Skocz do zawartości

Budowa domu pod klucz


Recommended Posts

Jeszcze raz, wolniej i po kolei. Nie ma czegoś takiego jak dom parterowy z poddaszem użytkowym icon_wink.gif

1. Jaka jest powierzchnia działki?
2. Jaka jest powierzchnia, najlepiej z podziałem na mieszkalną, garażu, piwnicy?
3. Jaka technologia?
4. Jakie materiały?
5. Jaka cena za całość?

Lokalizacja wygląda miło icon_smile.gif
Link do komentarza

Okolica jak i domek wyglada bardzo fajnie.Nawet nie patrząc na cenę ziemi to jest to moim zdaniem korzystna oferta.Domek pod klucz,podpiwniczony(!), wyposażenie łazienki i zabudowa kuchni-moim zdaniem jest OK.Wszystko tak jak napisała Jętka zależy jednak od technologi i użytych materiałów do budowy,instalacji,jakości wykończenia itp....

Mała dygresja:
"Nie ma czegoś takiego jak dom parterowy z poddaszem użytkowym"
Jętka.Właśnie ,że jest "coś takiego".Poddasze użytkowe to kondygnacja domu gdzie połać dachu jest częścią owych pomieszczeń -zwanych skosami.
Budynek z kondygnacją bez skosów zwie się piętrowym...
A z poddaszem niezaadaptowanym (typowy strych) to parterowy....
Na każdej stronie z projektami znajdziesz takie hasło icon_wink.gif
Sorry za wywód, no chyba że w dzisiejszych czasach w budownictwei takie hasło nagle znikło-bo ja mam w planie taki właśnie pobudować... icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze raz, wolniej i po kolei. Nie ma czegoś takiego jak dom parterowy z poddaszem użytkowym icon_wink.gif

1. Jaka jest powierzchnia działki?
2. Jaka jest powierzchnia, najlepiej z podziałem na mieszkalną, garażu, piwnicy?
3. Jaka technologia?
4. Jakie materiały?
5. Jaka cena za całość?

Lokalizacja wygląda miło icon_smile.gif



Witajcie
Bardzo dziękuje za cenne podpowiedzi. Uzupełniając faktycznie bardzo uproszczony opis:
- piwnice 100m2 także pod garażem, płytki na podłogach, ogrzewanie piec na pelety z zasobnikiem
- parter: około 60 m2 kafelki, panele standard ok, ogrzewanie podłogowe + garaż około 40m2
- piętro: około 100 m2 w tym pokój nad garażem, ocieplenie stropowe, panele + kafelki
Działka nie wliczona w cenę aby nie wprowadzać zbędnego zamieszania. W tym przypadku 10arów i liczę jako 100tyś zł dodatkowe.
Co do materiałów i technoglogii nie potrafię się wypowiedzieć ale uwzględniając kolicę raczej budownictwo
tradycyjne - szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
Moje wątpliwości co do opłacalności zakupu wzbudziły opinie niektórych że za 300 tyś to budują pod klucz 150m2
z drobnym wyposażeniem, dlatego będe wdzięczny jak ktoś rozwieje moje wątpliwości co do decyzji zakupu.
Link do komentarza
Napisz coś więcej o technologii, z czego zbudowany , jaka grubośc izolacji, jakie okna (parametry techniczne), jaka dachówka, piec jakiej marki itp, jakie media są . Wklej zdjęcia ze środka jeśli możesz
Cena wygląda bardzo dobrze i jeśli nie ma wątpliwości co do strony prawnej czy technologicznej to cena nie jest wygórowana. No i miejsce bardzo ładne
Link do komentarza
Dygresja do dygresji... bo lubię wypowiadać się precyzyjnie i być rozumiana icon_smile.gif
Domek ze zdjęcia przemal00 jest domkiem jednokondygnacyjnym, w pełni podpiwniczonym z poddaszem użytkowym (na cele mieszkalne).
Bo może być też poddasze użytkowe ale np na cele technicznologiczne (przykładowo rekuperator, centrala monitoringu, itp). Poddasze nieużytkowe - typowy strych, zwykle gospodarczo-magazynowy, nieogrzewany. Natomiast poddasze niezaadaptowane to takie, którego parametry pozwalają na przystosowanie do określonej funkcji. Określenie parterowy opisuje dom w którym funkcja mieszkalna rozgrywa się na jednym poziomie. Chociaż może być dom parterowy o zróżnicowanych poziomach (np salon podniesiony wyżej o 30cm w stosunku do reszty domu). Jednak jeśli różnica między tymi poziomami jest równa wysokości kondygnacji użytkowej (a w związku z tym pojawiają się schody) i na wyższych kondygnacjach nadal ma być funkcja mieszkalna to mamy: dom jedno, dwu, trzy-kondygnacyjny z poddaszem użytkowym.
O pomieszczeniach zwanych skosami pierwszy raz słyszę icon_wink.gif

Czapi to, że w internecie ktoś tak napisał nie oznacza, że jest to wyznacznik i nalezy go "małpować". Niedawno na stronie producenta branży budowlanej czytałam o żelbetonie (chciałam znależć ale nie udało się, jak znajdę wkleję link). Na szczęście coraz mniej osób pisze/mówi o adoptowanym budynku.

Dodam, że to o czym napisałam nie jest w żaden sposób znormalizowane. Nie istnieją definicje określające dom parterowy. Jedyne źródło to wiedza, wnioski, kojarzenie, ...
Link do komentarza
Cytat

Dygresja do dygresji... bo lubię wypowiadać się precyzyjnie i być rozumiana icon_smile.gif
Domek ze zdjęcia przemal00 jest domkiem jednokondygnacyjnym, w pełni podpiwniczonym z poddaszem użytkowym (na cele mieszkalne).
Bo może być też poddasze użytkowe ale np na cele technicznologiczne (przykładowo rekuperator, centrala monitoringu, itp). Poddasze nieużytkowe - typowy strych, zwykle gospodarczo-magazynowy, nieogrzewany. Natomiast poddasze niezaadaptowane to takie, którego parametry pozwalają na przystosowanie do określonej funkcji. Określenie parterowy opisuje dom w którym funkcja mieszkalna rozgrywa się na jednym poziomie. Chociaż może być dom parterowy o zróżnicowanych poziomach (np salon podniesiony wyżej o 30cm w stosunku do reszty domu). Jednak jeśli różnica między tymi poziomami jest równa wysokości kondygnacji użytkowej (a w związku z tym pojawiają się schody) i na wyższych kondygnacjach nadal ma być funkcja mieszkalna to mamy: dom jedno, dwu, trzy-kondygnacyjny z poddaszem użytkowym.



Do jętka : To czy ja dobrze to nazwałem Domek z poddaszem użytkowym skoro jest piwnica, parter, piętro ze skosami + strych nieużytkowy nieogrzewany ?
Link do komentarza
Cytat

Ze swej strony mogę dodać tylko, że warto zapłacić inspektorowi żeby obejrzał domek czy nic z nim się niepokojącego nie dzieje nowe domy też potrafią mieć wady.


podobno każdy budynek ma od kilkunastu do kilkudziesięciu wad i nie ma budynków zbudowanych 100% prawidłowo: czytałam kiedyś wywiad z panem z Isnpekcji budowlanej, dobre nie?
Wzięcie na wizję budowlańca to bardzo dobry pomysł
Link do komentarza
Cytat

podobno każdy budynek ma od kilkunastu do kilkudziesięciu wad i nie ma budynków zbudowanych 100% prawidłowo: czytałam kiedyś wywiad z panem z Isnpekcji budowlanej, dobre nie?
Wzięcie na wizję budowlańca to bardzo dobry pomysł


Właśnie tylko są wady istotne i te mniej istotne i warto wiedzieć przed zakupem czy budynek ma wady istotne czy tylko te mniej icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Do jętka : To czy ja dobrze to nazwałem Domek z poddaszem użytkowym skoro jest piwnica, parter, piętro ze skosami + strych nieużytkowy nieogrzewany ?


Ja bym go nazwała, tak jak napisałam wcześniej, domkiem jednokondygnacyjnym, w pełni podpiwniczonym z poddaszem użytkowym na cele mieszkalne.
Link do komentarza
Zamieszczenie zdjęć byłoby mile widziane icon_wink.gif



Jętka: to była malutka dygresja,napisałam -bo mnie to zaintrygowało.
a tu pomyłka literowa, przepraszam:
"gdzie połać dachu jest częścią owych pomieszczeń -zwanych skosami." powinno być "zwana skosami"
.......nawet nie pomyślałam,ze ktoś może to tak zinterpretować icon_eek.gif kurczę....
"Małpowanie"????To takie nieprzyjemne stwierdzenie icon_confused.gif:
To jest po prostu mowa potoczna....
Link do komentarza
Cytat

"Małpowanie"????To takie nieprzyjemne stwierdzenie icon_confused.gif:
To jest po prostu mowa potoczna....



Czapi o tym "małpownaiu" to było ogólnie, nie personalnie do ciebie icon_sad.gif Po prostu trzeba mieć dużą rezerwę do tego co inni piszą, nawet experci - najlepiej sprawdzać samemu jeśli jest to możliwe.
Cóż... to tylko wirtualne pogaduszki, emocji i uczuć nie da rady przekazać. Jak uraziłam to przepraszam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja bym go nazwała, tak jak napisałam wcześniej, domkiem jednokondygnacyjnym, w pełni podpiwniczonym z poddaszem użytkowym na cele mieszkalne.



icon_eek.gif

Cytat

kondygnacji – należy przez to rozumieć pozioma, nadziemna lub podziemna część
budynku, zawarta pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej
położonej warstwy podłogowej na gruncie, a powierzchnia posadzki na stropie, bądź
warstwy osłaniającej izolacje cieplna stropu, znajdującego sie nad ta częścią
budynku, przy czym za kondygnacje uważa sie także poddasze z pomieszczeniami
przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz pozioma część budynku stanowiącą przestrzeń
na urządzenia techniczne, mająca średnią wysokość w świetle większa niż 2 m; za
kondygnacje nie uznaje sie nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia
dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia,


Link do komentarza
Cytat

Czapi o tym "małpownaiu" to było ogólnie, nie personalnie do ciebie icon_sad.gif Po prostu trzeba mieć dużą rezerwę do tego co inni piszą, nawet experci - najlepiej sprawdzać samemu jeśli jest to możliwe.
Cóż... to tylko wirtualne pogaduszki, emocji i uczuć nie da rady przekazać. Jak uraziłam to przepraszam icon_smile.gif



Jętka-absotnie mnie nie uraziłaś, a to co napisałaś tylko wzbogaciło moją wiedzę(ubogą) icon_wink.gif


A co do domku-no właśnie-cena bardzo atrakcyjna.Choć ja w swojej okolicy widziałam kilka SUPER ofert,więc nie dziwię się, np.Domek 130m2 uzytkowej, ocieplony,piec na eko-groszek-wykończony w 2007 roku-wnętrze super-nie trzeba nawet malować,łazienki i kuchnia w zabudowie bardzo ładne,działka 2000m2, garaż osobno...ładna i cicha okolica-2km od centrum miasta(niewielkie miasteczko do 20tys.).360.000,00. mazowieckie-od W-wy 60 km....Sama nawet się zastanawiałam...A u nas ceny działek pod miastem są 150-200zł za m2...więc podobnie

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja za schody dębowe plus podesty z balustradką z nierdzewki zapłaciłam 8500 zł. Z tego co się orientowałam u nas u stolarzy ceny zaczynają się od powiedzmy 6000-6500. Tańsze są schody z buka, trochę droższe z jesionu i dębu ale twardsze. Oczywiście pytałam w jednej firmie schodowej gdzie panowie rozbawili mnie ceną .... 30 tysięcy. Można i tak. Mam w każdym razie schody ładne i dokładnie takie jak chciałam za te 8 tys. Ale czekałam w kolejce kilka miesiecy!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...