Skocz do zawartości

Zadaszenie pawilonu ogrodowego


Recommended Posts

Witam serdecznie!


Założyłam konto aby zasięgnąć rad osób, mających dużo większe doświadczenie i wiedzę niż ja czy mój Mąż icon_biggrin.gif




Mamy taki pawilon ogrodowy (3x3m)



Kupiony 3 lata temu. Przez 3 letnie sezony miał swoje oryginalne materiałowe pokrycie dachu.
Niestety zaczęło już przeciekać, jest powyciągane i trzeba pomyśleć o czymś nowym.


Co moglibyście doradzić? Jak szybko i łatwo zrobić daszek?

Mój Mąż nie jest typem majsterkowicza ;) A jakoś musi to zrobić :] więc proszę tak łopatologicznie icon_lol.gif
Myśleliśmy o płytach bitumicznych. Jakie materiały i w jakiej ilości będą jeszcze potrzebne? Bo z moich wyliczeń 8 płyt + jakieś gąsiory icon_razz.gif

A może doradzicie coś innego? Żeby było łatwe w wykonaniu i dość tanio ;)

Bardzo proszę o szybką pomoc - muszę zamówić materiały, a nie wiem co icon_cool.gif


pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ja bym użył pleksy, przeźroczystej jeśli chcesz światła albo barwionej jeśli go nie chcesz. Można użyć takiej jak czasami przystanki autobusowe są wypełniane albo takiej zwykłej co kształtem eternit przypomina. To jest lekki materiał a to u Ciebie jest ważne.



swego czasu zastanawialiśmy się nad rulonami falistymi z poliestru icon_smile.gif oraz nad płytami falistymi/trapezowymi PVC - ale Mąż się boi, że to za bardzo przepuszcza światło ;) a chcemy mieć tam cień :]

Mamy też zamiar obudować balkon drewnianej altanki - żeby osłonić się przed deszczem. Do dzisiaj była wersja "płyty z poliwęglanu komorowego" (akurat jest promocja w markecie), a po przyjściu z pracy Mąż powrócił do płyt falistych z PVC, bo łatwiej zamontować. Prawda to?

co do tych płyt PVC byłoby potrzebne?
Link do komentarza
Cytat

swego czasu zastanawialiśmy się nad rulonami falistymi z poliestru icon_smile.gif oraz nad płytami falistymi/trapezowymi PVC - ale Mąż się boi, że to za bardzo przepuszcza światło ;) a chcemy mieć tam cień :]

Mamy też zamiar obudować balkon drewnianej altanki - żeby osłonić się przed deszczem. Do dzisiaj była wersja "płyty z poliwęglanu komorowego" (akurat jest promocja w markecie), a po przyjściu z pracy Mąż powrócił do płyt falistych z PVC, bo łatwiej zamontować. Prawda to?
i
co do tych płyt PVC byłoby potrzebne?



Do PVC: kilka łat drewnianych, gwoździe, do mocowania płyt wkręty farmery, mała kątówka do cięcia, na gąsiory chyba najwygodniej paski wygiętej odpowiednio blachy, chyba, że można kupić elementy gotowe do pokrycia.

Ja osobiście na altanki kładłem gont bitumiczny (tutaj za dużo roboty, trzeba by wzmocnić konstrukcję i zrobić pełne deskowanie/przybić płytę OSB pod gont) i płyty z onduliny. Te drugie chyba by najbardziej Tobie pasowało, są lekkie, w miarę przystępna cena, do obróbki gąsiorów są produkowane gotowe elementy. Też trzeba przycinać, ale to już tak bywa przy daszkach kopertowych icon_wink.gif

Popytaj w okolicy w hurtowniach/marketach budowlanych icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Razmes - dziękuję za rady icon_smile.gif))

Z racji małego doświadczenia i umiejętności zdecydowaliśmy się na zrobienie dachu 2-spadowego ;) Bo to chyba jednak łatwiej? Czy tylko tak nam się wydaje? ;)


cały czas jednak nie możemy się zdecydować - onduline czy płyty z PET(nieprzejrzyste) lub płyty faliste WBS nieprzejrzyste :(
Link do komentarza
Cytat

Z racji małego doświadczenia i umiejętności zdecydowaliśmy się na zrobienie dachu 2-spadowego ;) Bo to chyba jednak łatwiej? Czy tylko tak nam się wydaje? ;)


cały czas jednak nie możemy się zdecydować - onduline czy płyty z PET(nieprzejrzyste) lub płyty faliste WBS nieprzejrzyste :(



Dach dwuspadowy- mniej cięcia materiału, do obróbki kalenica, cztery wiatrówki i ewentualne okapy.
Dach kopertowy- docinanie materiału do kąta w kalenicach skośnych, obróbka czterech skośnych kalenic i ewentualny okap okap.

Szczerze, to bym pozostał przy kopertowym daszku, według mnie wygląda ciekawiej icon_wink.gif

Materiał rozłóż na ziemi, dotnij do trójkąta ( finalnie powinny być cztery identyczne ), odpad powinien pasować do następnych trójkątów icon_smile.gif .

Faktycznie jest troszkę zabawy, ale ile przyjemności mężowi sprawi taki własnoręcznie pokryty daszek icon_cool.gif Edytowano przez Razmes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...