Skocz do zawartości

Waldemar1

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Waldemar1's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam Wszystkich zabierających głos na forum! Pozwolę sobie zabrać głos i jednoznacznie potępić głosy krytyki skierowane pod adresem pomp ciepła powietrze - woda! Osobom zaintresowanym tym rozwiązaniem ogrzewania domu stanowczo radzę by konsultowali swoje wątpliwości z firmami zajmującymi się montażem takich urządzeń,lub pytali o zdanie tych,którzy już je posiadają i mogą wydawać opinie na podstawie własnych doświadczeń i użytkowania. Osoby,które mają na ten temat wiedzę teoretyczną mogą się nią dzielić z innymi,ale niech nie doradzają,a przede wszystkim niech nie zniechęcają tych,którzy myslą o pompie powietrze - woda! Do np.Althermy Daikina trzeba się przekonać,uwierzyć,że ogrzeje nam dobrze i za nie duże pieniądze nasz dom,a ponadto,jesli wiemy,że taka poważna firma (lider światowy w urządzeniach klimatyzacyjnych,oraz wprowadzaniu nowinek,czego przykładem jest ich pompa wysokotemperaturowa) zapewnia nas,że ich urządzenie ma wysoką sprawność,posiada certyfikaty energetyczne,pozytywnie przeszło testy w warunkach skandynawskiej zimy......to czego jeszcze chcieć? Jeśli ktoś jest przekonany wyłacznie do pomp z kolektore pionowym,lub poziomym i po prostu chce "zakopać" w ziemi swoje oszczędności....to niech je zakopie,a później sam zacznie się dziwić,że jego pompa też potrzebuje prąd i rachunek zapłaci ( w skali roku!!!) .....prawdopodobnie niewiele niższy od posiadacza pompy powietrze - woda,która jest połączona z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Nie liczą się pojedyncze rachunki za prad w jednym,dwóch miesiącach.Liczy się to ile wydajemy na ogrzewanie w skali roku,bo to dać może porównanie w konfrontacji różnych systemów ogrzewania i wskazać lidera. Moja Altherma pracuje od drugiej połowy października,w domu,w którym trwają prace wykończeniowe. Przypomnę,w całym domu (126 mkw pow.użytkowej) mam ogrzewanie podłogowe ( to na prawdę była jedyna słuszna decyzja!!!) - moja pompa pracuje na nastawie minimalnej ( temp. zasilania 25 st.C) z oczywistych względów,przy temp. do - 4 st.C na zew. w domu jest +17 st.C. Przy spadku temperatury do -18st.C na zew. w domu jest + 15st.C Przy temp. listopada,grudnia przy -1,0, +2 st.C, w domu było +20st.C, a przypomnę to był poczatek pracy mojej Althermy w zimnym,nie ogrzewanym domu.RACHUNEK ZA ENERGIĘ ZA 2 MSCE: 397ZŁ !!!!! (nie korzystam obecnie z ciepłej wody) Jesli ktoś poważnie mysli o pompie powietrze - woda, to niech pamieta,że te systemy doskonale spisują się w połaczeniu z ogrzewaniem podłogowym,stanowczo odradzam łaczenie wówczas podłogówki z grzejnikami,bedzie zauważalna różnica temperatur,nie będzie komfortu cieplnego....czyli tego,na czym wszystkim zalezy. Nie wierzcie co niektórym instalatorom,którzy będą bajki opowiadali na temat ogrzewania i tego,że w sypialni i salonie lepiej "zdrowiej" mieć grzejniki,bo to tak naprawde świadczy o ich niewiedzy,choć na tradycyjnych kotłach się znają,a...o pompach ciepła pow - woda słyszeli,że...."to się Panie nie sprawdzi". Za miesiąc napiszę jaki otrzymałem rachunek za energię za styczeń,luty,czyli najbardziej krytyczne miesiące dla wszystkich systemów ogrzewania domów. Pozdrawiam wszystkich niedowiarków,sceptyków,oraz sympatyków i posiadaczy pomp ciepła powietrze - woda! Waldemar mawado@wp.pl
  2. Witam! Dokładnie tak.Altherma(cały system)+kotłownia+podłogówka=30tys. Pozdrawiam.Waldemar
  3. Witam! Proponuję,by zastanowił się Pan jakie COP będzie dla systemów ogrzewania które bierze Pan pod uwagę. Jako zwolennik pomp ciepła zachęcam do zainteresowania się tym tematem. Pozdrawiam Waldemar
  4. Witam! Wyraziłem się dostatecznie jasno co miałem na myśli pisząc o 20 000zł. Temat ekogroszku,pieca,wyrzucania popiołu,ogólnego babrania się w brudzie nie interesuje mnie. System ogrzewania z COP poniżej 1,0 nie intersuje mnie również. Proponuję więcej poczytać na temat dostępnych pomp ciepła ze źródłem dolnym w postaci powietrza,skontaktować się z firmami,które takie pompy sprzedają(pamiętać,że są to zwykle ceny w euro i sprawdzić ile kosztowało a ile kosztuje obecnie 1 euro) i wtedy komentować to co napisałem,a nie pisać bredni bym zafundował sobie piec na ekogroszek. Dodam,że u mnie jednostka wewnętrzna Althermy już w kotłowni jest zamontowana i doskonale wiem ile za to zapłaciłem. Waldemar
  5. Witam! Pisząc o kwocie 20 000zł miałem na myśli nie całą instalację centralnego ogrzewania,lecz instalację pompy ciepła powietrze-woda (Altherma firmy Daikin),która sprowadza się (to dostarcza Daikin) do jednostki zewnętrznej,wewnętrznej oraz zbiornika ciepłej wody użytkowej na 200l (pompa 8,4kW) W tej cenie zawarty jest podatek VAT 7%,oraz koszt instalacji którą wykona mi firma będąca dystrybutorem regionalnym. W swojej wypowiedzi napewno nie napisałem,że 20 000 to całkowity koszt całej instalacji (ogółnie "pompa" + kotłownia+"podłogówka"). Ta cena została skalkulowana w ubiegłym roku,zaliczkę wpłacałem w październiku,a Daikin przeliczył kwotę euro na złotówki wg.kursu o ile się nie mylę z sierpnia(taką mieli zasadę),więc tym bardziej to mnie ucieszyło Z instalatorem rozliczyłem się tydzień temu. Koszt kotłowni z ogrzewaniem podłogowym zamknął się w kwocie ok.10 000 - nie podam jej dokładnie,bo miałem jeszcze kilka innych dodatkowych elementów hydrauliki zrobionych. Tak jak wspominałem pytania ew.proszę na e-mail,bo nie zaglądam tu codziennie. Adres:mawado@wp.pl Pozdrawiam sympatyków pomp ciepła z dolnym źródłem w postaci powietrza.....zwolenników ekogroszku i biomasy także no i oczywiście wszystkich którzy połknęli haczyk z przynętą stabilnego źródła dolnego w postaci kolektora pionowego:) Waldemar
×
×
  • Utwórz nowe...