Skocz do zawartości

OKNA DWUKOLOROWE


Recommended Posts

Zakupiłam jedno takie okno pvc do swojego domu, też z zewnątrz brązowe, a w środku białe. Kosztowało mnie 20% drożej w stosunku do okna obustronnie białego (taki przelicznik stosuje firma M&S). Jednocześnie było o 10% tańsze od okna dwustronnie brązowego, bo brąz w firmie M&S nie jest kolorem standardowym.
Link do komentarza
Takie rozwiązanie jest bardzo często stosowane (częściej niż okna dwustronnie brązowe). Jest to możliwe zarówno w drewnie jak i w PVC. W przypadku PVC należałoby zastanowić się nad stosowaniem ciemnych oklein w silnie nasłonecznionych elewacjach (rozszerzalność tworzywa pod wpływem temperatury).
Link do komentarza
Z doświadczeń budujących znajomych wiem, że sprawa z oknami ma się następująco: okna dwukolorowe (w tym przypadku na zewn. brązowe, w środku białe) nie są zbyt dobre. Ich "kolor" to okleina nałożona na białe okno. I niestety przy mocniejszym myciu okleina się ściera i zostają białe rysy. Aż strach pomyśleć co będzie po kilku latach użytkowania i mycia takich okien. Pod tym względem lepsze są okna jednokolorowe z dwóch stron, gdyż wówczas jest inna technika produkcji i nie ma takich przykrych niespodzianek.
Link do komentarza
Witam wszystkich.
Ostatnie dwa miesiące poświęciłem na "odrabianie lekcji" z zakresu okien.
Zakupiłem okna z profilu dobrej firmy w podwójnym kolorze /ciemny orzech na zewnatrz a w środku białe/. Nie moge zgodzić się z poprzednim postem, z tego względu, iż większośc obecnie firm produkującyhc profile PCV ma w ofercie duży wybór kolorów. Jest to zazwyczaj zorganizowane w ten sposób, że np. w przypadku moich okien profil jest tzw. "barwiony w masie" czyli pod okleiną jest zabarwiony profil a nie biały. Więc nawet w przypadku przetarcia okleiny /a swoją drogą czy ktoś myje profile np. pumeksem?/ spod spodu pokaże się profil w kolorze zbliżonym do okleiny i nie dędzie widać uszkodzeń.
Dla dociekliwych przejście z barwionej masy do białej odbywa się w taki sposób, że wcale tego nie widac po otwarciu okna.
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.
Link do komentarza
Widzę, że przedmówca chciał być dowcipny (mycie okien pumeksem icon_smile.gif, ale w tym sęk, że do mycia nie trzeba używać żadnych ostrych przedmiotów. Po kilkukrotnym przetarciu gąbką okleina była zdrapywana. Kwestia okien barwionych w masie jest zupełnie inna. To oczywiście zupełnie inny standard (różny również cenowo), ale napisałam to ku przestrodze, bo jak widać nie wszystkie okna "w kolorze" są sobie równe.
Link do komentarza
Miła agusg.
Musze przyznac że nie miałem dośiwadczeń w użytkowaniu z oknami oklejanymi na białym profilu. Co prawda sprzedawcy wszędzie zapewniają o trwałości takiego rozwiązania ale wiadomo o co im chodzi. Sprzedać i do widzenia. W razie reklamacji można tłumaczyć klientowi o nieodpowiednich środkach do czyszczenia itp. itd. Wiadomo że profil barwiony tak samo jak i okleinowany jest droższy /ok. 15-20 %/ lecz nie widziałem różnicy między ceną barwionego w masie a okleinowanego na białym profilu. Niby dodają producenci stolarki flamaster do zamalowania ew. zarysowań na białm podkładzie ale to lipa.
Nie wiem czy można na sznownym formum podać nazwę producenta profilu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...