Skocz do zawartości

balcer79

Uczestnik
  • Posty

    16
  • Dołączył

  • Ostatnio

balcer79's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję za te fotki. Rozmawiałem z kolegą i też mówił, żeby izolować wełną. Lepsza niż styropian. Bardzo mi pomogły te zdjęcia Czyli zostało mi tylko ocieplenie od wewnątrz. Czytałem,że jest dużo mniej efektywne niż zewn. Co zrobić by było jak najefektywniejsze?
  2. Dziękuję za odpowiedzi. Słyszałem, że w tę szczelinę można wpuścić jakąś piankę lub coś podobnego i wtedy dopiero ocieplić z zewnątrz. Prawda to? Jeśli nie prawda, to w jaki dobry sposób można ocieplić z zewnątrz takie podwójne mury? I czym docieplić od wewnątrz?
  3. Dołączam się do pytania Klinera i proszę o odpowiedź
  4. A skąd ten zdun jest?Warm.-maz. województwo?Jak daleko może dojechać w celu postawienia pieca?
  5. Czy Twoja siostra nie powinna tej książeczki na Ciebie scedować?Bo chyba tylko przepisanie wchodzi w grę?
  6. Należy przeciąć kabel i sprawdzić u kogo zabrakło prądu.Wtedy sprawa się wyjaśni sama. Żartuję oczywiście
  7. Witam.A może ktoś słyszał lub posiada okna firmy TROCAL??Mam w kamienicy dosyć nietypowe okna drewniane.2x2 metry.W sumie 2 takie duże okna w narożniku pokoju.Chcę wymienić na plastiki,bo te stare strasznie przepuszczają zimno.W pokoju temp.19st.C,a na parapecie 13st.C.Gościu ze sklepu z oknami chce mi wstawić za 6000 zł.Ale znalazłem innego,który oferuje się już za około 3000 zł.(Właśnie Trocal)+okleina drewnopodobna brązowa od zewnątrz(zabytkowy budynek).No i się zastanawiam PS.Jest też jeden taki,co powiedział,że na takie okna nie przyjmie zlecenia,bo są nietypowe Także jeśli ktoś wie coś o Trocalu lub ma...to niech napisze,czy są dobre i dlaczego.Plis
  8. Faktycznie pianka na niezabudowanych rurach będzie nieefektowna.Ale czasem rur nie da się schować.
  9. czyli mogę taką otuliną piankową otulić rury w mieszkaniu,które nie są zabudowane?Czy to nic nie pomoże i straty będą nadal?
  10. Chciałbym postawić w pokoju piec kaflowy.Ile zdun może zażądać za postawienie pieca?
  11. W administracji w dziale techn. powiedzieli mi,że do komina mogą być podpięte 3,czy 4 piece kaflowe.A ja mam kociołek c.o.I ponoć zgodnie z przepisami,powinien być on podłączony do odrębnego komina.Kociołek ten został podłączony 19 lat temu.Kominiarze chodzili i pisali w protokołach,że jest jak jest.Administratorka powiedziała,że człowiek,który zainstalował kociołek ,dostał zalecenia od kominiarzy,aby go zlikwidować lub podłączyć do innego komina.Jak się wprowadziłem,to mnie kominiarze nic takiego nie mówili.Administracja też milczała.Dopiero jak doszło do zapalenia komina,okazuje się że kociołek to samowola budowlana.W miejscu drugiego pieca(ten sam komin) mam kominek.Też nie mogę z niego korzystać.Czy oni mogą tak robić?Zna ktoś przepisy na ten temat? Help
  12. Sprawa wygląda tak:W piątek przyjdzie kominiarz na oględziny powstałych szkód.Jeżeli okaże się,że komin jest uszkodzony,popękał,czy coś w tym rodzaju,to będzie trzeba wstawić w komin rurę,żeby dym nie rozchodził się pęknięciami.Z tego,co się dowiedziałem(jakieś forum),to za tę operację koszta ponosi wspólnota.Nie ja,ponieważ do komina podpięte są jeszcze 2 piece sasiadów z niższego piętra.Także teraz nie wiadomo kto 'podpalił' wczoraj komin.Wszystko pogmatwane. Jak napisałem,mam piecyk c.o + kaloryfery.Centralne lokalne.Inni mają jeszcze piece.W administracji powiedziano mi,że człowiek,który założył to centralne,zrobił to samowolnie,bo oni nie mają u siebie żadnych zezwoleń i kwitów w tej sprawie.Ja takowych też nie posiadam.Ale to centralne jest od około 1989 roku.Więc pytam jak to się stało,że przez 20 lat nikt nic nie zrobił w tej sprawie.Podobno tamten właściciel mieszkania miał zlikwidować ten piecyk,czy jakoś tak.Ale jeżeli tego nie zrobił,to dlaczego przez te lata nikt tego nie wyegzekwował?Administratorka powiedziała,że teraz te zobowiązania ciążą na mnie jako nowym właścicielu.Bezsens.Chyba chcą winę zrzucić na mnie? Druga sprawa.Widziałem dziś,że z komina leci dym.Pewnie sąsiedzi z piętra niżej palą w naszym kominie.Mnie straż zakazała palić,aż nie będzie ekspertyz stanu komina.Na logikę im też powinna zakazać,tak?Nie wiem już co o tym myśleć.Głowa pęka co do rury.jeszcze nikt nie wstawił.
  13. wg strażaków zapaliła się sadza w kominie.Prawdopodobnie kominiarz nie przeczyścił komina jesienią.A muszą czyścić 4 razy w roku.Trzeba ich pilnować. Jeżeli są jakieś uszkodzenia komina,administrator budynku powiedział,że będę musiał ponieść koszta wstawienia w komin rury(nie pamiętam jak ona się nazywa dokładnie).Czy to prawda,że ja będę musiał zapłacić?Nadmienię,że jestem właścicielem mieszkania,mamy wspólnotę własnościową z mieszkańcami i budynkiem zarządza Tow.Budownictwa Społ.Więc zapytuję,dlaczego administracja nie zrobi tego na własny koszt?Przecież to ich wina,że kominiarz nie dopełnił swoich obowiązków,i nie wyjął sadzy w tych piwnicznych wylotach.Kto tu ma rację i kto ponosi winę?Proszę o pomoc. Zresztą komin chyba nie jest moją własnością,tylko należy do budynku,wspólnoty mieszkaniowej?Jak to jest?
  14. używam tego,co jakiś czas.Czasem codziennie. Teraz jak nie ma wiatrów na dworze,w piecyku pali się ok.Nie dymi na mieszkanie.Ciekawe dlaczego wtedy dymiło.Czy to przez ten silny wiatr? No i stało się.Zapalił się komin przed 20.Ktoś z ulicy zaalarmował mnie przez domofon.Zadzwoniłem pod 998,ale ktoś mnie uprzedził i straż po 3 min.była na miejscu.Szybko wygasiliśmy piecyk,Przewód kominowy zasypali strażacy solą.Prawdopodobnie kominiarz nie wyczyścił komina.Jutro się okaże.
  15. Komin nie jest na zewn.ścianie. Co do czyszczenia.Wystarczy z tych otworów w piwnicy wybrać sadzę,czy należy komin przeczyścić od góry?
×
×
  • Utwórz nowe...