Skocz do zawartości

Zezwolenie na podlaczenie wody???


Recommended Posts

Jestem na etapie zalatwiania spraw zwiazanych z zapewnieniem podstawowych mediow na dzialce do wykonczenia budowy domu, a wiec instalacje. Mam pytanie odnosnie podlaczenia wody na czas budowy; bedzie to podlaczenie z hydrantu, bedacego na mojej dzialce do budynku. Wykorzystanie jedynie czasowe i wszystko jest na mojej dzialce. Czy na taka instalacje musze miec zezwolenie i jakis plan z gminy? Hydraulik twierdzi, ze nie potrzeba, a urzednicy krzycza, ze musze zaplacic 600 zlotych? Ale nie Bardzo wiem za co, bo cala robota to kwestia pociagniecia wody z hydrantu do budynku na dlugosci okolo 15 metrow, a wiec zero instalacji w budynku.
Bylbym rowniez wdzieczny, gdyby ktos z Panstwa zapoznal mnie jak bedzie wygladac dalsza procedura i oplaty urzedowe, kiedy bedziemy robic instalacje wewnatrz budynku. Czy potrzebne jakies dodatkowe dokumentacje, zezwolenia, jakie oplaty w urzedach zanim zamowimy hydraulika?
Z gory dziekuje za podpowiedzi i rady.
Jacek
Link do komentarza
z tego co ja się orientuję, ponieważ też jestem na etapie załatwiania mediów do działki, to co wiem odnośnie wody to że na podłączenie potrzeba planów które musi zrobić uprawniony do tego architekt. Póżniej mając już plan na przyłącze wody idziesz do firmy obsługującej sieć wodociągową w swojej gminie i ona wykonuje całe podłączenie, ale skoro nie masz jeszcze domu to wkopują oni taką dużą studzienkę plastikową w której umiesczają wodomierz i od niego wyprowadzasz rurę na powierzchnię aby czerpać wodę. Całe przyłacze może wykonać także inna osoba ale mająca uprawnienia do takich działań, ale jeszcze przed zasypaniem całego przyłącza musi obejrzeć wykonanie firma która obsługuje sieć wodociągową w danej gminie. Natomiast jeśli masz już dom to przyłącze wykonują już prosto do domu, bez żadnych beczek i wodomierz masz już założony w domu. Ogólnie to na każde przyłaćze czy to wody czy prądu musisz mieć plany. Z tym przyłączeniem wody to też są różne cyrki, ja chciałem aby mi podłączyli wodę do szopki aby nie płacić za tą studzienkę (koszt 1500zł) a później sobie tylko przełożę całą rurę do domu, ale ten pajac tłumaczył się że nie mogą tak robić ponieważ może mi zamarznąć ale ja tłumaczyłem mu że sobie ocieplę całą rurę w ziemi i jak mi ma zamarznąć ??? Po drugie chciałem aby powiedział mi ile biorą za 1mb przyłącza a on powiedział mi zę musze mieć najpierw plan a później oni to wycenią, śmieszne bardzo bo nawet zakłąd energetyczny ma ustaloną stawkę za 1mb przyłącza.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Hej, Jestem nowy, witam.
Zainteresowałem się sprawą przyłącza, bo właśnie mi wykonali doprowadzenie na działkę. Najlepsze jest to:
1. Opłaciłem fakturę "za wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego na działce nr, pod adresem itd" 1220,-- taki jest tekst faktury.Faktura wystawiona przez zakład gospodarki wodnno-kan.
2. Komunalka zadzwoniła do mnie dzień wcześniej , że przychodzą podłączać. - radość, bo mam zaczynać, a chciałbym mieć wszystko przygotowane.
3. Zrobili dwa wykopy po 10 mb długości, wrzucili rury, pozakładali zawory, zasypali.
4. Pod koniec roboty przyjachał młody gość i wyciąga łapę po 2700 ,- . Mówię , że nie wiem kim jest. A on do mnie, że wykonawcą i muszę mu zapłacić za robotę.
Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją. Co tu jest grane. W zakładzie wodno-kan. nikt mnie nie uprzedził, że będzie jakiś dodatkowy wykonawca, nawet jak zaczynali robotę nic nie powiedział.
Jeżeli, jest ktoś, kto mógłby mi tą sytuację wyjaśnić, proszę o pomoc. Dzięki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...