Skocz do zawartości

hot-cold

Uczestnik
  • Posty

    99
  • Dołączył

  • Ostatnio

O hot-cold

  • Urodziny 04.09.1973

hot-cold's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. To pompa wirtualna i instalacja wirtualna, oczywiście w wirtualnym domu. Zużycie też to jedna wielka LIPA. Dzisiaj na podobnym forum na "m" jakoś dziwnie dwie osoby (albo jeden schizofrenik) się wysypały jedna po drugiej w dwóch wątkach też reklamując tę firmę.
  2. Jak żyję, takiej grzałki jeszcze nie widziałem i dałbym słowo, że takowa nie istnieje.
  3. Jeżeli już dokonujesz takich porównań, to dla ścisłości ta "ciężarówka" woziłaby te 1,5 tony na paliwie o prawie 50% tańszym. Bo o wykorzystanie tańszego nośnika energii mi chodziło. Ma to sens tym bardziej jeśli cena zakupu większej "ciężarówki" jest mocno zbliżona do mniejszej, prawda? Ale pewnie nie mam racji... ;)
  4. Nie rozumiem co Ciebie szokuje? Co ma do tego czy to dom energooszczędny czy energochłonny, każdy ma swoje określone OZC i do tego trzeba się odnosić. Nie mówiłem że zawsze tak dobieram ale że często a to różnica. Według mnie korzystniej dobierać przy podłogówce z lekkim zapasem niż niedoborem, co z tego że temperatura zewnętrzna "obliczeniowa" panuje tylko kilkadziesiąt godzin w roku, celem jest tylko i wyłącznie maksymalne wykorzystanie tańszej energii. Przykład: mam zapotrzebowanie na moc dla c.o. powiedzmy 7,5kW. Dostępne sprężarki w okolicach tej wartości to 7,3kW a następna 8,4kW. W tym przypadku zwykle daję tę większą.
  5. Bredzisz pan jak potłuczony marketingowiec. Sprzedaż nie idzie czy zwyczajnie nudzisz się? Dobiera się tak jak jest w danym przypadku korzystniej, jaka instalacja grzewcza. Jeśli podłogówka 100% to bardzo często dobieram na >100% i prawie cały rok PC śmiga w tanim prądzie. Przy instalacji mieszanej ~50/50 to już kiepsko widzę dwie taryfy. To oczywiście zależy też od trybu życia inwestorów, indywidualnych zwyczajów i dziennego zużycia na cele poza ogrzewaniem.
  6. Ściany 10cm styropianu i grzanie prądem? Tanio nie będzie.
  7. Inhibitory korozji raczej niepotrzebnie dodawał bo akurat w płynie do chłodnic powinny już być ;) Inna sprawa, gdyby zakupił sam czysty koncentrat glikolu.
  8. Zależy od alternatywy, jeżeli w zamian pompy ciepła miałbyś kocioł na gaz płynny albo olej opałowy, to może się "zwrócić" w ciągu 5 - 6 lat. Tak w dużym przybliżeniu. A na przykład porównując do drewna to może nie zwrócić się nigdy, nie licząc oczywiście całej "oprawy" związanej z tą technologią ;)
  9. Skąd ja to znam? ;) Tylko układ zmieniony, osobówka w busika (gość się "na dupy zagapił" ;) ) Jeszcze PZU nie uznaje uszkodzeń (skrzywiona karoseria po łomocie, twierdzą że za duże ciężary woziłem...)
  10. Każda pompa ciepła będzie dobra o ile instalator będzie wiedział co to jest pompa ciepła i jak działa, co decyduje o efektywności itd... Mówienie że jedna PC jest super a inna "do bani" jest zwykłym uproszczeniem, a właściwie nadużyciem. Przede wszystkim popatrz ile mocy potrzebujesz (powinno być w projekcie, lub policz/zleć ozc), jaką masz działkę i jaki grunt do 2 metrów głębokości (to tak na początek).
  11. To raczej "S" powinna dociekać i szukać kontaktu, czyj to w końcu interes??? Bo się pogubiłem
  12. Ponieważ WY jesteście w ogóle najlepsi Proponuję pisać wprost bez owijania w sreberka
  13. Tak, potwierdzą wszyscy bo chronią swoją d... I mają rację, bo nie wiedzą kto będzie instalował, czy ktoś rozsądny, mniej rozsądny czy techniczny debil. prawda? Tak podchodzą do sprawy wszyscy wielcy producenci, dając do pompy ciepła i podłogówki bufor i do tego mieszacz, nie będę mówić żebyś sprawdził bo dobrze wiesz o tym. Pisałem o moich obserwacjach, i są one takie jak moje wnioski: wcale nie trzeba stosować bufora przy pompie ciepła z kominkiem z płaszczem bo przy sensownie wykonanej instalacji nie grozi przekroczenie dopuszczalnej temperatury zasilania. A zanim zbliży się zasilanie do na przykład 50*C, to użytkownik się ugotuje i przestanie dokładać do kominka lub będzie musiał otworzyć wszystkie okna i drzwi...
  14. Ten kociołek będzie przewymiarowany na oko ze dwa razy ;) ...Więc pytanie czy da radę jest jakby nie na miejscu, ale ja się tam na kotłach (na piecach również) nie znam...
×
×
  • Utwórz nowe...