Skocz do zawartości

UPB 329 /Boduch


Hrabia

Recommended Posts

Oglądam projekt Boducha UPB 329
http://www.boduch.pl/plan.php?planID=85
i się zastanawiam czy na prawdę niezbędne są aż 3 balkony? Z doświadczenia wiem, że jeżeli przy domu jest ogród to na balkony nie wychodzi się prawie wcale. Po co do tego podwójne drzwi balkonowe - szczególnie te w dużej sypialni. Jeżeli dom będzie usytuowany na działce w miarę poprawnie (taras od południa) to te "połacie szyb" wyjdą od północnego zachodu - czyli straty ciepła. Pomijam już fakt, że garderoba mogłaby być większa gdyby nie te drzwi. Ten balkon od razu bym skasował i dał tam po prostu okno. Drugie wyjście na taras (od strony salonu) - a może wystarczy tam wstawić okno, które nie będzie tak bardzo komplikowało ustawienia mebli. No ale ogólnie domek jest bardzo ładny, a drobne poprawki wprowadza się właściwie do każdego gotowego projektu…
Link do komentarza
Gość Guest_Piotr_*
Cytat

Oglądam projekt Boducha UPB 329
http://www.boduch.pl/plan.php?planID=85
i się zastanawiam czy na prawdę niezbędne są aż 3 balkony? Z doświadczenia wiem, że jeżeli przy domu jest ogród to na balkony nie wychodzi się prawie wcale. Po co do tego podwójne drzwi balkonowe - szczególnie te w dużej sypialni. Jeżeli dom będzie usytuowany na działce w miarę poprawnie (taras od południa) to te "połacie szyb" wyjdą od północnego zachodu - czyli straty ciepła. Pomijam już fakt, że garderoba mogłaby być większa gdyby nie te drzwi. Ten balkon od razu bym skasował i dał tam po prostu okno. Drugie wyjście na taras (od strony salonu) - a może wystarczy tam wstawić okno, które nie będzie tak bardzo komplikowało ustawienia mebli. No ale ogólnie domek jest bardzo ładny, a drobne poprawki wprowadza się właściwie do każdego gotowego projektu…


Okno balkonowe musi byc podwójne- inaczej z pomieszczenia wyjdzie"ślepa kiszka icon_smile.gif " Mam w domu podobne i nie wyobrażam sobie zwężenia tych okien. Nie patrząc na straty ciapła wstawiłbym jeszcze okna dachowe- widniej i pogodniej. Projekt jest naprawdę przemyślany i nie proponowałbym pochponych zmian. Pozdrawiam Piotr
Link do komentarza
A ja mam inne wątpliwości co do tego projektu, a konkretnie czy podany koszt jest do zrealizowania?
Według mojej opinii raczej nie.
Swój wniosek wysuwam choćby na podstawie kosztów samego piachu:
w kosztorysie podano ok. 2,1 m3 piachu, a pod chudziakiem na parterze trzeba wysypać min 30 cm, aby nie przemarzało, czyli tak na oko ze 4 Tatry piasku x 230zł za wywrotkę i tego już w tym kosztorysie nie ma. Zresztą jak wielu innych rzeczy.
Co do metrażu, to jest on jak to się mówi poprawny, natomiast jak na domek to salon i pokoje na górze przydałyby się nieco większe, nie jak klitki w blokach. Bloku się żyje na 60m2 i jest dobrze i choć tu jest ponad 2 razy tyle to wiadomo, że od domu się inaczej wymaga. Kwestia gustu. Dla 3 osobowej rodziny jednak troszkę za duży. Ogólnie rzecz biorąc domek ładny i przyjemny dla oka.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam
Ad projektu i poprzednije wypowiedzi
Piasku w kosztorysie jest 3,548 i tego by pewnie brakło
Ale do zasypania mamy POSPÓŁKĘ, której jest prawie 60m3 - więc na pewno statrczy
Oczywiście zgadzam się że nie ma wszystkiego w zestawieniu materiałów - choćby kosztów instalacji i ogrzewania
Cena która jest podana przez projektanta jest wg mnie zawyżona - ale lepiej żeby zostało niż miało zabraknąć icon_smile.gif
Orientowałem się co do cen i dałem wyliczyć cały projekt (wg cen katalogowych) - okazało się że wszystkie materiały to koszt 285 000 . Do tego dochodzi robocizna i wykończenie wnętrz.
Należy jednak wziąć pod uwagę kilka faktów:
1. Pytając w składach budowlanych o ceny materiałów (płacąc gotówką) - na wstępie dostałem 20% zniżki
2. Budując tzw systemem gospodarczym - otrzymujesz zwrot podatku w wysokości 15% kosztów materiałów
Po wstępnym przeliczeniu (zaokrągleniu i dodaniu narzutu bezpieczeństwa) wyszło mi że:
Powinno wystarczyć na budowę pod klucz (z wykończeniem podłóg, ścian, malowania, ocieplenia wraz z malowaniem, kuchni i łazienek ze sprzętem) około 300 000.
Ja zaczynam budowę z początkiem roku 2008 icon_smile.gif
To tyle
Jestem jednak ciekaw czy ktoś może rozpoczął budowę i zechce się podzielić z nami informacjami na w/w temat
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

DOM NA MIODOWEJ TO TEŻ MOJ WYBÓR.ZACZYNAMY NA WIOSĘ W GDYNI
CZY WPROWADZILIŚCIE ZMIANY, JAK TAK TO JAKIE?
TEŻ CHĘTNIE WYSŁUCHAM CIEKAWYCH UWAG DOTYCZĄCYCH PREJEKTU" NA MIODOWEJ" I ZMIAN
POZDRAWIAM EWA


Ja już buduje. Co prawda mam podpiwniczenie pod garażem ze względu na spad terenu. MOj znajomy już wybudował.
Nad jedną rzeczą warto się zastanowić. Ja zmniejszyłem strop na parterze na 2,60m i podnoszę górę o 4-5maxów.
ścianki kolankowe to głupota. A pokoiki na górze wg. projektu są bardzo małe. Warto się nad tym zastanowić. Acha przedłużam dach nad wej. i garażem. Mogę przesłać zdj. znajomego z realizacji. On ma bez podmurowania pddasza.
Pozdrawiam Maciek
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Ja już buduje. Co prawda mam podpiwniczenie pod garażem ze względu na spad terenu. MOj znajomy już wybudował.
Nad jedną rzeczą warto się zastanowić. Ja zmniejszyłem strop na parterze na 2,60m i podnoszę górę o 4-5maxów.
ścianki kolankowe to głupota. A pokoiki na górze wg. projektu są bardzo małe. Warto się nad tym zastanowić. Acha przedłużam dach nad wej. i garażem. Mogę przesłać zdj. znajomego z realizacji. On ma bez podmurowania pddasza.
Pozdrawiam Maciek


Czesc jesli mozesz to podeslij mi fotki tego domu na , jestem w trakcie realizacji i bardzo jestem ciekawa jak wyglada wnetrze
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam, jesteśmy z mężem już na etapie wykończeniowym naszego domu wg tego projektu. Wprowadziliśmy zmiany, m. in. podpiwniczenie, podniesienie o 4 pustaki góre, zyskalismy wieksze pokoje dla dzieci. I postawiłam ściankę oddzielajacą salon od schodów i musiałam zostawić przejście przy schodach do pokoi, które powstały po garażu. I żałuję, bo mam mały pokój icon_confused.gif??: . Ogólnie jest dużo miejsca, mamy duże pokoje górne, jasne pomieszczenia, ale to wejście do domu jest skromne... musimy pomysleć o osobnym daszku. Zmniejszylismy wysokość na dole, bo chyba trochę była przesadna. Podoba mi sie w naszym domku rozkład pomieszczeń, bardzo przytulny, chociaż jeszcze dużo brakuje do wykończenia. Aha, dolna łazienkę powiększyłam o korytarzyk i zyskała okno, nie pomyslałam tylko, żeby zmniejszyć okienko i jest na ten rozmiar łazienki za duże. Jeśli ktokolwiek wykończył już swój domek, to czy mógłby podzielić się zdjęciami? icon_biggrin.gif Byłabym bardzo wdzięczna, nie mogę nigdzie znaleźć realizacji. Nasz projekt jest w lustrzanym odbiciu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...