Skocz do zawartości

Porotherm DRYFIX - zaprawa w piance


Recommended Posts

Firma Wienerberger wprowadziła na rynek system Porotherm DRYFIX – innowacyjną technologię pozwalającą na murowanie pustaków za pomocą specjalistycznej zaprawy w piance. To pierwszy tego typu system na polskim rynku materiałów budowlanych, który sprawdził się już w innych krajach np. Austrii czy też Czechach.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/aktualnosci/11109-porotherm-dryfix-zaprawa-w-piance

Link do komentarza
Gość Pan Tadeuszek
witam, odkrywanie Ameryki w Polsce :-) ja już taki domek postawiłem w tamtym roku ! Parter domku powstał w jeden dzień ! Polecam moja stronę z budowy www.domekzwidokiem.republika.pl.
Link do komentarza
Cytat

witam, odkrywanie Ameryki w Polsce icon_smile.gif ja już taki domek postawiłem w tamtym roku ! Parter domku powstał w jeden dzień ! Polecam moja stronę z budowy www.domekzwidokiem.republika.pl.


Galeria pobieżnie ale zaliczona icon_smile.gif Widok cudowny - zazdroszczę lokalizacji. Szkoda tylko, że architektura domku nie wykorzystała uroków skarpy - tutaj mam mały niedosyt, ale nie o tym miało być. Mam nadzieję, że dowiemy się coś więcej na temat kosztów, bo to chyba interesuje wszystkich icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

<strong>Firma Wienerberger wprowadziła na rynek system Porotherm DRYFIX – innowacyjną technologię pozwalającą na murowanie pustaków za pomocą specjalistycznej zaprawy w piance. To pierwszy tego typu system na polskim rynku materiałów budowlanych, który sprawdził się już w innych krajach np. Austrii czy też Czechach.</strong>

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/aktualnosci/11109-porotherm-dryfix-zaprawa-w-piance



To chyba żart???

Wyżej opisana zaprawa jest do produktów, przed którymi Wienerberger.pl "chroni" nasz rynek i wielce Szanownych Klientów.
Mur z T-9 czy T-8 Czy T50 i plan - spowodowałby znaczny spadek sprzedaży gazu. A do tego dopuścić nie można!!!!!!

Błagam nie róbcie kpin z ludzi - sprzedaż kleju bez "cegieł" jest kpiną !!!

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

Poroton_T8.htm

poroton_T9.htm

DSC01446.jpg

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

Poroton_T8.htm

poroton_T9.htm

Link do komentarza
Gość Pan Tadeuszek
nie za bardzo kumam, o co chodzi temu gościowi z ostatniego wpisu ? Pianka jest i owszem tylko do produktu wienerbergera , ja stawiałem z porotermu Profi , idealnie szlifowany na wymiar jako warunek zastosowania pianki ...
Link do komentarza
Cytat

Pianka jest i owszem tylko do produktu wienerbergera


Zgoda! Ale tych produktów wienerbergera, do których jest pianka do nas się nie sprowadza. Mało tego... przedstawiciel wienerbergera wypowiedział się w temacie, że jeszcze minimum dwa lata będzie chronił polski rynek przed :
Cytat

Załączony plik
POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf ( 79.97K ) Liczba pobrań: 3
Poroton_T8.htm ( 28.67K ) Liczba pobrań: 5
poroton_T9.htm ( 28.62K ) Liczba pobrań: 1

Link do komentarza
Gość Pan Tadeuszek
kolego , mylisz się i to bardzo ! poroterm profi z którego ja wybudowałem dom jest na naszym rynku oficjalnie juz 2 lata ! Tak samo poroton T8 i T9 mogłem też oficjalnie kupić w wielu hurtowniach .Wpisz w google i znajdziesz wiele hurtowni z tymi materiałami . Inna sprawa że świadomie wybrałem profi 30 po 5,40 brutto zamiast T8 po 20,30zł bo jakoś nie wierzę w ścianę jednowarstwową . Myśle że niepotrzebnie bijesz pianę :-) ps wiedziałem że profi się buduje na piance dlatego zrezygnowałem z kleju dostarczanego z paletami ( wtedy ) .Zaryzykowałem ale było warto, na mojej stronie zobaczyć można że całyparter domu powstałw jeden dzień !.
Link do komentarza
Gość Pan Tadeuszek
akurat o to co prosisz to nie wiem , bo mnie to nie interesowało , ale żeby nie być gołosłownym e-cegly.pl/index.php?sess_id=4a4d50e069c46bb7f4661997446ca113&producer_filter=3 tam kupisz T8 i T9..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

nie za bardzo kumam, o co chodzi temu gościowi z ostatniego wpisu ? Pianka jest i owszem tylko do produktu wienerbergera , ja stawiałem z porotermu Profi , idealnie szlifowany na wymiar jako warunek zastosowania pianki ...



z tym idealnie szlifowanym jeżeli chodzi o Wienerberger to bym nie przesadzał... icon_mad.gif
Ten system nie jest taki dobry ! Hulający wiatr w ścianie tylko dlatego że pianka nie dekluje powierzchni pustaka to bardzo duży minus !
Jeżeli chodzi np. o pustak gr. 25 cm, to Wienerberger posiada znacznie gorsze właściwości pustaka od konkurencji ! Wienerberger: Współczynnik przenikania ciepła U=0,95 W/m2K EDER : Współczynnik przenikania ciepła U=0,80 W/m2K Jest to spora różnica 16%,a co za tym idzie bardzo duże różnice w późniejszych kosztach ogrzewania domu.
W przypadku grubości 44mm to Winerberger ma 0,30 U=0,80 W/m2K a Eder 0,22 U=0,80 W/m2K . icon_cool.gif
Dla pozostałych grubości są podobne różnice na korzyść Edera.
Lepszy jest pustak szlifowany na klej. Film pokazowy :
http://mobau.wrzuta.pl/film/3MSdX6Sqj2N/mo...szlifowany_eder
Więcej szczegółów na oferty na stronie http://mobaupolska.pl oraz na stronie producenta http://polski.ziegel-eder.de/produkty.html

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Widziałem reklamy, ale reklamy to... Dobrze zobaczyć zjęcia z prawdziwej budowy i te równe ściany. Marzę o równych ścianach.
Sama pustak z tą pianką wyglada jak ciasteczko icon_wink.gif
Chętnie poczytam o tym systemie więcej po twojej relacji Panie Tadeuszek. A widoki wspaniałe, gratuluje wyboru działki.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość realista
reklamy, reklamy.... jak ktoś nieświadomy i naiwny to wszystko kupi. Co ty "jimt" piszesz o równych ścianach i ciasteczku. Może kładzie się szybko ale co do właściwości cieplnej ściany można dyskutować. O wiele lepsze właściwości przenikania ciepła ma ścian zbudowana z pustaka szlifowanego i to najlepiej super jakości
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Na tegorocznej Budmie - pierwszy raz było więcej izolacji od wewnątrz niż chorych ociepleń od zewnątrz!!!!
Wienerberger – na stawiane od lat pytanie – kiedy będzie można kupić porotherm Ti.Plan – TO NIE JEST TOWAR NA POLSKI RYNEK!!!!
Proszę eksperta z firmy by wyjaśnił DLACZEGO. Gościu na Budmie nie potrafił!

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

POROTHERM_50_T.i_Plan_Version_2009_12_01_0.pdf

Link do komentarza
Nie jest prawda, że w Polsce nie są dostępne „ciepłe” bloczki – wbrew pozorom jest ich sporo, różnych firm.

Natomiast prawdą jest, ze buduje się ściany z „byle jakiego” materiału i byle jak – bo ocieplenie (nieważne czy od wewnątrz, czy od zewnątrz) i tak wszystko „zniweluje”.

Pośrednimi „winowajcami” takiego stanu rzeczy są producenci wełny i styropianu, którzy w sposób jednoznaczny „preferują” i reklamują taki sposób budowania .

Po drugiej stronie są jednak koszty, bo „ciepłe” bloczki wymagają od ekipy dokładności i fachowości w danym segmencie robót budowlanych – a to kosztuje, bo taki wykonawca jest droższy od „przysłowiowego” Pana Kazia.

Teoretycznie same bloczki, nie wychodzą drożej niż byle jaki bloczek + ocieplenie, ale jak doliczymy do tego elementy systemowe (np. dedykowane nadproża) to koszty zdecydowanie wzrastają.

W zasadzie można powiedzieć, że to mizeria finansowa inwestorów, jest bezpośrednią przyczyną, że „ciepłe” bloczki nie mają wzięcia.
Link do komentarza
Nie chodziło mi o same bloczki tylko o ten bloczek ( Ti. PLAN) NIE MOŻNA GO KUPIĆ) i o wypowiedź:
przedwczoraj na budmie : ten towar nie jest na polski rynek
i wcześniejszą, przedstawiciela Wienerbergera na nasz kraj ze spotkań w Agorze (Mądry buduje 2x lepiej) :
Jeszcze co najmniej dwa lata uda nam się chronić polski rynek przed tym wyrobem.
i prosiłbym o komentarz przedstawiciela...
Link do komentarza
nie jestem przedstawicielem,
ale skomentuję
i co ku...rcze z tego?

bez tego nie da się dobrze budować?
osobiście nie jestem wcale przekonany, że jest to takie super rozwiązanie
no, ale skoro proferuje to TB i bez tego nie może pochwalić się żadną inwestycją,
to będę gardłował za wporwadzeniem tego na rynek,
pozostaje kwestia do jakiego typu zaliczyć - czy z ociepleniem od wewnątrz, bo fizycznie wewnątrz pustaka coś siedzi no i koronny argument - bez tego żyć TB nie może żyć
czy do ocieplenia z zewnatrz, bo mur ogranicza po zewnętrznej gabaryty pomieszczeń,
czy wkońcu do ocieplenia centralnego (bo w środku)- ale co wtedy z niecerntralnym-zadaniowym, he unsure.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak się zastanawiam, dlaczego akurat uparł się Pan na ten produkt – a może nie wie Pan ile kosztuje?
Z moich informacji wynika, że bloczki na 1m2 - to koszt ponad 550zł !!!!!!


Ja się uparłem??? Przecież to nie moje " ten produkt nie jest dla Polski" " będziemy chronić polski rynek przed tym produktem". A co do ceny - dlaczego pan uważa, że nawet drożej nie może być w ofercie? Mało tego - na budmie widziałem sprzedawali piankę do klejenia Ti.Plan . Muszę przyznać, że się ubawiłem gdy gościu kleił nią zwykłe pustaki i zachwalał jej ( pianki ) izolacyjność. Spytałem się nawet czy cieplej byłoby w d... gdyby szyć stringi z futerka.
Link do komentarza
A kto niby zabrania dostaw do nas?

Za taka cenę wybuduje Pan 3m2 ściany o lepszych parametrach – przy czym do tamtych bloczków należy jeszcze doliczyć transport.

Jakoś dziwnie jestem spokojny o to, że gdyby znalazł się chętny na te bloczki, to bez problemów można je ściągnąć.

Nie wiem od kogo Pan usłyszał takie bzdurne zdanie, bo to zakrawa na jakieś „embargo” niezgodne z prawem unijnym.

Dla chętnych, cennik i warunki :

http://www.bdb.at/Content/download/pdf/350...010_fin_low.pdf str. 13

Link do komentarza
Cytat

A kto niby zabrania dostaw do nas?

Za taka cenę wybuduje Pan 3m2 ściany o lepszych parametrach – przy czym do tamtych bloczków należy jeszcze doliczyć transport.

Jakoś dziwnie jestem spokojny o to, że gdyby znalazł się chętny na te bloczki, to bez problemów można je ściągnąć.

Nie wiem od kogo Pan usłyszał takie bzdurne zdanie, bo to zakrawa na jakieś „embargo” niezgodne z prawem unijnym.

Dla chętnych, cennik i warunki :

http://www.bdb.at/Content/download/pdf/350...010_fin_low.pdf str. 13


Byli chętni i nie kupili... nawet w Austrii. Odesłano do dealera w kraju. Szanowny Panie – nie jestem „miłośnikiem” tego materiału ( uważam, że izolacja termiczna zaczyna się od 0.1W/m2 x K czyli tam gdzie przestaje się opłacać centralne), ale nikt mi nie chciał odpowiedzieć dlaczego ten towar nie jest na polski rynek … Jeszcze co najmniej dwa lata uda nam się chronić polski rynek przed tym wyrobem. Dlaczego nie ma tego w ofercie firmy?
Czy mimo wszystko mógłbym doczekać się wyjaśnień od "źródła" a nie Pańskich, raczej luźnych, dywagacji?
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...