Skocz do zawartości

Elastyczna fuga


Bopet

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?

Jeżeli mam nawiązać do wątku ogrzewania podłogowego to ATLAS (losowo wybrany przykład bez specjalnego wskazania na markę) zaleca fugi ATLAS ARTIS.
W tej grupie produktów jest zarówno fuga cementowa (FUGA ATLAS ARTIS 1-25 mm) jak i fuga epoksydowa (FUGA EPOKSYDOWA ATLAS ARTIS 1-10 mm).

Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.

Wnioskuję, ze różnice w cenach innych producentów między tego rodzaju fugami są zbliżone.

Jeżeli zaś mowa o wspomnianych fugach elastycznych firmy MAPEI. Proponuję zapoznac się z informacjami na temat fug: KERACOLOR FF, KERACOLOR GG, KERACOLOR SF, ewentualnie na temat dodatku do fug FUGOLASTIC.

Informacje znajdziesz TU -> Produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego -> Zaprawy do spoinowania - cementowe.
Link do komentarza
Cytat

Bopet powiedz proszę czemu akurat wspominasz o fugach elastycznych?



Z tym, że fuga epoksydowa jest 3xdroższa za opakowanie 5 kg. Proponuję sprawdzić w CENNIKU PRODUCENTA.

Wspominam o tym, bo różnica w wydatkach jest znaczna, a jeżeli nie jest mowa o środowisku na tyle agresywnym, by usprawiedliwić celowość stosowanie fugi epoksydowej, nie widzę powodu do generowania nadmiernych wydatków.



Tanio nie znaczy dobrze .
My Polacy jesteśmy biedni i nie stać nasz na tanie rzeczy .
Dzisiaj większość ludzi chce położyć fugę w kolorze płytek .
A ile czasu jasna fuga na podłodze będzie ładna , 1 , 2 , 3 lata .
A epoksyd będzie miał kolor taki sam cały czas taki sam .
Poza tym jest odporny na wszystkie plamy , zabrudzenia .
Jak kupuje się płytki za ileś tam złotych + do tego dobry klej ( na ogrzewanie podłogowe najlepiej s1 ) to koszty fugi epoksydowej są minimalne .
Link do komentarza
Zacznę od tego, że niczego nie polecam a jedynie wskazuję różnicę w cenach fug epoksydowych i cementowych na przykładzie ATLAS. Wybór należy do Państwa. Biorąc pod uwagę zużycie materiału i powierzchnię w łazience/kuchni do fugowania nie odczujemy tak bardzo wzrostu poniesionych kosztów.

Na rynku jest wielu producentów chemii budowlanej i z pewnością można znaleźć kompromis między nazwijmy to "jakością/przywiązaniem do marki" a ceną.

Bez wględu na markę zauważymy pewną prawidłowość w stosowaniu fug - epoksydowe są dedykowane do stosowania w miejscach szczególnie zagrożonych agresją różnych substancji. Nie będę tu przytaczał kart produktów.

Nikt jednak nie zabroni nam zastosowania fug epoksydowych w naszym mieszkaniu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Racja racja, nikt nikomu nic nie wmusza a jedynie mówi, że to albo to ale po co przepłacać. Faktycznie jak się remontuje mieszkanie w bloku np. to lazienka, wc i załóżmy kuchnia to raptem kilka m2 i tu można z fugą epoksydową zaszaleć ale jak ktoś ma salony to wątpię żeby tak lekką ręką wydał kupę kasy na epoksyd. Tu kasa, tam kasa i każdy wie co dalej.

Zwróćcie moi drodzy uwagę, że przykłady fug MAPEI podane przez REDAKCJĘ wcale nie są epoksydowe. MAPEI ma natomiast ten dodatek do "ulepszenia" fug i to tez ciekawa sprawa. Generalnie jak kilka osób poleca markę to coś w tym musi być. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Otóż to - cenna uwaga przedmówcy icon_smile.gif
Ja wrócę jeszcze do fug Sopro. Z gamy fug elatycznych tego producenta można wybrać te oto produkty: Sopro Saphir? 5 Fuga perłowa 1-5 mm, Sopro Brillant? Fuga perłowa 1-10 mm, Sopro FL-S Fuga szeroka elastyczna 2-20 mm, Sopro FL Fuga szeroka elastyczna z trasem 2-20 mm. Maja one szerokie spektrum stosowania, sa odporne na zabrudzenia, daja satysfakcjonujące efekty wizualne itd. Sopro FL-S i Sopro FL można stosowac na podłogach ogrzewanych

Producent ten ma w swej ofercie również fugi epoksydowe, ale tu potwierdza sie teza, że to są fugi specjalistyczne i "wybitnie" specjalistyczne, więc w zasadzie stosowanie ich w łazience, kuchni etc. nie ma zbytniego sensu.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Właśnie? Czym?




Specjalistyczna - określenie użyte w celu uzmysłowienia pewnego faktu - nie wszędzie jest sens stosowania najdroższych technologii (dedykowanych przeważnie do aplikacji w szczególnych miejscach) - jaki jest sens stosowania fugi epoksydowej tam, gdzie zagrożenie pewnymi substancjami chemicznymi nie istnieje?

Analogicznie - nie ma sensu stosować betonu wodoszcelnego na fundamenty domku jednorodzinnego. Ktoś powie - "to jest beton specjalistyczny". POTOCZNIE.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Kolego co za brednie wypisujesz?




To skoro juz tak konkretnie Kolega się wypowiada o najgorszym syfie, to moze dla równowago Kolega zdradzi tajemnicę najlepszego wyboru. Natura lubi równowagę a forumowicze chętnie skorzystają.

Ja np. jestem bardzo ciekaw, która fuga jest Kolegi zdaniem najlepsza - o ile taka wogóle istnieje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
    • Witam kupiłem wcześniej styropian na fundament EPS 200 parking z firmy eurostyr.  Dzisiaj dorwalem stydopian również EPS z Termo organiki fundament Hydro stop paczke za 70zl połowę ceny sklepowej i myślę nad wymianą, Tylko ten parking jest bardzo twardy a ten z Termo wydaje mi się mięki podobny szary jak ocieplalem dom ;/ mam wysokie wody gruntowe więc wolał bym coś dobrego dać który z Tych będzie lepszy ?? Czy ten EPS Parking przepuści wodę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...