Skocz do zawartości

Garaż 2-stanowiskowy


Recommended Posts

Myślę, że lepsze będą dwie bramy ze względu na to iż są lżejsze i łatwiej będzie je otwierać (czy to ęcznie - czy za pomocą automatu.) . Myślę, że automat, który miałby unieść taką ciężką 5m bramę - będzie duuużo kosztował. I taka brama również będzie dużo droższa. Dwie mniejsze są bardziej praktyczne - ale chyba taka jedna duża będzie ładniejsza.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tysiące ludzi parkuje na powietrzu i jakoś żyją. Pytanie vipa o możliwość budowy etapami rozumiem jako niedostatek kasy a wtedy jednostanowiskowy garaż jest po prostu oszczędny. Żona może parkować pod chmurką. icon_lol.gif



tysiące ludzi mieszka w bloku więc po co się budować?
garaż 2 stanowiskowy to może luksus dzisiaj ale za 5 lat lub 10 lat to będzie standard.
Brama u mnie będzie pewnie jedna szersza gdyż 2 węższe się chyba nie zmieszczą (musi być między nimi jakiś słupek)
Ale jeszcze będę to liczył.

Jaka powinna być minimalna szerokość bramy? 2,3-2,4 m starczy?
Link do komentarza
To zależy czy jesteś dobrym kierowcą czy słabym - jak słabym to zrób szerszą bramę. icon_biggrin.gif Jak dobrym to brama może być węższa.
Moja żona zażyczyła sobie duży samochód (lusterka się przy nim nie składały) i później wjeżdżając do garażu musiała bardzo uważać - do z każdej strony między lusterkami a ścianką miała po 3cm tylko - ale o dziwo nigdy nie rozbiła lusterka icon_eek.gif icon_eek.gif
Link do komentarza
szerokość większości samochodów nie przekracza 2,0-2,2m więc szerokość bramy może być pewnie 2,3 m a 2,4 starczy w zupełnosci, dobrze liczę?

a ile trzeba miejsca między ścianą a samochodem aby wysiąść? tylko normalnie, wygodnie a nie przyciskając wciągnięty brzuch do szyby. pół metra wystarczy czy raczej 1 m lub więcej?
Link do komentarza
Cytat

a zakładając: napęd elektryczny na pilota, bramy segmentowe ocieplane, szer. 5 m oraz 2 x 2,4 m, wysokość standard (tzn ile?)
jaka jest +/- koszt z montażem bramy jednej szerokiej oraz dwóch węższych



WITAM

nie chce tu wykładać cennika na stół to można sprawdzić i zadzwonić do firmy z pana okolicy.

mogę doradzić że do tak dużych drzwi lepiej zastosować automat na wałek z zewnętrzną centralą sterującą a koszt takiej sztuki to dwa razy więcej niz klasycznego napędu z trakiem który montujemy przy suficie.

automat na wałek w urzytkowaniu domowym jest nie do zajechania .
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...