Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
Cytat

jestem w trakcie budowy takiego domu, rozpocząłem budowę w maju,teraz jestem na etapie budowy dachu


Super, możesz przesłać jakieś zdjęcia barth21@poczta.onet.pl, jak idzie budowa, czy projekt nie zawiera błędów, wprowadziłeś jakieś zmiany, skąd jesteś ?
Link do komentarza
Cytat

Super, możesz przesłać jakieś zdjęcia barth21@poczta.onet.pl, jak idzie budowa, czy projekt nie zawiera błędów, wprowadziłeś jakieś zmiany, skąd jesteś ?


nie zauważyłem błedów w projekcie,zmian wprowadziłem sporo.Zdecydowałem się zrobić poddasze użytkowe tzn narazie zostawiam miejsce na ewntualne poddasze kiedyś w przyszłości.Dlatego zmiany wprowadzałem od początku;
-zmienione fundamenty (więcej ścian nośnych)
-zmieniony strop (lekki,cichy i ciepły strop z akermana)
-dwa pustaki powyżej stropu
-zmieniony kąt dachu na 30*
-likwidacja kibelka obok kuchni
-kibelek wraz z umywalką stawiam w kotłowni
-zmniejszyłem brame garażową na 3m i z lewej strony zrobiłem otwór okienny 120szer/60wys
W tym tygodniu planuje stawiać dach.
Dom buduję w Lubaczowie woj. podkarpackie 10 km od Ukrainy. icon_smile.gif
Jak rzuce fotki to Ci prześle.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

nie zauważyłem błedów w projekcie,zmian wprowadziłem sporo.Zdecydowałem się zrobić poddasze użytkowe tzn narazie zostawiam miejsce na ewntualne poddasze kiedyś w przyszłości.Dlatego zmiany wprowadzałem od początku;
-zmienione fundamenty (więcej ścian nośnych)
-zmieniony strop (lekki,cichy i ciepły strop z akermana)
-dwa pustaki powyżej stropu
-zmieniony kąt dachu na 30*
-likwidacja kibelka obok kuchni
-kibelek wraz z umywalką stawiam w kotłowni
-zmniejszyłem brame garażową na 3m i z lewej strony zrobiłem otwór okienny 120szer/60wys
W tym tygodniu planuje stawiać dach.
Dom buduję w Lubaczowie woj. podkarpackie 10 km od Ukrainy. icon_smile.gif
Jak rzuce fotki to Ci prześle.




Witam

Ja zaczynam Cztery kąty II budować we wrześniu we Włocławku woj. kujawsko-pomorskie.
W Twoim opisie jest dość dużo zmian. Ja poszerzyłem łazienkę i jedną sypialnię o 30cm oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze o 70 cm. W sumie dom dłuższy o 1m. Poza tym nie zmieniałem nic więcej.
Mam pytanie o koszty jakie poniosłeś przy stanie surowym otwartym.
Link do komentarza
Cytat

nie zauważyłem błedów w projekcie,zmian wprowadziłem sporo.Zdecydowałem się zrobić poddasze użytkowe tzn narazie zostawiam miejsce na ewntualne poddasze kiedyś w przyszłości.Dlatego zmiany wprowadzałem od początku;
-zmienione fundamenty (więcej ścian nośnych)
-zmieniony strop (lekki,cichy i ciepły strop z akermana)
-dwa pustaki powyżej stropu
-zmieniony kąt dachu na 30*
-likwidacja kibelka obok kuchni
-kibelek wraz z umywalką stawiam w kotłowni
-zmniejszyłem brame garażową na 3m i z lewej strony zrobiłem otwór okienny 120szer/60wys
W tym tygodniu planuje stawiać dach.
Dom buduję w Lubaczowie woj. podkarpackie 10 km od Ukrainy. icon_smile.gif
Jak rzuce fotki to Ci prześle.



Witam tez mam zamiar budować ten domek w październiku jak możesz podeślij fotki.Ja nic nie zmieniam oprócz zmiany dachu z kratownicy na inny może krokwiowo-jętkowy a nie wiązary ponoć jest tanśzy i prostrzy w wykonaniu.Zdjątka jak możesz to podaje e-mail pila@tropoil.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam

Ja zaczynam Cztery kąty II budować we wrześniu we Włocławku woj. kujawsko-pomorskie.
W Twoim opisie jest dość dużo zmian. Ja poszerzyłem łazienkę i jedną sypialnię o 30cm oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze o 70 cm. W sumie dom dłuższy o 1m. Poza tym nie zmieniałem nic więcej.
Mam pytanie o koszty jakie poniosłeś przy stanie surowym otwartym.


koszt stanu surowego otwartego 90tys zł przy wszystkich zmianach. Oczywiście System gospodarczy.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Ja zaczynam Cztery kąty II budować we wrześniu we Włocławku woj. kujawsko-pomorskie.
W Twoim opisie jest dość dużo zmian. Ja poszerzyłem łazienkę i jedną sypialnię o 30cm oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze o 70 cm. W sumie dom dłuższy o 1m. Poza tym nie zmieniałem nic więcej.
Mam pytanie o koszty jakie poniosłeś przy stanie surowym otwartym.




CZESC

fajnie ze Was znalazlem, wlasnie z moja zoncia zdecydowalismy sie na "Cztery Katy"
chcemy wprowadzic pewne zmiany w projekcie, ale zatanawiamy sie jeszcze co zmienimy.

Mam ogromna prosbe, czy moglibyscie przeslac mi wasze fotkie tj. fotki waszych Czterech Katow, fajnie byloby zobaczyc ten domek bardziej w Realu niz tylko na papierze.

moj mail: diodak76@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam

Ja zaczynam Cztery kąty II budować we wrześniu we Włocławku woj. kujawsko-pomorskie.
W Twoim opisie jest dość dużo zmian. Ja poszerzyłem łazienkę i jedną sypialnię o 30cm oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze o 70 cm. W sumie dom dłuższy o 1m. Poza tym nie zmieniałem nic więcej.
Mam pytanie o koszty jakie poniosłeś przy stanie surowym otwartym.




Witam, je też jestem z kujawsko-pomorskiego, jak będziesz miał jakieś zdjęcia to poproszę na barth21@poczta.onet.pl

Pozdrawiam:
Bartosz
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!

Ja również zamierzam zbudować dom wg projektu Cztery Kąty. Planuje ruszyć z budową na wiosnę. Dom budował będę w okolicach Słupska. Posiadam już projekt i będę dokonywał paru zmian m.in.:
- dodać jeszcze jedno duże okno balkonowe w salonie;
- zmienić rodzaj stropu na typu Teriwa lub inny umożliwiający wykorzystanie w przyszłości poddasza;
- rodzaj konstrukcji dachu oraz kąt nachylenia 30 st.;
- chciałbym jakoś tak zmienić wc przy kuchni aby mozliwe było zamontowanie kabiny prysznicowej;
- kolega zajmujący sie zawodowo instalowaniem ogrzewania poradził mi abym zwiększył grubość styropianu w podłodze na gruncie o 100%.
Dom zamierzam ogrzewać pompą ciepła z wykorzystaniem ogrzewania podłogowego, dodatkowo myślę o rekuperatorze.
Jako materiał na ściany wykorzystam najprawdopodobniej beton komórkowy z Solca Kujawskiego (Solbet).

Jeżeli ktoś posiada zdjęcia z realizacji domu oraz ma ciekawe pomysły na budowę, ewentaulne wprowadzone zmiany oraz aranżację domu to proszę o informację marek6820@wp.pl.


Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za informacje o koszcie ja już niedługo zaczynam, zobaczymy jak to wyjdzie u mnie. Na razie czekam na decyzję w sprawie kredytu.



Witaj!

Nie wiem, czy wiesz jest taka strona www.getup.pl, na której możesz zlecić budowę domu na aukcji określając zakres jaki Cie interesuje. Zwracają sie do Ciebie firmy i podają swoją cenę. Ja tak zrobiłem i jak na razie mam oferty za robociznę w przedziale 30000-50000 za stan surowy otwarty z dachem. Napewno przed decyzją należy zweryfikować oferentów co do jakości wykonania. Uważam jednak ze ta strona może okazać się pomocna.
Pozdrawiam
MArek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

nie zauważyłem błedów w projekcie,zmian wprowadziłem sporo.Zdecydowałem się zrobić poddasze użytkowe tzn narazie zostawiam miejsce na ewntualne poddasze kiedyś w przyszłości.Dlatego zmiany wprowadzałem od początku;
-zmienione fundamenty (więcej ścian nośnych)
-zmieniony strop (lekki,cichy i ciepły strop z akermana)
-dwa pustaki powyżej stropu
-zmieniony kąt dachu na 30*
-likwidacja kibelka obok kuchni
-kibelek wraz z umywalką stawiam w kotłowni
-zmniejszyłem brame garażową na 3m i z lewej strony zrobiłem otwór okienny 120szer/60wys
W tym tygodniu planuje stawiać dach.
Dom buduję w Lubaczowie woj. podkarpackie 10 km od Ukrainy. icon_smile.gif
Jak rzuce fotki to Ci prześle.




witam jestem z jaroslawia i mam pytanie czy ma pan jakies zdjecia z budowy chodzi mi o najbardziej aktualne bardzo podoba nam sie projekt i ciekawa jestem jak ten dom wyglada z poddaszem bo jak narazie nie jestem sobie wstanie tego wyobrazic czy byla by mozliwosc z panem sie jakos skontaktowac na tel lub razem z mezem przyjechalibysmy do pana bo jest to raptem 40 pare km prosze o kontakt jesli jest to mozliwe moj numer tel. to 885763727 z gory dziekuje i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Wcześniej czytałem, że staraliście się o kredyt, na jaki bank się zdecydowaliście? Jak myślicie jaki będzie koszt budowy domu.

Pozdrawiam
Marek



Witam
Najpierw złozyliśmy dokumenty do m-banku, bo były najkorzystniesze warunki. Ale sprawa bardzo długo była załatwiana i dłużej nie moglismy czekać, więc zmieniliśmy na Kredyt Bank.
W ciągu 2 tygodni pieniądze były na koncie bez problemu. kredyt załatwiany przez Expandera we frankach z oprocentowaniem 4,87 do momentu wpisania hipoteki, później 3,87. Bardzo szybko załatwiony kredyt ( w m-banku czekaliśmy 2 miesiące) i bez problemów.
Jeżeli chodzi o koszty to nie mam pojęcia, mam nadzieję zmieścić się w 170.000 stan surowy zamknięty.
Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

jestem w trakcie budowy takiego domu, rozpocząłem budowę w maju,teraz jestem na etapie budowy dachu


Witam. Czy jest możliwość przesłania zdjęć domku cztery kąty , jesteśmy z mężem zainteresowani tym projektem. Wydaje mi się bardzo dobre rozmieszczenie, ewentualnie drobne poprawki. To jest mój mail moniar105op.pl
Pozdrawiam Monika
Link do komentarza
Cytat

nie zauważyłem błedów w projekcie,zmian wprowadziłem sporo.Zdecydowałem się zrobić poddasze użytkowe tzn narazie zostawiam miejsce na ewntualne poddasze kiedyś w przyszłości.Dlatego zmiany wprowadzałem od początku;
-zmienione fundamenty (więcej ścian nośnych)
-zmieniony strop (lekki,cichy i ciepły strop z akermana)
-dwa pustaki powyżej stropu
-zmieniony kąt dachu na 30*
-likwidacja kibelka obok kuchni
-kibelek wraz z umywalką stawiam w kotłowni
-zmniejszyłem brame garażową na 3m i z lewej strony zrobiłem otwór okienny 120szer/60wys
W tym tygodniu planuje stawiać dach.
Dom buduję w Lubaczowie woj. podkarpackie 10 km od Ukrainy. icon_smile.gif
Jak rzuce fotki to Ci prześle.



Mam pytanie odnośnie więźby.
W projekcie jest wpisana klasa drewna c 35 o wilgotności 15%, czy stosował się Pan do tych parametrów? Osoba która ma u mnie wykonywać dach, stwierdziła, że taki rodzaj drewna jest bardzo drogi i ciężki do zdobycia i rzeczywiście nie we wszystkich tartakach można go kupić. Czy stosował Pan może inne drewno, jeśli tak to jakie?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam, je też jestem z kujawsko-pomorskiego, jak będziesz miał jakieś zdjęcia to poproszę na barth21@poczta.onet.pl

Pozdrawiam:
Bartosz




Witam
My jesteśmy dopiero na etapie fundamentów, w przyszłym tygodniu zaczną budować ściany.
Mam pytanie odnośnie więźby, ponieważ jesteś z mojego regionu chciałbym wiedzieć, czy orientowałeś się w sprawie więźby dachowej. Mam problem z wykonawcą, albo mówią nam astronomiczne kwoty za jej wykonanie, albo nie chcą się podejmować.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam Państwa,
Buduję cztery kąty z pojedyńczym garażem.
Bez zmian w projektcie...niestety.
Największy problem jest z dachem i w konsekwencji ze stropem.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany chętnie podzielę się swoimi uwagami.

Jestem na etapie krycia dachu blachą.
Woj. mazowieckie.




Witam
Bardzo proszę o podzielenie się uwagami przede wszystkim w sprawie dachu (inne też mile widziane). Już niedługo zaczynamy robić więźbę, więc każda uwaga może okazać się pomocna.
Co oznacza to niestety jeżeli chodzi o brak zmian?

My kilka zmian wprowadziliśmy, ale też nie wiele.
Poszerzyliśmy łazienkę i jeden z pokoików (ten przy pom. gosp.) o 30 cm oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze o 70 cm (w sumie o 1 m). W miejscu WC będzie spiżarnia z wejściem od kuchni i poszerzyliśmy korytarzyk między garażem a częścią mieszkalną, żeby zmieściła się szafa (oczywiście kosztem pokoju). Poza tym chyba już nic więcej. Na pewno wiatrołap przydałby się szerszy, ale na to już za późno.

Czekam na informacje
Mariusz
Link do komentarza

DSC01446.jpg


Witam,
niestety bez zmian...
Więźba,kratownice na wieńcu, podobno styl amerykański...
Na mój dach poszło ok 10m3 drewna + 3m3 na łaty i kontrłaty - dużo za dużo.
Lepsza byłaby konstrukcja krokwiowa.
Dzwoniłem do projektanta w sprawie uszczelnienia miejsc wieniec - dach.
W projekcie o tym ani słowa. Zrobiłem ocieplenie od góry styropian 12. Wkrótce będzie podbitka. Gdyby nie to wiatr mógłby zerwać dach.
Gdybym mógł zrobiłbym strop typu teriva. Nie pomyślałem o tym wcześniej.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

[attachment=1696:DOMBANK_015.jpg]
Witam,
niestety bez zmian...
Więźba,kratownice na wieńcu, podobno styl amerykański...
Na mój dach poszło ok 10m3 drewna + 3m3 na łaty i kontrłaty - dużo za dużo.
Lepsza byłaby konstrukcja krokwiowa.
Dzwoniłem do projektanta w sprawie uszczelnienia miejsc wieniec - dach.
W projekcie o tym ani słowa. Zrobiłem ocieplenie od góry styropian 12. Wkrótce będzie podbitka. Gdyby nie to wiatr mógłby zerwać dach.
Gdybym mógł zrobiłbym strop typu teriva. Nie pomyślałem o tym wcześniej.




Witam
Czy ma Pan może specyfikacje do więźby, bo w projekcie są błędy i przyznam się szczerze, że mamy problem z jej rozszyfrowaniem, a nasz majster wyjechał. Jeżeli ma Pan dostępna to prosiłbym o przesłanie na e-mail marsosnowski@interia.pl.
Z dachem rzeczywiście jest duży problem, ale nasz projektant nie chciał go zmienić na inny. Zmiana byłaby możliwa gdybyśmy zrobili użytkowe poddasze, a na tym nam nie zależało, teraz żałujemy, ale już jakby za późno. A o co chodzi w uszczelnieniu wieniec - dach, w tych sprawach jestem laikiem, więc byłbym wdzięczny za poradę.
Domek na zdjęciu wygląda bardzo ładnie o taki nam chodziło, ale nie sądziliśmy, że będą takie problemy z tak małym i prostym domkiem. Mam nadzieję, że nasz niedługo też będzie tak wyglądał.
Pozdrawiam
Link do komentarza
[attachment=1702:KRAK_W_B...UNIU_368.jpg]

DSC01446.jpg


Witam,

Ta więźba to jeden wielki problem icon_smile.gif Pamiętam, 3 ludzi montowało ją 3 tyg. Dobrze, że cene ustalilismy dużo wczesniej. A propos, ile płaciliście za SSO?
Niestety, nie mam specyfikacji więźby, chyba,że chce Pan tą z projektu? Korzystalismy z projektu, a później z...doświadczenia Pana Kazia(majstra). Pisałem już, że dzwoniłem do projektanta Pana Gąsiorowskiego, kilkakrotnie. Przyznał, z rozbrajającą szczerością, że część projektu więźby została skopiowana z wersji domu bez garażu. Chodzi o przejście dachu z częsci mieszkalnej do garażowej. NIE DA SIĘ tego zrobić wg projektu. Tak samo z daszkiem nad głównym wejściem. Potrzebna jest improwizacja.
Mam mase zdjęć z budowy, chętnie je udostępnie.
Też byłem laikiem. Chciałbym miec tą wiedzę, nt tego konkretnego domu, pół roku temu.
Dach - wieniec. Otóż kratownice położone są na wieńcu, jakk na foto, po przykryciu powstaje dziura, przestrzeń którą trzeba jakoś zapałnić. Zamurować? Odpada. Wybrałem styropian, taki jak w przyszłości na ocieplenie, 12cm. Podocinałem go i wpasowałem między kratownice. Przy robieniu podbitki ocieplę dodatkowo wełną, również od środka domu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
U nas ta więźba ma być trochę inaczej robiona. Nie będzie desek z jednej i drugiej a w środku te poprzeczne.
Majster mówił że będą pojedyncze dechy łączone takim wzmocnieniem metalowym, ale to na pewno wyniesie sporo. jedno takie wzmocnieni kosztuje ok. 3 zł. a potrzebne jest ok 20 na jeden wiązar. Dach to rzeczywiście chyba największy problem tego projektu. My za późno zorientowaliśmy się w sprawie dachu. Ale cóż ... to prawda że trzeci dom dopiero powinno się budować dla siebie.
Jeśli chodzi o robociznę stanu surowego to zapłacimy 25.000 zł (podobno drogo jak na Włocławek a ile Wy). Buduje firma ok 6-8 osób ( różnie to bywa w zależności od wykonywanych prac). W zasadzie to na budowie jesteśmy co drugi dzień, tylko popołudniu, na telefon zamawiamy towar ( z jednej hurtowni dali dobre rabaty), resztą zajmuje się ekipa, z której jesteśmy bardzo zadowoleni.
Ciekawy jestem, ile płaciliście za zrobienie więźby, my ok. 8.000 ,najpierw miało być 7.000, ale jak fachowiec zobaczył projekt to podniósł o tysiąc. Ale byli też tacy którzy chcieli się jej podjąć za 15.000 zł, także rozpiętości są duże. Zobaczymy jak im ona wyjdzie. Generalnie mało kto chciał się za to brać.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

U nas ta więźba ma być trochę inaczej robiona. Nie będzie desek z jednej i drugiej a w środku te poprzeczne.
Majster mówił że będą pojedyncze dechy łączone takim wzmocnieniem metalowym, ale to na pewno wyniesie sporo. jedno takie wzmocnieni kosztuje ok. 3 zł. a potrzebne jest ok 20 na jeden wiązar. Dach to rzeczywiście chyba największy problem tego projektu. My za późno zorientowaliśmy się w sprawie dachu. Ale cóż ... to prawda że trzeci dom dopiero powinno się budować dla siebie.
Jeśli chodzi o robociznę stanu surowego to zapłacimy 25.000 zł (podobno drogo jak na Włocławek a ile Wy). Buduje firma ok 6-8 osób ( różnie to bywa w zależności od wykonywanych prac). W zasadzie to na budowie jesteśmy co drugi dzień, tylko popołudniu, na telefon zamawiamy towar ( z jednej hurtowni dali dobre rabaty), resztą zajmuje się ekipa, z której jesteśmy bardzo zadowoleni.
Ciekawy jestem, ile płaciliście za zrobienie więźby, my ok. 8.000 ,najpierw miało być 7.000, ale jak fachowiec zobaczył projekt to podniósł o tysiąc. Ale byli też tacy którzy chcieli się jej podjąć za 15.000 zł, także rozpiętości są duże. Zobaczymy jak im ona wyjdzie. Generalnie mało kto chciał się za to brać.



Witam,
Wasze rozwiązanie więźby jest lepsze. My też mieliśmy robić z pojedyńczych krokwi ale była okazja kupić taniej deski 3.3mm. Wytrzymałośc wg kierbuda się nie zmienia tylko majstrom przybyło pracy.
Co do cen robocizny: umówiliśmy się na 30tys + 1tys dodatkowo w trakcie budowy za rozprowadzenie kanalizacji i podniesienie budynku o 2 bloczki fundamentowe. W tej cenie mieliśmy kompletny fundament z ociepleniem i chudziakiem, 3 kominy z klinkierem ponad więźbę, schody wejściowe i do kotłowni, taras.
A Wy na jakim teraz jesteście etapie? I jaki zakres robót za 25tys?
Czytałem wcześniej, że braliście kredyt. My też w CHF, czekaliśmy od maja do połowy pażdziernika.
Oprocentowanie 4.28 bez względu na hipotekę. Wasze warunki lepsze bo hipoteka (przynajmniej w Grójcu) załatwiana jest w 3, 4 tygodnie.
A nie za mało szpilek do mocowań w wieńcu? U nas było z jednej strony 20 par śrub fi 10.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Wasze rozwiązanie więźby jest lepsze. My też mieliśmy robić z pojedyńczych krokwi ale była okazja kupić taniej deski 3.3mm. Wytrzymałośc wg kierbuda się nie zmienia tylko majstrom przybyło pracy.
Co do cen robocizny: umówiliśmy się na 30tys + 1tys dodatkowo w trakcie budowy za rozprowadzenie kanalizacji i podniesienie budynku o 2 bloczki fundamentowe. W tej cenie mieliśmy kompletny fundament z ociepleniem i chudziakiem, 3 kominy z klinkierem ponad więźbę, schody wejściowe i do kotłowni, taras.
A Wy na jakim teraz jesteście etapie? I jaki zakres robót za 25tys?
Czytałem wcześniej, że braliście kredyt. My też w CHF, czekaliśmy od maja do połowy pażdziernika.
Oprocentowanie 4.28 bez względu na hipotekę. Wasze warunki lepsze bo hipoteka (przynajmniej w Grójcu) załatwiana jest w 3, 4 tygodnie.
A nie za mało szpilek do mocowań w wieńcu? U nas było z jednej strony 20 par śrub fi 10.




Witam
Co do szpilek, to przyznam się nie wiem czy wystarczy. Człowiek od dachu chciał mocowania co 2 m.
Za 25.000 zł : fundament , rozprowadzenie kanalizacji na całości + dodatkowo podkopanie pod ławami z przodu- pod wodociągi i tyłu domu- dostęp do studni), chudziak, wymurowanie ścian i ścianek działowych, nadproża, wymurowanie kominów, wieńce, przygotowanie zbrojeń, wykonanie filarów przód.
Dodatkowo za ocieplenie fundamentów zapłacimy 1.300 zł. ( ściany ocieplimy w przyszłym roku)
Za wykonanie schodów i tarasów chcę 2.600 zł , ale to chyba zrobimy wiosną sami.
A co do etapu na jakim jesteśmy, to dokładnie tak jak na zdjęciach załączonych przeze mnie. W tym tygodniu ma przyjechać więźba i kominy. Więc będzie co robić. Trochę się martwię , że już zapowiadają śniegi na koniec listopada, ale może jeszcze zdążymy z dachem, później okna, drzwi i można robić w środku. Mam nadzieję że się uda.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Co do szpilek, to przyznam się nie wiem czy wystarczy. Człowiek od dachu chciał mocowania co 2 m.
Za 25.000 zł : fundament , rozprowadzenie kanalizacji na całości + dodatkowo podkopanie pod ławami z przodu- pod wodociągi i tyłu domu- dostęp do studni), chudziak, wymurowanie ścian i ścianek działowych, nadproża, wymurowanie kominów, wieńce, przygotowanie zbrojeń, wykonanie filarów przód.
Dodatkowo za ocieplenie fundamentów zapłacimy 1.300 zł. ( ściany ocieplimy w przyszłym roku)
Za wykonanie schodów i tarasów chcę 2.600 zł , ale to chyba zrobimy wiosną sami.
A co do etapu na jakim jesteśmy, to dokładnie tak jak na zdjęciach załączonych przeze mnie. W tym tygodniu ma przyjechać więźba i kominy. Więc będzie co robić. Trochę się martwię , że już zapowiadają śniegi na koniec listopada, ale może jeszcze zdążymy z dachem, później okna, drzwi i można robić w środku. Mam nadzieję że się uda.
Pozdrawiam



Witam,
Zdążycie, MUSICIE zdążyć icon_biggrin.gif
U nas w tym tygodniu wstawią okna i drzwi. Elektryk jest w połowie pracy. Mamy nagranych tynkarzy i hydraulika. Zastanawiam się jeszcze nad kolejnością, tynki - CO.
A jakie u Was ceny? Elektryk (45 z materiałem), tynk gips (28 z materiałem) hydraulik (ok 20tys całość z piecem i grzejnikami, instalacja w miedzi). Ogrzewanie na gaz?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Zdążycie, MUSICIE zdążyć icon_biggrin.gif
U nas w tym tygodniu wstawią okna i drzwi. Elektryk jest w połowie pracy. Mamy nagranych tynkarzy i hydraulika. Zastanawiam się jeszcze nad kolejnością, tynki - CO.
A jakie u Was ceny? Elektryk (45 z materiałem), tynk gips (28 z materiałem) hydraulik (ok 20tys całość z piecem i grzejnikami, instalacja w miedzi). Ogrzewanie na gaz?
Pozdrawiam.




Witam
Jeżeli chodzi o ceny to chyba za dużo nie napiszę, elektryka mam brata, więc zrobi mi za darmo ( tylko zapłacę za materiały), hydraulik - znajomy - robocizna 3.500 (materiały nie wiem ile wyniosą, ale proponował nam instalację plastikową podobno jest tańsza i niewiele się różni od miedzi, ale na razie się zastanawiamy nad tym - piec na eko-groszek już mamy koszt ok. 6700) natomiast tynki 25 zł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

witam jestem z jaroslawia i mam pytanie czy ma pan jakies zdjecia z budowy chodzi mi o najbardziej aktualne bardzo podoba nam sie projekt i ciekawa jestem jak ten dom wyglada z poddaszem bo jak narazie nie jestem sobie wstanie tego wyobrazic czy byla by mozliwosc z panem sie jakos skontaktowac na tel lub razem z mezem przyjechalibysmy do pana bo jest to raptem 40 pare km prosze o kontakt jesli jest to mozliwe moj numer tel. to 885763727 z gory dziekuje i pozdrawiam




domek mam już nakryty okna tez sa wstawine jak państwo chcą zobaczyć Cztery Kąty po moich zmianach to zapraszam nr tel 660 542 427.pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

[attachment=1702:KRAK_W_B...UNIU_368.jpg][attachment=1702:KRAK_W_B...UNIU_368.jp
g]
Witam,

Ta więźba to jeden wielki problem icon_smile.gif Pamiętam, 3 ludzi montowało ją 3 tyg. Dobrze, że cene ustalilismy dużo wczesniej. A propos, ile płaciliście za SSO?
Niestety, nie mam specyfikacji więźby, chyba,że chce Pan tą z projektu? Korzystalismy z projektu, a później z...doświadczenia Pana Kazia(majstra). Pisałem już, że dzwoniłem do projektanta Pana Gąsiorowskiego, kilkakrotnie. Przyznał, z rozbrajającą szczerością, że część projektu więźby została skopiowana z wersji domu bez garażu. Chodzi o przejście dachu z częsci mieszkalnej do garażowej. NIE DA SIĘ tego zrobić wg projektu. Tak samo z daszkiem nad głównym wejściem. Potrzebna jest improwizacja.
Mam mase zdjęć z budowy, chętnie je udostępnie.
Też byłem laikiem. Chciałbym miec tą wiedzę, nt tego konkretnego domu, pół roku temu.
Dach - wieniec. Otóż kratownice położone są na wieńcu, jakk na foto, po przykryciu powstaje dziura, przestrzeń którą trzeba jakoś zapałnić. Zamurować? Odpada. Wybrałem styropian, taki jak w przyszłości na ocieplenie, 12cm. Podocinałem go i wpasowałem między kratownice. Przy robieniu podbitki ocieplę dodatkowo wełną, również od środka domu.




Witam

Mam prośbę o przesłanie fotek na e-mail:pila@tropoil.pl

Zaczynamy budowe w marcu oczywiście jak tylko warunki pogodowe pozwolą.I mam prośbę aby Pan podzielił się szerzej informacją na temat tej konstrukcji dachowej,i czy jest jakieś inne rozwiązanie tańsze zachowując dach kopertowy

Pozdrawiam
Arek
Link do komentarza
Witam
Dach w tym projekcie to rzeczywiście największy problem (jak na razie). Jest bardzo kosztowny i pracochłonny. Samo drewno to chyba taka sama cena jak w większości projektów natomiast sklejka, wzmocnienia i inne - katastrofa. U nas miały być wszędzie wzmocnienia metalowe, ale chyba musielibyśmy dobierać kredytu, więc pozostała sklejka do łączeń, ale ona i tak kosztowała jeszcze raz tyle co drewno. Poza tym błędy w projekcie są na każdym kroku (dokładnie jak pisze bambino), ja napisałem do biura projektowego e-maila z prośbą o poprawienie więźby i przesłanie mi prawidłowej ( błędy w specyfikacji, brak wiązara frontowego, brak nakładek i wiele innych). Otrzymałe

DSC01446.jpg

m zmiany, ale po 2 tyg. więc więźba już była prawie skończona i nie wiem czy zrobili poprawnie, ale mogę przesłać na e-maila jeżeli ktoś jest zainteresowany. Jeżeli ktoś jeszcze nie zaczął budować radzę się zastanowić nad zmianą dachu. Mój projektant niestety nie wyraził zgodę na zmianę dachu, ponieważ nie chciałam poddasza użytkowego i to chyba był błąd, ale jak się zorientowaliśmy to już było za późno na takie zmiany.
A poza tymi przejściowymi i kosztownymi kłopotami dach już mamy prawie pokryty dachówką , pozostały wykończenia, okna już czekają na wstawienie.
I oby do wiosny.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie !!!!!

Zaczynam budowe według tego projektu na wiosne jeśli macie jakieś zdiecia bardzo prosze o wysłanie
Z góry dziekuje pozdrawiam
Zbyszek
F5969@o2.pl



Macie problemy z dachem.Ja jak juz wcześniej wspominałem zrobiłem krokwiowo-jętkowy, zmieniłem kąt nachylenia dachu i jestem bardzo zadowolony.super dużo miejsca na górze okna dachowe sie spraawdzają jest jasno bo są od południa,jedna duża przestżeń do adaptacji według własnego uznania.Polecam takie rozwiązanie. Błedy owszem są, ale dobrzy fachowcy przy tak prostym dachu praktycznie nie potrzebują projektu.Powodzenia.a oto moja lepianka na fotkach.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam
Dach w tym projekcie to rzeczywiście największy problem (jak na razie). Jest bardzo kosztowny i pracochłonny. Samo drewno to chyba taka sama cena jak w większości projektów natomiast sklejka, wzmocnienia i inne - katastrofa. U nas miały być wszędzie wzmocnienia metalowe, ale chyba musielibyśmy dobierać kredytu, więc pozostała sklejka do łączeń, ale ona i tak kosztowała jeszcze raz tyle co drewno. Poza tym błędy w projekcie są na każdym kroku (dokładnie jak pisze bambino), ja napisałem do biura projektowego e-maila z prośbą o poprawienie więźby i przesłanie mi prawidłowej ( błędy w specyfikacji, brak wiązara frontowego, brak nakładek i wiele innych). Otrzymałe[attachment=1822:DSC04209.JPG]m zmiany, ale po 2 tyg. więc więźba już była prawie skończona i nie wiem czy zrobili poprawnie, ale mogę przesłać na e-maila jeżeli ktoś jest zainteresowany. Jeżeli ktoś jeszcze nie zaczął budować radzę się zastanowić nad zmianą dachu. Mój projektant niestety nie wyraził zgodę na zmianę dachu, ponieważ nie chciałam poddasza użytkowego i to chyba był błąd, ale jak się zorientowaliśmy to już było za późno na takie zmiany.
A poza tymi przejściowymi i kosztownymi kłopotami dach już mamy prawie pokryty dachówką , pozostały wykończenia, okna już czekają na wstawienie.
I oby do wiosny.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt




Krokwiowo jętkowy zmieniony kąt podniesione 2 pustaczki, okna dachowe i bardzo duzo miejsca, około 120 m na górze.Strop ackerman. Prosto szybko , optymalne rozwiązanie z możliwością adaptacji poddasza.polecam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Krokwiowo jętkowy zmieniony kąt podniesione 2 pustaczki, okna dachowe i bardzo duzo miejsca, około 120 m na górze.Strop ackerman. Prosto szybko , optymalne rozwiązanie z możliwością adaptacji poddasza.polecam.




Zmiana kątu nachylenia i konstrukcji więźby to rzeczywiście dobre rozwiązanie, ale my nie chcieliśmy użytkowego poddasza, dlatego nie zdecydowaliśmy się na zmiany. Powiększenie domu w ten sposób, to niestety są dodatkowe koszty tzn. zagospodarowania poddasza, ogrzewanie go w przyszłości itp.
Nam zależało na małym domku.
Tak jak wcześniej wspominałem nasz projektant nie wyrażał zgody na zmianę konstrukcji więźby na inną niż wiązary. Moglibyśmy zmienić tylko w przypadku użytkowego poddasza, którego tak do końca to chyba nie chcieliśmy.
Ale jesteśmy już po tych problemach i mamy już dach cały pokryty dachówką. Czekamy na troszkę cieplejsze dni, żeby wstawić okna i drzwi.
Oby do wiosny.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

[attachment=1696:DOMBANK_015.jpg]
Witam,
niestety bez zmian...
Więźba,kratownice na wieńcu, podobno styl amerykański...
Na mój dach poszło ok 10m3 drewna + 3m3 na łaty i kontrłaty - dużo za dużo.
Lepsza byłaby konstrukcja krokwiowa.
Dzwoniłem do projektanta w sprawie uszczelnienia miejsc wieniec - dach.
W projekcie o tym ani słowa. Zrobiłem ocieplenie od góry styropian 12. Wkrótce będzie podbitka. Gdyby nie to wiatr mógłby zerwać dach.
Gdybym mógł zrobiłbym strop typu teriva. Nie pomyślałem o tym wcześniej.




Witam ponownie
Interesuje mnie sposób uszczelnienia miejsc wieniec - dach, bo też mam obawy jeżeli chodzi o zerwanie dachu. Poproszę o wklejenie jakiś zdjęć.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
icon_smile.gif Witam wszystkich budujących CZTERY KĄTY II w okolicach WROCLAWIA i prosze o jakiś kontakt w celu wymiany doświadczeń i oglądniecia realizacji na zywo. My dopiero zaczynamy od projektu:) Ale mamy nadzijee,ze utwuierdzicie nas w przekonaniu , ze to dobry wybor. Cenne foto na maila wykonanych realizacji.Pozdrawiamy i czekamy na informacje.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich
Gratuluje wszystkim podjetej budowy !
My właśnie zamierzamy sie budować i najprawdopodobniej bedzie to projekt cztery kąty ale mamy pewne wątpliwości co do kąta nachylenia dachu. Jeśli macie fotki z budowy to bardzo proszę o przesłanie anna-chelinska@wp.pl.
POZDRAWIAM !
Ania
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich zagorzałych budowniczych projektu Cztery Kąty II.

Czas nadszedł na nas icon_biggrin.gif . Działka kupiona projekt poszedł do adaptacji , więc za około 5 tygodni zaczynamy ostro z budową domu.Dla uspokojenia budujących ten projekt z moim dekarzem i kierownikiem budowy adaptującym projekt rozwiązaliśmy problem kratownic i zmieniamy konstrukcje na krokwiowo jętkowy,podparty na czterech słupach dokładając nad salonem oczywiście dwuteownik (podciąg ukryty w stropie) co pozwoli wykorzystać całe poddasze jako strych.Oczywiście będzie mniej miejsca niż byśmy mieli podnieśc sciane kolankową ale nie chodzi nam o uzyskanie poddasza mieszkalnego.Strop oczywiście drewniany.Więźby prawie o połowę mniej niż w projekcie i to jest ważne.Zmieniamy też ten daszek nad tarasem , krztałtem bedzie taki jak nad wejściem do domu tyle że będzie zakrywał cały taras a nie tylko boczną część.Oryginalny daszek z projektu moim zdaniem przesłania jakoś dziwnie swiatło wpadające przez drzwi tarasowe.Jego skośnie ścięcie boczne i tu tkwi problem między innymi w przypadku dachówki , cięcia są widoczne i trzeba je zabarwiać farbą i kombinować jak koń pod górke żeby to ukryć Zastanawiamy się jeszcze nad dołożeniem jednych drzwi na taras.I te okienka które są w ubikacji i łazience maksymalnie duże by swiatła dziennego było jak najwięcej icon_surprised.gif
A tak pozatym bez większych zmian.Rezygnujemy jeszcze ze schodów stałych na strych , tam będzie zabudowana szafa a wyłaz opuszczany ukryty w stropie.

Jak będą pierwsze zdjęcia napewno zamieszcze Pozdrawiamy wszystkich Arek z Kasią.


No i najgorsze za nami wyszliśmy z ziemi no i za dwa tygodnie domek będzie stał icon_smile.gif

Gdyby ktoś chciał porady jak zrobić dach ograniczając koszty i powiekszając strych na maxa mam patent którym się chętnie podziele icon_wink.gif


No i domek stoi jutro zalewamy wieniec

Mistrzostwo swiata ławy zalewałem 29.07.2009 jutro 24 sierpień i wieniec icon_smile.gif dzieki ekpie która pracowała od 7 rana do 21 codziennie.Napaleńcy na robote i szczerze koszt ich robocizny to 9.000 PLN w tej kwocie postawią dwa kominy których jeszcze nie ma na zdjęciach.

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych tego domku icon_smile.gif

12.09.2009

Witam ponownie wszystkich

Jak wcześniej pisałem w postach że zmieniamy konstrukcje dachowa na krokwiowo jetkowa - plan spalił na panewce ze względu na dodatkowe koszty stali na podciągi które trzeba by było montować na długosci całego domu do podparcia stropu drewnianego.Pozatym przekroje więżby po przeliczeniu dość duże.Cierpliwośc jednak popłaca na 15 ofert wykonawców więżby znalazł się jeden który to wykona.Jakoś mam farta co do cen za wykonywania usług na naszej budowie icon_wink.gif
Cieśla za wykonanie więźby i odeskowanie całego dachu chce 21 zł od metra czyli 4.450 zł.Cena obejmuje zbicie kratownic na budowie i ich montaż , deskowanie i położenie papy na dachu , część uzytkowa na strychu zrobienie podłogi.Pewnie jeszcze coś z tego uszczypniemy bo ma nam kłaść dachówkę więc cena będzie do negocjacji.

Orientowałem się w firmach które wykonuja wiązary dachowe w systemie amerykańskim Mitek koszt mniej więcej od 90-100 zł na metr.Czyli przy dachu tego domu ponad 20.000 zł .Totalny kosmos.

Tylko cena za wykonanie dachu oraz cena za materiał w większości od 400 -550 zł za kubik desek na zbicie wiązarów skłoniła nas do powrotu do pierwotnego wykonania ścisle według projektu.Dłuższe elementy takie jak dolny pas wiązara który ma długość (1124 X 22 x 2,5 wymiar deski razy dwa na jeden wiązar) za kubik około 620 zł ze względu da długość deski.Żadnych płytek kolczastych ani sklejki na łączeniu tylko gwożdzie.Z dachem startujemy w pod koniec września jak będą pierwsze fotki wstawimy na forum
Pozdrawiamy
Kasia i Arek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
czesc,

My na razie wstrzymujemy sie z budowa ze wzgledu na kryzys ktory osobiscie nas dosc dotkliwie dotknal,

co prawda formalnosci dopielismy
dostalismy pozwolenie na budowe
w projekcie dokonalismy pewnych zmian
ktore polegaly na "wydluzeniu" domku o 1,1m co w efekcie pozwolilo nam na dodanie
do naszej sypialnii "prywatnej" łazienki
zmienilismy rowniez rozmiar pokoi

na działce wywiercilismy studnie głebinowa (43m), takze uniezaleznilismy sie od wszelkiej masci dostarczycieli wody,
wode przebadalismy w odpowiedniej instytucji, wyniki sa calkiem fajne,
wiec bedziemy miec prawie wode mineralna... hi hihi

no i czekamy juz 2 lata na prad,
podobno przed zima energetyka podlaczy prad tj. postawi skrzynke na granicy dzialki

jak mi sie uda to zalacze rysunek zmian rzutu domku,
wizualizacje salonu z kuchnia, a takze foty z wiercenia studnii

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Gratuluję podjętych decyzji odnośnie domu.
Ja rozpocząłem budowę w październiku ubiegłego roku, w grudniu dach, marzec tynki, kwiecień posadzki, od maja sufity podwieszane i wykończeniówka, a od 2 miesięcy już mieszkamy. Co prawda na zewnątrz jeszcze budowa, właśnie zakończyliśmy ocieplanie ( została nam jeszce podbitka), ale w środku jest już fajnie.
Nie żałuję żadnych z podjętych decyzji, może poza tą, że nie podzieliliśmy pomieszczenia gospodarczego na dwa (brak miejsca na opał- ekogroszek), ale to jeszcze można zmienić.
Dach jest drogi i trudny do zrobienia, ale myślę, że ilość drewna świadczy o jego bardzo dobrej konstrukcji, powiedziano nam, że mogą na nim lądować helikoptery ( chyba nie tak do końca).
Co do wizualizacji które są wklejone, są bardzo fajne, ale jeśli chodzi o kuchnię, to chyba wyspa by się nie zmieściła, albo byłoby wokół bardzo ciasno.
Projekt domu jest bardzo prosty i funkcjonalny nie zamienlibyśmy go na inny. Ale jeśli ktoś lubi chomikować różne rzeczy to może w takim domku mieć problem.
Serdecznie pozdrawiam Kasię i Arka - dzięki za informacje o Waszej budowie jest nam miło, że mogliśmy troszkę pomóc.
Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Gratuluję podjętych decyzji odnośnie domu.
Ja rozpocząłem budowę w październiku ubiegłego roku, w grudniu dach, marzec tynki, kwiecień posadzki, od maja sufity podwieszane i wykończeniówka, a od 2 miesięcy już mieszkamy. Co prawda na zewnątrz jeszcze budowa, właśnie zakończyliśmy ocieplanie ( została nam jeszce podbitka), ale w środku jest już fajnie.
Nie żałuję żadnych z podjętych decyzji, może poza tą, że nie podzieliliśmy pomieszczenia gospodarczego na dwa (brak miejsca na opał- ekogroszek), ale to jeszcze można zmienić.
Dach jest drogi i trudny do zrobienia, ale myślę, że ilość drewna świadczy o jego bardzo dobrej konstrukcji, powiedziano nam, że mogą na nim lądować helikoptery ( chyba nie tak do końca).
Co do wizualizacji które są wklejone, są bardzo fajne, ale jeśli chodzi o kuchnię, to chyba wyspa by się nie zmieściła, albo byłoby wokół bardzo ciasno.
Projekt domu jest bardzo prosty i funkcjonalny nie zamienlibyśmy go na inny. Ale jeśli ktoś lubi chomikować różne rzeczy to może w takim domku mieć problem.
Serdecznie pozdrawiam Kasię i Arka - dzięki za informacje o Waszej budowie jest nam miło, że mogliśmy troszkę pomóc.
Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości.




czesc
moje gratulacje
czy moglbys opowiedziec cos o kosztach??
ile tak naprawde kosztuje ten domek??
serdecznei dziekkuje i pozdrawiam
jeszcze raz gratuluje
Link do komentarza
Cytat

czesc
moje gratulacje
czy moglbys opowiedziec cos o kosztach??
ile tak naprawde kosztuje ten domek??
serdecznei dziekkuje i pozdrawiam
jeszcze raz gratuluje




Jeżeli chodzi o koszty to trudno jest mi powiedzieć moja żona prowadzi zeszycik, w którym zapisuje wszystko całą budowę ( robocizna, materiały) łącznie z meblami, garnkami i dywanami.
Jeżeli interesują Cię jakieś konkretne etapy, to mogę spóbować je sprawdzić.
z tego co pamiętam (oprócz tego co już pisałem), to dach wyniósł nas ok.50.000
- drewno suszone - zdecydowanie tańsze jest mokre, ale u nas suszone się sprawdziło, nie było problemów z sufitami nigdzie na łączeniach przymocowanych do wiązarów nie pękają płyty, a to jest ważna, u sąsiadów kupowali zwykłe nie suszone, po wyschnięciu po pół roku, był problem z mocowaniem płyt kartonowych
- dachówka cementowa
- robocizna
robocizna z materiałem za tynki ok. 7000, robocizna (materiał w naszym zakresie) posadzki niecałe 2000.
Link do komentarza
Cytat

hm,
a umiesz powiedziec jaki jest ogolny koszt budowy do tzw. stanu developerskiego
interesuja mnie koszta zeby jak beda srodki zaczac i zeby nie porywac sie z motyka na slonce,

czy myslisz ze mozna sie zmiescic w 150 000 do 200 000tys PLN??



Trudno powiedzieć.
Muszę to sprawdzić w wolnej chwili, ale sądzę, że trzeba liczyć ok. 240.000. Ale to zalezy od wielu czynników jakie okna (kolor czy białe), jakie pokryciue dachu, jakie ogrzewanie?
Napisz co masz na mysli pisząc stan developerski. Czy chodzi o stan surowy zamknięty+cała hydraulika, elektryka, białe ściany i wylane posadzki, czy o coś jeszcze.
Link do komentarza
Cytat

Trudno powiedzieć.
Muszę to sprawdzić w wolnej chwili, ale sądzę, że trzeba liczyć ok. 240.000. Ale to zalezy od wielu czynników jakie okna (kolor czy białe), jakie pokryciue dachu, jakie ogrzewanie?
Napisz co masz na mysli pisząc stan developerski. Czy chodzi o stan surowy zamknięty+cała hydraulika, elektryka, białe ściany i wylane posadzki, czy o coś jeszcze.



czesc,
dokladnie o taki stan mi chodzi
my nasz domek odrobine wydluzylismy bo tylko o 1,1m takze na cene to pewnie nie tak bardzo wplynie

sciany chcemy postawic z pustaka komorkowego,
okna PCV w koloze drewna
dachowka cementowa kolor grafitowy
piec na ekogroszek
centralne bedzie bazowac na kaloryferach,
zalezny nam na prostym dykonaniu bez "wodotryskow"

jestes pierwsza osoba ktora sie odezwala i pochwalila sie ze juz mieszka w "czterech kątach"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...