Skocz do zawartości

NiceMan

Uczestnik
  • Posty

    36
  • Dołączył

  • Ostatnio

NiceMan's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam Czekając co wymyśli mój architekt w sprawie stropu drewnianego w adoptowanej stodole postanowiłem poczytać i doradzić się we własnym zakresie... Podobają mi się stropy drewniane i taki chcę zrobić. Mają być belki odkryte i widoczne deski. Czyli nie będzie żadnej zabudowy GK itp.. Pytanie o pomysły izolacji akustycznej takiego stropu. Wstępnie to moja wizja nie architekta to: Belki na to deska podłogowa (sosnowa tania) 28mm odwrócona licem w stronę belek. Na to folia a na folię wełna stropowa akustyczna Stroprock 4cm No i podłoga pływająca w zależności od rozstawu belek 2x płyta OSB 12-15mm bądź od razu 22mm. Zastanawiałem się jeszcze ewentualne nad wylewką jastrychową bądź płyty Fermacell. Jestem ciekawy waszych opinii. Pozdrawiam
  2. Witam Położenie samego klinkieru to koszt ok. 3-4zł za sztukę ceny we Wrocławiu. Z tym, że to robota nie lada trudna bo chłopaki kładą chodniki mają do położenia ok 200m2. Klinkier jest bardzo drogi w robociźnie bo jest z nim masę roboty Pozdrawiam
  3. Witam Serdecznie Pomagam w poszukiwaniu tanich oraz sprawdzonych Hurtowni z materiałami budowlanymi. Dzięki mojej pomocy możesz zaoszczędzić ok 5-10% na materiale budowlanym. Pomagam w wyszukiwaniu niemal wszystkich materiałów na terenie całego kraju Zajmuje się wyszukiwaniem tanich materiałów od ponad 3 miesięcy. Początkowo pomagałem jednej firmie budowlanej która budowała domek jednorodzinny. Na budowie udało się zaoszczędzić ponad 9tyś zł [Stan surowy zamknięty] Teraz chciał bym rozwinąć swoją działalność i pomóc większej liczbie osób. Na czym polegała by współpraca? Państwo wysyłają do mnie maila z listą rzeczy które planują zakupić oraz cenę jednostkową za sztukę, m2, KG itp itd Oraz cenę transportu do państwa. No i oczywiście Adres na który ma zostać dostarczony towar. Ja w przeciągu 48H od otrzymania maila poszukuje materiałów i podaję państwu cenę. Jeżeli będzie zadowalająca i okażę się atrakcyjna podaję państwu namiary na Hurtownię. Oraz ewentualnie jeżeli będą państwo sobie życzyć mogę sam doprowadzić transakcję do końca. Czy czymś Państwo ryzykują ? Ja nie pobieram opłat wstępnych żadnych zaliczek itp. Podpisujemy nieformalną Umowę w której ja deklaruję się znaleźć państwu hurtownię gdzie ewentualnie można zakupić taniej towar.Nie mają państwo obowiązku kupić go w hurtowniach poleconych u mnie. Hurtownie są całkowicie legalne. Zarejestrowane jako działalność gospodarcza. W większości przypadkach płatność odbywa się po otrzymaniu towaru. Co ja mam z tego, że pomogę państwu znaleźć taniej towar? Podpisując ze mną umowę deklarujecie się państwo, że po sfinalizowaniu i prawidłowemu przebiegowi transakcji wypłacą państwo 5-10% zaoszczędzonej sumy na towarze. Czyli np. Najtańsza hurtownia zaoferowała państwu Blachodachówkę firmy X za 21złm2 chcą państwo przykładowo 300m2. 21x300=6300 Moja cena to 19zł czyli 19x300=5700 Mój zarobek to 6300-5700=600 , 600/10%=60zł <-- Czyli na całej transakcji zarobię ok 60zł Przy założeniu, że koszt transportu będzie podobny. Kontakt nr tel. 501-149-724 email- jurtnowski@op.pl Pozdrawiam Serdecznie
  4. LOL uczciwie płacić!!! Budowlańcy zarabiają średnio 1/3 więcej niż jakikolwiek inny sektor pracowników fizycznych. Prawda jest taka, że pseudo firmy powinny odpowiadać za partactwo i płacić wielotysięczne odszkodowania. Tak aby odechciało im się budować byle jak na odpier....
  5. Witam Na jednym z forum polecili mi Piece firmy Buderus model Logano G124 i G134. Nie mogę znaleźć opinii o tych piecach. Czy warto je kupować?? Czy są solidne i energooszczędne Interesuje mnie wersja najmocniejsza 32KW Czekam na państwa opinie. Pozdrawiam
  6. Witam Tak jak w temacie szukam pieca dla rodziców do domu. Dom jest stary jakieś 15-20 lat Wymieniają ogrzewanie mają stare rury jeszcze stalówki te grube wymieniają na miedziane i chcą kupić piec. Do domu o powierzchni ok. 300-350m2 kubatura ok 1200m3 Dom posiada Parter+Piętro niemal idętyczne +Strych też podobny tyle, że skosy dachu. Pytanie jaki piec był by najlepszy. Ekonomia +ewentualnie cena. Rodzice chcą przeznaczyć ok 17 tyś na Piec z tym, że to nie za dużo?? Wydaje mi sie, że mogą kupić tańszy piec wysokiej jakości. Proszę o rady.. Pozdrawiam
  7. Witam Poszukuje Pieca do podgrzewania wody dość tani w eksploatacji. Aby grzał wodę tylko w tedy kiedy ją potrzebuje tj tak jak piecyki gazowe w momencie gdy odkręcam kurek z gorącą wodą on podgrzewa wodę. Potrzebny mi jest tylko i wyłącznie do łazienki dla 2 dorosłych osób i niemowlaczka A i w zasadzie jedyne wyjście to Elektryczny ;/ Gdyż adaptuje wolny strych u rodziców do czasu aż nie wybuduje swojego domku. I nie ma za bardzo możliwości podpięcia gazu. Zapomniałem dodać. Podgrzewacz do podgrzewania wody do wanny i prysznica Pozdrawiam
  8. Ściany działowe na poddaszu planuje zrobić z płyt OSB Działówki tylko na dole z Silikatów. Znaczy tak radził wujek. Pozdrawiam
  9. Czyli wszystko zależy od gminy tak naprawdę od tego w jaki sposób będą "przetwarzać" papiery... Bo geodeta powinien wsio załatwić w kilka dni ^_^
  10. No tak ale na razie sprawa utkwiła w Gminie ;/ I czy np Gmina wyznacza Geodetę czy samodzielnie trzeba go znaleźć... No i jeżeli ja sam znajdę tego geodetę wydzieli mi działki i da wszystkie papiery dostarczę je do gminy to będzie długo trwać... Nie mogę znaleźć żadnych informacji ;/
  11. Witam Znalazłem interesujący mnie projekt http://www.archeton.pl/index.php Projekt ULA. Tam w projekcie są ściany wykonane z Ytongu a ściany działowe z Silikatów... Ja wolał bym zrobić cały dom z Silikatów konkretnie 18 i ocieplić go Styropianem bądź wełną 15... Wysłałem maila do pracowni z zapytaniem ile będzie kosztować taka zmiana odpisali mi, że 800 zł ;/ Dość dużo... Pytanie czy mogę bez zmiany w projekcie postawić dom z Silikatów... Kolejne pytanie czy mogę też samodzielnie zmienić konstrukcję stropów... W projekcie stropy mają być żelbetowe. Ja rozmawiałem z wujkiem który ma pomagać w budowie i mówi, że szybciej i może nie lepiej ale wygodniej jest zrobienie stropu drewnianego. Sam ma dom tak zrobiony stoi już z 25 lat i nie ma kompletnie problemów... Proszę o radę Pozdrawiam
  12. Witam Mama mojej żony chce przekazać nam działkę pod budowę domu. Nam i jeszcze szwagrowi mojemu Posiada działkę ok 58A i chce wyodrębnić działki 10A i 8A. W tym celu złożyła papiery o warunki zabudowy. Otrzymała pismo i teraz złożyła wniosek o podział działki. Chciałem się dowiedzieć ile czeka się na podział takiej działki.... Oraz czy mając już ewentualnie ten podział działki trzeba jeszcze składać jakieś papiery oprócz oczywiście Projektu i informacji o przyłączu mediów.... Z góry thx za pomoc
  13. Ciesze sie, że się udało Hehe co do kamuflażu to wywierciłeś w futrynie dziurę czy pod futryną Jak pod to gipsem. ale jak w futrynie to będzie trochę zabawy Można dospawać paseczek blaszki metalowej i ją zeszlifować bądź też spróbować na jakiś klej do blachy i przykleić blaszkę i również zeszlifować Pozdrawiam
  14. Hmm dzwine bo ekipa remontowa biorąca się za remont powinna zwrócić uwagę na to iż ściany są krzywe i występują w nich dziurki. Gładź jest wykończeniem i ma być Prosto położona. I zastanawiam sie czy czasem nie powinieneś złożyć reklamacji u tych "fachowców" Pozdrawiam
  15. Witam Ostatnio kupiłem rowerek i musiałem podkręcać śrubki. Jak wiadomo w większości rowerach są śruby no właśnie na... Mieszkałem we wrocłąwiu przez 20 lat i przeprowadziłem się do Lublina. Poszedłem do teścia i poprosiłem o IMBUS dostałem od niego Klucze Ampulowe według oczywiście mojej wiedzy ;p Troszkę się posprzeczaliśmy o te klucze i zostawiłem już temat... Poszedłem do sklepu i sytuacja podobna. Według miejscowych xD nazewnictwo jest odwrotne Tu jest obrazek przedstawiający Imbus według mojej wiedzy IMBUS A tak wygląda klucz Ampułowy według mojej wiedzy AMPUŁ Śmieszna sytuacja jak dla mnie Ciekawe ile jest podobnych przypadków zamiany nazewnictwa narzędzi Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...