Skocz do zawartości

przyłącze gazowe - ile kosztuje?


Recommended Posts

Cytat

Witam.
Moi sąsiedzi chcą podciągnąć sobie gaz do domu (do tej pory ogrzewali dom kominekiem). Nie znam obecnych cen- gdyż dom budowałam kilka lat temu. Jakie są koszty wykonania od momentu wcinki w instalację? Tzn. opłaty + projekt + robocizna ?



Wypowiem się o projekcie. Projekt robiła nam firma która wykonała wcinkę. Koszt ok.800zł. ( podobno tanio ), reszta nie wiem bo miałem to zrobione kompleksowo - cała instalacja c.o. i c.w. i gazowa z wszelkimi materiałami , piecami, kaloryferami itp. 25 tyś. Dodam że to był znajomy gazownik.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Wszystkie sprawy związane z przyłączeniem do sieci gazowej załatwisz w odpowiedniej do swojego rejonu Rozdzielni Gazu, ktora jest przedstawicielem Operatora Systemu Dystrybucji na danym terenie, w Twoim przypadku będzie to Mazowiecki OSD. Każdy operator ma swoją taryfę za przyłączenie do sieci (szczegoły w Dziale Technicznym Rozdzielni Gazu). Ja osobiście mieszkam w Częstochowie i na tym przykładzie mogę orientacyjnie podać koszt budowy przyłącza gazu. RG w Częstochowie podlega pod Gornośląskiego OSD i tak wg taryfy GOSD za pierwsze 15 mb przyłącza gazu płaci się ok. 1500 PLN + 50 PLN za każdy następny mb przyłącza. Nie interesują Cię żadne projekty ani kierownik robot, ani wykonawca, ani geodezja powykonawcza, ani papierki związane z budową przyłącza, podpisujesz tylko umowę przyłączeniową i w terminie max 60 dni roboczych masz gaz przy kurku głownym. Np. przyłącze o dł. ok. 30 mb wykonane z PE o średnicy fi 25, zasilane z gazociągu średniego ciśnienia kosztuje w całości ok 5900 PLN, z czego inwestor ponosi niecałe 50% kosztow tj ok. 2800PLN płatne w dwoch ratach przyłączeniowych, 1-przy podpisaniu umowy przyłączeniowej, 2-po zakończeniu inwestycji. Oddzielny temat to instalacja wewnętrzna ktorej budowa spoczywa całkowicie na twoich barkach i wymaga oddzielnego projektu, dziennika budowy i wszystkich związanych z tym wymagań po uzyskanie zgody na użytkowanie instalacji wewnętrznej. Zgoda ta będzie potrzebna do podpisania umowy o dostawę gazu i powieszenie licznika. to tyle. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...