Skocz do zawartości

atyp1

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

atyp1's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. 7 cm tynku to idiotyzm. W budownictwie, należy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Bo domy buduje się na dziesiątki lat. Lepszym rozwiązaniem byłoby okladanie plytami z perlitobetonu. Adam
  2. Dla masochistow to jest chodzenie na baseny publiczne i plywanie po 7 osob na jednym pasie . Basen w domu to dobra inwestycja , warto jednak konfigurowac wymiary tak aby troche poplywac wiec conajmniej 12metrow dlugi i np tylko 4 metry szerokosci. pozdrawiam adam
  3. czesc dziekuje za odpowiedz. Co do zapotrzebowania cieplnego , to niestety nie wiem . Wydaje mi sie ze temperatura grzejnikow nei odbiega za bardzo od temperatury grzejnikow np w nowych mieszkaniach np znajomych czy brata. Wiem tylko ze budynek ma wlasnie ta duza bezwladnosci cieplna, tzn dlugo sie go nagrzewa, dlugo "stygnie" sciany sa b.grube murowane Nie wiem natomiast czy wstawiac zasobnik cieplej wody . Czy nie jest to aby nieekonomiczne? (przeciez ta waod etrzeba podgrzewac caly czas). CHcialbym sie jeszcze zapytac o maxymalna odleglosc bateri , umywalki czy prysznica od tego kotla kondensacyjnego. Jak najdalej moge odsunac najdalszy kran? Polecacie jakas konkretna firme jakies konkretne serie modeli ? Tak jak napisalem, nie bede sie tu sugerowal cena, chcialbym kupic z tych najlepszych, najsolidniejszych . W mieszkaniu zainstalowalem sobie dwufunkcyjnego Vailanta i nie jestem zadowolony . (zwykly) i nie jestem zbyt zadowolony, serwisant przez okres roku byl chyba 3 razy. Bardzo dlugo sie wlacza i spora chwile czeka sie na ciepla wode w kranie mimo ze jest powieszony poprostu w lazience (4 metry od umywalki). ALe moze to taki wadliwy ezemplarz. Z gory dziekuje za porade. I wogole dziei za odzew, zima tuz tuz !
  4. CZESC DZIENDOBRY a ja chcialbym sie was poradzic . MIeszkam w starym dworze . mam tu centralne ogrzewanie gazowe . kaloryfery zeliwne, rury stalowe. Ze wzgledu na bliska odleglosc kotla od kuchni i lazienek, chcialbym wstawic kociol dwufunkcyjny . Powierzchnia parteru do ogrzania to ok:120m2 + dobrze by bylo ogrzac czesc przyziemia tj ok: 40m2. Nie mam zadnych ograniczen jesli chodzi o sam kociol, natomiast wolalbym nie wymieniac calej instalacji tj rur stalowych w scianach . Moge jeynie wymienic grzejniki jesli jest taka potrzeba. chcialbym zeby znalezc rozwiazanie ktore bedzie ekonomieczne w uzytkowaniu, natomiast moze byc drogie w realizacji . Czy aby wstawic nowy kociol w stara instalacje , musze zakladac jakies filtry? czy mozna tak wogole zrobic? czy kociol nowej generacji moze wspolpracowac ze stalowa instalacja? a moze da sie ja jakos oczyscic chemicznie? bede wdzieczny za porade. adam
×
×
  • Utwórz nowe...