Skocz do zawartości

Misiekk

Uczestnik
  • Posty

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Misiekk's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witajcie ponownie, znalazłem według mnie dobre rozwiązanie. Dobre bo trwale przede wszystkim. Deski kompozytowe + aluminiowe profile okapowe. Deski jako tworzywo sztuczne nie będą gnić, próchnieć itp. Natomiast te profile znalazłem w Castoramie. Powlekane warstwą poliestrową - nie rdzewieją.
  2. Taras jest nad garażem, czyli pomieszczeniem ogrzewanym. Rdza przede wszystkim atakuje obróbkę blacharską, załączam zdjęcie żeby było wiadomo o co mi chodzi.
  3. He ale nie każdy chce przedłużać życie teściowej :P. Otóż to nieduży taras wykonany tradycyjnych płytek ceramicznych, które już niestety zaczęły odpadać, a rdza szerzy się dookoła. Był on robiony X lat temu, kiedy nie było do wyboru tylu rozwiązań co obecnie. A chcę zrobić to naprawdę porządnie , żeby się z tym nie bawić po pierwszej zimie. I dlatego szukam i szukam zdjęcia postaram się za niedługo załączyć
  4. Idzie wiosna więc przymierzam się powoli do prac remontowych, które muszę zrobić wokół domu. Na pierwszy ogień idzie stary, podniszczony taras. Nie wiem od czego zacząć... dlatego pytanie do Was czy są obecnie jakieś technologie, które pozwalają przetrwać mu jak najdłużej? Będę wdzięczny za każdą sugestię
  5. Ja również mogę polecić fiskars, na przykładzie siekiery do drewna. Firma ceni sobie swoje produky ale z pewnością wystarczają na dłużej.
  6. He true story i teraz idzie plotka, że okna plastikowe są szkodliwe bo powodują grzyby na ścianach.
  7. Odpowiednia wentylacja (np. uchył mikro w oknach) + pochłaniacz wilgoci w sezonie od jesieni do wiosny. Kiedyś spotkałem się opinią pewnej Pani że okna plastikowe "są za szczelne" i przez to robi się u niej grzyb na ścianach.
  8. U nas jest tak to zorganizowane, że gmina tylko raz w roku zabiera nieodpłatnie worki z eternitem. Nie ma szans aby worki do tego przeznaczone wytrzymały rok na zewnątrz, zwyczajnie się rozpadną. Zatem aby pozbyć się eternitu należy albo umówić się z ekipą zajmującą się budowlanką w określonym czasie - tak aby był już sciągnięty w dniu odbioru, albo zapłacić prywatnej firmie zajmującej się utylizacją i ruszyć tematem (najczęściej prace związane z ocieplenie domu) kiedy chcemy.
  9. Mam znajomego budowlańca, który całe życie pracował z azbestem, teraz jest już na emeryturze i nie narzeka na zdrowie i żadne dolegliwości, które podobno powoduje pękający eternit. Przy usuwaniu nie korzystał z masek ani odzieży ochronnej bo kiedyś po prostu tego nie było, poza tym nie uważano azbestu za materiał szkodliwy zdrowiu. Mimo to jednak warto chociaż skorzystać z maski gdy mamy do czynienia z eternitem.
  10. Zdecydowanie rolety, dużo praktyczniejsze. Teraz można kupić różnego typu, koloru, wzoru więc i one dodadzą uroku.
  11. Sprzedawca (dostawca) jest pośrednikiem, który korzysta z infrastruktury dystrybutora
  12. Z własnego doświadczenia wiem, że dobudowując "górę" musieliśmy mieć całkiem nowy projekt, pozwolenia itp. Jeśli chodzi o koszt takiego projektu to waha się pomiędzy 2 a 3 tys. zł.
  13. Witajcie, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość . Mogę się wypowiedzieć odnośnie przybliżonych kosztów budowy dachu. A więc na powierzchnię dachu (ok 100 m2) na której została położona dachówka ceramiczna + budowa komina, osadzenie rynien, zrobienie więźby itp. koszt razem z robocizną wyniósł 40 tys zł. I jest to najtańsza oferta z 5 przedstawionych mi.
×
×
  • Utwórz nowe...