Skocz do zawartości

SOPRAN 4 / MTM STYL


Kajzerka

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH.
Zaczęlismy budowę Spranu 4 .Trochę pozmienialiśmy /powiększyliśmi garaż i podpiwniczyliśmy/
Ciekawi jesteśmy czy ktoś juz budował ten domek.
Będziemy wdzięczni za wszystkie wskazówki jak go mozna ulepszyć aby był jeszcze bardziej funkcjonalny.
Pozdrawiamy wszystkich budujących.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich ponownie .
Czytając wiadomości innych budujących to aż się boję co będzie dalej. Człowiek do końca nie będzie wiedział czy dobrze zrobi.......jaki materiał wybrać ,jakie okna ,dachówkę itd.
My jesteśmy na etapie piwnic . Na wiosnę ruszamy dalej.
Pozdrawiam wszystkich
P.S
Taki domek sobie wybraliśmy:
http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/jednoro...ault.asp?id=161
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
WITAM !!! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Szkoda żę nie znalazła się jeszcze na FORUM osoba która mogłaby podzielić się swoimi doświadczeniami
na temat budowy SOPRANU. Wiem że na terenie Polski powstało kilka może nawet kilkanaście SOPRANÓW.
Szkoda że ich właściciele nie czytają tego portalu.
Przeglądając kilkaset projektów tem najbardziej się nam spodobał .
Po roku załatwiania pozwoleń itp..... 18 pażdziernika zaczęliśmy budowę
Pogoda nam sprzyjał bo na początku grudnia mieliśmy już zalany strop piwnicy .
Reszta na wiosnę .
Pozdrawiam.
P.S
bardzo chcę dołączyć aktualne zdjęcie z naszej budowy ale nie wie m jak to zrobic -szkoda. icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam!
Mnie i żonie też spodobał się ten projekt i naszym zdaniem też wymaga pewnych zmian.
Sądząc z daty ostatniego postu jesteście Państwo w trakcie budowy. Chcielibyśmy, jesli można skorzystać z Waszej wiedzy.
Myśleliśmy o podpiwniczeniu budynku, ale trzy pomieszczenia piwniczne (tak jak w Sopranie 5) to jak na nasze potrzeby trochę za dużo (przynajmniej tak nam sie wydaje). Jak to wygląda w Państwa przypadku? Zaplanowaliđcie piwnic pod całym domem?
Poza tym mamy wątpliwości związane z ewentualnym zalewaniem, czy przesiąkaniem wód gruntowych. Wiemy, że to kwestia dobrej izolacji, ale znajomi wybudowali dom z piwnicą, która ich zdaniem posiada dobrą izolację i od miesięcy walczą z wodą i grzybem:(
W zasadzie projekt byłby dla nas idealny, gdyby nie brak spiżarni (stąd pomysł z piwnicą).
Ciekawi jesteśmy jakich materiałów użyliście Państwo do budowy (cegła, beton komórkowy obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety).
Pozdrawiamy
Ania i Michał
Link do komentarza
Witam!!!

Cieszę się że nie tylko mnie spodobał się ten projekt.
Jak pisałam wcześniej zaczęliśmy budowę w pażdzierniku ubiegłego roku.
Dzisiaj już jesteśmy na finiszu stanu surowego. Pozostała tylko więżba i dachówka.
Jeżeli chodzi o nasz domek to kupiliśmy SOPRAN 4 .Doprojektowaliśmy piwnice pod domem (jak w SOPRANIE 5) i powiększyliśmy garaż ( jak w SOPRANIE 3 ).
Jeżeli chodzi o piwnice to nie wyobrażam sobie domu bez. My przewidzieliśmy w piwnicy między innymi kotłownię i pralnię.Zaś pomieszczenie za garażem chcemy przeznaczyć na spiżarnię.
Po kilku konsultacjach zrezygnowaliśmy z wiatrołapu .Po prostu nie postawimy w przedpokoju malutkich ścianek a pomieszczenie po wejsciu do budynku zrobiło się wygodniejsze.
Muszę jeszcze dodać że inni inwestorzy powiększyli dom o pół metra na szerokość co dało właśnie wygodniejsze korytarze na parterze i piętrze.

Pozdrawiam przyszłych inwestorów i życzę trafnego wyboru projektu.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Zdjęcia sopran 4

[attachment=467:attachment][attachment=468:attachment]

Więcej:
http://www.skowron.netfirms.com/nowy/thumb.html
pozdrawiam
Andrzej


Witam serdecznie
Buduję sopran5 jestem na etapie dachu mam prośbę czy moglibyście wstawić jakieś zdjęcie z wnętrza domku.
jeśli nie było by problemem to bardzo proszę na email.
Przeszukałam cały internet i nigdzie ni znalazłam zdjęć ze środka tego domku a chciała bym zaczerpnąć jakiś inspiracji.
rafalm1977@o2.pl
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata temu...
Cytat

Witam serdecznie
Buduję sopran5 jestem na etapie dachu mam prośbę czy moglibyście wstawić jakieś zdjęcie z wnętrza domku.
jeśli nie było by problemem to bardzo proszę na email.
Przeszukałam cały internet i nigdzie ni znalazłam zdjęć ze środka tego domku a chciała bym zaczerpnąć jakiś inspiracji.
rafalm1977@o2.pl


Witam.
Wprowadziłam się z rodziną do domu Sopran rok temu (styczeń 2013)
Jeśli potrzeba prześlę zdjęcia.
Link do komentarza
Cytat

no nie wiem, nie wiem... popatrz na takiego Draagona, albo Pezeta i Adziowa... no i ja tez sie bede zaliczac do grona dlugobudujacych, jesli nie wygram w totka :bezradny:




Cytat

Myślę że jolinka wprowadziła się przed tobą, skoro cztery lata temu była już na etapie dachu icon_biggrin.gif


Budowałam się 6 lat sposobem gospodarczym ,nie mam kredytu na 30 lat. Nie wiem w jakim miejscu jest jolinka więc zaproponowałam zdjęcia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...