Skocz do zawartości

Ocieplenie domu


Recommended Posts

Cytat

ściany zbudowane są z zewnątrz 12 cm pustak pianowy. W środku pustak pianowy 25 cm, między 12-25 jest włożony styropian 3. Pustaki połączone są drutem jest tak zwany PUSTY MUR. Czy mogę w tej chwili ocieploić z zewnątrz następnym styropianem ?




Żeby ocieplić taki mur trzeba :

Albo rozebrać tę 12 cm ścianę osłonową z suporeksu wyciąć kotwy . Następnie przyklejać warstwowo jeden styropian na drugi można wtedy zastosować dodatkowo nawet te 5 cm styropianu do tego, który jest i zakotwić na kolki .Suporeks z rozbiórki można wykorzystać do budowy np.garażu .

Albo zastosować warstwę 12 cm styropianu na mur istniejący bez rozbierania ,ze względu na wkraplanie się wody za styropianem o mniejszej grubości co spowoduje wilgoć i grzyb w ścianie 12 cm osłonowej z suporeksu bez możliwości osuszenia jej w okresie letnim.

Link do komentarza
Czy szcczelina powietrzna w istniejącej ścianie jest wentylowana, czy też to zamknięta "pustka powietrzna" dla poprawienia izolacyjności cieplnej?
Ja bym dał ocieplenie 10-12 cm na istniejącą ścianę, grubsze dlatego, że różnica w kosztach materiału jest znikoma, najwięcej kosztuje wykończenie tej ściany. Wykraplania wilgoci bym się nie bał, o ile wentylacja w domu jest prawidłowa.
Link do komentarza
Cytat

Czy szcczelina powietrzna w istniejącej ścianie jest wentylowana, czy też to zamknięta "pustka powietrzna" dla poprawienia izolacyjności cieplnej?
Ja bym dał ocieplenie 10-12 cm na istniejącą ścianę, grubsze dlatego, że różnica w kosztach materiału jest znikoma, najwięcej kosztuje wykończenie tej ściany. Wykraplania wilgoci bym się nie bał, o ile wentylacja w domu jest prawidłowa.




Dziękuję Bardzo za porady

ZAMYKAM TEMAT icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...