Skocz do zawartości

Zbrojenie podstawy kominów.


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Mam pytanie. Robię właśnie zbrojenie podstawy kominowej, pod komin w kotłowni. Mam położone całe zbrojenie ławy - belki. W projekcie mam zbrojenie siatką dołem z prętów fi 12 o oczkach 10 cm. Przy kominie wolnostojącym stopa zbrojona siatką z pretów fi 12 co 15 cm.
Czy takie zbrojenie wystarczy i jak je do zbrojenia ławy dowiązać , tą kratownicę oraz które pręty tej kratownicy powinny być na górze a które na dole?
Pozdrawiam, może ktoś ma jakiś rysunek albo odpowie.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie.
Mam pytanie. Robię właśnie zbrojenie podstawy kominowej, pod komin w kotłowni. Mam położone całe zbrojenie ławy - belki. W projekcie mam zbrojenie siatką dołem z prętów fi 12 o oczkach 10 cm. Przy kominie wolnostojącym stopa zbrojona siatką z pretów fi 12 co 15 cm.
Czy takie zbrojenie wystarczy i jak je do zbrojenia ławy dowiązać , tą kratownicę oraz które pręty tej kratownicy powinny być na górze a które na dole?
Pozdrawiam, może ktoś ma jakiś rysunek albo odpowie.




W projekcie mam zbrojenie siatką dołem z prętów fi 12 o oczkach 10 cm i jak je do zbrojenia ławy dowiązać.

-robisz siatkę z prętów fi 12 co 10 cm w osi pręta wyjdzie Ci taka kratka ma ona być w betonie na głębokości takiej jak dolne pręty ławy fundamentowej cześć prętów które będą stykać się końcami z ławą ucinasz dłuższe o 0,5m żeby weszły od góry w dolne pręty ławy fundamentowej i dowiązujesz je do tych prętów ławy


Przy kominie wolno stojącym stopa zbrojona siatką z pretów fi 12 co 15 cm.

-robisz siatkę z prętów fi 12 co 15 cm w osi pręta wyjdzie Ci taka kratka ma ona być w betonie na głębokości takiej jak dolne pręty ławy fundamentowej przy zalewaniu trzeba uważać żeby nie opadła na dno najlepiej uwiązać obie kratki drutem do szalunku w 4 rogach
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...