Skocz do zawartości

drzeweczka

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

drzeweczka's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. O konkursie pomyślę... Może na razie mały bonusik dla forumowiczów - Przez najbliższy tydzień (do 23.09.2013) do zakupów na kwotę min. 100 zł i z dopiskiem hasła "BUDUJEMY DOM' (w rubryce uwagi) dodamy 5 sadzonek jodły balsamicznej (nie ma jej jeszcze wprowadzonej w ofercie naszego sklepu). Draagon tak jak pisałem na pw niestety nie mam - polecam inne rośliny żywopłotowe.
  2. Sezon jesienny już trwa. Zapraszamy do zakupów tanich sadzonek! Posiadamy też starsze rośliny w doniczkach - tych jednak nie wysyłamy - odbiór w okolicach Kępna. Młode sadzonki oczywiście wysyłamy. Przykładowe ceny detaliczne najpopularniejszych odmian: Tuja 'Smaragd' - jednoroczne sadzonki po 0,68 zł/szt. Tuja 'Smaragd' - dwuletnie sadzonki po 1,39 zł/szt. rośliny trzyletnie w doniczce P9 - 3,50 zł/szt. krzewy cztero-pięcioletnie w doniczkach do 1-3 litrowych w cenie 5-7 zł/szt. dwuletnie sadzonki świerka srebrnego po 0,79 zł/szt. dwuletnie sadzonki jodły kaukaskiej po 1,49 zł/szt. Ceny hurtowe są oczywiście znacznie niższe a oferta odmian bogata.
  3. Przypominam o ofercie sklepu. Sezon na sadzenie roślin jeszcze trwa.
  4. Witam! Prowadzę Szkółkę Roślin Ozdobnych. Od zeszłego roku uruchomiliśmy sklep internetowy oferujący młode sadzonki (jednoroczne i dwuletnie) drzew i krzewów - czyli wyjątkowo tani, a dobry jakościowo asortyment dla osób, którym nie spieszy się z szybkim efektem i oczywiście potrafią zaopiekować się młodymi roślinami. W obecnej ofercie posiadamy kilkadziesiąt gatunków i odmian głównie iglastych, ale także liściastych. Posiadamy dobrze znane z wielu ogrodów standardy, jak tez rzadkie okazy dla kolekcjonerów. Oto aktualne ceny najpopularniejszych odmian: Świerk kłujący srebrzysty - dwuletni, hartowany - 0,79 zł/szt. Tuja zachodnia 'Smaragd' - jednoroczna sadzonka - 0,79 zł/szt. Kosodrzewina pumilio - dwuletnia, hartowana - 0,88 zł/szt. Jodła koreańska - dwuletnia, hartowana - 0,99 zł/szt. A oto zagon z sadzonkami świerka srebrzystego po 0,79 zł/szt.: Zapraszam po szerszą ofertę, zdjęcia i rzetelne opisy na www.drzeweczkaa.sklepna5.pl
  5. Króliki/zające największą szkodę wyrządzają jesienią i w zimie na drzewkach i krzewach liściastych. Wtedy to ogryzają korę z łykiem naokoło tuż przy ziemi (czyli w swoim zasięgu). Na taką "obrączkowaną" roślinę to już jest wyrok śmierci
  6. Z liściastych polecam np. barwinek, trzmieliny pnące (np. Sunspot lub Emerald'n Gold), bluszcz, irgę Dammera (na duże skarpy o w miarę małym nachyleniu)... Z iglastych przede wszystkim Jałowce płożące (zerknij tu Juniperus horizontalis)- mają małe wymagania, a są wyjątkowo niskie i dobrze pokrywają teren. Jest ich dużo odmian, ale ja wymienię tylko te standardowe (od razu z linkami do zdjęć i szerszych opisów) np. Jałowiec płożący 'Wiltoni' - chyba najbardziej znany jałowiec zadarniający, ma niebieskawy kolor i dość szybko rośnie (wys. ok.10 cm); Jałowiec płożący 'Prince of Wales' - trochę mniej znany, ale chyba najlepiej pokrywający powierzchnię (rozrasta się na wszystkie strony, a nie puszcza pojedynczy pęd w jednym kierunku - nawet bez przycinania) jest soczyście zielony, wys. ok 15 cm; Jałowiec płożący 'Golden Carpet' - w miarę nowa odmiana, choć już bardzo rozpowszechniona, ma też ok 10 cm wysokości, jest żółty, rośnie znacznie wolniej niż te dwa wymienione wcześniej
  7. Czy można pogłębić studnię kopaną? Ma ktoś namiar na jakiś wykonawców tego typu prac (ja jestem z południa woj. wielkopolskiego)
  8. Tak - czarna włóknina to świetna sprawa, ale trzeba pamiętać, żeby się wcześniej pozbyć perzu (o ile jest) - bo on przez tą włókninę spokojnie przejdzie.
  9. drzeweczka

    Thuja Smaragd

    Ja bym stawiał na szok po przesadzeniu nie przymrozki - może te drzewka były sadzone z gruntu nie z doniczek, lub nie były dobrze zakorzenione w doniczkach. Tak czy inaczej powinny z tego wyjść
  10. Opadanie starych łusek na żywotniku jest normalne, jednak tu mamy do czynienia z przedwczesnym żółknięciem i opadaniem spowodowanym najprawdopodobniej minioną suszą (chociaż teraz mogą mieć wody pod dostatkiem), lub innym osłabieniem roślin. Na takich pędach mogą pojawiać się wtórnie grzyby, które nie są jednak przyczyną zamierania (tu te czarne to chyba sadzaki).
×
×
  • Utwórz nowe...