Skocz do zawartości

APS 108L / Archi-projekt


danau

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
My jesteśmy z Warszawy.
Mam sporo ( 200-250 ) zdjęć z poszczególnych etapów budowy. Myślalam jednak, że chcesz zobaczyć efekt końcowy, a do zrobienia tych zdjęć się zbieram, mam nadzieję, że mi dzisiaj się uda. w dzien jest straszczne słonce a po zachodzie zapominam, bo zaczyna się walka z wysyłaniem malotniego do łóżka icon_smile.gif
Na początek wybiorę kilka zdjęć i Ci prześlę.
pozdrawiam
Katarzyna
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jestem na etapie kończenia wszystkich prac związanych z budową domku wg projektu APS 108 L ( wersja lustrzanego odbicia ). Chętnie podzielę sie doświadczeniami z budowy.


Witam! Ja dopiero zakupiłam projekt tego domku i chętnie dowiedziałbym się ile kosztowały kolejne etapy budowy, jakie wystąpiły problemy, czy może coś zmienić w stosunku do projektu? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Link do komentarza
Witajcie,

Zmiany, które dokonaliśmy w projekcie to:

1. wyciągnęliśmy stronę z kuchnią i salonem o 1 mb, uzyskując w ten sposób duży pokój o powierzchni 32,6 m2 ( jest bardzo kształtny, naprawdę bardzo fajny ), w kuchni ten metr wykorzystaliśmy na małą spiżarkę, która sprawdza się rewelacyjnie.

2. przenieśliśmy komin od kominka na ścianę kuchenną, zastosowaliśmy komin systemowy schiedla ponieważ zajmuje dużo mniej miejsca.

3. podnieśliśmy wysokość parteru do 2,85 – super efekt przestrzeni, nasz dom w środku zadziwia odwiedzających przestrzenią, a przecież to tylko ok. 130m2, wysokość poddasza została bez zmian, ale podnieśliśmy ściankę kolankową na wysokość 4 max-ów + wieniec 24 cm

4. wyrzuciliśmy wiatrołap tworząc otwartą przestrzeń ( kupiliśmy ciepłe drzwi ), naszym zdaniem wiatrołap wielkości proponowanej w projekcie to tylko potykacz, przy wchodzeniu do domu 2 osób jednocześnie i tak musisz otworzyć następne drzwi, bo jest za ciasno.

5. wybiliśmy prześwit z kuchni do dużego pokoju w odległości 120 cm od ściany z wykuszem na szerokość 1 mb, co kto lubi, ja jestem bardzo zadowolona, bo kuchnia jest kuchnią, a jednocześnie wszystko tworzy całość i jest bardzo wygodnie. Niemniej rozwiązanie to obliguje do utrzymania podobnego charakteru mebli w kuchni i pokoju, co jest zapewne nieco kosztowniejszym rozwiązaniem.

6. wyrzuciliśmy drzwi wewnętrzne pomiędzy kuchnią a przedpokojem i salonem a, a przedpokojem pozostawiając otwory na wysokość 2,40 ( kuchnia-przedpokój szer.0,9mb, salon-przedpokój szer. 1,2 mb, kuchnia salon 1mb )

7. wyrównaliśmy poziom kotłowni z podłogą całego domu, tutaj też poprzestawialiśmy ściany, to trudno opisać. Zlikwidowaliśmy łazienkę na parterze ) naszym zdaniem niema ona racji bytu jeśli nie ma na parterze dodatkowego pokoju w którym przyjmuje się gości ) zamiast niej jest małe WC. Projektowe wejście do łazienki jest u nas wejściem do drugiego przedpokoju z którego wchodzi się do WC ( nienawidzę kiedy wejście do WC znajduje się vis a vis salonu, kuchni ), kotłowni i garażu. W ten sposób pod 1 biegiem schodów jest wysoka szafa wnękowa ), a do kotłowni została dołączona wolna powierzchnia pod schodami ( jest niska, ale półek mieści się sporo ).

8. Otwory okienne na parterze:
- wydłużyliśmy okna w wykuszu z zaprojektowanych 150 na 170 cm
- zlikwidowaliśmy panoramiczne okno w salonie i zastąpiliśmy je dwuskrzydłowym balkonem, a pojedynczy zlikwidowaliśmy – aby mieć wyjście na taras przedłużyliśmy go do ¾ szer. salonu.
- okno w kuchni zrobiliśmy 150x150 i jest zupełnie wystarczające,

9. Na piętrze przenieśliśmy WC do pomieszczenia przy łazience i tam zrobiliśmy zsyp brudnej bielizny prosto do kosza stojącego w kotłowni przy pralce.

10. zlikwidowaliśmy garderobę w dużej sypialni, a zrobiliśmy ją w garderobie od środkowego pokoju z oknem dachowym

To chyba wszystko, albo prawie wszystko, na pewno są to najistotniejsze zmiany.

Po doświadczeniach budowy również zrobilibyśmy wyjście z salonu do ogrodu w formie podestu i kilku schodków i do tego taras na gruncie z dostępnych kostek ogrodowych. Taras pochłonął ok. 18 m3 betonu + płytki + robocizna, myślę, że to wyrzucanie pieniędzy.

WADY PROJEKTU Z NASZEGO PUNKTU WIDZENIA, których nie usunęliśmy to:

Zdecydowanie za mały garaż ( oczywiście jeśli ktoś ma dużą działkę i miejsce, gdzie może postawić osobny budynek to dla niego nie będzie za mały ) – dzisiaj mamy w nim mały warsztat męża, kosiarkę, wertykulator, wózek dziecięcy i synka samochodzik i to jeszcze trzeba chodzić slalomem, a samochód stoi na zewnątrz. Nawet jeśli nic z tych rzeczy w garażu by nie było to i tak jest niewygodny, bo za wąski.


Idealnym rozwiązaniem dla nas byłoby zamienienie garażu na dodatkowy pokój i dodatkowo dobudowanie garażu. Wówczas APS 108L z naszymi zmianami spełniałby nasze oczekiwania na 6-tkę. Byłoby też super gdyby garaż był zdecydowanie większy, a tak jest po prostu dobrze. Niemniej bardzo, bardzo, bardzo lubimy nasz domek.


Ponieważ działka na której stoi nasz domek nie pozwala na dobudowanie garażu, toteż obecnie szukamy projektu, który spełniłby nasze wszystkie potrzeby i ciągle patrzymy na projekty o super podobnym układzie, bo bardzo jest dla nas funkcjonalny.


Pytasz jeszcze ile kosztowało nas wybudowanie tego domu. Przy ciężkiej pracy jaką włożyliśmy w poszukiwania i negocjacje cen na wiosnę 2004 roku za stan surowy otwarty zapłaciliśmy ok. 81 tysięcy, natomiast za stan surowy zamknięty ok. 93 tysięcy. Wszystkie ceny mam szczegółowo zapisane, ale nie są to ceny aktualne tak więc nie wiem czy ma sens szukanie ich.

Zdjęcia mogę przesłać na płycie, bo mam ich tak dużo, że ładowanie w pocztę zabiera za dużo czasu. Jeśli chcesz to prześlij mi swój adres na prywatnego e-maila: nafplio@poczta.onet.pl A jeśli chcesz tylko kilka to napisz co Cię interesuje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Witaj,

o zmianach napisałam powyżej.

Nie umiem odpowiedzieć na pytanie dotyczące wrażeń z budowy. W naszym przypadku była to ciężka praca, zakończyliśmy ją w 15 miesięcy na gotowo z meblami i wprowadziliśmy się całkiem wykończeni.

Projekt nie jest skomplikowany toteż przy dobrych fachowcach wszystko powinno sprawnie iść do przodu. My niestety musieliśmy 2 ekipy w trakcie sezonu wywalić z wielkim hukiem. Moja opinia jest taka, dobrych fachowców jest super mało, generalnie wszyscy chcą dużo pieniędzy i wszystko robić na skróty, a my mieliśmy ojca, który o wszystkim miał duże pojęcie i nie chcieliśmy aby nasz dom powstawał "na skróty" i stąd było sporo afer. Dopieliśmy swego, ale było to bardzo, bardzo stresujące.

Po skończonej budowie wiem, że nigdy nie zaczynałabym budowy nie mając wsparcia technicznego życzliwej mi osoby.

Jeśli będziesz mieć pytania dotyczące konkretnych problemów to prosze napisz, postaram się odpowiedzieć szczegółowo.

pozdrawiam
Katarzyna
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Jestem na etapie kończenia wszystkich prac związanych z budową domku wg projektu APS 108 L ( wersja lustrzanego odbicia ). Chętnie podzielę sie doświadczeniami z budowy.


Witam widze ze post byl pisany dawno,ale jesli jest teraz ktos kto budowal lub buduje APS 108 to chetnie skorzystam z doswiadczen:)ja jestem na etapie dachu dopiero wiec jeszcze duzo przedemna
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...