Skocz do zawartości

Asia / Dom Dla Ciebie


kariba

Recommended Posts

Witam serdecznie wkrótce rozpoczynamy budowe domu. Wybraliśmy projekt gotowy asia o pow. 140,7 m2 z pracowni Archimaat. Jeśli ktoś z Was również go buduje lub już w nim mieszka to proszę o podzielenia się doświadczeniami. Pozdrawiam i czekam na wieści kariba icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie wkrótce rozpoczynamy budowe domu. Wybraliśmy projekt gotowy asia o pow. 140,7 m2 z pracowni Archimaat. Jeśli ktoś z Was również go buduje lub już w nim mieszka to proszę o podzielenia się doświadczeniami. Pozdrawiam i czekam na wieści kariba icon_mrgreen.gif


Witam serdecznie Czy Panstwo rozpoczeli budowe tego domku Asia o powierzchni 140,7m prosze o odpowiedzi. Ja rowniez jestem zainteresowany tym projektem strasznie mi sie spodobal jeden problem to garaz czekam na odpowiedzi z gory dziekuje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie Czy Panstwo rozpoczeli budowe tego domku Asia o powierzchni 140,7m prosze o odpowiedzi. Ja rowniez jestem zainteresowany tym projektem strasznie mi sie spodobal jeden problem to garaz czekam na odpowiedzi z gory dziekuje icon_biggrin.gif


Witam serdecznie:)
Włąśnie zakupiliśmy projekt i nanosimy zmiany. Budowę rozpoczniemy pewnie za jakieś 2 miesiące bo musimy poczekać na pozwolenie. Jesteśmy w trakcie przygotowywania terenu. Planujemy ogrodzić działkę zwieść blaszak i mały drewniany domek abyśmy mogli podziwiać budowę i spędzać tam troche czasu.
Dom będziemy budować w Warszawie w okolicah Kobiałki (gm. Białołęka). Domek ten bardzo nam się spodobał. Zrobiliśmy naprawde niewiele zmian a garaż bedziemy mieli wolnostojący bo nie jesteśmy zwolennikami garaży w bryle budynku. Mam nadzieję że Pan równiez pokusi się o budowę Asi i będziemy mogli wymieniać doświadczenia. Serdecznie dziękuję za odzew i serdecznie pozdrawiam kariba
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie:)
Włąśnie zakupiliśmy projekt i nanosimy zmiany. Budowę rozpoczniemy pewnie za jakieś 2 miesiące bo musimy poczekać na pozwolenie. Jesteśmy w trakcie przygotowywania terenu. Planujemy ogrodzić działkę zwieść blaszak i mały drewniany domek abyśmy mogli podziwiać budowę i spędzać tam troche czasu.
Dom będziemy budować w Warszawie w okolicah Kobiałki (gm. Białołęka). Domek ten bardzo nam się spodobał. Zrobiliśmy naprawde niewiele zmian a garaż bedziemy mieli wolnostojący bo nie jesteśmy zwolennikami garaży w bryle budynku. Mam nadzieję że Pan równiez pokusi się o budowę Asi i będziemy mogli wymieniać doświadczenia. Serdecznie dziękuję za odzew i serdecznie pozdrawiam kariba


Witam Serdecznie !!!!!!!!! icon_biggrin.gif
Własinie odczytałam Panstwa wiadomość dziekuje za odpowiedz mam nadzieje że bedziemy się trzymac razem. My będziemy budowac nasz domek na śląsku w Sosnowcu. Jak moge się zapytać to jakie Panstwo zrobili zmianki co 4 głowy to nie jedna. Zastanawim się nad ogrzewaniem domu? co tu wybrac? Ale projekt jest śliczny. Czy go podpiwniczacie czy nie? Jestem Ciekawa jakie koszty budowy będą. My bedziemy budowac domek z maxa z cegły - niewiemy czy dobrze. Najlepiej by było wybudowac 3 domy jeden dla wroga drugi dla kolegi a podem dla siebie. icon_biggrin.gif Pozdrawim i czekam na odpowiedz.
Link do komentarza
Cytat

Witam Serdecznie !!!!!!!!! icon_biggrin.gif
Własinie odczytałam Panstwa wiadomość dziekuje za odpowiedz mam nadzieje że bedziemy się trzymac razem. My będziemy budowac nasz domek na śląsku w Sosnowcu. Jak moge się zapytać to jakie Panstwo zrobili zmianki co 4 głowy to nie jedna. Zastanawim się nad ogrzewaniem domu? co tu wybrac? Ale projekt jest śliczny. Czy go podpiwniczacie czy nie? Jestem Ciekawa jakie koszty budowy będą. My bedziemy budowac domek z maxa z cegły - niewiemy czy dobrze. Najlepiej by było wybudowac 3 domy jeden dla wroga drugi dla kolegi a podem dla siebie. icon_biggrin.gif Pozdrawim i czekam na odpowiedz.


Witam serdecznie:)

Bardzo mnie cieszy, że i Państwo zdecydowaliście się na ten domek. Robimy raczej kosmetyczne poprawki tzn. przerabiamy trochę kotłownię i toaletę, zamykamy kuchnię bo mamy złe doświadczenia z obecnego domu (chodzi mi o zapachy), a na poddaszu ustawiamy ścianki w pokojach tak aby były porównywalnej wielkości. Rezygnujemy też z 2 okien dachowych. Zmniejszamy okno w kuchni na 1.20 aby lepiej wpasować szafki kuchenne. Dach zmieniamy na tzw. "naczółkowy" (tak, jak dach dwuspadowy z dodatkowymi, krótkimi, połaciami na ścianach szczytowych). Rezygnujemy z kominków i to chyba wszystko. Projekt jest jak dla nas tak super, że wiele zmian mu nie potrzeba a czy będzie to ten idealny dom to zobaczymy jak zamieszkamy:)

Ogrzewanie będziemy robić nadmuchowe z odzyskiem ciepła z wentylacji , da to możliwość zamontowania w przyszłości klimatyzacji, nawilżacza itp.

Budować będziemy albo z betonu komórkowego albo ytonga zdecydujemy po rozmowie z wykonawcą. Obecny dom w którym mieszkamy jest wybudowany z bk i jest ok. Nie bedziemy więc eksperymentować na innych materialach bo i po co. Na materiałach budowlanyh nie znamy się na tyle aby coś polecić i a tym bardziej odradzić. Wiem napewno, że bk w obecnym domu się sprawdził, nasi rodzice też budowali z bk i niech tak już pozostanie:))

Co do kosztów to w Warszawie za stan deweloperski bez białego montażu wykonawcy biorą ok. 2000 zł. za m2 powierzchni użytkowej lub ok. 1400zł. za m2 powierzchni całkowitej. Domek jest prosty w budowie więc bedziemy się starać negocjować ceny. Jak już będziemy mieli wycenę to napiszę ale chybo może to być cena nie adekwatna dla Państwa bo budujemy w odległych miejscach a jak wiadomo co wojewódźtwo to inne ceny. Mam nadzieję że będziemy dobrze negocjować i nie pódziemy z torbami:)


Ciekawi mnie kiedy Państwo zaczynacie budowę i co Wam udało się pozmieniać w projekcie?
Zmiany w projekcie dołączyłam w zalączniku bo lepiej zobaczyć na własne oczy icon_smile.gif

Serdecznie pozdrawiam i czekam na opinię od Państwa i Wasze propozycje pozdrawiam kariba

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam przepraszam że tak długo nie odpisywałam ale nas nie było. Państwa poprawki w projekcie są przemyślane i bardzo funkcjonalne np. w salonie przedłużenie ściany pomysł mi się strasznie spodobał kolejne to przesunięcie ściany w pokojach na górze też super brawo za pomysłowość z ta szafą. Martwią mnie te słupki w pokojach dwóch czy to Państwu nie przeszkadza ja będę próbowała ich się pozbyć. Ciekawe czy mi się uda? Trochę żal kominków nie wiem czemu Państwo z nich zrezygnowało. Po przeliczeniu postanowiliśmy dołączyć garaż do tego projektu tylko inaczej niż to nam proponowano dąć go od przodu dzięki temu może uda się zwiększyć kotłownie. My się zdecydowaliśmy na piec wielo funkcjonalny czyli na węgiel na pelet . jak cos mi jeszcze przyjdzie do głowy to na pewno napisze Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam przepraszam że tak długo nie odpisywałam ale nas nie było. Państwa poprawki w projekcie są przemyślane i bardzo funkcjonalne np. w salonie przedłużenie ściany pomysł mi się strasznie spodobał kolejne to przesunięcie ściany w pokojach na górze też super brawo za pomysłowość z ta szafą. Martwią mnie te słupki w pokojach dwóch czy to Państwu nie przeszkadza ja będę próbowała ich się pozbyć. Ciekawe czy mi się uda? Trochę żal kominków nie wiem czemu Państwo z nich zrezygnowało. Po przeliczeniu postanowiliśmy dołączyć garaż do tego projektu tylko inaczej niż to nam proponowano dąć go od przodu dzięki temu może uda się zwiększyć kotłownie. My się zdecydowaliśmy na piec wielo funkcjonalny czyli na węgiel na pelet . jak cos mi jeszcze przyjdzie do głowy to na pewno napisze Pozdrawiam.


Witam serdecznie:)
My już przerabialiśmy kminek w obecnym domu i po pewnym czasie byliśmy już zmęczeni jego "obsługą". Co do tych felernych słupów w pokojach to niestety nie uda się ich zlikwidować tak zapewniał nas architekt u którego robimy zmiany. Ponoć przy tej długości nie da się ich zlikwidować. Ja lubię takie elementy więc mnie to nie zniechęca. Mąż natomiast długo namawiał architekta aby coś wymyślił ale niestety nic się nie dało zrobić.
Narazie jesteśmy na etapie negocjacji z ewentualnym wykonawcą i są po naszej myśli. Jak uda nam się już ostatecznie wynegocjować cenę to Państwa poinformuję. Stan surowy otwart to koszt ok. 148.000 tyś. zlotych. Przekonał nas wykonawca do budowy z porothermu i niestety z rezygnacji z nadmuchowego ogrzewania.Planowaliśmy pompę ciepła ale wykonanie jej pochlonęło by ok. 50.000 tyś. Więc też będziemy musieli rozważyć czym się ogrzewać. Wydzieliliśmy tak na wszelki wypadek oddzielną kotłownię gdybyśmy mieli problemy z gazem ziemny i musieli sie ogrzewać eko groszkiem. Bo butla z gazem odpada. Ponadto koszty ogrzewania były by bardzo wysokie a lubimy cipelko:)Negocjujemy stan deweloperski i ponoć w 6 miesięcy będziemy mieli dom:)) Zobaczymy. Zamieszczam aktualne i ostateczne zmiany w projekcie i w nadchodzącym tygodniu składamy dokumenty o pozwolenie na budowęicon_smile.gif) Pozdrawiam tymczasem i czekam na opinię

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
icon_biggrin.gif

Witam

Poprawki są przemyślane jeżeli bym miałam cos zaproponować to ja będę prysznic wstawiać tam gdzie pralnia a łazienkę zamknę ściana będzie tylko umywalka i ubikacja ( prysznic jest zawsze umazany szyby trochę w osadzie) u nas na pewno będzie przejście z wiatrołapu do pomieszczenia gospodarczego. Zastanawiam się nad drzwiami wejściowymi nie będzie to Państwu przeszkadzać otwierane w drugą stronę? Jestem pełna podziwu z wymyśleniem tej kotłowni icon_biggrin.gif [font=Fixedsys][font=Arial Narrow][size=6] Proponuje Państwu zrobienie szafy na górze w pokoju – tam gdzie jest przesunięta ściana w miejscu tego słupka my tak będziemy robić.

Pozdrawiam!!!
Jak cos mi jeszcze przyjdzie do głowy na pewno dam znać.
My chyba zaczniemy budowę domu dopiero na przyszły rok albo uda nam się w tym.
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif

Witam

Poprawki są przemyślane jeżeli bym miałam cos zaproponować to ja będę prysznic wstawiać tam gdzie pralnia a łazienkę zamknę ściana będzie tylko umywalka i ubikacja ( prysznic jest zawsze umazany szyby trochę w osadzie) u nas na pewno będzie przejście z wiatrołapu do pomieszczenia gospodarczego. Zastanawiam się nad drzwiami wejściowymi nie będzie to Państwu przeszkadzać otwierane w drugą stronę? Jestem pełna podziwu z wymyśleniem tej kotłowni icon_biggrin.gif [font=Fixedsys][font=Arial Narrow][size=6] Proponuje Państwu zrobienie szafy na górze w pokoju – tam gdzie jest przesunięta ściana w miejscu tego słupka my tak będziemy robić.

Pozdrawiam!!!
Jak cos mi jeszcze przyjdzie do głowy na pewno dam znać.
My chyba zaczniemy budowę domu dopiero na przyszły rok albo uda nam się w tym.


Witam serdecznie!
Mogę się pochwalić pozwoleniem na budowęicon_smile.gif Od 25 maja bedziemy mogli rozpocząć budowę. Nietety 2 tyg. trzeba odczekać na uprawomocnienie się pozwolenia i 1 tydz. na zgłoszenie rozpoczęcia budowy i wyznaczenie kierownika. Dziękuję za uwagii dot. zmian w projekcie. Drzwi wejsciowe są tak zaznaczone na projekcie ale jak będziemy zamawiać drzwi to jeszcze wszystko dokładnie sprawdzimy w którą strone je otwierać. My robiąc kotłownie z oddzielnym wejściem nie mamy potrzeby robienia pom. gospodarczego. W kotłowni bedzie piec a hydrofor i terma pod shodami.Nie chcieliśmy przechodzić do pralni przez wiatrołap za daleko i stąd pomysł aby przechodzić przez łazienkę. Wiatrołap nie jest zbyt duży więc tak kombinowaliśmy aby nie zmniejszać go drzwiami do pom. gospodarczego. Słupki w pokojach prawdopodobnie zlikwidujemy mąż tak zagadał z wykonawcą że zrobi nam specjalny podciąg. Ustaliliśmy też ostateczną cenę za stan deweloperski tzn. bez białego montażu i okładzin podłogowych (klepka, terakota) ustaliliśmy cenę 280 000 tyś. MATERIAŁY POROTHERM, DACHÓWKA CEMENTOWA BRAAS, DOCIEPLENIE 12 CM Z TYNKIEM AKRYLOWYM.Wewnątrz oczywiście będą wszystkie instalacje hydrauliczne i elektryczne podłączony piec. Do zamieszkania trzeba będzie tylko ułożyć glazure ,drewniną podłogę i pomalować ściany. Wpłaciliśy zaliczkę i mamy już zarezerwowane materiały i zapewnioną stałość cen. Zdecydowaliśmy się na jednego wykonawce na wszystko bo daje nam 3 lata gwarancji na wykonaną pracę. Zapewnia całe zaplecze budowlane o nic nie musimy się martwić. Pewnie byłoby nieco taniej gdybyśmy brali ekipy na poszczególne etapy ale oszczędności nie są tak duże jakby się wydawało. Na tym kończe jak będę miała nowe informacje to sięodezwę. Serdecznie pozdrawiam i życzę rozpoczęćia budowy jeszcze w tym roku:)) pozdrawiam kariba
Link do komentarza
Cytat

icon_surprised.gif

Witam Serdecznie!!!!

Jaki będzie koszt tego specjalnego podciągu. Ja jak bym miała likwidować słupki to bym zlikwidowała tylko jeden ten na środku pokoju. Bardzo mnie ciekawi ten koszt zlikwidowania słupków podporowych.

Pozdrawiam.


Witam:)
Sam materiał ok 2500 a robocizna nie wiem bo mamy tylko dopłacić za materiał. Wykonawca mówił że jest to bardzo precyzyjna robota. Podciąg będzie chyba z jakiegoś specjalnego metalu "hab" czy coś podobnie brzmiącego. Specjalne mocowania z krokwiami drewnianymi. Nie znam szczegółów. Ma być dobrze i bezpiecznie. Najważniejsze że pozbędziemy się słupków w pokojach.
Wczoraj ustaliliśmy termin rozpoczęcia prac na 26 maja. Ponoć w 1,5 m-ca będziemy mieli stan surowy otwarty z więźbą dachową. Zobaczymy? Postaram się uzyskać od męza więcej informacji o tym podciągu i jak będzie więcej konkretnych informacji to jeszcze odpiszę. Pozdawiam serdecznie kariba
Link do komentarza
Cytat

Witam:)
Sam materiał ok 2500 a robocizna nie wiem bo mamy tylko dopłacić za materiał. Wykonawca mówił że jest to bardzo precyzyjna robota. Podciąg będzie chyba z jakiegoś specjalnego metalu "hab" czy coś podobnie brzmiącego. Specjalne mocowania z krokwiami drewnianymi. Nie znam szczegółów. Ma być dobrze i bezpiecznie. Najważniejsze że pozbędziemy się słupków w pokojach.
Wczoraj ustaliliśmy termin rozpoczęcia prac na 26 maja. Ponoć w 1,5 m-ca będziemy mieli stan surowy otwarty z więźbą dachową. Zobaczymy? Postaram się uzyskać od męza więcej informacji o tym podciągu i jak będzie więcej konkretnych informacji to jeszcze odpiszę. Pozdawiam serdecznie kariba


Dosyłam troche precyzyjniejsze informacje (dwuteownik szerko stropowy"heb" umocowany bedzie zamiast belki poziomej) więcej nic nie wiemy pozdrawiam kariba
Link do komentarza
Dzień Dobry!
Od jakiegoś czasu śledzę Państwa (a konkretniej jak zauważyłam-Pań)
rozważania nad projektem ASIA. Jesteśmy z mężem zdecydowani na ten projekt
tylko jeszcze wciąż zastanawiamy się nad wyborem ostatecznej wersji.
Napewno chcemy opcję z garażem , ale większym problemem jest dla nas kotłownia.
Chcemy ogrzewanie na gaz i jako alternatywę chcemy mieć miejsce na wstawienie
pieca z podajnikiem na groszek. Jestem ciekawa rozwiązania PAULI. Bo wnoskuję , że
miała Pani podobny problem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam hakse!!!
Odpowiadam - my z mężem wybraliśmy wersje bez garażu. Więc kotłownię będziemy mieli w pomieszczeniu gospodarczym. Jestem ciekawa Państwa rozwiązani jeżeli chodzi o słupki podporowe w pokojach? Jeżeli mam podpowiedzieć to radzę wybrać wersje bez garażu dużo się traci chodzi mi o okno na półpiętrze (dla mnie to jest bardzo istotne) J
Pozdrawiam. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam hakse!!!
Odpowiadam - my z mężem wybraliśmy wersje bez garażu. Więc kotłownię będziemy mieli w pomieszczeniu gospodarczym. Jestem ciekawa Państwa rozwiązani jeżeli chodzi o słupki podporowe w pokojach? Jeżeli mam podpowiedzieć to radzę wybrać wersje bez garażu dużo się traci chodzi mi o okno na półpiętrze (dla mnie to jest bardzo istotne) J
Pozdrawiam. icon_lol.gif


Witam serdecznie wszystkich wielbicieli Asi:)
Po wszelkich opóżnieniach 31 maja możemy rozpocząć budowę. Dokumnty muszą sobie troche poleniuchować w Nadorze Budowlanym:) Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia ruszamy z budową tzn. Pracownicy zrobią ogrodzenie (narazie prowizoryczne budowlane), rozlokują się w kontenerach i mam nadzieję że z początkiem czerwca ruszą pełną parą do budowy naszej Asi:))
Popieram koncepcję budowy bez garażu. Rzeczywiście widok z sypialni nie będzie najlepszy a i sam domek trochę traci na uroku. Teraz wydaje nam się taki filigranowy, zgrabniusi no ale ja jestem zakochana w tym projekcie więc mogę być nie obiektywna:))
Kotłownia to rzeczywiście problem kiedy trzeba palić w piecu np ekogroszkiem czy czymś podobnym. Polecam wówczas oddzielić kotłownie od reszty pomieszczeń bo nie ma siły będzie się brudzić napewno. Oczywiście nie tak bardzo jak w przypadku palenia zwykłym węglem ale może to być uciążliwe.
Ciekawi mnie Paula czy koncepcja z hebem na poddaszu Cię nie przekonuje i ewentualnie dlaczego?
Mam nazieję że wkrótce ruszycie Państwo z budową bo czuję się samotna:(
Pozdrawiam serdecznie Nasze trzyosobowe grono kariba
Link do komentarza
Witam Panie!
W tym tygodniu zapadła ostateczna decyzja o kupnie tego projektu i juz go mamy u siebie ( a własciwie ma go już osoba, która robi nam adaptację), w zwiazku z tym czuję sie już pełnoprawnum członkiem naszego trio. Kupilam wersję bez garazu i będziemy go doprojektowywac, pożnieważ żadna z proponowanych opcji nam nie odpowiada. Garaż musi być-ze wzgledu na kotłownie. Być może troszkę straci na urodzie , ale ja jestem dobrej mysli. Jeśli chodzi o pozostałe zmiany to jest ich niewiele: kotłownia przeniesiona za garaż,
a w jej miejsce zostanie przeniesiona łazienka(na całej długosci równa szer.2m); przestrzeń po łazience bedzie małym korytarzykiem, poniewaz tam gdzie był prysznic bedą drzwi do garazu; schody- to była dla mnie bardzo ważna sprawa aby nie były one zabiegowe tylko z tradycyjnym półpiętrem i dało sie to rozwiazać; nie lubię blatu kuchennego w oknie wiec w kuchni i obecnej łazience okno będzie miało wys. nie 150cm tylko 140cm i bedzie się zaczynało 1m od podłogi; skracam tez okno w jadalni z 180cm na 150cm.
ostatnia zmiana to likwidacja kominków. Jesli chodzi o słupek w pokoju na górze to zostaje tak jak jest, była myśl o likwidacji, ale jednak stwierdziliśmy, że nie jest to dla nas jakiś straszny problem.
Pozdrawiam i czekam na kolejne sygnały.
Link do komentarza
Cytat

Witam Panie!
W tym tygodniu zapadła ostateczna decyzja o kupnie tego projektu i juz go mamy u siebie ( a własciwie ma go już osoba, która robi nam adaptację), w zwiazku z tym czuję sie już pełnoprawnum członkiem naszego trio. Kupilam wersję bez garazu i będziemy go doprojektowywac, pożnieważ żadna z proponowanych opcji nam nie odpowiada. Garaż musi być-ze wzgledu na kotłownie. Być może troszkę straci na urodzie , ale ja jestem dobrej mysli. Jeśli chodzi o pozostałe zmiany to jest ich niewiele: kotłownia przeniesiona za garaż,
a w jej miejsce zostanie przeniesiona łazienka(na całej długosci równa szer.2m); przestrzeń po łazience bedzie małym korytarzykiem, poniewaz tam gdzie był prysznic bedą drzwi do garazu; schody- to była dla mnie bardzo ważna sprawa aby nie były one zabiegowe tylko z tradycyjnym półpiętrem i dało sie to rozwiazać; nie lubię blatu kuchennego w oknie wiec w kuchni i obecnej łazience okno będzie miało wys. nie 150cm tylko 140cm i bedzie się zaczynało 1m od podłogi; skracam tez okno w jadalni z 180cm na 150cm.
ostatnia zmiana to likwidacja kominków. Jesli chodzi o słupek w pokoju na górze to zostaje tak jak jest, była myśl o likwidacji, ale jednak stwierdziliśmy, że nie jest to dla nas jakiś straszny problem.
Pozdrawiam i czekam na kolejne sygnały.

Witam serdecznie:)
Cieszę się bardzo, że grono Asiowiczów się powieszyło:)
Kiedy Państwo rozpoczynają budowę i w jakiej miejscowości? Mam nadzieję, że będziemy się wspierać i wymieniać doświadczenia. Jak Państwo pewnie wiecie bo chwaliłam się w poprzednich postach już wkrótce rozpoczynamy z mężem budowę. Mamy już kontener na działce a we wtorek podłączą nam prąd budowlany. Mam nadzieję że wykonawca ruszy pelną parą i w miarę szybko zamieszczę pierwsze zdjęcia z budowy. Z niecierpliwością czekam na wieści od Państwa. Życzę tym czasem wszystkiego dobrego a przede wszystkim POZWOLENIA NA BUDOWĘicon_smile.gif pozdrawiam serdecznie kariba
Link do komentarza
Witam!
Dziękuję za tak szybką odpowiedź na mojego posta.
Jestem z Lublina, a dom budowac będziemy tuż za miastem, gratuluję pozwolenia na budowe i jej rozpoczęcia. Ja jestem jeszcze na etapie załatwiania formalności, ale jak dobrze pójdzie to budowę rozpoczniemy w wakacje , najpóżniej jesienia. Z tego wynika,że Pani będzie zawsze krok do przodu,a co sie z tym wiąże liczę na różne rady, sugestie, a nawet wszelkie uwagi i ostrzeżenia. Jesteśmy z mężem laikami jeśli chodzi o budownictwo i to będzie pierwszy dom jaki stawiamy. Mamy kilku znajomych w branży, ale każdy ma inne zdanie i opinie na ten sam temat, wiec czasem nie wiemy kogo naprawde słuchać.
Myśle, że rady użytkowników i osób budujących kolejny dom dla siebie moga być znacznie cenniejsze, na co jeszcze raz liczę.
Pozdrawiam Hakse
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich wielbicieli Asi!!! icon_smile.gif

Jeżeli to będzie możliwe i nie sprawi Państwu kłopotu kariba chcemy podjechać do Warszawy i zobaczyć Państwa budowę i jak będzie wyglądał ten domek ASIA ( oczywiście chodzi mi o stan surowy otwarty z więźba dachową) My z mężem jeszcze nigdy nie budowaliśmy domu to będzie nasz pierwszy. Więc bardzo Państwu dziękuje za te wszystkie pomysły wskazówki bardzo nam pomogliście. Zastanawiam się nad ta konstrukcja heb znalazłam cos takiego dlatego się tak długo nie odzywałam. Znalazłam takie informacje:
HEB 160
Po pierwsze - Ja zastosowałem HEB160 (stal kosztuje tyle co połowa reszty drewna na dach). To jest koszmar. Wciągnąć taką stal może tylko dźwig i to musi mieć jeszcze dobre pole manewru na działce - czyli posiadacze wąskich działek trochę się zdziwią!!!
Po drugie - krokwie narożne bez dźwigu też nie są łatwe do wciągnięcia!!!! Krokwie o przekroju 120x220 i długości prawie 12 m ważą ładnych set kilo!!! I tutaj też dźwig!!!!
Po trzecie - cieśla jak ma połączyć drewno ze stalą to zażąda dodatkowej forsy.
Po czwarte - w projekcie nigdzie nikt nie napisał jak łączyć stal z drewnem. Na zacięcie jest niedobrym rozwiązaniem. Drewno pracuje inaczej niż stal. Wyjściem jest wiercenie i skręcanie - znowu dodatkowe koszty!!!!
Po piąte - jak budynek ma lekko poprzesuwane wymiary (tak jak u mnie), to cieśla z HEBem już nic nie poprawi!!!! I tak jak u mnie wczoraj, zejdzie z budowy mówiąc, że jest lipa i on nie odstawa, nie przemuruje itd!!!!
Jeżeli cos jeszcze znajdę albo się dowiem to na pewno napisze.
Pozdrawiam paula
Link do komentarza
Witam serdecznie.
Ponieważ jestem na etapie zmian w projekcie mam takie pytanie: macie Państwo większe doświadczenie,
jakiego typu zmiany z tch które wcześniej podałam(post#16) należy nanieść na etapie adaptacji projektu,
a jakiego typu zmian można dokonać dopiero w czasie realizacji budowy. Pytam ze względu na to , że pierwszą wycenę jaką otrzymalismy za adaptacje projektu ze wszystkimi wymienionymi zmianami to jest koszt 6200zł.netto. znajomi komentują , ze to za dużo i że nie nalezy teraz uwzgledniać wszystkich zmian. Jak to było w Państwa przypadku?
A jeśli chodzi o koszt likwidacji słupka w pokoju na poddaszu to myślę,że "skórka niewarta wyprawki" - lepiej pomyśleć jak zrobic z niego element ozdobny we wnętrzu, pokoje nie są wcale małe więc uważam ,że przestrzeń nie ucierpi na ich obecności.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie.
Ponieważ jestem na etapie zmian w projekcie mam takie pytanie: macie Państwo większe doświadczenie,
jakiego typu zmiany z tch które wcześniej podałam(post#16) należy nanieść na etapie adaptacji projektu,
a jakiego typu zmian można dokonać dopiero w czasie realizacji budowy. Pytam ze względu na to , że pierwszą wycenę jaką otrzymalismy za adaptacje projektu ze wszystkimi wymienionymi zmianami to jest koszt 6200zł.netto. znajomi komentują , ze to za dużo i że nie nalezy teraz uwzgledniać wszystkich zmian. Jak to było w Państwa przypadku?
A jeśli chodzi o koszt likwidacji słupka w pokoju na poddaszu to myślę,że "skórka niewarta wyprawki" - lepiej pomyśleć jak zrobic z niego element ozdobny we wnętrzu, pokoje nie są wcale małe więc uważam ,że przestrzeń nie ucierpi na ich obecności.
Pozdrawiam.


Witam serdecznie icon_smile.gif
Oczywiście serdecznie zapraszam na budowę jak tylko będzie stał budynek:)
Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to wymagane na projektach są tylko te zmiany które mogą zaważyć na wytrzymałości konstrukcji budynku tzn ściany nośne, likwidacjia słupków, zmiana nachylenia dachu, okna (szerokość, wysokość). Ścianki działowe można zmienić w trakcie budowy i do tego przy odbiorze nie powinni się przyczepiać. Radzę jednak nie wpisywać do dziennika budowy że wprowadza się jakies zmiane w projekcie ponieważ jak dokona takiego wpisu kierownik budowy np. zmiana ścinek działowych (gdzieś tam) to nadzór budowlany będzie sprawdzał i wszystko bardziej skontroluje bo to jest dla nich sygnał, że nie trzymano się zatwierdzonego projektu. Nie należy też uzwględniać w zmianach w projekcie kolorystyki budynku i tego z czego się bedzie budowało.Kotłownia to też taki punkt zapalny dla nadzoru budowlanego czy ma odpowiedznie wymiary czy spełnia wymogi i to należy na projekcie zaznaczyć. Nie wiem czym państwo bedziecie ogrzewać ale my przy pozwoleniu na budowę mamy ustalone ogrzewanie elektryczne więc odpada nam wiele dodatkowych formalności. Koszt 6200 zł. to rzeczywiście sporo ale Państwo o ile dobrze się zorientowałam projektowali garaż więc pewnie dlatego taka kwota. My zapłaciłiśmy za cały komplet do Gminy zmian ze wszystkimi mapkami ok. 2000 zł.
Te słupeczki w pokojach dla minie osobiście są do zaakceptowania ale mąż bardzo chce je zlikwidować. Zgadzam się z tym, że to jest dużo więcej pracy dla wykonawcy i musi dysponować odpowiednim sprzętem. Ponoć my mamy zapłacić tylko za materiał. Robocizna i dostarczenie tego na budowę to sprawa wykonawcy. Jeżeli okaże się że mamy ponieść większe koszty niż owe 3000 zł. to napewo z tego rozwiązania zrezygnuję i bedę równie zadowolona. Mąż to pewnie przeżyje bardzo ale się otrząśnie:))
My już nie możemy doczekać się rozpoczęcia prac a niestety wykonawca ma nie tylko naszą budowę i uzależnia wejście do nas od innych prac więc czekamy i mamy nadzieję że wreście wkroczy do nas i zacznie budowę. Na bierząco będę wszystko opisywać i mam nadzieję że wszyscy Państwo szybko uporacie się z formalnościami. Życzę nam wszystkim wygranej w totka aby się finansowo wszystko udało bo ceny w tym roku są koszmarne:)
Może jakieś pierwsze zdjęcia umieścimy naszych działeczek?Żebyśmy mieli co oglądać i wspominać za czas jakiś jak już nasze Asie powstaną. Postaram się naszą działkę z kontenerkiem umieścić tak na dobry początek:) Bardzo minie ucieszyło że możliwe będzie spotkanie oglądowo towarzystkie jak Asiula już podrośnie. Zorganizujemy grila a może więcej Asiowiczów się przyłączy?
Bardzo serdecznie pozdrawiam jak tylko będę miała jakieś informacje to się odezwę kariba
Link do komentarza
Witam Serdecynie wszystkich posiadaczy projektu ASIA!!! icon_biggrin.gif

Cieszy mnie fakt, ze jest pare osob, ktore wzbraly ten sam domek co ja.
u mnie to dopiero poczatki... projekt juz mam teraz aktualnie jest w adaptacji powinno to potrwac do 20 dni a potem troche papierkow do zalatwienia i moze w tym roku uda sie zrobic chociaz fundamenty...oby!!!!
Ja nie wprowadzam zadnzch istotnych zmian jedynie mysle zastapic porotherma gazobetonem - prosze o Wasze opinie na temat tej zmiany. Moj domek bedzie stal pod Mszczonowem. Czy ktos z Was moze juz zaczol budowe i ma jakies cenne uwagi i porady? moze jakies zdjecia z realizacji - prosze o pomoc!
My...ASIO-wicze powinnismy trzymac sie razem! Prosze o odzew najlepiej na [email]michal.kochanowski@gmail.com
Link do komentarza
Witam !!!!
Mam pytanie do hakse jak wygląda Asia z garażem czy mogli by Państwo umieścić zdjęcia na naszym klanie. Nie potrafię sobie wyobrazić tego korytarza w łazience na dole icon_sad.gif . Czemu państwo również zrezygnowali z kominka? My z mężem będziemy go budowac.
Link do komentarza
Pomysł na słupek w pokoju na górze....

Jeżeli nikt nie wprowadza istotnych zmian w projekcie (tzn przesówanie ścian) to dwa z czterech słupków schowane są w ścianach... trzeci w sypialni jest w niedużej odległości od ściany więc raczej nie wadzi... potem można go połączyć ścianką działową ze ścianą nośną w której umieszczony jest komin...
Zostaje czwarty w pokoju nad dużą sypialnią.... Moim zdaniem jeden taki pokój ze słupkiem doda uroku... będzie inny od wszystkich pomieszczeń... a gdy wykończy się go w całości w lustrze to będzie optycznie zwiększał powierzchnie pokoju... mój znajomy w ten sposób wykończył taki wspornik (nie w Asi)... i w miejscu bardziej wadzącym bo w salonie i wygląda to bombowo.... icon_cool.gif Niestety nie mam zdjęcia ale jak mi się to uda to postaram się je zdobyć i umieścić....

POZDRAWIAM NASZĄ PACZKĘ ASIO-wiczów!!! icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Pomysł na słupek w pokoju na górze....

Jeżeli nikt nie wprowadza istotnych zmian w projekcie (tzn przesówanie ścian) to dwa z czterech słupków schowane są w ścianach... trzeci w sypialni jest w niedużej odległości od ściany więc raczej nie wadzi... potem można go połączyć ścianką działową ze ścianą nośną w której umieszczony jest komin...
Zostaje czwarty w pokoju nad dużą sypialnią.... Moim zdaniem jeden taki pokój ze słupkiem doda uroku... będzie inny od wszystkich pomieszczeń... a gdy wykończy się go w całości w lustrze to będzie optycznie zwiększał powierzchnie pokoju... mój znajomy w ten sposób wykończył taki wspornik (nie w Asi)... i w miejscu bardziej wadzącym bo w salonie i wygląda to bombowo.... icon_cool.gif Niestety nie mam zdjęcia ale jak mi się to uda to postaram się je zdobyć i umieścić....

POZDRAWIAM NASZĄ PACZKĘ ASIO-wiczów!!! icon_razz.gif


Witam serdecznie:)
Ależ mnie cieszy że nasze grono jest już tak liczne:) Dziś wieczorem postaram się umieścić pierwsze zdjęcia z budowy!!! Tak , tak Panowie prężnie zaczeli od 31 maja. Właśnie teraz geodeta wymierza budynek więc wieczorkiem postaram sie kilka fotek umieścić.
Zgadzam się że w przypadku kiedy nie zmienia się ścianek działowych w górnych sypialniach słupki praktycznie nie przeszkadzają wręcz odwrotnie dodają uroku. My w projekcie robiliśmy zmiany tak aby sypialnie były porównywalnej wielkości. Więc słupeczki planujemy usunąć ale tylko w tych dwóch sypialniach w tej przeznaczonej dla rodziców słupek zostaje bez zmian.
Dziś poznaliśmy naszego Kierownika Budowy. Wydaje się być bardzo miły i konkretny. Odgraża się że chłopaki jak się wezmą za robotę to pod koniec przyszłego tygodnia będą fundamenty. Zobaczymy:))
Oczywiście mam już nie przespana noc bo tak sobie głowę nabiłam budową że do 3 w nocy ustawiałam meble i robiłam zagospodarowanie terenu tak w myślach oczywiście.
Co do budowy z gazobetonu jak prześledzi się cały wątek to również mieliśmy w planach z niego budować ale wykonawca przekonał nas do porothermu. Zaryzykujemy więc ceramikę bo ponoć lepiej sie w taklim domu mieszka, ściany lepiej oddychają nie przyjmuje tak wilgoci itd. Jest to jednak opinia wykonawcy, ktoremu może poprostu lepiej sie buduje z ceramiki i dlatego podawał takie właściwości aby nas przekonać.
Mszczonowo jest chyba ok 100 km od Warszawa więc wkrótce będzie można Asiulkę obejrzeć w realu zapraszam serdecznie. Pozdrowienia przesyłam dla klanowiczów kariba
Link do komentarza
Witam!!! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

Gratuluję rozpoczęcia budowy... mam nadzieję że teraz będzie Wam już leciało z górki...
Co do Porotherma to napewno się łatwiej go nie układa, co do mikroklimatu to nie wiem bo narazie duszę się w bloku z betonowej płyty - koszmar!. Chociaż w dzisiejszej sytuacji na rynku materiałów budowlanych to buduje się z tego co się uda dostać. Mam nadzieję że na Jesieni lub zimą te sztucznie podbijane ceny trochę sie unormują... chyba że podtrrzyma je widmo Euro 2012...

POZDROWIENIA!!!! icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie i przepraszam za pomyłkę w kilometrach icon_redface.gif


do kariba: Ciekawi mnie fakt czy wprowadzali Państwo zmiany dotyczące elewacji zewnętrznej. Mianowicie chodzi mi o zarówno lewą jak i prawą stronę domu. Czy zostawiliście tam wykączenie w drewnie... czy wymaga to zmiany w projekcie? Bo jak już wiemy lepiej nie nanosić żadnych zmian w dzienniku budowy. My się zastanawiamy mam nadzieje że nie bedzie za późno (dla architekta adaptującego) nad zastąpieniem drzewa lub jego imitacji zwyczajnym tynkiem, może to będzie praktyczniejsze bo z tego co wiem drzewo źle znosi wilgoć, nasłonecznienie i tym podobne warunki meteo... chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat.

P.S A jak tam postępy na placu budowy? Mam nadzieje, że wszystko idzie bez przeszkód...

Pozdrawiam!!!!
Link do komentarza
Cytat

do kariba: Ciekawi mnie fakt czy wprowadzali Państwo zmiany dotyczące elewacji zewnętrznej. Mianowicie chodzi mi o zarówno lewą jak i prawą stronę domu. Czy zostawiliście tam wykączenie w drewnie... czy wymaga to zmiany w projekcie? Bo jak już wiemy lepiej nie nanosić żadnych zmian w dzienniku budowy. My się zastanawiamy mam nadzieje że nie bedzie za późno (dla architekta adaptującego) nad zastąpieniem drzewa lub jego imitacji zwyczajnym tynkiem, może to będzie praktyczniejsze bo z tego co wiem drzewo źle znosi wilgoć, nasłonecznienie i tym podobne warunki meteo... chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat.

P.S A jak tam postępy na placu budowy? Mam nadzieje, że wszystko idzie bez przeszkód...

Pozdrawiam!!!!


Witam serdecznie:)
Z tego co się orientujemy zmiana elewacji nie musi być uwzględniana w projekcie i też tego nie uwzględnialiśmy. Napewno nie będzie u Nas tyle piaskowca co w proponowanej przez autorów wersji asi, będziemy robić elewacje w ulubionych przez nas kolorach żołci (cieplej) i brązu dopasowanego do dachówki. Co do drewna zdecydujemy kiedy Asia będzie już duża;) Musimy zobaczyć budynek i wtedy ostatecznie podejmiemy decyzje. Co do prac na budowie to narazie na 6 z plusem ponoć dziś wylewają fundamenty ale jest takie powiedzenie "dobrze żarło ale zdechło" oby nie miało to zastosowania na naszej budowie więc wole nie zapeszać. Zamieszczam zdjęcia zarówno działeczki i placu budowy. Mam nadzieje że architekci się pospieszą i już wkrótce zacznicie Państwo budowę. Życzę tego z całego serca bo świadomość że już domek jest budowany daje tyle adrenalinki że hej. Pozdrawiam tymczasem kariba

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich
My na razie mamy mały problem jeżeli chodzi o działkę jeden sąsiad coś nam robi problemy i zamiast mieć z górki to mamy pod górkę szkoda pisać ;-( Mam nadzieje że szybko się z tym problemem uporamy. Jak patrzę na te zdjęcia z budowy - kariba to aż serce mi rośnie szczerze w dobrym guście pozazdrościmy. Ekipa zabrała się do pracy. Okolica śliczna tu u nas na Śląsku trosze ponur.
Pozdrawiam i gratuluje takich postępów .
Link do komentarza
Witam

Oj... ale Wam zazdroszcze... już macie wykopane fundamenty, a ja nawet dokładnie nie wiem w którym miejscu działki będzie stała nasza Asiulka!!! Same papierki i papierki.
Też mieliśmy sporo problemów, najbardziej wkurzył nas błąd na stronie internetowej icon_mad.gif, gdzie wysokość budynku w kalenicy wynosiła 8.00m w naszych warunkach zabudowy =Max 8.00m niby pasuje... a gucio...
przyszedł projekt a tu ZONK!!! 9,6m ale naszczęscie w naszej gminie wysokość mierzona jest od poziomu wejścia, czyli bez schodków (tzn przy progu) Fajnie budynek wtedy ma 8,11m niby w praktyce żaden problem... ale pozwolenia bym nie dostał. Wiec razem z moja panią architekt wymyśliliśmy taki wałek, że na planie dodamy jeden schodek przed wejściem i podniesiemy podłogę w wiatrołapie o 11cm wiec miara budynku wynosić będzie 8m jest oki... potem odbiór...młotek dłuto...wymiana drzwi i jakby nigdy nic nie było icon_biggrin.gif taki misterny plan icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif hihihi

A tak narazie bez prądu i wody walczymy z ogrodzeniem naszej dziełeczki... kopiemy sobie dołki zalewamy słupki już prawie wszystkie są obsadzone prawie 80 szt (to dużo zwłaszcza jak cały tydzień się pracuje po 10 godzin dziennie a sob-niedz przeznacza na pracę w terenie).

Ogrodziliśmy już dwa najdłuższe boki (każdy ok 70m) i tył (ok 35m) w ten weekend miałem zabrać się ze front i ..... Nic z tego nie będzie pauza urzędowa. Taki zabieg wymaga zawiadomienia Powiatu.... ok...pojechałem dostałem wniosek i instrukcje... Najpierw do gminy tam ustalić zjazd z drogi gminnej.. czas oczekiwania ok2 tyg potem dołączyć to do wniosku złożyć w Urzędzie Powiatowym i czekać ile? .... 30dni....Super.... Półtora miesiaca bez ogrodzenia... No cóż poczekamy...
Jest jeszcze parę choinek do wyrwania bo nasza działeczka graniczy za drogą z lasem, małym co prawda ok 2ha ładnie pachnie daje fajny cień po południu ale też rozsiewa takie małe samosiejki, które w parę miesiecy rosną na spore drzewka.
Tych choinek to już ze 120 szt wyrwaliśmy takich już sporawych, teraz zostało z 20 a poza tym to plac jest już czyściutki...
Jak zrobię jakieś fotki to zamieszczę bo mam same w wysokiej rozdzielczości i trochę się nie mieszczą ale zamieszczę...obiecuję!!!!

Życzę wszystkim zniesienia biurokracji, taniejących materiałów, sumiennej ekipy, i wygranej w LOTTO...
Pozdrawiam icon_wink.gif


Kariba?

Z załaczonej Waszej fotografii zauważyłem, że macie podobny grunt do mojego...Piaseczek...żółty i fajnie się w nim kopie... Czy architekt adaptujący zmieniał wam coś w fundamentach? ta gleba u Was jest tzw. ścisła czyli twarda czy taka luźniejsza? bo się zastanawiam czy u siebie nie zaorać tak 20 cm go jest warstwa czarnej i kupa leśnej(upierdliwej) trawy i nie utwardzić walcem...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam Wszystkich bardzo serdecznie!
Nie było mnie przez kilka dni , otwieram forum - a tu tyle zmian!!!
Witam wśród nas MIŚKA83, Kariba już szaleje na działeczce - dzieje sie, dzieje.
Paulo nie mam jeszcze gotowej mojej wersji z garażem, ponieważ adaptacja mojego projektu jest chwilowo wstrzymana. Projektant chciał za dużo, więc mamy kolejnego, a ten chce miec już wszystkie warunki przyłączy. Przy okazji załatwiania tych warunków wyszło, że czekają nas przewierty pod niedawno położoną nawierzchnią drogi gminnej ( gaz i woda). Teraz kwestia zgody sąsiadów z naprzeciwka , od których będą prowadzone przyłacza. Mam nadzieję że nie będą robić problemów, ale kto wie?
Kariba wspomniała,że już ustawia meble - ja od tego uwarunkowywałam wybór projektu. Sama projektuję meble, więc co robiłam pierwsze? - nanosiłam wymiary na komputer, ustawiałam szafki w kuchni i jak kuchnia nie była ustawna i funkcjonalna to projekt domu szedł w odstawkę! ASIA ma super kuchnie 310x345
nie zaduża, nie za mała. Projekt kuchni już mam gotowy! Oczywiście ASIĘ wybraliśmy nie tylko z powodu kuchni, ale ogólnie nam najbardziej odpowiadała.
Nie wiem jak ja przeżyję całą tą budowę, o ile znam się na meblach - to w budownictwie jestem laikiem, mój mąż też. Na domiar tego mojego męża z powodu pracy często nie ma w domu, więc ja będę musiała pilnować całego bałaganu.
Ale dość biadolenia, cieszę się,że tworzymy już pewnego rodzaju paczkę i na piknik przy grilu w W-wie też się zapisuję. Podajcie tylko czas i dokładny adres, a wstawimy się.
Pozdrawiam. Pa!
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!
Nie było mnie przez kilka dni , otwieram forum - a tu tyle zmian!!!
Witam wśród nas MIŚKA83, Kariba już szaleje na działeczce - dzieje sie, dzieje.
Paulo nie mam jeszcze gotowej mojej wersji z garażem, ponieważ adaptacja mojego projektu jest chwilowo wstrzymana. Projektant chciał za dużo, więc mamy kolejnego, a ten chce miec już wszystkie warunki przyłączy. Przy okazji załatwiania tych warunków wyszło, że czekają nas przewierty pod niedawno położoną nawierzchnią drogi gminnej ( gaz i woda). Teraz kwestia zgody sąsiadów z naprzeciwka , od których będą prowadzone przyłacza. Mam nadzieję że nie będą robić problemów, ale kto wie?
Kariba wspomniała,że już ustawia meble - ja od tego uwarunkowywałam wybór projektu. Sama projektuję meble, więc co robiłam pierwsze? - nanosiłam wymiary na komputer, ustawiałam szafki w kuchni i jak kuchnia nie była ustawna i funkcjonalna to projekt domu szedł w odstawkę! ASIA ma super kuchnie 310x345
nie zaduża, nie za mała. Projekt kuchni już mam gotowy! Oczywiście ASIĘ wybraliśmy nie tylko z powodu kuchni, ale ogólnie nam najbardziej odpowiadała.
Nie wiem jak ja przeżyję całą tą budowę, o ile znam się na meblach - to w budownictwie jestem laikiem, mój mąż też. Na domiar tego mojego męża z powodu pracy często nie ma w domu, więc ja będę musiała pilnować całego bałaganu.
Ale dość biadolenia, cieszę się,że tworzymy już pewnego rodzaju paczkę i na piknik przy grilu w W-wie też się zapisuję. Podajcie tylko czas i dokładny adres, a wstawimy się.
Pozdrawiam. Pa!


Witam wszystkich bardzo serdecznie:)
Odpowiem na wstepie na pytanie dot. gruntu. Nic nie musieliśmy zmieniać w fundamentach. Ziemia (piasek) jest dosyć ubity i pracownicy nie narzekają że się obsypuje. Żadnych zastrzeżen nikt nie miał do gleby. Kiedy ustalaliśmy z wykonawcą zakres prac mąż myślał o pełnym odeskowaniu fundamentów ale wykonawca powiedział że takie coś jest ryzykowne bo wówczas kiedy poruszy się ziemię może opadać więc się nie wtrącamy mając nadzieje ze wie co robi. Dlatego na zdjęciach jak widać po wykopie i ułożeniu zbrojenia od razu wlewany byl beton z gruchy a teraz bedą obudowywać bloczkami betonowymi. Człowiek wiele domów w okolicy wybudowal i jakoś stoję więc i moze nasza Asia postoi icon_wink.gif Obserwowaliśmy równiez inne budowy na tym etapie i robili identycznie. Ogólnie tereny Bialołęki i Nieporętu (bo nasza dzialka jest w odleglości 500 metrów od granic Bialołeki) są dość podmokłe więc ten piasek leśna ściołka to i tak w okolicy luksus.
Mebelki to ja również miałam ustawione jeszcze przed zakupem projektu. Mój mąż mial taki zestaw testowy rozlożenia kina domowego (głośników) w salonie. Projekty w których nie mieścił sie zestaw testowy wogole nie byly brane pod uwagę icon_mrgreen.gif a Asia test przeszla doskonale bez zadnych zmian. `123 ja teraz to sobie wiecie tak utrwalam obraz w głowie wiem co gdzie musi stać ale sobie robię wizualizację icon_mrgreen.gif
Ciesze się że moja działeczka się spodobała. Jak narazie do sąsiadó jest ok 200 300 metrów więc jest bardzo intymnie za kilka lat to sie zmieni. Tymczasem mamy dużo ptaków w okolicy i lesnych zwierząt. pracownicy byli w szoku bo im sarna przebiegła ok 100 metrów od działki. Niedaleko od nas jest Puszcza Słupecka i dlatego tak jest cudownie (jak dla nas oczywiscie).
MIŚKA83 to musi mieć super z tym laskiem w granicach działki pozazdrościć tylko oczywiście tak pozytywnie bez zazdrości icon_mrgreen.gif
Chetnie umiesciłabym więcej zdjęc ale się nie mieszą a jak już cos wejdzie to w słabej rozdzielczości. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia od Was drodzy Asiowicze i dziękuje za miłe slowa.
Życzę jak najszybciej przebyć biurokratyczną drogę i uporać się z sąsiadami icon_sad.gif Jak byliśmy u nas w gminie odbierać pozwolenie na budowę mieliśmy okazje uczestniczyć jako wymuszony obserwator w sporze miedzy dwoma sąsiadami icon_sad.gif przykre jest że niektórzy przyszłych sasiadow traktują jak okazję do zwrotu kapitalu za zrobioną 5 lat temu drogę itp. Trzymajcie się wszycsy cieplutko , trzymam kciuki icon_mrgreen.gif
Co do spotkania u nas to chyba bedzie to mozliwe już za miesiąc bo ponoć Asia ma już wstedy stać na własnych fundamentach icon_eek.gif pozdrawiam kariba
Link do komentarza
Cytat

Witam nowego Asiowicza
Teraz mnie to zainteresowałam mam nadzieje że to okienko nie kosztuje fortuny. Jestem ciekawa z skąd Państwo są ? Czy wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu. Pozdrawiam



Witam,
Jesteśmy z Mszczonowa (wcześniej już ktoś z Was wspominał o naszym mieście). Nasz projekt jest indywidualny i jest to wersja z garażem. Jeśli chodzi o to okno nad balkonikem od frontu, to jest to najdroższe okno ze wszystkich z całego domu koszt ok. 5tys. ...
Link do komentarza
Cytat

Witam nowego Asiowicza
Teraz mnie to zainteresowałam mam nadzieje że to okienko nie kosztuje fortuny. Jestem ciekawa z skąd Państwo są ? Czy wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu. Pozdrawiam


Witam...Cena okienka nie jest aż tak straszna,ale 5000 tyś za plastik co prawda kolor pięciokomorowy do najniższych się nie zalicza w całej inwestycji ...Mieszkamy w Mszczonowie 45 km od Wa-wy w kierunku Katowic...Wprowadziliśmy wiele zmian,ponieważ domek ma garaż z boku a działeczka ma tylko 650m2....Pozdrawiam wszystkich którzy podjęli wyzwanie budowy domu w takim czasie jak My,gdzie materiału i fachowców jak na lekarstwo...
Link do komentarza
Cytat

Witam...Cena okienka nie jest aż tak straszna,ale 5000 tyś za plastik co prawda kolor pięciokomorowy do najniższych się nie zalicza w całej inwestycji ...Mieszkamy w Mszczonowie 45 km od Wa-wy w kierunku Katowic...Wprowadziliśmy wiele zmian,ponieważ domek ma garaż z boku a działeczka ma tylko 650m2....Pozdrawiam wszystkich którzy podjęli wyzwanie budowy domu w takim czasie jak My,gdzie materiału i fachowców jak na lekarstwo...


Witam serdecznie:)
Również witam nowych forumowiczów co się w Naszej Asi zakochali;)
Musze przyznać że dzialeczka misiek84 super super super icon_smile.gif przepiękna okolica i napewno cichutko i spokojnie gratuluję zakupu. Asiula będzię się na tej działce pięknie prezentować.
Okno rzeczywiście sporasio kosztuje i my to przewidzieliśmy dlatego zmiana w projekcie na pojedyncze. Oczywiście zabraknie tego uroku od frontu ale u Nas koszty grają dużą rolę więc musieliśmy podejść do tematu rozsądnie.
Prace idą jak narazie dobrze więc się radujemy i mamy nadzieję że majki umiesci jakieś fotki abyśmy Aśke zobaczyli na własne gały:)
misiek 84 to ma Asiule pod nosem.
Pozdrawiam serdecznie nasze grono Asiowiczów i proszę o umieszczenie fotek Asi w realu icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Witam


Zdjęcia domku naszego Nowego członka klanu już widziałem... Naprawde jest czego zazdrościć może jek On i ja znajdziemy trochę wolnego czasu to się spotkamy i pogadamy.
Ja nadal walczę z zakładem Energetycznym i Urzędami... mam nadzieje że to niedługo potrwa...

A tymczasem...
Pozdrawiam Wszystkich Asiowiczów... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam
Asiowicze powiedzcie mi jakie wy macie duże te swoje kotłownie bo ja się zastanawiam czy nie zamarłą mam bo ja jeszcze mogę ją trochę powiększyć (ja będę ogrzewać dom na pewno na węgiel albo na eko - groszek) moja kotłownia ma 2 na 2 m wzorował się na projekcie Państwa kariba za to im dziękuje icon_smile.gif)Jakbyście mogli zamieście swoje projekty jak macie w środku z góry dziękuje jak ja się uporam z sąsiadami to tez zamieszczę mój bo nie wiem czy nie będę musiała okien likwidować albo musze trochę obrócić Asiunie czyli front nie będę miała od strony ulicy icon_sad.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich ASIOWICZÓW

Zostałam właśnie szczęśliwym nabywcą projektu ASIA. Już nie wiele dzieli mnie od złożenia papierów o pozwolenie na budowę, projekt już leży u wrchitekta, zastanawiam sie nad zmainami, ale chyba nie wiele tego będzie. Kupiłam ptrojekt typowy, bez garażu. Zaionteresował mnie temat usunięcia słupka w jednym z pokoi, czy ktoś wie jaki będzie koszt jego usunięcia? Co warto zmienić na tym etapie? Czy mogę dostać na e-maila zdjecia domku? Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...