Skocz do zawartości

Agatka /Dom dla Ciebie


zo26

Recommended Posts

Witam wszystkich, icon_smile.gif jesteśmy na etapie stanu surowego. "Agatka"- taki projekt wybraliśmy i jesteśmy zadowoleni, nie jest duży około 100m2 ale ma cztery pokoje i dwie łazieneczki. Jeśli ktoś z Was też buduje "Agatkę" to proszę o informacje jak Wam idzie..... pozdrawiam. icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Trochę się nam dach przeciągnął i obecnie jest kładziona dachówka i jednocześnie robione instalacje. W połowie wrześnie okna i tynk, mamy zamiar w grudniu się wprowadzićicon_smile.gif
Czy zostawiliście komin na zewnętrznej ścianie? Długo się zastanawialiśmy, ale zostawiliśmy tak jak w projekcie i dajemy kominek z płaszczem wodnym. Połączyliśmy także WC na parterze z CO by uzyskać większą łazienkę.
Link do komentarza
Cytat

Trochę się nam dach przeciągnął i obecnie jest kładziona dachówka i jednocześnie robione instalacje. W połowie wrześnie okna i tynk, mamy zamiar w grudniu się wprowadzićicon_smile.gif
Czy zostawiliście komin na zewnętrznej ścianie? Długo się zastanawialiśmy, ale zostawiliśmy tak jak w projekcie i dajemy kominek z płaszczem wodnym. Połączyliśmy także WC na parterze z CO by uzyskać większą łazienkę.




Więźba u nas też już jest skończona. Teraz ofoliowują dach potem będą kłaść blachodachówkę. A komin zostawiliśmy powiem Ci, że w dużym stopniu ze względu na ten komin wybraliśmy "Agatkę". icon_smile.gif

Cytat

Więźba u nas też już jest skończona. Teraz ofoliowują dach potem będą kłaść blachodachówkę. A komin zostawiliśmy powiem Ci, że w dużym stopniu ze względu na ten komin wybraliśmy "Agatkę". icon_smile.gif


Macie projekt oryginalny czy odbicie lustrzane? Nam lepiej pasowało odbicie. Schody zalaliśmy i nie stawialiśmy ścianki( o wiele lepiej to wygląda;) ) Jeden pokój na górze przedzieliliśmy na dwa mniejsze. Ale planujemy się w prowadzić w przyszłym roku....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mamy projekt oryginalny, pasował nam idealnie, to jedyny projekt jaki znaleźliśmy, który nam pasował...
Schody robimy drewniane, pod schodami mamy wejście do małej piwniczki. To dobrze, że ten komin się jeszcze komuś podoba icon_smile.gif bo my słyszeliśmy tylko od wszystkich, że ten "przemysłowy komin" szpeci cały dom, a dla nas jest ozdobą...U nas będzie cały wyłożony w naturalnym kamieniu.
Mamy już skończony dach i wszystkie okna, nie robiliśmy lukarny tylko daliśmy w łazience okno dachowe i dodatkowo w każdym pokoju także po jednym oknie dachowym
Link do komentarza
U nas jeszcze nie pokryli dachu, najpóźniej w przyszłym tygodniu... Mamy wyprowadzoną juz kanalizację. Lukarenkę zostawiliśmy. Teraz wylany został chudziak. I narazie koniec na ten sezon... Domek przeschnie i na wczesną wiosną pełną parą icon_smile.gif. Komin jest super, nadaje uroku...
Link do komentarza
Prąd ok. 5 tyś,
ogrzewanie to kominek z płaszczem wodnym + kocioł elektryczny, na dole wodne ogrzewanie podłogowe a na górze kaloryfery, jeśli chodzi o koszt to całego jeszcze nie znamy bo na razie mamy wyprowadzoną instalację pod tynki ( razem z wodną), ale ponad 20 tyś icon_sad.gif
Do tego dodatkowe rzeczy jak RTV i alarm.
To wszystko to i tak nic, budujemy się w miejscu gdzie nie ma wodociągu i kanalizacji, trzeba wiercić studnię głębinową z 50 % szans że wogóle będzie tam woda...
Link do komentarza
Z tym, że u nas woda jest podobno na 40 m icon_sad.gif
A poza tym wszyscy sąsiedzi mają nieszczelne szamba icon_sad.gif

A najgorsze jest to, że wodociąg kończy się 80m poniżej ( budujemy się na stoku), ale kazali nam spadać bo ciśnienia nie ma, a im nie opłaca się na razie kupować pompy tylko dla nas... Powyżej też są domy, z jakimś ujęciem ze źródełka, ale nikomu juz nie pozwalają się do siebie podłączyć... więc zostaliśmy my i nasz sąsiad...bez wody...
Link do komentarza
Cytat

aczy jest sens budować domy nieizoloane bez wentylaji oparte na projektach z lat 70' KTO TO ZA 3-3 LATA UTRZYMA!!!!!!



a Tobie o co chodzi?!

Cytat

A czy można wiedzieć ile kosztował Was stan surowy ( z dachem)? Mieliśmy przy projekcie kosztorys i już wiadomo że przekroczymy go o bardzo dużo, dlatego pytam



60tyś. z tym, że mieliśmy trochę materiału od rodziców ( część pustaków ), no i działkę też dostaliśmy.
Link do komentarza
Mamy profil Rehau z dwustronną okleiną. Okna przyjechały z uszkodzoną okleiną, ale zauważyliśmy to dopiero jak ściągneliśmy taśmę ochronną po założeniu. Zgłośliśmy natychmiast reklamację, ale niestety Pan który nam te okna sprzedawał miał czas....i zgłosił to po dwóch tygodniach,w momencie gdy przyjechał serwis były już tynki i zaczęte ocieplenie. Powidzeli nam, że to teraz bez sensu i zatuszowali takim mazakiem. Na te największe uszkodzenia niestety nie pomogło bo są nawet wgniecenia:(
Poza tym drzwi balkonowe nam się nie zamykają do końca bo skrzydło krzywe i czekamy na wymianę.
Za tą okleinę będziemy się starać o rekompensatę finansową, zobaczymy...

Teraz poczekałabym na okna drewniane, spieszyliśmy się a na drewniane były dłuższe terminy oczekiwania
Link do komentarza
Dzięki za fotki !
Super miejsce do zamieszkania, już nie mogę się doczekać kiedy u nas tak będzie to wszystko wyglądać...
a zapomniałam Ci powiedzieć, że zmieniliśmy dwa otwory tj. w tym mniejszym pokoju na dole okno jest na tej samej ścianie gdzie okno salonu i klatki schodowej i zamiast drugiego okna od kotłowni są drzwi icon_smile.gif Zauważyłam, że też nie robiliście skośnych okien tylko proste, my również icon_wink.gif A no i ten słup co miał być drewniany ( ten przed wejściem) jest betonowy i obłożymy go płytkami. Ten kolor dachówki to jaki jest bo wygląda na grafit. My położyliśmy blachodachówkę w kolorze brązu a elewację zrobimy taką jaka jest na zdjęciu projektu.
Czekamy na dalsze zdjęcia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ocieplenie jest jeszcze nie skończone, więc nie wiem dokładnie. Okna 16 tyś. (bez okien dachowych). U nas jakoś wyglądać też będzie dopiero w przyszłym roku bo nie zdążymy wykończyć, niestety icon_sad.gif
Zagruntujemy klej i niestety elewację będziemy robić w przyszłym roku icon_sad.gif
I mamy kupę błota wokół domu...
A Dachówka to braas celtycka czarna

Przydałyby się jeszcze dwa miesiące...
Link do komentarza
Cytat

Niestety nam też ten rok minął szybko...A co z Waszą wodą? Macie już?



Trochę mnie nie było, pojechaliśmy odreagować stresy do tunezji icon_smile.gif
Niestety po powrocie odechciało się całego wyjazdu, bo podczas naszej nieobecności wichura narobiła szkód na budowie icon_cry.gif
Co z wodą będę wiedzieć jutro, podjeliśmy decyzje, że nie wiercimy studni tylko ciągniemy wodę od ostatniego domu, który ma wodociąg. Ponieważ to 10m. różnicy do góry jutro dowiemy się czy ciśnienie i hydrofor wystarczy by dociągnąć wodę do nas
Link do komentarza
To fajnie....Jaka pogoda w Tunezji icon_wink.gif ?
a, co się stało domkowi? icon_sad.gif

Cytat

Witam wszystkich. Jestem na etapie szukania projektu. Projekt Agatki zakwalifikował się do ścisłego finału. Oprócz tego jest jeszcze Zorza z Domusa oraz Miniaturka z Archetona. Proszę powiedzcie jaką kwotą muszę dysponować żeby postwić Agatkę w stanie surowym.


Witam również!
Koszt jaki ponieśliśmy do tej chwili, to znaczy stan surowy + dach ( bez okien) 75tyś.
To zależy jakich materiałów użyjesz, z tego co wiem Sylwia więcej.....
Link do komentarza
Pogodę w Tunezji mieliśmy idealną, w południe ok. 30 st. więc powrót był straszny bo w śniegu, brr.
Podczas naszej nieobecności wiał halny i np. wywiał nam materiał z budowy, poważnie...całych kilku paczek steropianu robotnicy nie odnaleźli, nawet blaszany garaż podobno podniósł do góry. Poza tym przeszło jakieś urwanie chmury i mamy małe pobojowisko...



A jeśli chodzi o koszty to my nie wiemy dokładnie bo podjeliśmy w pewnym momencie decyzje, że nie chcemy tego liczyć dokładnie. Dużo, dużo więcej niż zo26. Nie wiem dlaczego ta budowa kosztowała nas tak dużo, nie mamy przecież drogich materiałów. Ze względu na zmianę wykonawcy podczas największego sezonu musieliśmy zgodzić się na trochę wysokie ceny za robociznę, a poza tym naprawdę nie wiem icon_sad.gif
Jedno co mogę powiedzieć na pewno, dysponowaliśmy kwotą 260tyś. i już wiemy że na wszystkie wykończenia i np. meble nie wystarczy, braknie nam jeszcze ok. 20tyś. conajmniej

a i zapomniałam o wodzie, jest małe ciśnienie, więc po założeniu hydroforu powinno być dobrze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie szukania projektu. Projekt Agatki zakwalifikował się do ścisłego finału.


Witam także. I ja od tygodni wyszukuję projekt odpowiedni dla mnie. Agatka podoba mi się, choć nie jestem przekonany w 100 %. Poczytam trochę jakie macie problemy i sukcesy i ew. przejdzie do finału lub nie icon_smile.gif

pozdrawiam
Arjano
Link do komentarza
Cytat

To fajnie....Jaka pogoda w Tunezji icon_wink.gif ?
a, co się stało domkowi? icon_sad.gif
Witam również!
Koszt jaki ponieśliśmy do tej chwili, to znaczy stan surowy + dach ( bez okien) 75tyś.
To zależy jakich materiałów użyjesz, z tego co wiem Sylwia więcej.....



Witam.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Przyznam że nchodzą mnie wątpliwości co do budowy domu. Zaczynam się zastanawiać czy mając do dyspozycji 190tyś (i nic poza tym) jest sens w ogóle mysleć o budowie domu.
Link do komentarza
Cytat

Kosztorys jaki otrzymaliśmy wynosi 165 tyś. icon_surprised.gif


My też otrzymaliśmy ten kosztorys, tylko w prawie żadnej kwocie za kolejne etapy się nie zmieściliśmy:(
No i ta roboczogodzina, u nas żaden wykonawca nie przyszedłby do pracy za takie śmieszne pieniądze.
Poza tym przecież w kosztorysie nie ma wielu rzeczy, np. instalacje: prąd 5tyś, centralne + kominek, kanalizacja woda - ok. 22tyś, obudowa kominka + kominek na zewnątrz (zrobienie kominka z rusztem) - ok. 6tyś, biały montaż min. 5 tyś, szambo 5 tyś, przyłącza (prąd, woda) - 11tyś, i wyposażenie gdzie sama kuchnia to przynajmniej 5tyś. I tak mamy już dodatkowe 60 tyś....a przecież to nie wszystko o wybudowaniu garażu wolnostojącego nie wspomnę...
Link do komentarza
Ja tez właśnie będę budował Agatkę ale z projektu indywidualnego. Budynek został przedłużony do 11,5m i poszerzony do 7,08m. Dzięki temu powierzchnia wzrośnie do 115m2. Trochę wyszło dużo, miało wyjść ok. 100/110m ale dzięki takiemu powiększeniu dom ma rozmiary domu.
Na górze przegrodziłem jeden pokój dzięki czemu powstał pokój garderobiany. W łazience zrobiłem większy wykusz co tez spowodowało jej powiększenie aż do ponad 7m.
Jak rozmawiałem z architektem poziome rozwiązanie odprowadzenia spalin z pieca to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie dla tego piec CO przeniosłem do wiatrołapu obok komina.
Dodatkowo nie postawię ścianki pomiędzy salonem a schodami co też da optyczna większą przestrzeń a same schody staną się niejako meblem. Zmusiło mnie to do postawienia kolumny podtrzymującej belkę stropową.
Kominek oczywiście z płaszczem wodnym.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Ja tez właśnie będę budował Agatkę ale z projektu indywidualnego. Budynek został przedłużony do 11,5m i poszerzony do 7,08m. Dzięki temu powierzchnia wzrośnie do 115m2. Trochę wyszło dużo, miało wyjść ok. 100/110m ale dzięki takiemu powiększeniu dom ma rozmiary domu.
Na górze przegrodziłem jeden pokój dzięki czemu powstał pokój garderobiany. W łazience zrobiłem większy wykusz co tez spowodowało jej powiększenie aż do ponad 7m.
Jak rozmawiałem z architektem poziome rozwiązanie odprowadzenia spalin z pieca to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie dla tego piec CO przeniosłem do wiatrołapu obok komina.
Dodatkowo nie postawię ścianki pomiędzy salonem a schodami co też da optyczna większą przestrzeń a same schody staną się niejako meblem. Zmusiło mnie to do postawienia kolumny podtrzymującej belkę stropową.
Kominek oczywiście z płaszczem wodnym.




Witamy, witamy

To można by powiedzieć, że to już nie "Agatka" a "Agata" icon_wink.gif
Salonik , fakt mógłby być trochę większy no ale cóż... jest taki a nie inny
Suma sumarum każdy z nas buduje "Agatkę" tylko w ulepszonych wersjach i według swojego gustu icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

zamieściłam kilka nowszych zdjęć

Niestety to tylko zielony grunt a nie już tynk, tynk w przyszłym roku. I zabrakło nam pieniędzy więc musimy czekać na podwyższenie kredytu, a miały być święta w swoim domku icon_sad.gif

[attachment=284:attachment] [attachment=285:attachment] [attachment=286:attachment] [attachment=287:attachment]






Dla pocieszenia to tylko jedne święta mniej we własnym domku icon_wink.gif a potem już spędzone kolejne i kolejne, ja też nie mogę się doczekać kiedy wykończymy nasz domek, oby Bozia dopomogła jak najszybciej icon_smile.gif
Jak pomyślę o tych wszystkich instalacjach i całej reszcie..... icon_rolleyes.gif
Co jak co ale widoki okolicy macie super!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam Was w Nowym Roku - "Agatkowicze" icon_wink.gif
W moim turnieju wygrała jednak Zorza z pracowni Domus.
Rzutem na taśmę, ale jednak - zadecydował garaż w środku.
Proszę Was obejrzyjcie ten projekt na www.domus.pl i wyraźcie swoją opinię o nim.
Pozdrawiam i życzę szybkiego "wyganiania diabła" z Waszych Agatek.
Link do komentarza
Cytat

Witam Was w Nowym Roku - "Agatkowicze" icon_wink.gif
W moim turnieju wygrała jednak Zorza z pracowni Domus.
Rzutem na taśmę, ale jednak - zadecydował garaż w środku.
Proszę Was obejrzyjcie ten projekt na www.domus.pl i wyraźcie swoją opinię o nim.
Pozdrawiam i życzę szybkiego "wyganiania diabła" z Waszych Agatek.


Witam
chyba chodzi o to http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=27
No właśnie dla mnie garaż w bryle budynku jest największym minusem icon_sad.gif głównie ze względu na zwiększone koszta, niby mały dom i jego duża część to garaż..., a tak może kiedyś jeszcze jak finanse na to pozwolą wybuduję garaż wolnostojący z pomieszczeniem gospodarczym icon_smile.gif

Tak poza tym to trochę większy dom od Agatki, więc ciężko je porównywać

Znalazłam taką opinię na innym forum, może się przyda:
"przede wszystkim przelamanie dachu na polac o mniejszym spadku paskuda jakich malo
tylko papa termozgrzewalna jest w stanie to skutecznie uszczelnic
w przypadku zalegajacego sniegu i obwitych opadow deszczu
trzeba sie przygotowac na setki litrow wody wpywajacej pod poszycie

wystarczy podniesc scianke kolankowa o 2 pustaki i mamy jednakowy spadek dachu
wieksza powierzchnie uzytowa poddasza
likwidujemy niepotrzebne i drogie polaciowki w pokojach(4 szt)
i zastepujemy je wiekszymi oknami sciennymi

jak garaz nie ma osobnego wejscia od wewnatrz
mozna zamontowac tylko zwykla dwyskrzydlowa brame
bo jak dojdzie do awarii nie bedziesz w stanie dostac sie do srodka"

pozdrawiam

a.. ja akurat okna połaciowe lubię więc z tym żeby je zupełnie likwidować się nie zgadzam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam również!
Fakt, trochę większa ta Zorza od naszych Agatek icon_wink.gif Nie wiem czemu ale mnie nie podobają się okna dachowe w każdym wydaniu. Natomiast jeśli chodzi o ten garaż to jak wszystko ma plusy i minusy. Większy koszt budowy (bo odrazu finansujesz), ale z drugiej strony masz go z głowy i w zasięgu ręki, a wejście można "zrobić" od strony pomieszczenia gospodarczego. Również pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...