Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe - ile zajmuje cm ???


Recommended Posts

Witam, chciałby się dowiedziec ile trzeba przyjąc na grubość jaką zajmuje całe ogrzewanie podłogowe, abym wiedział o ile obniżyć się z posadzką zerową w łazience i korytarzu. Kolega powiedział mi że to jest 10cm styropian z folią aluminiową (nie pamiętam dokładnej nazwy) , rurki to około 2cm, do tego wylewka 5-7cm i płytka 1cm co daje nam około 20cm, to w przypadku parteu nie ma większego znaczenia, ale na poddaszu to trochę jest, jesli chciałbym mieć mieszkania na 2.6m to muszę poddasze podwyższyć o 20cm aby później zmieścić się z tym ogrzewaniem ???

piotr
Link do komentarza
To jest wlasnie ten problem ze architekci nie przewiduja mozliwosci instalowania podlogowki i dlatego wyskosci sie nie zgadzają pozniej.
Na parterze: 10cm, folia aluminiowa (kratkowana tylko po to aby sie latwiej ukladalo weze), 5-7cm betonu.
Czyli maksymalnie wychodzi 17cm.
Na pietrze mozna dac 5cm styropianu (tylko po to aby wygluszyc stukanie), folia oraz 5-7cm betonu.
Maksymalnie wychodzi 12cm.
Czemu tylko 5 cm styropianu? Poniewaz nie ma juz potrzeby odizolowywania się od gruntu.
Mozna nawet zastosowac 3cm odrazu z folią (troche drozsze rozwiazanie), ale problem jest z utopieniem instalacji wod-kan.
To tez jest jeden z wielu bledow architektow. Piony kanalizacyjne robią kilka metrow od miejsca w ktorym jest np. WC i jest problem, bo na 1m rury fi 110 przyjmuje sie 1cm spadku. Czyli jesli jest np. 3 metry od pionu, nalezy 3 cm dac spadku , a wtedy musimy wiecej dac wylewki - okolo 14 (wraz ze stryropianem i innymi mediami) - a to juz moze sie nie zgrywac z wysokoscia np. drzwi i innych.


Pozdrawiam.
Maciej Płokarz
SonErgo

Ps. Podlogowka to bardzo dobre rozwiazanie.
Link do komentarza
Święte słowa....Na piętrach zawsze są kłopoty ze schowaniem rur kanalizacyjnych.
Jedno tylko zakwestionuję;
Cytat

Na pietrze mozna dac 5cm styropianu (tylko po to aby wygluszyc stukanie)


Styropian nic nie tłumi.W pewnych warunkach nawet zwiększa hałas.
A co mi tam....,zakwestionuję i drugie icon_wink.gif ;
Cytat

Na parterze: 10cm, folia aluminiowa (kratkowana tylko po to aby sie latwiej ukladalo weze)


Folia aluminiowa nic nie daje.Tak samo jak i kratki wcale nie ułatwiają układania rur (węży?! icon_eek.gif -dlaczego węży?)Te kratki są pomocne jedynie przy naprawdę dużych i regularnych powierzchniach.W zasadzie,to tylko wyrzucanie pieniędzy w beton.
Można spokojnie dać zwykłą czarną folię budowlaną.
Link do komentarza
"Ps. Podlogowka to bardzo dobre rozwiazanie"

Ano i ja w przyszłym tygodniu zalewam podłogówkę.
Ja też nie wiedziałam że będę robiła podłogówkę zanim strop ułożyli...
Teraz musiałam ściągać jedną "piątke" styropianu z podłogi bo by mi wyszedł sufit na 2,47...
A tak to mam 5 + 3 styropianu na parterze plus 6 cm wylewki (będzie) noi płytki -razem jakieś 15 cm.
Na górze tylko ta trójka styropianu z folią i 6 cm wylewki. Wod-kan i centralne robi ta sama ekipa, więc sie chłopaki starali żeby potem w tej trójce pomieścić wszystkie rurki kanalizacyjne icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:        
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...