Skocz do zawartości

Tercja / MTM Styl


Robertu

Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych. Skończyłem budowę Tercji w grudniu 2006 roku. icon_biggrin.gif

Koszt całkowity z bardzo tanią działką, to około 250 tyś. Zakupy robione były w latach 2004-2006, więc ceny są różne od dzisiejszych.

Zmiany: mała łazienka - schody na strych, które tworzą skos w łazience dużej; miejsce na piec gazowy - podzielone na pół, jedna część to zejście do piwnicy druga to prysznic w łazience. To wszystkie zmiany.

Uwagi: po spędzonej zimie dokładam mały grzejnik w korytarzu między pokojami. Jak się zamknie wszystkie drzwi, to robi się duża różnica temperatur (odczuwalna) icon_mad.gif . Nikt nie lubi, kiedy ktoś mu radzi, więc przedstawię propozycje do rozważenia: NIE likwidować ściany z luksfer; NIE likwidować naświetli w drzwiach wejściowych i między wiatrołapem a hallem; najlepsze (wg mnie) ustawienie domu, to front od strony północnej. Ja tak mam, a wniosek stąd, że odwiedzałem inne budowy.

Ogrzewanie icon_twisted.gif : mam tylko kominek z płaszczem wodnym o mocy 18 kW, ma bardzo duży zapas mocy. Spokojnie wystarczy na cały dom z poddaszem. Podłogówka w kuchni, łazience, wiatrołapie, hallu, ale ogród zimowy nie, ze względu na dużą ilość kwiatów. Takie ogrzewanie trochę im szkodzi. Poddasze do wykończenia za jakiś czas. Dla rodziny 2+1 spokojnie dół wystarczy.

To chyba tyle na początek. Jeżeli ktoś ma pytania to proszę pisać. Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Bardzo dziękuję za umieszczenie informacji, no i zdjęć z realizacji Tercji. To mój ulubiony projekt. Zawsze, bezskutecznie poszukiwałam zdjęć z realizacji Tercji, a tu taka niespodzianka. Bardzo dziękuję!!!

Moim faworytem na dzień dzisiejszy jest projekt Tercja 4. Z zewnątrz identyczna jak Tercja. MAm nadzieję, że kiedyś przystąpię do realizacji tego projektu. Ten dworek w otoczeniu drzew... ach.

Ciekawe, jak się Państwu mieszka w nowym domku?

Ciekawe, jak dziś wygląda Państwa Tercja? icon_wink.gif

Pozdrawiam bardzo serdecznie. Joanna
icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam!
Niedługo chcę rozpocząć budowę podobnego domu - Tercji 4. Kupiłam już projekt i załatwiam pozwolenie na budowę.Cieszę się, że nareszcie udało mi się znaleźć zdjęcia z budowy Tercji:)

Jeśli byłby Pan uprzejmy podzielić się swoim doświadczeniem, będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Ponieważ ograniczają nas finanse, chcemy na razie wykończyć tylko parter i zaoszczędzić na czym się da ( ale żeby wygląd domu za bardzo nie ucierpiałicon_smile.gif
Chcemy budować z Porothermu, zastanawiamy się czy od razu z dociepleniem. Ogrzewanie ma być poprzez kocioł na eko- groszek, dodatkowo z podłogówką. Chcemy zrobić dach ceramiczny, choć możliwe że będziemy musieli poprzestać na blachodachówce.

Może napisze Pan, jak się budowało Tercję, czy rzeczywiście jest to dom "prosty w budowie i ekonomiczny w utrzymaniu" jak mówi projekt?

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich zainteresowanych. Skończyłem budowę Tercji w grudniu 2006 roku. icon_biggrin.gif

Koszt całkowity z bardzo tanią działką, to około 250 tyś. Zakupy robione były w latach 2004-2006, więc ceny są różne od dzisiejszych.

Zmiany: mała łazienka - schody na strych, które tworzą skos w łazience dużej; miejsce na piec gazowy - podzielone na pół, jedna część to zejście do piwnicy druga to prysznic w łazience. To wszystkie zmiany.

Uwagi: po spędzonej zimie dokładam mały grzejnik w korytarzu między pokojami. Jak się zamknie wszystkie drzwi, to robi się duża różnica temperatur (odczuwalna) icon_mad.gif . Nikt nie lubi, kiedy ktoś mu radzi, więc przedstawię propozycje do rozważenia: NIE likwidować ściany z luksfer; NIE likwidować naświetli w drzwiach wejściowych i między wiatrołapem a hallem; najlepsze (wg mnie) ustawienie domu, to front od strony północnej. Ja tak mam, a wniosek stąd, że odwiedzałem inne budowy.

Ogrzewanie icon_twisted.gif : mam tylko kominek z płaszczem wodnym o mocy 18 kW, ma bardzo duży zapas mocy. Spokojnie wystarczy na cały dom z poddaszem. Podłogówka w kuchni, łazience, wiatrołapie, hallu, ale ogród zimowy nie, ze względu na dużą ilość kwiatów. Takie ogrzewanie trochę im szkodzi. Poddasze do wykończenia za jakiś czas. Dla rodziny 2+1 spokojnie dół wystarczy.

To chyba tyle na początek. Jeżeli ktoś ma pytania to proszę pisać. Pozdrawiam.

[font="Arial"][/font]

Witam
Ja również mam zamiar budowac Tercję. Mam ogromna nadzieję, że mi w tym pomożesz w sensie podpowiedzi itd. Mam do Ciebie pytanie jaki koszt całkowity poniosłes w zaiązku z budową i czy wyjanąłeś firmę czy jak to mówia systemem gospodarczym stawiałeś.
Gorąco pozdrawiam
Teresa
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam, jak napisałem całkowity koszt budowy z tanią działką (8 tyś.) to 250 tys. ze wszystkimi dokumentami itd. budowa nie była prowadzona systemem gospodarczym, praca mi na to nie pozwalała, jednak jednej firmie nie zleciłem budowy ale wynajmowałem oddzielne ekipy do kolejnych prac.
pzdr.
Link do komentarza
Drodzy czytelnicy dodaję nową, ale bardzo ważną uwagę:
kominy spalinowe robić o średnicy min. 200, nie słuchać wykonawców ja nie byłem obecny przy montażu i mam kominek podpięty do średnicy 150, szykuję się do wymiany całego wkładu, to będzie jakieś 2000,- icon_cry.gif . Taka średnica, którą mam, to gwarancja systematycznego czyszczenia komina co miesiąc. Sadza, przy stosowaniu chemii raz na pół roku, opadając nie mieści się w przekroju i skutecznie zapycha przewód. Jedyny ratunek, to czyszczenie chemią właśnie co miesiąc, lub kominiarz co trzy - cztery miesiące. Niestety takie nauczki dużo kosztują. icon_sad.gif
Bądźcie mądrzejsi ode mnie o ten jeden przykład.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Trzymam kciuki Robertu, żeby koszty były jak najmniejsze. Najlepiej żebyś wygrał w lotka!
Będzie dobrze.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Tercji!
Piszcie proszę relacje z Waszych zmagań.

Koło Krakowa od strony Olkusza, ktoś wybudował Tercję (śliczna). Jest to chyba Tercja 3 o ile mnie wzrok nie myli.
Ależ to jest piękny dom!

Mnie interesuje kwestia, jak najlepiej zaplanować miejsce na garaż obok domu, aby nie zepsuć wizerunku. To problem zwłaszcza przy małej działce.

Ten dworek, o którym pisałam też jeszcze nie ma garażu w sąsiedztwie.

Pozdriawiam wszystkich "dworzan" i życzę Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku z Tercją.

P.S.
Robertu - śliczne Malestwo w sygnaturce.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam ponownie

Naprawdę cieszę się że jest wielu sympatyków domów tyou Tercja i nie tylko moim marzeniem jest mieszkanie w budynku o takiej architekturze. icon_biggrin.gif Projekt Tercja został odkryty przez mojego męża jakieś 2 lata temu ( wówczas gdy dopiero świtała mu w głowie myśl aby zamienić cztery kąty w bloku na domek z ogródkiem) Powiem szczerze że projekt ten również mnie zauroczył i oboje powiedzieliśmy , że jesli kiedyś....to tylko ten. Działkę kupiliśmy w styczniu 2007 roku i na szczęście pasowała do projektu bo miała 30 metrów szerokości. Czasami myślę sobie że może popełniliśmy błąd , ponieważ nie przegladaliśmy już potem innych projektów a pokierowaliśmy się impulsem i ten właśnie projekt kupiliśmy- ale narazie nie żałujemy . Czas przygotowania dokumentacji był dość długi - w teren mogliśmy wejść ( i weszliśmy we wrzesniu 2007 roku) Niestety brak planów zagospodarowania przestrzennego bardzo wydłuża całą procedurę. Wrzesień przywitał nas ulewnymi deszczami ( które znowu nas opóżniły) ale w połowie września wraz z pierwszymi promieniami słońca - nareszcie można było wejść i kopać .....Dotychczasowy stan wykonaliśmy systemem gospodarczym ( 2 świetnych murarzy którym płaciliśmy + rodzina ) Mamy na dzień dzisiejszy stan surowy otwarty ( przykryty ) dzisiaj zamówiłam okna ( PCV - złoty orzech) które mają być na początku marca ( jesli aura będzie łaskawa) Zapomniałam wspomnieć że bardzo staraliśmy się obejrzeć budynek już istniejący i na forach ( cud techniki) znalezliśmy - 300 km od nas - ale odległość nas nie odstraszyła i mogliśmy obejrzeć dom który dotychczas był tylko w naszych wyobrażeniach. Dlatego dzieki Robertu --- ta wizyta wiele nam dała. icon_smile.gif Wraz z mężem projekt nieco zmieniliśmy ( czas pokaże czy słusznie) tak aby dostosować go jeszcze bardziej do naszych oczekiwań. Zlikwidowaliśmy luksfery ( mimo że Robertu odradzał icon_biggrin.gif ) oraz ogród zimowy - w miejscu ogrodu ja mam garderobę z oknem i wejściem z sypialni, zlikwidowałam zupełnie tylną kolumnadę ( tył domu stał sie przez to mało atrakcyjny , ale cos za coś) a z salonu zrobiłam wyjście na taras . Zostało również podniesione poddasze tak że powstała tam fantastyczna przestrzeń - kiedyś do wykorzystania . Ponieważ dla wielu myślących o budowie koszty są najważniejsze - to powiem że obecny stan wraz z oknami to koszt ok. 105 000 zł ( pustak ceramiczny, stropy lane betonowe, blacha dachówkowa, okna PCV , dokumentacja, częściowe wkłady w uzbrojenie, część materiału na ogrodzenie) Stan surowy został wykonany w 2.5 miesiąca. Teraz czekamy na wiosnę aby ciągnąć to dalej....Planowany czas przeprowadzki - koniec listopada 2008 roku) Budowa nie jest straszna ( podobno najgorzej zacząć ....)
Pozdrawiam wszystkich i tych co zaczeli i tych co dopiero myślą zacząć.........POWODZENIA
PS. Jeśli Tercja jest gdzieś koło Krakowa , to prawie po sąsiedzku ze mną ........
Pozdrawiam raz jeszcze Robertu

Beata

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozostałe zdjęcia znajdują się w mojej galerii pod adresem:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...um&album=33
Link do komentarza
Witajcie Beatawacek cieszę się, że wreszcie, udało się Wam zalogować icon_smile.gif.
Dzięki za pozdrowienia. Z tego co napisałaś wynika, że chyba plan na 2007 rok wykonaliście, dobrze pamiętam?

Joanna505 mój garaż widać na pierwszym zdjęciu, stoi z lewej strony oddalony o 10 m od domu i formą jest bardzo podobny do samej Tercji icon_smile.gif. Żona jak zobaczyła cztery kolumny w garażu tylko głową pokiwała icon_eek.gif co ja kupiłem. Garaż jest z innej pracowni architektonicznej, ale formą idealnie pasuje. Dach kopertowy z kątem takim samym, jak w Tercji, kolumny przed wjazdem (po dwie z każdej strony). Dzisiaj jeszcze nie wykończony, ponieważ służy za skład drewna na opał. W tym roku wybuduję specjalną szopę na opał, lub wykończę piwnicę.
W najbliższym czasie postaram się dodać jakieś fotki.

Przypomniał mi się żart, jak kupowałem kolumny (dom+garaż, w sumie 14 sztuk), sprzedawca spojrzał na mnie i zapytał: - Coś Pan, drugi Wersal budujesz?? icon_lol.gif

Beatawacek Fajne fotki.
Link do komentarza
Witam serdecznie, szukałem zdjęc tercji juz od jakiegoś czasu. Nawet nie wiecie jak sie ciesze że znalazłem to forum icon_smile.gif
Mam wielką prośbę do osób które są w budowie bądz już ukończyły - czy możecie dać więcej zdjęć, szczególnie ze środka, nie moge sobie wyobrazić jakie są realne wielkości poszczególnych pomieszczeń.

aa i jeszcz pytanko, czy okna w salonie nie wydaja sie Wam za małe??? Wraz z żonką myślimy nad oknami od samej podłogi i wywaleniem sufitu nad salonem a i chcielismy podnieść trochę góre by zrobiły sie dodatkowe pomieszczenia.

Pozdrawiam wszystkich.

ps

czy ktoś wielkopolsce wybodował tercje???
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie, szukałem zdjęc tercji juz od jakiegoś czasu. Nawet nie wiecie jak sie ciesze że znalazłem to forum icon_smile.gif
Mam wielką prośbę do osób które są w budowie bądz już ukończyły - czy możecie dać więcej zdjęć, szczególnie ze środka, nie moge sobie wyobrazić jakie są realne wielkości poszczególnych pomieszczeń.

aa i jeszcz pytanko, czy okna w salonie nie wydaja sie Wam za małe??? Wraz z żonką myślimy nad oknami od samej podłogi i wywaleniem sufitu nad salonem a i chcielismy podnieść trochę góre by zrobiły sie dodatkowe pomieszczenia.

Pozdrawiam wszystkich.

ps

czy ktoś wielkopolsce wybodował tercje???



Fidziu witam w Klanie Tercji icon_smile.gif.
Osobiście uważam, że takie okna, jakie są, wystarczą, ale to zależy od ustawienia domu względem stron świata i tego, co masz /będziesz miał/ za oknem, no i oczywiście od gustu inwestora.
Nasz stoi frontem na północ i wcale większych okien nie potrzebujemy (według wzoru na stosunek powierzchni okien do podłogi i tak jest ich za dużo).
Generalnie salonowi zawsze towarzyszą pytania, oto jakie ja usłyszałem:
- Okna umieścić na tej samej wysokości licząc od stropu, czy może od podłogi?
1. Od stropu - na elewacji wygląda tak samo, jak w innych pomieszczeniach, wewnątrz jest wyżej parapet o 30 cm;
2. Od podłogi - na elewacji widoczne jest obniżenie okien względem pozostałych pomieszczeń za to wewnątrz parapety są na tej samej wysokości co w innych pomieszczeniach.
- Jeżeli okna mają wysokość liczoną od stropu, to grzejniki umocować na wysokości licząc od parapetu, czy od podłogi?
1. Poleciłem umieścić na równych odległościach od parapetu i od podłogi.

Antresoli nie chcieliśmy, ponieważ w naszym klimacie konieczne jest idealne wykonanie instalacji C.O. Doświadczenie sąsiada pokazało nam, że źle zaplanowane ogrzewanie skutkuje "wiatrami" w domu, przegrzaną górą i zimnym dołem.
Poddasze (ściankę kolankową) podnieśliśmy o 22 cm, to wystarczy, żeby uzyskać ponad 100 m2 do zagospodarowania bez zmiany zewnętrznego wyglądu budynku. Widzieliśmy Tercję podniesioną o 75 cm, wtedy do zagospodarowania były nawet lukarny nad drzwiami wejściowymi i ogrodowymi, ale pociągnęło to za sobą pewne zabiegi kosmetyczne w elewacji, ponieważ dach podniósł się zbyt wysoko nad okna i domek tracił swój urok.

Pracuję ostro nad fotkami środka, pewnie trochę jeszcze mi się zejdzie, ale na pewno coś wkleję.
Link do komentarza
Cytat

Robertu, serdeczne dzięki za odpowiedz z niecierpliwością czekam na fotki??? skąd jesteś? można podjechać obejżeć Twój domek w realu??? gdzie widziałeś tą tercje podniesioną o 75cm?



Jestem z okolic Lublina, i tutaj widziałem tą podniesioną Tercję. Jeżeli jesteś zdecydowany do budowy Tercji, to zapraszam na spotkanie. Pierwszymi gośćmi z klanu byli beatawacek, odległość 200 km ich nie zniechęciła, czy warto zobaczyć? - niech odpowiedzą. icon_wink.gif
Wielkopolska to kawałek drogi, więc jest nad czym myśleć.
Ja zapraszam.

Zima, której nie ma icon_biggrin.gif, pozwoliła mi na zrobienie drenażu, w sobotę, trochę się napracowałem, ale jestem szczęśliwy, bo kryty basen w piwnicy już nie istnieje icon_smile.gif. I najważniejsze - po tym zabiegu, mogę zacząć porządkować teren wokół domu, rok mieszkania w bałaganie wystarczy.

Foty dzisiaj zrobię, więc do końca tygodnia powinienem wstawić.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Witam ponownie
Niestety nie udało mi się zamieścić domu z dachem, mam jakieś problemy, może jutro się uda.......

Robertu----plan na 2007 rok oczywiście wykonaliśmy - co zgłaszamy .......... icon_biggrin.gif
Ponieważ zima łaskawa to prace trwają cały czas , jak pisałam skończyliśmy dach ( w sobotę) a dzisiaj mąż zaczął działać nad instalacją elektryczną ( CUDOWNIE JEST MIEĆ ZDOLNEGO MĘŻA --ILE PIENIEDZY ZOSTAJE !!!)

Fidziu icon_smile.gif --- icon_biggrin.gif my w salonie powiększyliśmy okna ( na 150X170) + duże okno balkonowe bo faktycznie dla nas były za małe. Mój mąż proponował okna od podłogi , ale ja jakoś nie dałam sie przekonać .
Nasza Tercja podniesiona jest o 75 cm, ale mamy trochę rozciągnięty dach - tak że według nas nie zburzyło to architektury domu. Przez taki zabieg uzyskaliśmy na poddaszu prawie 160 m przestrzeni ( naszym znajomym poddasze podoba się najbardziej) i faktycznie jak mówi Robertu można zagospodarować nawet powierzchnię lukarny nad wejściem ( na co mamy już pewien pomysł) Moja 11 - letnia córka proponowała nawet że możemy na poddaszu właśnie urządzić jej pokój ( dobra co ???? 160 m pokój...) icon_biggrin.gif

Przed rozpoczęciem budowy odwiedziliśmy dom Robertu i nie żałowaliśmy tego wyjazdu. Dzieki temu nasze wyobrażenia stały się realne i łatwiej było wyobrazić sobie dom. Mnie wówczas bardzo rozczarowała powierzchnia pokoi i kuchni ( nie wiem ale wyobrażałam je sobie conajmniej 2 razy większe) Dzieki temu nie było rozczarowania -- gdy nasz dom już stanął . Nasza Tercja jak już pisałam odbiego od projektu - ale staraliśmy się dostosować ja do naszych potrzeb i wyobrażeń.

Kolejna zmiana jaka pojawiła się niedawno to powiększenie łazienki o część gospodarczą, gdzie w projekcie jest kocioł na wodę i piec co . Firma która przygotowuje nam kosztorys wod-kan, co, gaz - zaproponowała aby umieścić to wszystko na poddaszu ( gdzie miejsca jest dość) i na 90 % tak zrobimy , mimo że komin przewidywał to wszystko na dole ( da się to jednak bez trudu zmienić) Tak że zmiany pojawiaja się co rusz.

Pozdrawiam
Beata

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Robertu, serdeczne dzięki za odpowiedz z niecierpliwością czekam na fotki??? skąd jesteś? można podjechać obejżeć Twój domek w realu??? gdzie widziałeś tą tercje podniesioną o 75cm?




Zrobiłem małą galerię: https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...um&album=38, możesz zobaczyć na zewnątrz. Zdjęć ze środka jeszcze nie mam, bo wracam późno do domu i zdjęcia są słabej jakości, a nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.
Jeżeli jakiś obraz przedstawią Ci zdjęcia z okresu budowy, to mogę odszukać te ze stanu surowego, ale i tak uważam, że najlepiej zobaczyć "na żywo". Beatawacek, to najlepszy dowód.

Cytat

beatawacekPrzed rozpoczęciem budowy odwiedziliśmy dom Robertu i nie żałowaliśmy tego wyjazdu. Dzieki temu nasze wyobrażenia stały się realne i łatwiej było wyobrazić sobie dom. Mnie wówczas bardzo rozczarowała powierzchnia pokoi i kuchni ( nie wiem ale wyobrażałam je sobie conajmniej 2 razy większe) Dzieki temu nie było rozczarowania -- gdy nasz dom już stanął .




Mój drenaż działa!!! Po kilku dniach opadów zaczęła płynąć woda, a piwnica sucha icon_biggrin.gif !!!
Link do komentarza
Jak to wspaniale wejść po jakimś czasie na forum... i stwierdzić, że powiększa się rodzina Tercji...

Dziękuję Robertu - faktycznie widzę garaż. Jego umiejscowienie jest genialnie profesjonalne skoro ja go nie zauważyłam. W końcu właśnie tak ma być, żeby garaż nie zakłócał obrazu dworku. Właśnie, żeby był idealnie wkomponowany tak jak u Ciebie icon_smile.gif)

Zdjęcia drugiego dworku są także piękne. Na dodatek są już u Państwa drzewa. SUPER!

Pozdrawiam wszystkich.
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję Robertu - faktycznie widzę garaż. Jego umiejscowienie jest genialnie profesjonalne skoro ja go nie zauważyłam. W końcu właśnie tak ma być, żeby garaż nie zakłócał obrazu dworku. Właśnie, żeby był idealnie wkomponowany tak jak u Ciebie icon_smile.gif)



Witam Cię Joanna505 po krótkiej nieobecności.
Moim ideałem było ustawienie garażu z prawej strony domu lekko cofniętego do tyłu, wtedy byłby dokładnie na wprost wjazdu, ale po przemyśleniu stanął, jak na zdjęciu, tylko po to, żeby zasłonić część ogrodową przed wzrokiem ciekawskich. Przy okazji powstało małe podwórko przed domem.

Ja również cieszę się, że nasz klan się rozrasta.

Sprawdziłem wydajność studni po zamontowaniu drenażu: 300 l/h. Teraz, kiedy nie było wielkich opadów śniegu to chyba sporo.
Link do komentarza
icon_sad.gif Myślałam że wszystko będzie szło tak ładnie i gładko, jak dotychczas. Nikt nie zawalał , mury rosły aż miło , nie było przykrych niespodzianek. icon_sad.gif I co ??? I zaczyna się .....POnieważ wkrótce zaczną nam robić instalację, poprosiłam stolarza który będzie robił nam kuchnię, aby przyszedł na budowę , popatrzył i zrobił kilka projektów z których wybralibyśmy ten dla nas najlepszy . I wówczas okazało się , że taka zabudowa kuchni o jakiej JA marzę , a Mąż myślał jest niemożliwa !!!!. icon_sad.gif W projekcie okna są tak nisko że nie da się zabudować ściany pod oknami i zrobić zlewozmywaka na wprost okna. Od podłogi do parapetów jest 75 cm --- a szafki mają ponad 80 --- sama zmywarka ma 82 cm. Kurczę takie niedopatrzenie !!!! I co mamy robić... okien nie da się zmienić ( podobno są już gotowe ) co dom pogłębiać ?????? Najprościej jest zmienić układ kuchni !!!!! ALE JA CHCIAŁAM ZLEW NA WPROST OKNA !!!
Może ktoś mądry znajdzie jakieś rozwiązanie ???
I jeszcze mój kierownik budowy pojechał na narty... właśnie wtedy kiedy go najbardziej potrzebuję ....
To co zostało ???? " ....Rycz , mała , rycz...." icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

icon_sad.gif Myślałam że wszystko będzie szło tak ładnie i gładko, jak dotychczas. Nikt nie zawalał , mury rosły aż miło , nie było przykrych niespodzianek. icon_sad.gif I co ??? I zaczyna się .....POnieważ wkrótce zaczną nam robić instalację, poprosiłam stolarza który będzie robił nam kuchnię, aby przyszedł na budowę , popatrzył i zrobił kilka projektów z których wybralibyśmy ten dla nas najlepszy . I wówczas okazało się , że taka zabudowa kuchni o jakiej JA marzę , a Mąż myślał jest niemożliwa !!!!. icon_sad.gif W projekcie okna są tak nisko że nie da się zabudować ściany pod oknami i zrobić zlewozmywaka na wprost okna. Od podłogi do parapetów jest 75 cm --- a szafki mają ponad 80 --- sama zmywarka ma 82 cm. Kurczę takie niedopatrzenie !!!! I co mamy robić... okien nie da się zmienić ( podobno są już gotowe ) co dom pogłębiać ?????? Najprościej jest zmienić układ kuchni !!!!! ALE JA CHCIAŁAM ZLEW NA WPROST OKNA !!!
Może ktoś mądry znajdzie jakieś rozwiązanie ???
I jeszcze mój kierownik budowy pojechał na narty... właśnie wtedy kiedy go najbardziej potrzebuję ....
To co zostało ???? " ....Rycz , mała , rycz...." icon_sad.gif



Tak mi przykro, że pojawiły się kłopoty icon_sad.gif
Myślę jednak, ze rozwiązanie się znajdzie. MUSI!!!
3-mam kciuki, aby owo rozwiązanie przywróciło uśmiech na buzi Beatki icon_smile.gif .

W galerii pojawili się nowi mieszkańcy Tercji...
Nick rozam
Miejmy nadzieję, że do nas tu zawitają. Ich dom jest równie piękny. Może właśnie rozam zdoła coś poradzić na problem j/w.
Zapraszamy
Link do komentarza
Witamy Tercjowiczów icon_biggrin.gif Strasznie się cieszę że znalazłam tą stronkę!!!!! jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania projektu i Tercja wydaje nam się najlepszym domem icon_biggrin.gif tylko nie jesteśmy zdecydowani czy ma to być Tercja 2, 3 czy może 4 icon_biggrin.gif chcielibyśmy w niedługim czasie odwiedzić któryś z już postawionych żeby się przekonac jak ten dom prezntuje się na żywo icon_biggrin.gif mamy nadzieje że ktoś z Was nas zaprosi icon_biggrin.gif a tym samym uda nam się podjąć decyzję. Mieszkamy w Radomiu. Pozdrawiamy. endigelo@vp.pl
Link do komentarza
Cytat

Witamy Tercjowiczów icon_biggrin.gif Strasznie się cieszę że znalazłam tą stronkę!!!!! jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania projektu i Tercja wydaje nam się najlepszym domem icon_biggrin.gif tylko nie jesteśmy zdecydowani czy ma to być Tercja 2, 3 czy może 4 icon_biggrin.gif chcielibyśmy w niedługim czasie odwiedzić któryś z już postawionych żeby się przekonac jak ten dom prezntuje się na żywo icon_biggrin.gif mamy nadzieje że ktoś z Was nas zaprosi icon_biggrin.gif a tym samym uda nam się podjąć decyzję. Mieszkamy w Radomiu. Pozdrawiamy. endigelo@vp.pl




Witam, już jednych tercjowiczów gościliśmy, więc nie będzie przeszkadzać kolejne spotkanie, może kiedyś wszyscy się spotkamy na jakimś grillu. icon_wink.gif
Zapraszam do nas, jeśli bliżej się nie znajdzie. Możecie pisać na tym forum.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Robertu !!!
Wielkie ukłony - dla twojej gościnności i serdeczności. Dobrze że są ludzie na tym świecie którzy potrafią być otwarci na innych a nie strzegą tylko czubka własnego nosa.
A tak wogóle , to pamiętasz że macie przyjechać do nas - jak się wprowadzimy .... a będzie to naprawdę , prawie...prawie .... wkrótce.
Nie wierzysz???? Jutro montują okna ( to 1 ekipa) od 2 dni robią instalacje w budynku ( to 2 ekipa) - narazie podziemne . czyt. rury wodno- kanalizacyjne. W sobotę pierwsze wylewki ( to 3 ekipa) a potem znowu mają wrócić do instalacji ( czyli wraca 2 ekipa) Drzwi zewnętrzne już zamówione ( to nie ekipa- to sam jeden człek , co stolarzem sie zwie) w kwietniu tynki ...........................i tak z górki...........................................................................
..........
Czyli termin spotkania jest bliski.
ALE PROSTE TO JEST WSZYSTKO

Pozdrawiam rozam - dzięki za emaila . Po twojej sugesti kuchnię jednak zrobię w takim samym układzie jak u was , z tym tylko że stół dam wolnostojący .
POŁAMANIA PIÓRA NA EGZAMINACH

Całusy dla wszystkich Tercjowiczów
Link do komentarza
Cytat

Robertu !!!
Wielkie ukłony - dla twojej gościnności i serdeczności. Dobrze że są ludzie na tym świecie którzy potrafią być otwarci na innych a nie strzegą tylko czubka własnego nosa.
A tak wogóle , to pamiętasz że macie przyjechać do nas - jak się wprowadzimy .... a będzie to naprawdę , prawie...prawie .... wkrótce.
Nie wierzysz???? Jutro montują okna ( to 1 ekipa) od 2 dni robią instalacje w budynku ( to 2 ekipa) - narazie podziemne . czyt. rury wodno- kanalizacyjne. W sobotę pierwsze wylewki ( to 3 ekipa) a potem znowu mają wrócić do instalacji ( czyli wraca 2 ekipa) Drzwi zewnętrzne już zamówione ( to nie ekipa- to sam jeden człek , co stolarzem sie zwie) w kwietniu tynki ...........................i tak z górki...........................................................................
..........
Czyli termin spotkania jest bliski.



Haha,, nawet nie wiesz, jak bliski. Proponuję spotkanie 11-tego lub 12-tego MARCA icon_biggrin.gif. Zadzwonię do was, jak będę wiedział dokładnie, którego będę w Rzeszowie. Zmieniłem pracę i teraz regularnie bywam w waszych okolicach. Sam mogę być, jak napisałem, a z dziewczynami to już trudniej, bo mamy okrojony stan samochodów, ale do czasu zakończenia budowy będzie maszyna do wyjazdu we troje.
Będę dzownił w poniedziałek.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Niedzielne popołudnie cudnie raczy nas wiosennym słońcem. Taka pogoda cieszy serce - bo to znak że wkrótce prace na budowie ruszą pełną parą i bedzie tak już do zakończenia robót i części najprzyjemniejszej czyli przeprowadzki. W lesie za naszym domem ptaki swoim śpiewem cudnie umilały nam poranny obchód budowy. Brakowało tylko porannej, aromatycznej kawy - aby poranek był pełen szczęścia.
Okna ( wprawione w piątek) pieknie błyszczały w słońcu . Są jeszcze nie wyrególowane , więc były problemy z ich otwarciem - ale co tam, ważne że już są . Wydaje nam się że same okna nie mają jakiś wad a i ich montaż przebiegł dość sprawnie , chociaż nie obyło sie bez wpadek. Brakuje klamek ( mają wkrótce je dostarczyć ) obudowa rolety w oknie balkonowym jest nie w tym kolorze co miała być a włącznik rolety jest po lewej stronie a nie po prawej - jak się umawialiśmy. Machneliśmy jednak na to ręką - trudno- skoro zrozumienie naszego zamówienia było za trudne .......
A mam jeszcze jedną " zabawną historię " Firma wykonuje nam sieć kanalizacyjną - w kosztorysie robót - wyszczególnione są wszystkie materiały za które płacimy. A płacimy powiedzmy nie mało.
I nagle , mąż mój zauważył że panowie do prac wykorzystują ....... nasz piasek i .... nasz cement ... zgromadzony na budowie. Bezczelność, nieuczciwość - czy zwykłe złodziejstwo??? Obstawiajcie proszę !
Przykre jest to że - trzeba pilnować każdego - aby cię nie okradł i nie wykiwał. Ja wolałabym móc --- poprostu zaufać.

Robertu - na spotkanie jesteśmy gotowi , czemu nie ... icon_smile.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

I nagle , mąż mój zauważył że panowie do prac wykorzystują ....... nasz piasek i .... nasz cement ... zgromadzony na budowie. Bezczelność, nieuczciwość - czy zwykłe złodziejstwo??? Obstawiajcie proszę !
Przykre jest to że - trzeba pilnować każdego - aby cię nie okradł i nie wykiwał. Ja wolałabym móc --- poprostu zaufać.




a mówiłem.... NIKOMU, NIKOMU NIE UFAĆ.
Link do komentarza
Witamy, chyba tak mogę powiedzieć (napisać) icon_wink.gif
Pytać zawsze warto, myślę, że jest wśród nas tyle doświadczonych budową Tercji, że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Szkoda tylko, że nie wszyscy budujący Tercję udzielają się wśród nas.

BeataWacek będę w Rzeszowie jutro, więc proponuję spotkanie. Zadzwonię jak będę miał wolną chwilę.

Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif tak wiec pierwsza sprawa bez ktorej ani rusz... ekipa... mam juz co prawda dwie na oku, ale moze macie jakas naprawde godna polecenia??? i ile teraz bora za budowe takiej tercji???




Ja mogę doradzić tylko jedno, jak już wcześniej pisałem: NIKOMU NIE UFAĆ.
Z budową Tercji poradzi sobie każda ekipa, ponieważ nie jest to wcale trudny dom w budowie. Problemem jednak jest to, że "dworek musi kosztować, bo Panie tyle przy tym roboty". W negocjacjach z murarzami proponuję ksero bez dachu i portali przed wejściem. Wtedy zobaczą prostą stodołę do wybudowania. Pamiętam, jak nikt nie chciał ze mną rozmawiać dopóki nie pokazałem elewacji, ale po co komu elewacja, kiedy ma robić np. dach?? Niestety wykonawcy są, jacy są.
W kwestii ceny nie wypowiadam się.

izis1Obiecane zdjęcia stropu w załączeniu. Na jednym widać hall, kuchnię i kawałek stropu w salonie (to, to z widocznym garażem), na drugim tylko salon. Na obu zdjęciach widać żebra rozdzielcze w salonie. Zwracam uwagę na to, w którym jest widoczna kuchnia, ponieważ jest tam takie "większe" żebro rozdzielcze, to dzięki niemu nic złego się nie dzieje (żadnych pęknięć czy rys), oparte jest na filarze w salonie i wylanym specjalnie w tym celu, słupie w ścianie. Poza tym mocniejszy beton do zalania terivy. To chyba tyle.

Idę na spacer, taka piękna pogoda w tą niedzielę.
Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
witam ! wszystkich ! icon_biggrin.gif znalazłam tą stronę dzięki jednemu z panów do którego pisałam wraz z mężem z forum DOMY W STYLU gdzie zakupiliśmy projekt naszego kochanego domu czyli TERCJI !!! i ów ten pan nas tu skierował i bardzo za to dziękuje i jestem wdzięczna bo mam nadzieje że dobrze mieć kontakt z kimś kto już buduje ten dom lub już go wybudował , wymieniać sie doświadczeniami , radościami i smutkami icon_smile.gif .Ja całkiem przypadkiem natrafiłam na tercję bo już mieliśmy inny projekt na oku ale gdy zobaczyłam tercję od razu sie nią zauroczyłam i mąż i tak już zostało ! icon_biggrin.gif ! . Działka została zakupiona w tamtym roku i pomału robione były przyłącza , projekt ,wybór kierownika budowy , papiery , geodezja i czekanie na pozwolenie na budowę i STOP bo tu trzeba czekać ! ale za kilkanaście dni robimy ogrodzenie ! a czas szybko mija także mam nadzieję że szybko wbijemy pierwszą łopatę pod dom i pierwszą położymy cegłę aby powstała nasza TERCJA . marlena i marcin
Link do komentarza
Przed rozpoczęciem budowy napisałem posta na forum MTM Styl i nie mogłem doczekać się odpowiedzi. A postanowiliśmy z żoną zobaczyć na żywo Tercję zanim przystąpię dobudowy. Dopiero wizyta w pracowni, w Białymstoku, zaowocowała zaproszeniem na budowę do jednego z inwestorów. Ja się przyznam, że Tercja, to jedyny projekt, który spełnił wszystkie nasze wymagania a najpoważniejszą zmianą było umieszczenie schodów na strych w małej łazience. Dlatego można powiedzieć, że najpierw chłodno, z rozsądkiem dokonaliśmy wyboru a potem przyszedł czas na prawdziwą miłość do tego domu. Dlatego chętnie, w miarę możliwości, pomogę każdemu, kto się do mnie zgłosi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witamy ponownie icon_biggrin.gif i zarazem dziękuję że możemy korzystać z pana wiedzy na temat Tercji icon_biggrin.gif ! chcielibyśmy się dowiedzieć ile potrzeba sztuk lub palet cegły my akurat myślimy o pustaku poroton porotherm z takiego chcemy wybudować tercję lub z jakie pan korzystał ?



Ja korzystałem z betonu komórkowego dostosowanego do budowy "na klej", także mamy sklejony domek icon_smile.gif. Cegły tradycyjnej poszło niewiele do tego stopnia, że nie pamiętam ile. Komin klejony był z gotowych elementów. Beton komórkowy tzw. Belix kupowałem od razu na garaż więc było tego znacznie więcej niż na sam dom. Dokładnych ilości nie pamiętam, musiałbym odszukać fakturę. Stosowałem przelicznik 8 szt/m2, a dalej wymierzyłem wszystkie ściany i wyszło ( za dużo).
Jak znajdę chwilę, to wyszukam tą fv. Pamiętam, że załadowany był cały samochód (TIR).
Link do komentarza
Witam i bardzo pozdrawiam nowych Tercjowiczów.
MarcinesO - napiszcie gdzie budujecie swoją Tercję ??? może jesteśmy sąsiadami???

Ponieważ zadałeś pytanie o ilość wykorzystanego do budowy materiału to ja wypytałam męża i oto co mi powiedział :

nasz dom jest z pustaka Termophor - firmy Leier ( 25 -tka) i u nas na mury wyszło 2600 zł - na same ściany i ściany nośne . W tej chwili skończone mamy pierwsze wylewki ( które sami robiliśmy ) i koszt tych wylewek to : 1500 zł ( materiał ) - robocizna własna . Ponieważ teraz jesteśmy w trakcie instalacji wewnętrznych to dla przykładu podam jak na naszym terenie kształtuja się ich ceny ( według umowy którą podpisaliśmy :
1) wykonanie instalacji gazowej wewnatrz budynku ( materiały + robocizna ) - 2000 zł
2) podłaczenie instalacji wodnej z siecią - 1500 zł
3) wykonanie instalacji wodnej wraz z cyrkulacją w budynku - 1500 zł
4) wykonanie kanalizacji wewnatrz budynku - 1500 zł
5) wykonanie kanalizacji na zewnątrz budynku - 800 zł
6) wykonanie instalacji co w budynku - 3000 zł

Do tego dojdzie jeszcze ogrzewanie podłogowe ( kuchnia, łazienki, holl) to ok. 3000 zł
oraz cała kotłownia ( piec, kaloryfery, zasobnik ) oraz kominek z płaszczem wodnym - na to nie mamy jeszcze dokładnego kosztorysu ----- i to wszystko tylko wewnątrz budynku .

Oczywiście - chętnie służymy wszelką informacja , jaka jest wam potrzebna ........

I jeszcze jedno ...jak zaczniecie , to tak wam czas zleci że nie obejrzycie sie jak dom będzie gotów i w nim zamieszkacie

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
WITAMY !!!! beatawacek!!!! dziękujemy za informacje jakiekolwiek icon_biggrin.gif my naszą tercję będziemy budować ( bo oczekujemy na pozwolenie na budowę ) w województwie lubuskim koło Żar ! mam ją zamiar budować tz.systemem gospodarczym do zakończenia stanu surowego otwartego mamy zamiar zatrudnić 2lub 3 osoby , resztę to znaczy wszelkie wewnątrz prace instalacyjne (elektryczna , c o , woda , kanaliza ) wykona mąż ponieważ ma do tego uprawnienia i resztę zakończeniowego remontu do tego brat i teść którzy zajmują się tym na co dzień icon_biggrin.gif także uważam że mamy wiele pieniążków zaoszczędzone . Więc jeśli macie pytania związane z pracami wewnętrznymi również służymy pomocą ! !! ja mam jeszcze pytanie związaną z oknami ? ponieważ jak na razie mamy jeszcze trochę czasu także wszystko po kilka razy analizujemy ? chodzi mi o zabezpieczenia na okna tz. rolety czy pasowały by do tercji ? i jaka jest państwa kwestia z kominkiem czy nie lepiej jest założyć ogrzewanie nadmuchowe ? i mam prośbę ile państwu poszło palet cegieł Trmophor na budowę ( mury ) ? pozdrawiamy marlena i marcin PS . dziękujemy za pozytywne słowa związane z wybudowaniem domu i również życzymy jak najszybszego zamieszkania w TERCJI
Link do komentarza
Cytat

jaka jest państwa kwestia z kominkiem czy nie lepiej jest założyć ogrzewanie nadmuchowe ?



U nas jest kominek z płaszczem wodnym, ponieważ są tego pewne plusy dodatnie, które przeważyły nad plusami ujemnymi icon_wink.gif.
Plusy dodatnie:
1. Wodne ogrzewanie dłużej się rozgrzewa ale i dłużej wytrzymuje bez palenia,
2. Zawsze przy braku mocy można podłączyć zwykły piec c.o.;
3. Podłogówka wodna nie stanowi problemu.
Plusy ujemne:
1. Nawet przy zastosowanym filtrze drobinki kurzu brudzą ściany/sufit przy nadmuchach;
2. Szybkie wychłodzenie po zakończeniu palenia;
3. Brak możliwości zastosowania wodnej podłogówki, tylko elektryczna
4. Wyczuwalne ruchy powietrza przy włączonym nadmuchu.

Padam, kilka nocy zarwałem i teraz muszę odespać.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Marcines0 . Witajcie

Tak jak pisałam na mury i ściany nośne - wyszło 2600 sztuk pustaka czyli 26 palet ( wielkość 25 )
My na oknach nie planowaliśmy rolet - bo ja nie jestem ich zwolennikiem. Roletę zastosowaliśmy jedynie na oknie tarasowym ( nasza Tercja jest nieco zmieniona) ponieważ taras jest od strony lasu - i tutaj dałam ją tak dla mojego spokoju i większego poczucia bezpieczeństwa. Uważam że rolety wcale nie gryzą się z architekturą domu.
Kiedy zaczeliśmy chodzić i przeglądać ofertę kominków - to zdecydowana większość odradzała nam kominek z płaszczem wodnym, ale też żaden z fachowców - nie potrafił nam podać racjonalnych i sensownych argumentów- dlaczego mielibyśmy z niego zrezygnować. Zostało więc na tym że będzie jednak z płaszczem wodnym - wkład " Zuzia" . Kominek ten ma być dodatkowym żródłem ciepła i z tego co wiem u Robertu - sprawdza się w zupełności .

Robertu - jesteśmy umówieni na środę --- tylko pamiętaj MY NIE JESTEŚMY Z RZESZOWA!!!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam wszystkich ponownie, po przerwie:)

Teraz już na sto procent dołączam do klanu Tercji- rozpoczęłam budowę "Tercji 4" 12. marca tego roku.
Mam zamiar wprowadzić się w okolicach grudnia, mam nadzieję, że się to uda:) To moja pierwsza budowa.
Jak na razie są zrobione prawie całe fundamenty- tzn wylana jest ława + prawie całe wyniesienie z bloczków.

Ja prawie nic nie zmieniłam w projekcie- kotłownia powiększona jest o tę małą garderobę, bo piec nie będzie na gaz tylko na ekogroszek. Poza tym zamiast ścian trójwarstwowych będą dwuwarstwowe- z Porothermu Wienebergera.
Dachówka będzie najprawdopodobniej cementowa, w kolorze jasnej cegły.
No i na razie nie robimy konkretnych schodów na górę, bo robimy tylko dół.

Acha, budujemy w Wielkopolsce, ktoś tu na forum pytał czy jest ktoś z Wielkopolski.

Pozdrawiam serdecznie
Weronika
Link do komentarza
Cytat

Teraz już na sto procent dołączam do klanu Tercji- rozpoczęłam budowę "Tercji 4" 12. marca tego roku.
Mam zamiar wprowadzić się w okolicach grudnia, mam nadzieję, że się to uda:) To moja pierwsza budowa.
Jak na razie są zrobione prawie całe fundamenty- tzn wylana jest ława + prawie całe wyniesienie z bloczków.




Witajcie, wstawcie jakieś fotki. Niech będzie ten dokument na forum. Poza tym tempo planujecie duże, więc miło będzie patrzeć jak rosną mury.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Weroniko icon_smile.gif Tomku icon_smile.gif
Bardzo ładny prezent zrobiliście sobie na święta - zaczynając budowę własnego domu. Ponieważ jestem od kilku już miesięcy w euforii budowania - to wiem ile sprawi wam to radości i ile da szczęścia . To naprawdę bardzo fajny stan...
Tercja 4 - jest dużo wieksza od naszej " zwykłej " Tercji - to już prawdziwa rezydencja.....
Zachwycające także są wasze założenia - wprowadzenie sie do domu już na święta . No my mamy tempo ( rozpoczęcie wrzesień 2007 - wprowadzenie pażdziernik 2008 ) ale wy to nas pobijecie na głowe . Życzę aby sie udało. icon_smile.gif
Informujcie proszę o postępach w pracach ...

Robertu icon_smile.gif
Naprawdę miła była twoja wizyta . To myślę jest piękne , patrz ludzi którzy tak naprawdę sie nie znaja , potrafi połączyć temat i odnajduja się w swej znajomości jak starzy znajomi. Coś w tym jest ....

WIADOMOŚCI Z BUDOWY
Kończą instalacje wewnętrzne ( ale to partacze , ale oszuści) Boże niech skończą i niech ich już więcej nie widzę
Po 10 kwietnia wchodzą tynki --- żeby chociaż ci byli normalni ...... I czekamy na wiosnę , słońce, pogodę - żeby to wszystko schło.

Pozdrawiam wszystkich - życząc Wesołego Alleluja !!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...