Skocz do zawartości

COOLiBEERkowa Budowa :)


Recommended Posts

Witam. Ze skasowanego dziennika budowy z poprzedniego forum zostało parę zdjęć które teraz zamieniam na Foto Dziennik.

Projekt domu własny z 20 poprawkami icon_smile.gif podczas budowy
210 m2 powierzchni użytkowej (piwnica, parter, poddasze)



Rozpoczęcie budowy to koniec roku 2008.

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Po wylaniu ław fundamentowych pod częścią podpiwniczoną oraz w drugiej części domu zabieramy się za murowanie fundamentów z bloczków (betonity)


Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Następnie to pokrycie i zabezpieczenie ścian fundamentów dysterbitem oraz doprowadzenie wody do budynku.

Brak obrazka

Ścianki działowe oraz mury rosną coraz wyżej icon_smile.gif

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Kolejny etap to wykonanie stropu akermana jak widać na załączonym obrazku icon_wink.gif

Brak obrazka

Brak obrazka

W styczniu 2009 roku pracę zostają wstrzymane z powodu obfitych opadów śniegu.

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Podoba mnie się icon_mrgreen.gif Jaki koszt z m2 Ci wyszedł? Czym ją malowałeś lub bejcowałeś?




Co do ceny to ci nie powiem bo po znajomości liczone za materiał tylko.

Jeszcze nie były bejcowane na razie są nie malowane a przymierzamy się do malowania lakierem wodnym żeby zostało jak najjaśniejsze. Jeszcze muszę zorientować się co będzie lepsze aby nie spierniczyć wyglądu tego sufitu. Zaraz odnajdę jeszcze kilka fotek i wrzucę widoki z innych pokoików tego sufitu
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się nad drewnem w łazience na poddaszu... trochę się boję tego rozwiązania icon_confused.gif



Ja zrezygnowałem z takiego rozwiązania ale widziałem na własne oczy takie rozwiązania jak się interesowałem czy by u siebie też takiego nie zrobić ale podjąłem decyzję aby nie iść w drewno w miejscu gdzie jest duża wilgotność itp. Wiem że stosuję się teraz różne techniki ale mówię zrobię i nie będę miał problemów icon_smile.gif

Spróbuj a ja zobaczę i porównam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cię lubię, to doradzę co do opaski i drenażu.
Bo kawał roboty jest do zrobienia a można spiero..ć.
Michał!
Nie pozwól zasypać rury ziemią, gliną, jak chcesz mieć porządnie.
Żadne geowłókniny ani kokosowe otuliny nie pomogą
Zrób jak ja - tanio, raz a dobrze.
Zamówiłem kamień po hutniczy (wylasowany, żadne tam żużle)
Bo żwirem nie wypłacisz się.
Rura, obsypana tym kamieniem drobnym, geowłóknina naokoło (z kamieniem obok rury)
Później kupione na złomie 2 długie panele stare grzewcze, wiesz, takie jak kiedyś sie montowało za "pierwy"
Jeden z lewej wykopu, drugi z prawej - i sypiemy kamień, panel zyg, zyg wyżej i sypiemy dalej, zyg, zyg do góry - i sypiemy aż do gruntu.
Łapie wodę u mnie i pompuje wiosną do studzienek jak straż pożarna.
Mam 2 - jedną u góry budynku druga na samym dole - od niej odprowadzenie w pola zwykłą PCV-ką 50-ką.
Chodzi i pracuje jak ta lala.
Gdybym nie wkopał się w piwnicy poniżej ławy (i drenażu) - nie byłoby dzisiaj kłopotu.
Ale se wymyśliłem wyższe pomieszczenia w piwnicy - no to mam teraz.
Wyższe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Cię lubię, to doradzę co do opaski i drenażu.
Bo kawał roboty jest do zrobienia a można spiero..ć.



Bobiczek już ci mówię co i jak. Wiem że opaska wyjdzie drogo ale nie mam wyjścia. Zamówiłem już żwir i wiem że drogo wychodzi icon_sad.gif tak jak napisałeś żebym nie kładł rur w otulinie Tak zrobię. To już wyczytałem a teraz jak mi napisałeś to samo to jestem już przekonany do tego. Ja będę miał 2 studzienki na rogach. Ja będę się wkopywał na wysokości ław metr od budynku co by nie kopać pod ławami żeby woda nie wypłukiwała mi piasku spod ław. Bobiczek dawaj z tymi halogenami bo będą montowane w sufitach w KG oraz w podbitce na zewnątrz budynku.
Link do komentarza
nie piernicz, geowłóknine masz dać.
Grosze kosztuje
Tylko nie owijaj samych rur - podłóż pod rurę, obsyp i zawiń geowłókniną.
Najważniejsze - nie daj tego wszystkiego potem zasypać w pizdu łopatami.
Zrób do samej góry, aż do gruntu nasyp.
Nie żwirem(bo się nie wypłacisz) ale poszukaj.
Ja znalazłem na hucie Bobrek kamień za grosze, ładowali na taczki takimi widłami z kulkami - do buraków sie uzywa.
Wielkie, mocne z szerokimi szparami
Co spadło do taczki - poszło do wsypania w drenaż.
Te większe które zostały na "gabli" (tak sie fachowo te widły nazywają)zostały do utwardzenia placu)

Link do komentarza
Cytat

Bobiczek już ci mówię co i jak. Wiem że opaska wyjdzie drogo ale nie mam wyjścia. Zamówiłem już żwir i wiem że drogo wychodzi icon_sad.gif tak jak napisałeś żebym nie kładł rur w otulinie Tak zrobię. To już wyczytałem a teraz jak mi napisałeś to samo to jestem już przekonany do tego. Ja będę miał 2 studzienki na rogach. Ja będę się wkopywał na wysokości ław metr od budynku co by nie kopać pod ławami żeby woda nie wypłukiwała mi piasku spod ław. Bobiczek dawaj z tymi halogenami bo będą montowane w sufitach w KG oraz w podbitce na zewnątrz budynku.



no to moja rada następna
Nie kupuj "extra" elektronicznych - nowoczesnych transformatorów.
Zresztą zdziwisz się jak sprawdzisz ceny - te obleśne uzwojone miedzią - są droższe
Sam sie zdziwiłem w zeszłym roku.
A zdziwiłem się bo musiałem te wszystkie elektonicznie nowoczesne "cacka" powymieniać po burzy z wyładowaniami jaka przeszła blisko.
Tam gdzie miałem te "staromodne nienowoczesne" czyli w kuchni i łazience - światło było.
W salonie i na korytarzu do części nocnej - szlag je trafił
Wszystkie dzisiaj mam "starodawne" uzwojone miedzią.
I pamietaj - zbieraj puszki po ananasach - brzoskwiniach - jak ja.
Osłony zrobiłem z nich na halogeny w suficie - bo grzeje się okropnie i groźnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

nie piernicz, geowłóknine masz dać.
Grosze kosztuje



Dam dam mi mówili że na dół wykopu żwir potem rurę i z 30 cm żwiru na rurę i geowłóknine i przysypać potem a ty mówisz żeby do samej powierzchni żwir albo te kamyki?

No zrobię tak jak mówisz z halogenami i tymi transformatorami
Link do komentarza
Kolejne zdjęcia które wygrzebałem icon_smile.gif

Dla kolegi który pytał o ocieplenie fundamentów i piwnic...
Hydrostyr położony od samych ław fundamentowych do samej góry fundamentów. W części zasypanej jest owinięty czarną folią

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Tutaj jeszcze dom lekko straszył

Brak obrazka

Ocieplenie poddasza oraz zabudowa w KG

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Oraz jeszcze jedna fotka z wykonania sufitów na poddaszu

Brak obrazka

Oraz roboty wewnątrz budynku ( kanalizacja, woda, centralne, elektryka oraz instalacja odkurzacza)

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

I specjalnie dla bobiczka icon_wink.gif jak było przed posadzkami w piwnicy icon_smile.gif

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Tak położony styropian ciepła nie zatrzyma ! Kto takie instrukcje wymyśla? W dachu jest od środka paroizolacja - by ciepłe powietrze z wewnątrz nie dostało się do punktu rosy. Nie ma w/w paroizolacji w ścianie, a masa bitumiczna nie pozwoli wilgoci ze ściany ( ściekającej w dół) wyjść.
Czemu wbrew fizyce?



Co znowu wbrew Fizyce?

Styropianu nie mam na dachu położonego tylko watę mineralną...

A jeśli już mówimy o wacie to od krokwi do krokwi mam zamontowane sznurki które mają za zadanie nie dopuścić do tego aby wata przylegała do płyt które kryją dach. Powietrze wtedy krąży i w miejscu gdzie jest podbitka są porobione wloty powietrza. Za sznurkami mamy watę mineralną 15 cm tak jak widać między krokwiami. Na to idzie kolejna wata 5 cm oraz folia paraizolacyjna. Na koniec Karton gips...

I co tu jest wbrew Fizyce?

Nie wszyscy robią tak jak Pan chce żeby było robione...
Link do komentarza
Cytat

Witaj Witaj. Looknij sobie na fotki z ocieplenia poddasza i z pracy na KG bo po Świętach wpadamy z ekipą do ciebie i lecimy sufity icon_smile.gif


Qrcze, ja cały czas nie dowierzam, że ty na poważnie, ale ...chyba zaczynam się bać icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Wygonię tylko płytkarzy (w piątek się wynoszą) i muszę chyba jednak zacząć poważne przygotowania icon_cool.gif .
Póki co nie mam czasu na nic (a chciałem się też rozejrzeć po tym forum, bo widzę, że tu wszyscy starzy znajomi się odmeldowali icon_lol.gif )
Link do komentarza
Cytat

Qrcze, ja cały czas nie dowierzam, że ty na poważnie, ale ...chyba zaczynam się bać icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Wygonię tylko płytkarzy (w piątek się wynoszą) i muszę chyba jednak zacząć poważne przygotowania icon_cool.gif .
Póki co nie mam czasu na nic (a chciałem się też rozejrzeć po tym forum, bo widzę, że tu wszyscy starzy znajomi się odmeldowali icon_lol.gif )



Jak uda mi się dziś 40 komputerów zainstalować i wpiąć do nowej sieci to wkleję zdjęcia. Powiem tak że icon_wink.gif jak było sucho to było ok icon_smile.gif teraz jest wody po kostki ale robią już opaskę i drenaż icon_smile.gif

Link do komentarza
Phi !
Piwnicy Ci się zachciało na mokrym icon_wink.gif
Życzę powodzenia, oby drenaż spełnił swoją rolę i nie trzeba było odkopywać za parę lat.
Słuchaj bobiczka icon_wink.gif
Ja będe drenował całą działkę wzdłuż ( 40 mb), właśnie robie wykop i dobrze że tu zaglądnąłem.

PS. Na prawdę wykasowałeś Dziennik z FM ?
Można tak ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

to teraz specjalnie dla mnie jak jest po wylaniu posadzek - poproszę



teraz to się robi drenaż - posadzka chyba dopiero później prawda?
Ale też jestem ciekaw - choć nie miałeś w piwnicy katastrofy - katastrofa to była u mnie - bo karpie mogły swobodnie pływać a u Ciebie jednak tylko bokiem ewentualnie młodziutkie karasie by sobie radziły tylko icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Phi !
Piwnicy Ci się zachciało na mokrym icon_wink.gif
Życzę powodzenia, oby drenaż spełnił swoją rolę i nie trzeba było odkopywać za parę lat.
Słuchaj bobiczka icon_wink.gif
Ja będe drenował całą działkę wzdłuż ( 40 mb), właśnie robie wykop i dobrze że tu zaglądnąłem.



Ja musiałem bo w najniższym punkcie byłem.
Z prawej od sąsiadów pod górkę i od przodu wjazdu też pod górkę.
Dlatego robiłem tylko taką L - kę - z jednego boku 50m i od przodu 20m.
Oczywiście kamień sypany nad rurą do samej góry - aż do gruntu.
Widać dzisiaj jak po roztopach wiosennych wali woda z góry jak wpada i łyka ja to jak smok.
Smiesznie wygląda - jakby bibuła stała na drodze wody -icon_smile.gif
Jedyne o czym musisz później pomyśleć - że żadne drzewko się tam nie uchowa przy płocie.
Susza panie - trawa całe lato żółta i sucha.
Ładnie to ten pasek żółtawy wzdłuż płotu nie wygląda - no ale coś za coś -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

PS. Na prawdę wykasowałeś Dziennik z FM ?
Można tak ? icon_smile.gif



Tak skasowałem. Jest taka możliwość że masz możliwość kasowania ostatniego posta i kasując ostatniego miałeś znowu kolejnego ostatniego i tak do momentu w którym jakiś wpis innego użytkownika był. Wtedy musiałem prosić go o usunięcie jak usunął to wtedy dalej mogłem swoje kasować i tak do 1 postu który też został skasowany i dziennika niet icon_smile.gif Tu jest i tu będzie dopóki mi 2 serwery moje nie padną icon_smile.gif

Cytat

teraz to się robi drenaż - posadzka chyba dopiero później prawda?
Ale też jestem ciekaw - choć nie miałeś w piwnicy katastrofy - katastrofa to była u mnie - bo karpie mogły swobodnie pływać a u Ciebie jednak tylko bokiem ewentualnie młodziutkie karasie by sobie radziły tylko icon_biggrin.gif



Bobiczek posadzka, cokoły schody do piwnicy... już są

Są także meble słoiki konfitury i półki icon_sad.gif

zaraz kopsnę jakieś fotki

A co do kontroli to też była ale się nie dałem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Bobiczek tu masz zdjęcie zalanej piwnicy. Jedynie glonojady oraz mieczyki czy gupiki mogły by śmiało pływać icon_wink.gif

Brak obrazka


We Wtorek był montaż parapetów

Brak obrazka

Dziś:

Płytki w Kuchni

Brak obrazka

Cyklinowanie parkietów

Brak obrazka

Brak obrazka


No i informacja dla Anbuda że trzeba wziąć poprawkę na to co mierzyliśmy no i doszło troszeczkę złomu icon_smile.gif

Brak obrazka

A na koniec pierwsze testy pokoju w którym będzie wysokiej klasy projektor do kina domowego icon_smile.gif

Brak obrazka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...