Skocz do zawartości

Strop drewniany


Recommended Posts

Witam serdecznie
przymierzam się do remontu stropu drewnianego, ponieważ nie jest ocieplony no i starsznie skrzypi gdy ktoś chodzi w pomieszczeniach uzytkowych na piętrze.
Obecnie nie wiem jak jest zrobiony strop ponieważ dom kupilem parę lat temu i nie mam dokumentacji.
Strop na legarach o wymiarach 6x16cm układane co 69 cm

Czytając tematy w internecie myśle o czymś takim:
Link do obrazku stropu


Prosze o porade jakiej grubości położyc płyty OSB, czy strop uniesie taki ciężar? Czy wszystko dobrze zaplanowałem?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Płyta OSB 25mm na wierzch i sufit z K-G na samodzielnej konstrukcji a nie przytwierdzony do belek.
Czym on jest wykończony, jak osadzone są belki i w jakim stanie w tej chwili że tak skrzypi?
Bo jak skrzypi to pracuje, a nie powinien przy chodzeniu.


A na belki nie lepiej dac 25mm, potem wełna cienka sprasowana , na góre 15mm lub mniej i panele? Dokładnie nie wiem jak jest zrobiony strop, poniewaz jeszcze nie ruszałem ale wydaje mi sie ze są deski, a miedzy belkami nie ma wełny. Dom z 2000r . Jedyna metoda by to sprawdzic to metoda odkrywkowa. Ale jeszcze czas do remontu wiec nie ruszam. No i zapomniałem dodac ze plyty GK na własnym stelazu.

zamieszczam obraz z internetu, powtórze ze moje pytanie brzmi jakiej grubosci dac płyty i czy ciezar wytrzyma? nie zacznie sie uginać? Na górze 2 małe pokoje+ garderoba +łazienka (poddasze użytkowe)

DSC01446.jpg

Edytowano przez adamosky (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Pracuje w norwegii tu dosyć dużo się takich stropów robi, belki stropowe o grubości 6x16 brzmi dobrze tu układamy 15x5 w odstępach między belkami co 55cm w środek wełna 15cm na to idzie płyta osb łączona i klejone razem (płyty łączone podobnym systemem jak panele podłogowe) i wkręty w odstępach około 15- 20 cm lub od razu na belki tnie się paski tektury o szerokości belki mocuje zszywkami na całej długości i na to się przykręca deski podłogowe,



DSC01446.jpg




Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Witam również czeka mnie coś podobnego tylko z tą różnicą , że ja wymieniłem stary strop został cały zerwany .
Położyłem nowe legary czy belki stropowe nie wiem , która nazwa jest poprawna , planuję je rozłożyć co 50 cm , między belki wełna
15 cm wełna na belki przybić filc by wygłuszał , i na wierzch płyta osb3 lub mfp 22mm, a od spodu czyli sufitu to również
płyta osb3 lub mfp gr. 10 lub 8 mm i do tego płyta regips . pytanie czy to dobra metoda
Link do komentarza
Cytat

Witam również czeka mnie coś podobnego tylko z tą różnicą , że ja wymieniłem stary strop został cały zerwany .
Położyłem nowe legary czy belki stropowe nie wiem , która nazwa jest poprawna , planuję je rozłożyć co 50 cm , między belki wełna
15 cm wełna na belki przybić filc by wygłuszał , i na wierzch płyta osb3 lub mfp 22mm, a od spodu czyli sufitu to również
płyta osb3 lub mfp gr. 10 lub 8 mm i do tego płyta regips . pytanie czy to dobra metoda



Metoda, którą opisujesz, wygląda na jak najbardziej słuszną. Pod legary dobrze byłoby jeszcze położyć folię paroprzepuszczalną, która będzie w przyszłości chroniła legary i wełnę.
Odległość między legarami także w porządku, przy takiej grubości płyty (22 mm) producenci zalecają odległość ok 60 cm.
Tutaj jest ładnie w punktach opisane, jak wykonać taką podłogę: http://www.designerer.com/artykul/29/mfp-p...a-legarach.html
Powodzenia!


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...