Skocz do zawartości

Wytłumienie/wygłuszenie wanny z hydromasażem


Recommended Posts

Czy jest jakiś skuteczny sposób na wytłumienie wanny z hydromasażem? Na moje ucho i odczucie hałas powodowany przez pompę i słyszalny w łazience to jedno, ale mam wrażenie, że dodatkowo przenoszą się drgania na strop i być może ścianę przy której wanna stoi. Czy są jakieś płyty wygłuszające, które dałoby się zamocować pod obudowa wanny? Muszą być oczywiście odporne na typowo łazienkową podwyższoną wilgotność i ewentualne zachlapanie. Firmowa ścianka-obudowa z tworzywa nijak hałasu nie tłumi. Zastanawiam się też na ile taka zabudowa będzie skuteczna, bo zgodnie z instrukcją trzeba zostawić otwory wentylacyjne w zabudowie wanny.
Druga rzecz to drgania. Może jakieś podkładki z miękkiej gumy pod nóżki są skuteczne? A może sa jakieś firmowe podpory z amortyzacją albo na zawiesiach?

Link do komentarza

Gumowe podkładki do nóg to chyba powinny być w standardzie. Ale podłożenie pod nie większych, grubszych i bardziej elastycznych kawałków gumy nie zaszkodzi.
Niektórzy producenci maja nawet dodatkowe zestawy wygłuszające. Niekoniecznie dobierzesz coś gotowego pod tę wannę, ale z ogólniejszych wskazówek montażowych takiego "zestawu wygłuszającego do wanny" skorzystać i tak warto, może zastosować coś zamiennie:
http://www.kaldewei.pl/fileadmin/data/spra...S_DWS______.pdf

Może też po prostu masz marne akustycznie ściany pomiędzy łazienka i resztą domu? Z czego są, jak grube? Ścianek z betonu komórkowego np. zdecydowanie nie polecam jako tłumiących dźwięki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Pełna obudowa z kształtek styropianowych nie wchodzi w grę. Pracujące urządzenia do hydromasażu wydzielają ciepło, trzeba zapewnić do nich dostęp na potrzeby serwisowe, a ponadto chyba wszyscy producenci zastrzegają konieczność pozostawienia w obudowie otworów wentylacyjnych. Z ich powodu także skuteczność jakiejś płyty wygłuszającej będzie mocno ograniczona. Z racji otworów pozostaną tzw. mostki akustyczne przenoszące dźwięk.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
×
×
  • Utwórz nowe...