Skocz do zawartości

Styropian grafitowy


Recommended Posts

Bo zapewne jest cieplejszy.
Zresztą nie wiem co z czym porównujesz? Jeżeli chce się coś porównać to należy podać dokładnie jaki materiał z jakim porównać chcesz. Nikt tu nie jest wróżką, a styropianów "białych" jest trochę.
Link do komentarza
Cytat

Bo zapewne jest cieplejszy.
Zresztą nie wiem co z czym porównujesz? Jeżeli chce się coś porównać to należy podać dokładnie jaki materiał z jakim porównać chcesz. Nikt tu nie jest wróżką, a styropianów "białych" jest trochę.


To, że porównuję szary z białym, jednoznacznie wynika, iż dotyczy to identycznych parametrów, poza kolorem i lambdą. Pytanie - z czego wynika ta niższa lambda?

Jedni piszą, że grafit pochłania promienie cieplne inni z kolei, że odbija.

Ani jedno ani drugie nie pasuje do prostej fizyki.

Dla przeciętnego klienta pachnie to marketingem.

Chodzi o proste wytłumaczenie, nawet fizyczne ale zrozumiałe dla przeciętnego klienta a zarazem użytkownika tego forum.
Pozdrawiam. Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Gdzieś widziałem zdjęcie z kamery termowizyjnej.


A ja czytałem na temat gęstości:
http://www.styropiany.pl/osw.pdf

Znalazłem taki komentarz do powyższego:
Cytat

Program PSPS - Prawie jak gwarancja jakości
Zadałem sobie trud i przeczytałem regulamin programu jakości PSPS na stronie organizacji. Rzeczywiście jest kuriozalny. PSPS chce badać uczestnikom programu gęstość (ciężar) styropianów - czyli zupełnie nieistotny parametr dla materiału izolacyjnego - i na tej podstawie przyznawać znak jakości. Co więcej gęstość przyjęta na potrzeby programu nie jest ujęta w żadnej normie i jest wymyślona przez autorów programu. Skąd ją wzięli naprawdę nie sposób dociec. Nie rozumiem dlaczego PSPS nie chce badać najważniejszych parametrów materiału izolacyjnego czyli przewodności cieplnej i wytrzymałości? To własnie te parametry są badane podczas rutynowych kontroli w Polsce i na całym świecie,to one decydują o jakości styropianu i to w końcu one są deklarowane przez producentów. Gęstość - ciężar nie jest deklarowana, też sprawdziłem:)
Przecież takim podejściem autorzy programu skazują go na porażkę. Nikt normalny nie może traktować go poważnie.


Ja się wcale nie dziwię że nie badają innych parametrów, bo po co ?. Będą podobne jeżeli nie identyczne.
Czy to nie Ty Bajbago pisałeś że najlepszym izolatorem jest powietrze, pod warunkiem że jest szczelnie zamknięte. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...