscy (np. LMP 104b)
Szkoda tylko że nikt nie chce się pochwalić że już buduje Planete .....

pozdrawiam

Piotrek



Projekty które wymieniłeś nie mają pomieszczenia gospodarczego, a z tego co czytam inni przerabiają projekty żeby takowe uzyskać - niezbędne zwłaszcza dla majsterkowiczów i posiadaczy ogrodu, tu jest obszerne bez przeróbek. A dlaczego chcesz przenieść kuchnię i biegać z talerzami przez cały holl? Poza tym dobrze jest widzieć z kuchni wejście. W moim przypadku pokoik z tyłu będzie przeznaczony dla babci, dlatego też musi być łazienka z prysznicem na dole. Wiem że domek nie jest zbyt urodziwy ale wydaje mi się że będzie wygodny i praktyczny- tylko konieczne są drzwi z garażu do domu przez " kotłownię".
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Buduję dom wg tego projektu. Szczerze mówiąc nie rezygnował bym na Twoim miejscu z lukarn. Dają jednak trochę więcej miejsca wewnątrz pomieszczeń. Poza tym dają troche uroku budynkowi. Mogę podeslać fotki. Możesz też poszukać czegoś na ten temat na forum muratora.
Link do komentarza
Cytat

Buduję dom wg tego projektu. Szczerze mówiąc nie rezygnował bym na Twoim miejscu z lukarn. Dają jednak trochę więcej miejsca wewnątrz pomieszczeń. Poza tym dają troche uroku budynkowi. Mogę podeslać fotki. Możesz też poszukać czegoś na ten temat na forum muratora.


Zdradź tajemnicę gdzie budujesz i na jakim jesteś etapie? Fotki bardzo chętnie obejrzę. Który wariant wybrałes i co zmieniłeś? Jednak lukarny zostawię, tylko nie będzie balkonu, który u mnie wychodziłby na tył od północy, za to mam parę pomysłów na drobne zmiany wewnątrz.
Link do komentarza
Cytat

Zdradź tajemnicę gdzie budujesz i na jakim jesteś etapie? Fotki bardzo chętnie obejrzę. Który wariant wybrałes i co zmieniłeś? Jednak lukarny zostawię, tylko nie będzie balkonu, który u mnie wychodziłby na tył od północy, za to mam parę pomysłów na drobne zmiany wewnątrz.



Dom jest na etapie wykańczania. Dom buduję kolo Bydgoszczy. Wariant: Planeta 1 - odbicie lustrzane. Niewiele zmieniałem.Zrobiłem przejscie z garażu do pomieszczenia gospodarczego. Kotlownię przeniosłem za garaż. Oddzieliłem kuchnię od salonu ścianką z szerokim przejściem. Wstawiłe dodatkowe okna na poddaszu. Poszerzyłem przejście na taras. fotki mogę podesłać tylko nie wiem jak. mój gg 2227717. Zresztą zdjęcia są na forum muratora , między innymi mojej Planety. Zboacz ten watek:
forum.muratordom.pl/planeta-i-z-dobre-domy-ktos-buduje,t105275-420.htm
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...