Skocz do zawartości

arlekin

Uczestnik
  • Posty

    29
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

arlekin last won the day on maja 20 2014

arlekin had the most liked content!

arlekin's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

  1. Taka na 15 kompletów w zupełności wystarczy. Choć sporo zależy od tego, ile w domu się gotuje i spożywa.
  2. Kuchnia już dawno nie miała remontu, więc przyda jej się odświeżenie, głównie chodzi o malowanie, ale także nowe umeblowanie. Dlatego pomyśleliśmy również o drobnej zmianie - wymiana zlewu na jednokomorowy i obok zmywarka, której wcześniej nie mieliśmy. Teraz zastanawiamy nad tym jaka. Inne urządzenia zostają, bo są w miarę nowe, więc nie ma sensu zmieniać. Może za kilka lat...
  3. Wszystkie AGD jednej marki? Planuję "maly" remont kuchni i myślę o przeróbce - zlew jednokomorowy i obok zmywarka. To oczywiście nie jedyne zmiany. 82 modele to dużo. Na co zwrócić uwagę (zwłaszcza jeżeli chodzi o programy)?
  4. Zmywarka to potrzebna rzecz. Porady bardzo cenne, ale jak dla mnie tabelki trochę mało czytelne. Ciekawe, kto na podstawie tych zestawień powie jaka jest najlepsza zmywarka?
  5. Wstrzymaj się z zakupem, bo faktycznie powinny niedługo być tańsze, choć już ta faza (spadków cen) chyba się rozpoczęła. A telewizor? Nie tylko Koreańczycy mają dobre telewizory. Sprawdź również Panasonic. Samsungi mają jedną wadę - brak własnej numeracji kanałów, co nie jest istotne dla osób podłączonych pod dekoder, ale dla osób ściągających naziemną lub z modułem CAM to ma znaczenie.
  6. Modyfikacje wyglądu (konwencjonalny wygląd żarówki, taśmy, etc) to jedna sprawa, ale także znaczna oszczędność prądu.
  7. Dlatego kupując pralkę (czy cokolwiek elektrycznego) warto oceniać za całokształt i tak dokonywać zakupu. Jeżeli już patrzeć na klasę energetyczną to raczej kierować się rocznym zużyciem prądu niż samymi "plusami"
  8. To jest akurat oczywiste. Pralki ładowane z góry lepiej sprawdzą się na mniejszych, bardziej "zatłoczonych" powierzchniach, bo czasem mała powierzchnia nie przeszkadza przy zmieszczeniu pralki otwieranej od przodu.
  9. To zainstaluj Linuksa obok Windowsa i naucz żonę przyzwyczaj żonę do Firefoxa, Libre Office, Kadu, etc. to nie będzie krzyczeć. Oczywiście zgaduję, co jej do szczęścia potrzebne.
  10. Ja wolę kupić dobry piekarnik a nie najpopularniejszy. A poważnie. Zastanawialiśmy się nad opcją parowy lub zwykły i wygrał Electrolux EEA4545POX. Jest pojemniejszy niż powyższy Samsung, ponadto w wyposażeniu ma termosondę (bardzo przydatna rzecz). Ciekawe funkcje - min. rozmrażanie czy turbogrill. I przede wszystkim dobrą cenę.
  11. Gdzie mam poczytać? Powyżej są różnorakie opinię. Najbardziej na trudność obsługi pingwina narzekają osoby, które nigdy go nie używały. Linuksa używam od prawie dekady do normalnego użytkowania (nie jestem informatykiem). Przez te lata pingwinek mocno się zmienił i stał bardzo przyjazny zwykłemu użytkownikowi. Ważne jest tylko by wybrać odpowiednią dystrybucję, to użytkowanie będzie łatwe i przyjemne.
  12. Jezeli stać Ciebie na takie szaleństwo to na sobie pozwól na taki wydatek. Uważam jednak, że wystarczy zwykły piekarnik. "Zaoszczędzone" w ten sposób pieniądze przydadzą się na inny wydatek.
  13. Doprecyzuję, większość osób, które odwiedza ten wątek.
  14. Temat jest o Linuksie, czyli większość z nas woli pingwinka na Lapku.
×
×
  • Utwórz nowe...